Eski Eşten Nefret Etmek

Bu konunun tam tersi olsaydı yani "kızlar esimle 7 yaşında bir çocuğumuz var hiç sorunumuz yok sanıyordum, iyi bir es olmak icin her seyi yaptım bugüne kadar ama beni sevmiyormuş evliliğin başından beri, ayrıldık defalarca barışmaya çalıştım çocuğumuz için, aradan 1 yıl gecti simdi hayatinda başkası varmış evleniyormuş " olsaydi adama hak veren olur muydu burada?

Bence olmazdı.

Sevmiyorsanız neden evlendiniz ki en başta? Sıkılınca boşanmışsınız. Yazık adama, sevgisine, verdiği değere.

inşallah en yakın zamanda adamcağızın karşısına onu gerçekten seven doğru insan çıkar da ben kendime bunca zaman naptım desin. çok amin
Bence de. Madem bu kadar iyi Bi adamcağız, kendisinden nefret eden eski karısı bile öve öve bitiremiyor, inşallah karşısına kendi gibi iyi biri çıkar diyelim.

1 yıl içinde ilişki bencede çok hızlı ve doğru değil. Bu kısımda katılıyorum. Ama onun haricinde 13 yıldır başka sorunun olup olmadığını erkeğin öyle sandığını neler yaşandığını bilmiyoruz. Bahsedilmemiş mesajda. Belki konu sahibi defalarca söyledi yıllardır bilemiyoruz ki. Bunlar sizin varsayımlarınız. Fikrimin arkasındayım sadece sevmediği içinde bir ilişki bitebilir. Bir erkek sevmediği içinde bitirse hak veririm. Sevgi bitebilen bir şey. Karşıdakinin defalarca barışmaya çalışması vs bunlar sebepler değil. Ayrıca hep kadını haklı gören yapım yoktur. . Geçen eşi ondan boşanmak isteyen bir üyeye de eşinin sevgisi gittiğini bence toparlanamayacağını söyledim.

tamam

Valla ben boşanmasına birşey demiyorum. Erkek ya da kadın sevgisi bittiyse insan gibi boşanmalı, gözü sağa sola kayıp aldatıp üzeceğine bitirmeli. Ama bu konunun anlatımında müthiş Bi ego var. o anlatım tarzı rahatsız etti.

Ben zaten üslüba yorum yapanlara değil boşanmayı garip bulanlara yorum yapmıştım. Aynı düşünüyoruz o zaman. Üslup konusunda bana öyle gelmedi ama yazı dili sonuçta herkese farklı hissettirebilir.

Ben zaten üslüba yorum yapanlara değil boşanmayı garip bulanlara yorum yapmıştım. Aynı düşünüyoruz o zaman. Üslup konusunda bana öyle gelmedi ama yazı dili sonuçta herkese farklı hissettirebilir.
Üslup değil mantık. Bi insan nefret ettiği eski kocasının satır arasında ne kadar yakışıklı ne kadar mükemmel olduğundan bahsetmez. Çünkü konunun adamın yakışıklılığı ile mühendis olmasıyla ne kadar çok seviyor olmasıyla ilgisi yok. Benim duygularım bitti ayrıldım, ama kabullenemedi, ne yapmam lazım diye konu açsa kimse en ufak ters yorum yapmaz.
Boşanmayı garip bulanlar da bu yüzden garip buluyor. E öve öve bitiremedin o zaman niye boşandın diye.

Anlatış tarzınızdan bencil ve şımarık biri olduğunuzdan çok belli. Yada bugünlerdeki psikolojiniz bozuk ondan böyle yazmış ta olabilirsiniz.

Çocuğunuz 7 yaşında. Demek ki 30 yaş üstüsünüz ve zorlu bir boşanma sonrası zaman geçiriyorsunuz. Hal böyle iken boşanma bir yıllık ise nasıl hemen evlenmeye karar verebiliyorsunuz. Bu sağlıklı bir karar olabilir mi?

Öyle ise bu adam ya eşinizin arkadaşı yada sizin eski sevgiliniz en kötü ihtimal evliyken bu adamla eşinizi aldatıyordunuz. Çünkü eşinizin adamı öğrenmesinden çekiniyorsunuz. -Adamı öğrenince geçmişinizi görecek ve sizin için gelecek kararacak.- Yoksa boşandıktan 6-8 ay sonra hayatınıza biri girse niye korkasınız, ki o zamanda 2-3 ay sevgililikten sonra mı böyle zor bir süreçte evlenmeye karar verdiniz. Karmaşık geldi bana.

Durumunuzu tam anlamıyla siz daha iyi biliyorsunuz. Evleneceğiniz adama bir daha bakın derim. Arkadaşlarınız vasıtasıyla birkaç kişi ile görüşmüşsünüz. Bunlardan biri ile bu kadar kısa sürede nasıl evlenmeye karar vermiş. Bu adamı bence yeterince tanımıyorsunuz. Sizi kandırıyor olabilir.

Hem eşinizin mükemmel bir adam olduğunu yazıyorsunuz hem de nefret ediyorsunuz. Yani psikolojiniz çok bozuk.

Aileniz varsa demiyor mu daha boşanalı bir yıl oldu bu ne acelecilik evlenmek için. Aklını başına topla.

Eski eşinizin size zarar vermeyeceğini söylemişsiniz. Bence yine dikkatli olun. Bunların sağı solu belli olmaz. Yakındaki akraba ve komşularınızdan yardım isteyin gerektiğinde. Size fiziksel şiddet uygulamasın. Bence onu sürekli tahrik edecek karakteriniz var. Çocuğu alıp vermede kalabalık yerde buluşun. Bence eşiniz çok kıskanç ve size zarar verebilir.

Ne bileyim işte hikaye eksik, tek taraflı anlatım. Umarım aldığınız kararlardan sonra mutlu olursunuz.

Bu tiplerin buraya neden konu açtıkları ortada.
Ego tatmini.
Çevrelerinde bence istenen insan değiller, geliyorlar buraya yığılıyorlar.
E atıp sıkmakta bedava….
Hababam konu aç…
Konu sahibi bekar birini bulmuş diye de cok şanslı görüyor kendini.

Benim arkadaşımı erkek arkadaşının babası asla istemedi. Çocuğu olduğu için.
Hayatta herşey var.
O beğenmediği kocasina dönermesin inşallah.

Aynen öyle. Niyeyse anlamadığımızı düşünüyorlar ama kabak gibi sırıtıyor. Kocası bulamamış o bulmuş falan ya çok itici ben böyle konularda sevimli yorum yapamıyorum.

Lafta çoook rahatsız adamın davranışlarından ama umudu veren de kendisi. Adam bir gün aramayı , sağdan soldan taciz etmeyi kesse çok üzülecek.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…