Eski Eşten Nefret Etmek

Bence acele ediyorsunuz. En azından kızınızı da düşünüp hareket etmelisiniz. Hayatina birden başka adam girmesi onu etkileyebilir. Ve evet adama da açık kapı birakarak boşanmışsınız. O yüzden barışmak için uğraşması normal. Çocuk mevzusu dışında hicbir konu için görüşmemeniz ve konuşmamaniz daha faydalı olur

Aynen öyle. Niyeyse anlamadığımızı düşünüyorlar ama kabak gibi sırıtıyor. Kocası bulamamış o bulmuş falan ya çok itici ben böyle konularda sevimli yorum yapamıyorum.
Anlatamıyorum galiba beni nasıl biri olduğu ilgilendirmiyor adamdan nefret ediyorum ölse de kurtulsam keşke. Zaman içerisinde bitti her şey dinlemedi çok uyardım böyle olmaz bak ben soğuyorum senden diye dinlemedi hep ailesini hakli buldu olmadık iftiralar attı hakaretler etti sesimi cikarmadim son anda degismesi neyi değiştirir. Yaşadıklarımı bir ben bilirim sevmiyorum diyorum anlamıyor. Hakaret ediyorum anlamıyor hapse artırırım diyorum anlamıyor. Kendini de beni de rezil etti ama durmuyor. Biktim artık hayatıma birisini almamın nesi kötü omur boyu boşandım diye bekleyim mi? Ego tatmini falan yapmıyorum arkadaşlarımda görüyor nasıl biri olduğunu ve onlar sürekli uyarıyor dikkatli ol bu adam sana zarar verecek diye. Içimde bir yerde de aciyirum adama. Hayatına baksın ben artık yabancı biriyim onun için Allah a havale ettim tüm yaptıkları için beni rahat bıraksın çocuğu ile istediği gibi ilgilensib karışmıyorum. Birini bulsa ilk ben sevinirim umrumda da olmaz. Pesimi bıraksın başka bir şey istemiyorum.

Aynen öyle. Niyeyse anlamadığımızı düşünüyorlar ama kabak gibi sırıtıyor. Kocası bulamamış o bulmuş falan ya çok itici ben böyle konularda sevimli yorum yapamıyorum.
Valla inşallah kocası da bulur. Hem de hiç evlenmemiş, daha genç birini bile bulur. Kimse kusura bakmasın boylu poslu yakışıklı bir mühendis tanımlaması yeter bunun için. Hem de bulacağı kızın ailesi bile tav olur. Ama boşanmış çocuklu bir kadınla evlenecek olan hiç evlenmemiş bir erkeğin, yaşı ileri değilse, ailesi bu konuda karşı çıkabilir. Kaldı ki, evlilik ve çocuk tecrübesi olmayan bir adam da iş ciddiye binince böyle bir hayattan ürkebilir yani. Ortada bir haksızlık varsa o da eski kocaya yapılmış. Keşke sonra barışırız denmeseydi Sizin yorumlarınızın hepsinin her harfine katılıyorum. Aynı şeyleri düşündüm okuyunca. tabii ayrıntıları bilemeyiz. Her iki taraf da sıkıntısız atlatsın. Saplantılı olmak da iyi bir şey değil.

Adam yakında yeni birini bulur benden demesi.

adamdan kurtulmak İçin mi bir başkası ile evlenme kararı aldınız. Evleneceğiniz adama yazık olacak o zaman. Önce eski eşinize acımıştım. Şimdi yeni sevgilinize acıyorum. Keşke şu yazdıklarınızı bir okuyabilse de sizin nasıl bir karakter olduğunuzu fark edebilse. Demek ki fiziğiniz güzel ama aklınız ve kalbiniz kötü. Bu da adamları size aşık ediyor.

Ben bile boguldum eşinizden. Hiç iyi falan degil artisina bakip ikna etmeye calismayin kendinizi bu yaptigi tacizdir soz bir bireysiniz o sizi zorlayamaz sizi salsın artık . Bu yaptigı cok rezil birşey. Pis

Şimdi haklı çıkmak için bana şunu yaptı bunu yaptı yazıyorsun ama az önce bunlardan bahsetmedin. Hatta bana zarar vermez yazdın şimdi sanki tehlikeli biri gibi yazıyosun. Bu şekilde haklı çıkamazsın kusura bakma. Ayrıca bu adam senin çocuğunun babası değil mi. Nasıl bu kadar rahat ölsün diye beddua ediyorsun. İnsanlar neler yaşıyor da babasız kalmasın istiyor ölsün demiyor. Adam sana zarar verecek birşey yapmamış. Gerçekten çok bencilsin ve kendini dünyanın merkezi sanıyorsun.

Madem öyle eşine burda yazdıklarını aynen aktar. Hayatında da biri olduğunu, bu işin asla olmayacağını net Bi şekilde söyle. Ne bileyim sözlenmiş gibi yap vs vs.

Sevmediğin biriyle evlenip bir de cocuk nasıl yapılıyor anlamıyorum?
Tamam diyelim adam berbat biriydi
Ama iyi biri bile olsaydi siz zaten zamanı gelınce ayrılacaktınız sevmediğiniz icin.

