Eski Eşten Nefret Etmek

anladığım kadarıyla eski eşiniz size şiddet v.s göstermemiş,aldatmamış siz sıkıldığınız için bitmiş evliliğiniz üstelik ortada 7 yaşında bir çocuk varken ha olabilir kesinlikle eleştirmiyorum bu durumu...
ama bana arayış içindesiniz gibi geldi ve hayatınızdaki insan konusunda acele etmeyin çünkü bir gün ondan da sıkılırsın gibime geldi biraz daha kendini dinle kafanı dinle...
eski eşinle de iletişime geçme sadece çocuğunuzla görüşsün ama dikkat edin çocuğunuz aranızda kalmasın ne olursa olsun şuan düşünmeniz gereken tek şey çocuğunuz🙏
👏👏👏

Eski eşinizin yerinde olsam size selam bile vermem. Çocuğumu görürüm yoluma bakarım. Sırtımı arkama yaslarim. Olacakları seyrederim. Demek ki yüreğine söz geciremiyor. Ama ben olsam kan kusar kızılcık şerbeti içerim. Onur her şeyden önce gelir. Sabretsin.. Olacakları seyretsin. O zaman devran döner. Ama bu şekilde kendi kaybeder. Size diyecek sözüm yok. Zamanla anlayacaksınız

Konuyla eşinizin çok yakışıklı, boylu poslu, mühendis olmasının ne alaka olduğunu çözemedim.
Sizde cok sorunlusunuz bence…
Eşinizi de canınız sıkılınca sıpıtıp atmışsınız.
İnsan sevmedigi insanla neden evlensin ki sanırım sizde konforunuz için evlendiniz.

Aslında bu konular özellikle sizin konunuz gibi konular genc kızlara örnek olsun.
Konfor için evlenip, adamı avcunuzda oynatıp istediğiniz kıvama gelip sonra boşanır iseniz her adam eyvallah deyip dönüp gitmez.
Çok risklidir.
Ömür boyu uğraşırsınız.
Anlayın işte. Yakışıklı ama ben sevmiyorum😄 Yakışıklı ama peşimden koşuyor 😄😄

Her şeyi anlattım sadece hayatımda birisi olduğunu soylemedim arkadasimda dedi asla dönmez boşuna çabalama diye. Sormuş hayatında biri mi var diye bilmiyorum demiş arkadaşım. Zaten biri olduğunu öğrensende vazgeçecek birisi değil zaten sevdiğini düşünmüyorum hırs yapıyor benim hayatım iyi onun ki kötü gidiyor diye. Sesini bile duymak istemiyorum zaten artık hiç bahsini artırmıyorum o kadar nefret ediyorum. Ne var ki omur boyu çocuk oldugu için muhatap olmak zorunda kalacam ve hiç durmayacak orasını da anlamadım. Elim kolum bağlı kaldım.
Şu aşamada ciddi birşey dusunmuyorsaniz onu ilgilendiren bir durum yok. Bence de söylemeyin. Bir aile büyüğünuz yok mu o görüşse

Eski eşimle yaklaşık bir yıl önce anlaşmalı olarak boşandık bir kızım var 7 yaşında.
Eski eşimle anlasamadigim ve sevmedigim için ayrıldım.

ayrılığı kaldıramadı çocuğu bahane etti barışmak istedi bunun yüzünden uzaklaştırma kararı bile çıkardım 2 kere sonra mahkemelik olduk sonra karşılıklı çekildik.
Arada bir sürü olay oldu ama halen barışmak istiyor. Etmedigim laf hakaret kalmadı ama yüzsüzlük yapıp halen seni çok seviyorum sen istediğin diye boşandık neyim vardı diyor.

Çok yakışıklı boyu posu yerinde bir kurumda mühendis olarak çalışan birisi.

Anlatamıyorum galiba beni nasıl biri olduğu ilgilendirmiyor adamdan nefret ediyorum ölse de kurtulsam keşke. Zaman içerisinde bitti her şey dinlemedi çok uyardım böyle olmaz bak ben soğuyorum senden diye dinlemedi hep ailesini hakli buldu olmadık iftiralar attı hakaretler etti sesimi cikarmadim son anda degismesi neyi değiştirir. Yaşadıklarımı bir ben bilirim sevmiyorum diyorum anlamıyor. Hakaret ediyorum anlamıyor hapse artırırım diyorum anlamıyor. Kendini de beni de rezil etti ama durmuyor. Biktim artık hayatıma birisini almamın nesi kötü omur boyu boşandım diye bekleyim mi? Ego tatmini falan yapmıyorum arkadaşlarımda görüyor nasıl biri olduğunu ve onlar sürekli uyarıyor dikkatli ol bu adam sana zarar verecek diye. Içimde bir yerde de aciyirum adama. Hayatına baksın ben artık yabancı biriyim onun için Allah a havale ettim tüm yaptıkları için beni rahat bıraksın çocuğu ile istediği gibi ilgilensib karışmıyorum. Birini bulsa ilk ben sevinirim umrumda da olmaz. Pesimi bıraksın başka bir şey istemiyorum.

