Eski Eşten Nefret Etmek

ttuubaa

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
3 Temmuz 2022
30
-34
37
Hesabı sırf bu konu için açtım.
Eski eşimle yaklaşık bir yıl önce anlaşmalı olarak boşandık bir kızım var 7 yaşında.
Eski eşimle anlasamadigim ve sevmedigim için ayrıldım. Çok ısrar etti yalvardı yakardı mahkeme günü bile ısrar etti ama kararım kesindi ayrıldım. Git zaman gel zaman ayrılığı kaldıramadı çocuğu bahane etti barışmak istedi bunun yüzünden uzaklaştırma kararı bile çıkardım 2 kere sonra mahkemelik olduk sonra karşılıklı çekildik.
Arada bir sürü olay oldu ama halen barışmak istiyor. Etmedigim laf hakaret kalmadı ama yüzsüzlük yapıp halen seni çok seviyorum sen istediğin diye boşandık neyim vardı diyor. Çok yakışıklı boyu posu yerinde bir kurumda mühendis olarak çalışan birisi. Kızını çok seviyor arada saçmalasa uzun süre almamazlik yapsada bunu biliyorum. Ama ben gerçekten yaptıklarından tiksindim nefret ediyorum zaten hiç görmüyorum ama sesini duyamaya bile tahammül edemiyorum.
Ara ara arkadaşlar vasıtasiyle görüştüğüm birileri oldu sonunda içlerinden birisi ile gerçekten karşılıklı hoşlandık ve onu seviyorum çok iyi birisi ciddi düşünüyoruz ve daha önce hiç evlenmemiş.

Bu noktada eski eşim sürekli rahatsız ediyor sürekli arıyor mesaj atıyor çocuğu bahane ederek barışmak istiyor. Evlenirsen çocuğu bana ver üvey babada buyumesin dedi. Klasik eski eşin evlenmesini istemeyen erkek işte.
Içimde ona karşı sadece nefret var. Barisacaksam neden boşanayım dedim kaç kere anlamıyor bir türlü yakın bir arkadaşımız var konuştuğumuz psikoloji çok bozuldu senden başka bir şeyden söz etmiyor nasıl barışirim demekten başka bir seu konuşmuyor dedi. Inanın hiç üzülmüyorum. Kendi hayatı beni ilgilendirmez.
Sorum şu bu adam pesimi bırakmayacak iyice anladım barışmak için aramadığı kalmadı iftira attı bir sürü saçmaladı halen ne diye pesimde.
Benim hayatımı maffettin ama seni unutamıyorum istemeden boşandım diyor sürekli geçmişi açıyor. Ben asla dönmem ama ona da bir yerde üzülüyorum. Sadece işinde gücünde beni çocuğunu çok seven biriydi ama ben yapamadım. Başkasını da bulmaz çünkü bana gerçekten aşık bu durum beni çok rahatsız ediyor. Benimde 13 yılım gitti zorlamasa zaten evlenmezdim. Kaç kere dedim ayrılalım diye ne yapıyorum seni sevmekten başka dedi ikna etti ama istediğim ilgiyi vermedi.

Bende soğudum belki sonra barışırız dedim ikna ettim boşandım. Korkuyorum bir yerde de pesimi hiç bırakmayacak diye aslında bana asla zarar vermez bunu da biliyorum ama anlamıyor. Görüştüğüm birisi olduğundan şüpheleniyor anladı herhalde ve eğer onu bulursa kesin kavga eder aradan cekil diye. Keske belki barışırız demeseydim ama ayrılmayacaktı diğer türlü ben de mecburi bu yolu seçtim. Bana bulacağın kişiler benim hangi yaptığımı yapacak diyip duruyor bu konuda hakli olabilir ama bende çok şey yaptım. Geçmişi kapatmıyor bir türlü ben yoluma baktım o neden bakamıyor üzülüyorum bu konuda.

Ne yapabilecegim konusunda fikir verirseniz sevinirim.

