Eski nişanlım ve ailesi yardım kızlar

Bizim dağlarda herkes oğluna ev alamıyor imkanlar o kadar bol değil malesef,sizin dağda oğlunu evlendiren evini mutlaka alıyosa kendi dağından biriyle evlen
bir de mimar konu sahibi. üniversite mezunu ve adetlere bu kadar bağlılık enteresan geliyor. çocuğun maddi durumu olmasa ev almıyor diye yine terkedecekti demek.

Bizim dağlarda herkes oğluna ev alamıyor imkanlar o kadar bol değil malesef,sizin dağda oğlunu evlendiren evini mutlaka alıyosa kendi dağından biriyle evlen
:KK70:

İyi güldüm.

Ya alakasız ama söylemeden edemeyeceğim kitap gibi hatunsun yeminle aç aç oku :KK50: ilham aldığım üyeler arasındasın saygılar efenim:dua:

konu sahibi mimar, eski nişanlı müdür ama "ana baba ev almadı" diye nişan atılıyor.
ekonomik durumunuz yerinde görünüyor. eğer birbirinizi gerçekten sevseydiniz, bir şeyleriniz eksik de olsa evlenirdiniz kendi maddi imkanlarınızla.
ev alınmıyorsa, kirada otur. düğüne katkıları yok mu, işiniz gücünüz var, kendi yağınızda kavrulun, onlara da mesafeli durun. bu kadar.
bu sebeplerden nişan atmak, paragözlük gibi geliyor.

Zengin aile diye ev istemek nedir ya?? Daha kendiniz mobilya alacak gücte degildiniz ve ev istiyordunuz öyle mi? O aile ister trilyoner olsun, böyle birseyi talep etmeye hakkiniz yoktu. Adamlar demek ki calismis ve belli bir maddi duruma sahip olmuslar. Sonrada maddiyatci degilim diyorsun. Yahu ortada fol yok yumurta yokken bile maddi isteklerini sevgiline anlatmissin. Dogruyu söylemek gerekirse bende o ailenin yerinde olsam, bende derdim "bu kiz oglumuzu para icin istiyor" diye. Halbuki hic bir talebin olmasaydi, kendinde maddi yardimda bulunsaydin o aile simdi size neler yapardi kim bilir.

Yorumum sert, biliyorum ama lütfen bu cocuktan vazgec. Artik oluru yok. Sende kendine is bul, kendi ayaklarni üzerine dur ve asla kimseye muhtac olma yada o imaji yaratma.

Nişanlının ailesinin hatası bir öyle bir böyle demeleri. Ya baştan söz verme ya da söz verdiysen yap.

Ama hatanın büyüğünü sende gördüm. Bu kadar beklentide olmak doğru değil. Çok zengin bile olsalar ben olsam ev eşya gibi beklentilere girmezdim, içlerinden geliyorlarsa yaparlardı gelmiyorsa yapmadılar etmediler demezdim. Hatta tam tersi herşeyi yapıp da sonradan başıma kaksalar ağırıma giderdi öyle olacağına hiç olmasın.

Aileler tamamen çekmemeli kendini bence de evlat sonuçta destek olmalı ama çalışan insanların da bu denli beklentide olması hoş değil.

Nişanlının ailesinin hatası bir öyle bir böyle demeleri. Ya baştan söz verme ya da söz verdiysen yap.

Ama hatanın büyüğünü sende gördüm. Bu kadar beklentide olmak doğru değil. Çok zengin bile olsalar ben olsam ev eşya gibi beklentilere girmezdim, içlerinden geliyorlarsa yaparlardı gelmiyorsa yapmadılar etmediler demezdim. Hatta tam tersi herşeyi yapıp da sonradan başıma kaksalar ağırıma giderdi öyle olacağına hiç olmasın.

Aileler tamamen çekmemeli kendini bence de evlat sonuçta destek olmalı ama çalışan insanların da bu denli beklentide olması hoş değil.
aile elbette destek olmalı. ama çalışan ünv mezunu iki insan, illa da ev alın eşya alın, yoksa evlenmeyiz derse kim olsa işkillenir, maddi varlık için evleniyor diye düşünür. aileler söz verdi tutmadı mı, kendi çabanla yuvanı kur evlen, ailene dersini vermiş olursun zaten. ama burada sevgiden çok mantık ağır basmış konu sahibinde.

aile elbette destek olmalı. ama çalışan ünv mezunu iki insan, illa da ev alın eşya alın, yoksa evlenmeyiz derse kim olsa işkillenir, maddi varlık için evleniyor diye düşünür. aileler söz verdi tutmadı mı, kendi çabanla yuvanı kur evlen, ailene dersini vermiş olursun zaten. ama burada sevgiden çok mantık ağır basmış konu sahibinde.
Tabi ki öyle bu kadar maddi beklentinin doğru olmadığını belirttim zaten. Kaldı ki olmadıysa olmadı bunun için ayrılınıyorsa güçlü bir güven ve sevgi yok demektir. Hep söylerim herşey kararında güzel, ailenin desteği de yuva kuranların beklentisi de dozunda olmalı.

Benim anladığım ev için söz veren de nişanlısı, is ciddiye binince aile de bi noktaya kadar esnemis bakmislar ki istekler bitmiyo aile de zorluk çıkarmaya başlamış

Başlık parasından ne farkı var ki bunun

"ilişkinin en başında şart koyduğum bazı şeyler vardı bunlar maddiyata dayalı konulardi ve o ailesine danışmadan beni kaybetmemek adinadir belki bilemiyorum kabul etti hepsini. Sonrasındaailesi devreye girince nisan döneminde ailesi sorun çıkardı"

Bakınız sözü veren adam aile değil

Bence işin maddiyatındasınız ve maddiyatçısınız onu isterim bunu isterim demişsiniz madem uzaktayım maddi şartlarım var demişsiniz kusura bakmayınız ama toplumumuzda maddiyata düşkün olanlara pek sevimli bakılmıyor evlilik arefesinde tabii ki sizin tercihleriniz olurdu ama bunu bir şart gibi öne sürmeniz güzel olmamış bence bu sebeple aile sizi istemedi

Utopik olsaydı baştan kabul etmezlerdi ayrıca siz nerde hangi dağda yaşıyorsunuz bilmiyorum ama bizde erkek ailesi oğlunu evlendirirken evini mutlaka alır bu çok doğal bir sey
Yönetime bildirmekten fazlasini yapmayacagim senin icin.. Ama şunu da belirtmem gerek.. Eski nisanlinin ailesinin gozunde 'dağlı' durumda gorunen ve kendini kepaze eden sensin.. Yazik..

Evlenirken es ailesinden herşeyi bekliyorlar ama evlendikten sonra insanların gelinlik beklemesi garip geliyo nedense, sen beklersen onlar da bekleyecek
değil mi? madem her şey adetlere göre olacak. gelin mimar da olsa gelinlik yaparken şikayet etmeyecek.

"ilişkinin en başında şart koyduğum bazı şeyler vardı bunlar maddiyata dayalı konulardi ve o ailesine danışmadan beni kaybetmemek adinadir belki bilemiyorum kabul etti hepsini. Sonrasındaailesi devreye girince nisan döneminde ailesi sorun çıkardı"

Bakınız sözü veren adam aile değil

İşin tuhaf yanı daha ilişkiye yeni başlayacağın bir adama ev şartı nasıl söylenir değil mi?
Ya ev al ya da seninle olmam demiş konu sahibi..

X