Eski eşinizi överek birisiyle baş göz etmek için mi konu açtınız ?

Bir mesajınızda eski eşiniz çok iyi , diğerinde evlerden ırak ; ancak çoookkk yakışıklı , boyu posu yerinde , bir kurumda mühendis.

Adam birini bulsun da, siz de rahat edin istiyorsunuz. Oldu olacak adamın fotoğrafı ve fiziksel özellikleri yazılı bir dosyasını bulundurun elinizin altında , oğluna kız arayan teyzeler gibi gösterin insanlara.

Sevmeden evlenmişsiniz aile zorlaması filan yok.
Sevemediğiniz adamdan çocuk yapmışsınız.
Ayrılması için kandırmışsınız.
Her şeyi 10 numara ama ben sevemedim, bensiz yapamıyor, bana çok aşık, yakışıklı, meslek sahibi, ölsün, kurtulayım (çocuğunuzun babası). Ben mutlu oldum, o olamadı. Ben bekar buldum.
1 yıl olmadan yine evlencem.
Bu ne şımarıklık yahu bu ne ego? Hiç olgun değilsiniz.
Kimse sevmediği biriyle birlikte olmasın zaten de siz de normal değilsiniz. Kusura bakmayın. Yapacağınız şey basit. Uzaklaştırma alıp, emin olduğunuz biriyle birlikte olmak. Kızınızı da mağdur etmemek. Diğer gereksiz ayrıntılar sizi ilgilendirir.

Sevmeden evlenmişsiniz aile zorlaması filan yok.
Sevemediğiniz adamdan çocuk yapmışsınız.
Ayrılması için kandırmışsınız.
Her şeyi 10 numara ama ben sevemedim, bensiz yapamıyor, bana çok aşık, yakışıklı, meslek sahibi, ölsün, kurtulayım (çocuğunuzun babası). Ben mutlu oldum, o olamadı. Ben bekar buldum.
1 yıl olmadan yine evlencem.
Bu ne şımarıklık yahu bu ne ego? Hiç olgun değilsiniz.
Kimse sevmediği biriyle birlikte olmasın zaten de siz de normal değilsiniz. Kusura bakmayın. Yapacağınız şey basit. Uzaklaştırma alıp, emin olduğunuz biriyle birlikte olmak. Kızınızı da mağdur etmemek. Diğer gereksiz ayrıntılar sizi ilgilendirir.

Konu sahibinin kendinden baska hickimse umrunda degil...

Bence evlenmeyin başkasiyla, eski eşiniz hic bisey yapmadigi halde ayrilmissiniz anladigim kadariyla sevginiz bitmis.Sonucta kimse dort dortluk degil.Iliskilerin başi peri masali gibidir zaten ama bu kadar sıkılgan ve hemen soğuyan biriyseniz 2. Evliligi yapmamaniz sizin açinizdan daha mantikli gibi gorunuyor

Sen önce kendini biraz değiştir. Adam napmış sana. İstediğim gibi biri oldu ben istemedim demişsin. Evlilik çocuk oyuncağı mı böyle sıkılıp sıkılıp boşa. Yeni kişiyle evlensen onunla da sıkılıcaksın senin yapın bu demek ki.

Anlayın işte. Yakışıklı ama ben sevmiyorum😄 Yakışıklı ama peşimden koşuyor 😄😄
Kadın bence koca görgüsüzü.
Üstün görüyor kendisini bekar birisi beğenmiş evlenecekmiş.
İnşallah ayrıldığı kocasına Kadiri Mutlak soğukluk verir. Manken gibi bir kadın çıkarır karşına da konu sahibi de mutluluklarını izler.
Adama yazık valla…

İnşallah ayrıldığı kocasına Kadiri Mutlak soğukluk verir. Manken gibi bir kadın çıkarır karşına da konu sahibi de mutluluklarını izler.
Adama yazık valla…
İnşaallah çok üzücü yaaa. Gerçekten bazı kadınlar bazı erkekleri hiç haketmiyor. Bazı erkekler de bazı kadınları hiç haketmiyor Kadın çok pişman olur da iş işten geçer. Haa adam kabul eder mi belli olmaz. Böyle tipler kabul ediyor da.

Adama yazık valla…
Hiç bilemezsiniz ki kadın neler yaşadı da bu hale geldi
Sıkılıp hadi bitti bu iş deneceğini sanmıyorum ben

Hesabı sırf bu konu için açtım.
Eski eşimle yaklaşık bir yıl önce anlaşmalı olarak boşandık bir kızım var 7 yaşında.
Eski eşimle anlasamadigim ve sevmedigim için ayrıldım. Çok ısrar etti yalvardı yakardı mahkeme günü bile ısrar etti ama kararım kesindi ayrıldım. Git zaman gel zaman ayrılığı kaldıramadı çocuğu bahane etti barışmak istedi bunun yüzünden uzaklaştırma kararı bile çıkardım 2 kere sonra mahkemelik olduk sonra karşılıklı çekildik.
Arada bir sürü olay oldu ama halen barışmak istiyor. Etmedigim laf hakaret kalmadı ama yüzsüzlük yapıp halen seni çok seviyorum sen istediğin diye boşandık neyim vardı diyor. Çok yakışıklı boyu posu yerinde bir kurumda mühendis olarak çalışan birisi. Kızını çok seviyor arada saçmalasa uzun süre almamazlik yapsada bunu biliyorum. Ama ben gerçekten yaptıklarından tiksindim nefret ediyorum zaten hiç görmüyorum ama sesini duyamaya bile tahammül edemiyorum.
Ara ara arkadaşlar vasıtasiyle görüştüğüm birileri oldu sonunda içlerinden birisi ile gerçekten karşılıklı hoşlandık ve onu seviyorum çok iyi birisi ciddi düşünüyoruz ve daha önce hiç evlenmemiş.