Benimim size tek tavsiyem acele etmemeniz. Tüm bunlarin ortasinda 7 yasinda bir cocuk da var. Daha bir sene önce bosanmissiniz. Hemen yanina baska birini getirmeyin. Eski esinize haksizlik da etmissiniz. Aslinda bastan istemissiniz ve üstelik belki barisiriz demissiniz. Bundan sonra öyle seyleri kesinlikle söylemeyin.

anladığım kadarıyla eski eşiniz size şiddet v.s göstermemiş,aldatmamış siz sıkıldığınız için bitmiş evliliğiniz üstelik ortada 7 yaşında bir çocuk varken ha olabilir kesinlikle eleştirmiyorum bu durumu...
ama bana arayış içindesiniz gibi geldi ve hayatınızdaki insan konusunda acele etmeyin çünkü bir gün ondan da sıkılırsın gibime geldi biraz daha kendini dinle kafanı dinle...
eski eşinle de iletişime geçme sadece çocuğunuzla görüşsün ama dikkat edin çocuğunuz aranızda kalmasın ne olursa olsun şuan düşünmeniz gereken tek şey çocuğunuz

neden boşandınız ? ne yaptı size
Zor ve çok inatçı bir adamdı bende buna dayanamadım. Hayata bakış açımız farklıydı ya da en adından ben öyle hissediyordum. O hep şu duvarlarını kaldır ıstediğimiz gibi yasayalım dedi sonradan istediğim gibi biri oldu ama ben istemedim işte.

Intikammmm... pesinde beni nasil bırakırsın diye..lakin 9 sene adami cekip zor ve inatçı diyerek bırakırsanız sıkıldınız diyebiliriz kendinize yeni asklar ariyor olarak ayrildiniz görüşümüz cikabilir. Eksik ve kısa kesitler var. Velevki sıkıldınız ayrildiniz terapi denese idiniz yani bilemedim

Bir yıl yeni bir evlilik düşünmek için erken değil mi.Çocuğunuz için yeni bir hayat yeni bir süreç.Önce bir önceki hayattan yaşanılanları sindirmek lazım ki hala sorunlar yaşıyorsunuz.Eski eşiniz zamanla vazgeçecektir.O da birileri ile tanışacak yeni hayatına alışacaktır.

Bana bu konu Jada Pinkett Smith ve Will Smithi hatirlatti. Kadin orda oturup alsinda onunla hic evlenmek istemedigini, hamile kaldigi icin annesinin zorladigi icin evlendigini ve bütün dügün gün agladigini anlatti. Esi de oturup öylece dinliyor bunlari. Konu sahibi de aslinda esi ile evlenmek istememis, "ikna olmus" ama istedigi ilgiyi göremeyince "belki barisiriz" diye bosanmiş. Adam kendine ceki düzen verdigi anda bitirmis zaten. Bence yazdigi gibiyse en büyük kazigi adam yemis, ama nefret eden yine konu sahibi. Daha ne yaptiginin farkinda bile degil.

Anladigim kadariyla aslinda siz eski esinizi sevmemissiniz. Sevmeyince de hersey batar insana. Eski esinizle barissaydiniz, istediginiz her seyi yapsaydi yine olmazdi, cunku sizin sevginiz yok. Eski esin once bunu anlamasi lazim. Aslinda onun hayatinda birisi olsa sizi rahat birakirdi. Biraz da adamin bu ısrarlari sizde ters tepmis. Onunla telefonda dahi gorusmeyin. Mesajlasmayin, cevap vermeyin. Mumkunse engelleyin. Cocugunuz babasiyla gorussun, gerekirse ona sırf bunun icin bir hat alin ama siz tum iletisimi kesin. Bu sekilde anlar ancak. Hayatinizdaki yeni kisi ile ilgili olarak da diyecegim o ki biraz zaman verin kendinize, acele etmeyin.

Bir taraf hiç sevmezken diğer taraf nasıl çok seviyor anlamıyorum bunu.Sevmeden mi evlendiniz sonradan mı sogudunuz

Ben eski eşinize üzüldüm en başta da sevmemissnz sonradan da sevmemissnz hatta böyle bi mide bulanma hali söz konusu sanki .Birini bulsa vazgeçer demissinizde ne zaman bulack hem ne malum bulacağı .En iyisi hiç cevap vermeyin tüm iletişimi kesin yeni kişiyi de öğrenirse de öğrensin yakana yapışacak halı yok elbet kabul eder zamanla

Madem sevmiyordunuz neden evlenip bir de çocuk yaptınız bunu.anlamak güç. Nasıl olsa bir gün ayrılırım mantığıyla büyük ihtimalle.