Neden evlendiniz? Ayrılabıldıgınıze gore evlenmeniz ıcın yapılan baskılar umurunda olan biri değilsiniz .
Hatta 1 sene geçmeden eevlilikhayali kuruyorsunuz
Sütten ağzı yanan siz degil eSki eş olabilir

Kızımın babası tam böyle birisidir. (Ayrılık nedeni çok farklı)
Ben hiç görüşmedim.
Kızımın ayrı hatti vardı.
En başından asla bir daha olmaz evlen altın takayım dedim. Dava 3 yıl sürdü. Görüştüğü kadınlara beni anlattığını çevreden soylediler. Ama ben net durdum. asla olmaz dedim.
10 yıl sonra evlendim. Kendim aradım söyledim. Bir daha beni asla rahatsız etmeyeceğini söyledi. Oylelikle bitti gitti .
Tabi uzaklaştırma kararlarının sayısını bilmiyorum. Ama başta böyle birşey olsaydı çok kötü bir tepki verirdi diye düşünüyorum.
Şimdi kızımla görüşüyor ama o kadar. Nefret etmiyorum. Umrumda değil. Kızımın uzulecegi hiç birşey başına gelmesin derim her zaman.

Benim de dikkatimi bunlar çekti.Cok yakışıklı mühendis kocam vardı bir zamanlar,her gün yalvarıyor bana barışalım diye ama ben en başından beri çocuk yapmış olsam da bir türlü sevemedim ,9 senedir sevemiyorum ama o beni çok seviyor ve bana yalvarıyor, başkası da var beni çok seviyor sevişiyoruz ne yapsam ki şimdi ben sırf bunu sormak için de üye oldum el atın bana hanımlar

Ayrıca nasıl biri olduğu umrumda değil diyorsun sonra 1 sayfa nasıl biri olduğunu ballandıra ballandıra anlatıyorsun. Adamı sevmeden evlenmişsin, nefret ederek ayrılmışsın, sana zarar vermediği halde çocuğunun babasına ölsün diye beddua ediyorsun. Sadece kadınların duyguları yok sen de adamın duYgularıyla oynamışsın. Sevmeyerek evlenmişsin sonra da çocuk yapmışsın. Adam senin yüzünden çocuğundan ayrı yaşamak zorunda kalmış. Bu ilişkide yanan eski kocan olmuş. Haksızsın. Hiç kusura bakma haksızsın.

Ego tatmini. Kabul etmiyor ama öyle.

Sevmemiş,soğumuş olabilirsiniz asla yargılamıyorum ama lütfen 2.evlilik için acele etmeyin…bir arkadaşımı aklıma getirdiniz..ilk evliliği 2 yıl sürdü.kocası evden işe giden,evine ,eşine bağlı bi adamdı..alışamadım dedi,çocukta yoktu ayrıldı…2.eşi ile 10 yıl sürdü,bir kızı oldu..adam ilkinin tam tersi dediğim dedik,zor bi karakterdi..psikolojik ve ekonomik şiddet vardı..2.evlilik çocuk olduğu için 10 yıl dayandı ve ayrıldı…kısa bi süre sonra 3.evliliğini yaptı, çok kısa sürede çok tanımadan..çok sevdiğini,sevildiğini söylüyordu,mutluydu 4.ayında adamın başkasıyla mesajlarını yakaladı ve şimdi boşanmak için uğraşıyor..ilk eşinin ahını aldığını o yüzden mutlu olamadığını düşünüyor..çocuğun durumu daha da vahim,evden babası gitti ona alışamadan başka bi adam geldi..siz seçimlerinizi yaşarsınız ama lütfen çocuğunuzu düşünerek adım atın,acele etmeyin

Madem öyle eşine burda yazdıklarını aynen aktar. Hayatında da biri olduğunu, bu işin asla olmayacağını net Bi şekilde söyle. Ne bileyim sözlenmiş gibi yap vs vs.
Her şeyi anlattım sadece hayatımda birisi olduğunu soylemedim arkadasimda dedi asla dönmez boşuna çabalama diye. Sormuş hayatında biri mi var diye bilmiyorum demiş arkadaşım. Zaten biri olduğunu öğrensende vazgeçecek birisi değil zaten sevdiğini düşünmüyorum hırs yapıyor benim hayatım iyi onun ki kötü gidiyor diye. Sesini bile duymak istemiyorum zaten artık hiç bahsini artırmıyorum o kadar nefret ediyorum. Ne var ki omur boyu çocuk oldugu için muhatap olmak zorunda kalacam ve hiç durmayacak orasını da anlamadım. Elim kolum bağlı kaldım.

+111

Şu an eski kocamdan bahsedecek olsaydım aklıma gelen en güzel, işe yarar ve temiz şey tuvalet kağıdı olurdu. Egodan bu övmeler

Kral, dondurucu bir kış günü gecenin soğuğunda nöbet tutan bir muhafıza sordu:
-“Üşüyor musun muhafız?”
-“Ben soğuğa alışkınım kralım” dedi muhafız.
-“Olsun, ben yine de sana sıcak elbise getirmelerini emredeceğim” dedi ve gitti. Lakin emir vermeyi unuttu.
Ertesi gün nöbet yerinde muhafızın soğuktan donmuş cesedini buldular. Muhafız nöbet yerinde bulunan duvara bir yazı yazmıştı.
“Kralım ben soğuğa alışıktım, beni soğuk değil, sizin sıcak elbise vaadiniz öldürdü”

Bilmem anlatabildim mi???

+111

Şu an eski kocamdan bahsedecek olsaydım aklıma gelen en güzel, işe yarar ve temiz şey tuvalet kağıdı olurdu. Egodan bu övmeler
E yani. Arkadaş kaldık ona hala değer veriyorum şöyle iyi biridir dese anlarım, ama ölsün diyecek kadar nefret ettiğini söyleyip şöyle yakışıklı böyle iyi diye anlatamazsın. İçinden gelmez Bi kere.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…