Bu noktada eski eşim sürekli rahatsız ediyor sürekli arıyor mesaj atıyor çocuğu bahane ederek barışmak istiyor. Evlenirsen çocuğu bana ver üvey babada buyumesin dedi. Klasik eski eşin evlenmesini istemeyen erkek işte.
Içimde ona karşı sadece nefret var. Barisacaksam neden boşanayım dedim kaç kere anlamıyor bir türlü yakın bir arkadaşımız var konuştuğumuz psikoloji çok bozuldu senden başka bir şeyden söz etmiyor nasıl barışirim demekten başka bir seu konuşmuyor dedi. Inanın hiç üzülmüyorum. Kendi hayatı beni ilgilendirmez.
Sorum şu bu adam pesimi bırakmayacak iyice anladım barışmak için aramadığı kalmadı iftira attı bir sürü saçmaladı halen ne diye pesimde.
Benim hayatımı maffettin ama seni unutamıyorum istemeden boşandım diyor sürekli geçmişi açıyor. Ben asla dönmem ama ona da bir yerde üzülüyorum. Sadece işinde gücünde beni çocuğunu çok seven biriydi ama ben yapamadım. Başkasını da bulmaz çünkü bana gerçekten aşık bu durum beni çok rahatsız ediyor. Benimde 13 yılım gitti zorlamasa zaten evlenmezdim. Kaç kere dedim ayrılalım diye ne yapıyorum seni sevmekten başka dedi ikna etti ama istediğim ilgiyi vermedi.

Bende soğudum belki sonra barışırız dedim ikna ettim boşandım. Korkuyorum bir yerde de pesimi hiç bırakmayacak diye aslında bana asla zarar vermez bunu da biliyorum ama anlamıyor. Görüştüğüm birisi olduğundan şüpheleniyor anladı herhalde ve eğer onu bulursa kesin kavga eder aradan cekil diye. Keske belki barışırız demeseydim ama ayrılmayacaktı diğer türlü ben de mecburi bu yolu seçtim. Bana bulacağın kişiler benim hangi yaptığımı yapacak diyip duruyor bu konuda hakli olabilir ama bende çok şey yaptım. Geçmişi kapatmıyor bir türlü ben yoluma baktım o neden bakamıyor üzülüyorum bu konuda.

Ne yapabilecegim konusunda fikir verirseniz sevinirim.
Neden boşandığınızı anlaöadım. Adam iyi sizi çocuğunu seviyor işinde gücünde eee olay neydi? Sizin nefret etme sebebiniz ne? 13 yıl nasıl geçti. Evlilik neden oldu

Zaten kizima ayrı telefon aldim onunla konusuyor. Al diyorum çocuk seni özlüyor sürekli ama ısrarla sadece arama yapıyor arada alıyor çocuğu. Benim telefonumu da arayıp yalvarıp duruyor. Bir tamam pesini bıraktım sonra aradan zaman geçtikten sonra tekrar yapma etme yok diyorum anlamıyor. Madem bu kadar seviyordun zamanında neden ilgi gostermedin demiştim artık değiştim yapma etme diye diye aynj seyleri tekrar etmesi artık midemi bulanırdi. Istememek suç mu anlamıyorum. Ben hayatıma bakıyorum sende bak dedikce ben yapamıyorum sen gittin her şey bitti dedi. Başkasını bulmaz onunda farkındayım çocuğu bile barışmak için kullanıyor. Ne yapacagimi şaşırdım. Üstelik hayatımda biri var ve onu seviyorum. Zaten çıkaracağı kadar rezillik çıkardı biktim artık.
Burcu ne eski eşinin ve senin ?

Hiç bilemezsiniz ki kadın neler yaşadı da bu hale geldi
Sıkılıp hadi bitti bu iş deneceğini sanmıyorum ben
Hım öyle mi!!!
E o zaman konu sahibi konuyu sizin dediğiniz gibi açardı. Ah ben neler neler çektim, bakın bunları yaşadım diye konu açardı.
Zira burda ne konular okuyoruz.
Konu sahibi romanında kendini anlatıyor….

Konu sahibinin kendinden baska hickimse umrunda degil...
Gerçekten öyle. Çocuk oyuncağı mı bu işler? Adam diyelim ki hasta takıntılı. Takıntılı insana ben sana dönerim belki mi? Denir. Egosu şişmiş de şişmiş. Dünya umrunda değil.

X