Eski Eşten Nefret Etmek

Ben kendimce şöyle düşünüyorum. Adamı gerçekten sevmeden evlendiniz. O sevince yeter sandınız. Ama olmadı. Boşandınız. Adam sizi 2 aydır arayıp sormuyormuş. Bir süredirde bu sevgili sizin hayatınızda. Bu sevgilinizin ilk ters davranışı değil. Benzer şeyler yaptı ve şüpheye düştünüz. Buraya konu açıyorsunuz. Ama hatalarınızı kendiniz bildiğiniz için eski eşinize bizim lincimizi yememek için yapmadığı yakıştırmalar yapıyorsunuz. Amaç nabız ölçmek , ben ne yapıyorum dışarı gözüyle bakmak.

Şu an çocuğu babasına verirse üstüne romantik şövalye yağacak sanıyor elleme dönmesin.

Sakin anneligimi yargılamayın ben kızımın her şeyi ile ilgileniyorum babasının umrunda bile değil ne yaşadığı çocuğun
Haaaaadi ordan. Baba o kadar ilgisiz oldugu icin mi cocuk onda kalmayi daha cok seviyor. Anlattikca batiyorsunuz. Bosanirken cocugun ne yasadigi sizin de umrunuzda degildi. Kendiniz yazdiniz burda. Gercekleri yasayin simdi. Sirf kendi keyfiniz icin bosandiniz, üstüne utanmadan eski es icin keske ölse yaziyorsunuz, halbuki kac aydir zaten vazgecmis

Bu konu buram buram narsizm kokuyor. Evet eski eşiniz uzun boylu yakışıklı ve siz harikasınız sizden vazgeçemiyor evet yeni sevgiliniz hiç evlenmemiş evet siz vazgeçilmez kadınsınız en iyisini hakediyorsunuz...

Umarım eski eşiniz başkasına aşık olur ve maddi manevi bütün enerjisiyle yeni ilişkisinde çok mutlu olur ve sizi sonsuza kadar hayatından çıkarır.

Kesin olur öyle bir şey, çok az adam bu kadar kadının duasını alıyor

Psikolojik destek alırsan düşünücem diyin. Hatta beraber gidin siz özel olarak görüşün psikolog ya da kime götürdüyseniz durumu söyleyin ona. Takıntı yapmış sizi kendisi için de son iyiliğiniz olur :) destek sayesinde düzelir. Yoksa bu şekilde yazık o çocuğun da ruh sağlığını etkiliyorsunuz.

adami kendine iyice aşık ettikten sonra zorla evlenip boşanan klasik kadin modeli.
evet eski eşinizi önce kendinize aşık edip boşanmişsin şimdi onu birakip ikinciyi evlenmeyi düşünüyorsun bari o adamada ayni şey yaşatma.

ikinci aday aynı evde şimdiden yaşamak istemiş kadın da, kızım var bu aşamada olmaz demiş,istememiş. Kavga etmişler. Adam hakaret etmiş filan. İkincisi bence ilkini mumla aratacak.

Kızımı bugün eski eşim bayram icin aldı. Babam kizimi verdi beni hic gormedi ama etrafa bakinirken gordum beni ariyordu gozleri fsrk ettim. Uzaktan izledim baya giderken. Nedendir bilmiyorum birden içime bir hüzün çöktü. Yıllarca beraber yaşadığım adam çok değişmiş geldi gözüme. Kendimi sorguladım neden nefret ediyorum diye.

Konuyu bilenler için sevgilimden ayrıldım ama sonra barışalim diye tutturdu bir kafede oturduk uzun uzun konustuk zaten içime sinmedigini anlattım oda anlayışla karşıladı. Bana eski eşinden hiç bahsetmememin normal olmadığı falan söyledi bende adını bile anmak istemedigimi bu konunun onunla alâkalı olmadığını söyledim oda işin tam tersi olduğunu öyle hissetmediğini halen eski eşime karşı içimde bir şeyler olduğunu falan söyledi güldüm geçtim sonra ayrıldık medeni şekilde.

Bugün eski eşim çocuğu alırken birden konuştuklarımız aklıma geldi başta anlattığım gibi neden böyle oldu diye içimden geçirdim. Ne kadar zor bir adam olursa olsun beni ne kadar sevdiğini düşündüm ben yerinde olsam bu kadar şeyin üstüne yüzsüzlük yapmam hayatıma bakardım ama adam gerçekten sevmiş onu fark ettim.

Daha önce yaptığı şeyleri sadece intikam almak için yaptığını düşünüyordum ama biraz empati kurunca aslında bu işin farklı olduğunu anlamaya basladim herhalde. Içimde bir özlem duygusu oluştu birden ne desem bilemiyorum bu kadar olaydan sonra artık gururum öne çıkıyor. Ne bekliyorum ki bu kadar kötü davranıp ne demem ne yapmam gerekiyor bilemiyorum.

Içimden barışmak aslında iyi olur gibi geçmeye başladı ama acaba bütün yasattiklarimdan sonra her şey değişir mi bilemiyorum. Adama hiç saygı duymuyorum içimde de hiç sevgi yok ama bir yerlerde bir burukluk hissediyorum. Her şeyi aştığımı düşünürken tekrar böyle hissetmem çok garip.

Her şeye rağmen eğer gerçekten bir şeylerin değiştiğini görürsem tekrar iletişime geçmeyi düşünüyorum.

Aynen bir çevre araştırması yaptınız baktınız herkes öyle naz çekmiyor eldeki bulgurdan da olmasam mi diye düşünüyorsunuz yani özeti bu

Bahsedilen U dönüşü için viraj alınmaya başlanmış bakıyorum.

Aynen bir çevre araştırması yaptınız baktınız herkes öyle naz çekmiyor eldeki bulgurdan da olmasam mi diye düşünüyorsunuz yani özeti bu
Işin aslı öyle değil aslında bu kadar baskı yapmasıyla alâkalı zamanında yerinde durup saçma sapan şeyler yapmasa zaten bu kadar olay olmazdı. Tacizlerinden bıkmıştım artık. Bir de çevremdeki insanlara karşı rezil oldum. Onlarda bu nasıl adam demeye başlayınca iyice soğudum ama şunu fark ettim. Insanlar neler yaşıyor kocaları hakkında neler diyor ama ayrılmıyor. Birine sordum hatta neden ayrılmıyorken diye neden ayrılayım bu devirde yuva kurmak kolay mi tekrardan üstelik çocukta var diyince şok oldum. Daha dune kadar ayrilmakla iyi yapmisin kim çeker koca derdini diye konuşan kadın ballandıra ballandıra anlatıyor kocasını. Demek ki insanalr başkasına farklı kendisine farklı davranıyor. Geç oldu ama artık anladım barışirim barışmam bilemem ama şunu fark ettim kimsenin lafı ile hareket edilmez.

İnşallah adam biraz akıllanmıştır da geri kabul etmez sizi. Şimdi baktınız nazınızı çeken yok, mecbur dönüyorsunuz. Dışarıdan göreceğiniz ilk ilgide 3 kuruşa satacaksınız yine adamı.

Kim beddua etti ki kız, mumla ara eski kocanı diye, çıksın ortaya.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…