Bu forumda hep kadınların tarafindan bakıyoruz bir de kocanın tarafindan bakalım. Adam sadece işinde gücünde mühendis, evine bakıyor, çocuğuyla ilgili, bildigi kadarıyla sizinle bir sorunu yok ama ayrılıyorsunuz. Sebebi muhtemelen heyecan aramanız.

Bir nebzeye kadar haklısınız da. Kimse sevmediği biriyle yaşamak zorunda degil ama çocuk 7 yaşına geene kadar neden ayrilmadınız? Adam cocugundan ayrı , o çocuk da babasından ayrı ,belki de siz evlenice başka bir adamla yaşamak zorunda mıydı? Bazı düzenler bu kadar kolay yıkılamaz, yıkılmamalı , ortada bir çocuk varsa hayatı tek başınıza yasayamazsınız.

Şu an eşinizin yaptıklarını ise asla savunmuyorum hatta tehlikeli bile olabilir. Eşiniz şu an kaybedecek bir şeyi olmayan biri gibi davraniyor. Benim de dediğim zaten bu ,biriyle aile kurup sonra adamın elinden her şeyi alıp hadi sana hoşçakal deyip gitmişsiniz. Ne yapsın?

Bence o sizden nefret etse yeridir. Bu sefer iyi düşünün bari evlenmeden önce. Bu sefer sadece siz değil bir de 7 yasinda kiz cocuğu var ortada.

Iletisime hic bir şekilde gecmeyin. Sizle konuşabildikce umut ediyor. Telefonla aradiginda vs kiziniz konuşsun sizle konusmak istediginde telefonu kapatin zamanla umudunu keser diye düşünüyorum
Zaten kizima ayrı telefon aldim onunla konusuyor. Al diyorum çocuk seni özlüyor sürekli ama ısrarla sadece arama yapıyor arada alıyor çocuğu. Benim telefonumu da arayıp yalvarıp duruyor. Bir tamam pesini bıraktım sonra aradan zaman geçtikten sonra tekrar yapma etme yok diyorum anlamıyor. Madem bu kadar seviyordun zamanında neden ilgi gostermedin demiştim artık değiştim yapma etme diye diye aynj seyleri tekrar etmesi artık midemi bulanırdi. Istememek suç mu anlamıyorum. Ben hayatıma bakıyorum sende bak dedikce ben yapamıyorum sen gittin her şey bitti dedi. Başkasını bulmaz onunda farkındayım çocuğu bile barışmak için kullanıyor. Ne yapacagimi şaşırdım. Üstelik hayatımda biri var ve onu seviyorum. Zaten çıkaracağı kadar rezillik çıkardı biktim artık.

Keşke farkına varsa sizden vazgecse belkide biri o kadr çok sevecek ki onu.Duygulandm valla ya eski günlerm aklıma geldi esinizde eski kendimi gördüm. Zaten düzgün adammış niye heba edyr kendini onu hiçbir zaman sevmemiş biri için .Etrafında biri yok mu onu silkeleyecek dycemde insanın gözü o kadr kör oluyr ki o acıyı yaşarken

Zamanla sevginiz azalmış olabilir , sevginin olmadığı bir evliliği sadece cocuk için yürütmek saçma bana göre..
Boşanmanızı eleştirmek haddim değil, istememişsiniz , bitirmişsiniz bu kadar basit.

Hatalı olduğunuz bir nokta var yanlız , eski eşinize boşanırken net olmamışsınız. “Belki barışırız.” demişsiniz , bu durum evliliği bitirmek istemeyen taraf için çok büyük umut vadeder. Burada yanlış yapmışsınız.

Bu arada ; Henüz bir yıl olmuş boşanalı.
Evlilik düşünmek için çok çok erken olduğunu düşünüyorum. Acele etmeyin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…