Eşimle nasıl bu hale geldik?

Eşimi seviyorum ama eğer başaramazsam ayrılmayı düsünüyorum. Onun hayatını zehir etmeye hakkım yok biliyorum.

Haklısınız ama kırdım bir kere şimdi nasıl toplayacağım o parçaları çok çaresizim...
Sizce bu enkazı toparlayabilir miyim?
Tabi ki mumkun. Adam terk edip gitmemis ki.İncinmiş belli ki...
Süprizler yap bence eşine mutlu etmeye çalış, başbaşa aktiviteler planla mesela ne kadar sevdigini belli edecek adımlar at.
Bende bazen cok asiriya kaciriyorum tamam diyorum birakacagm artik bu huyumu deyip yine tekrarliyorum cok uzuluyorum sonradan ama su kirilgan ruh halinden cikmaliyiz bence artik trip trip trip fazla naz asik usandirir derler.

Aslinda lohusalik, bebekli yaşama alışmak faln derken insanın bütün düzeni değişiyor ve haliyle çoğu anne bi sure bocalıyor.bende bebek sahibiyim inanın benimde zor zamanlarim oldu psikolojik olarak.ama sizin tabi biraz daha uçlarda olmus sanki ve esinize patlamissiniz.Bunun farkında olup kendinizi düzeltmeye çalışmanız çok guzel.Bence esiniz de sizi çok seviyor ki sabır göstermiş.Ona da güzellikle anlatın içinde bulunduğunuz zor psikolojik hali.Uzman yardımını da bırakmayın bence.Ek olarak gün içinde kafanızı dağıtacak birşeyler yapmanız da size çok iyi gelir, kurs veya spor gibi.Umarım herşey çok guzel olur eşiniz ve sizin adınıza.

Çocuk için zorlamadı ortak bir karardı. Ama ben çok zor bir hamilelik geçirdim. Bel ağrılarım kanamalarım erken doğum sebebiyle günlerce hastanede yatmam. 11 saate yakın doğum sancısı çektim ve çok şiddetliydi oğlum kanala sıkıştı kanamalarım artınca bayılıp acil sezeryana alınmısım. Tüm bunların ve akabinde doğum sonrası baş gösteren geçmeyen mide agrım, baş ağrım kemiklerimin ağrısı, uykusuzluk, yorgunluk ve çölyak tehşisi. Kafamdan boynuma hızla yayılam sedefle birlikte her şeyi eşime yükledim. Çünkü ben zorlanırken onun hayatı normal devam etti ve sadece seni anlıyorum yanındayım diye bildi. Ama benim acılarımı yaşadıklarımı hissetmedi, bilmedi.. Tüm bunların suçunu ona yükledim evet haketmedi evet onun elinde olan bir durum değildi fakat onu suçlamaktan bir türlü kendimi alamadım

Kelin ilacı olsa başına sürerdi. Size şunu yapın bunu yapın diyemem sadece yalnız değilsiniz demeye geldim. Aynı şeyleri ben de yaşıyorum hatta daha çocuğum bile yokken. Eşim gerçekten mükemmel bir eştir ama mesela bugün kotumu bulamadım ve eşimin eşyalarının dolapta kapladığı alan gözüme battı resmen. Ben kendimi anladım evlilik bana ağır geliyor o yüzden böyle davrandığımı farkettim. Belki size de anne olmanın sorumluluğu fazla geldiği için böyle davranıyorsunuz bebeğinizin yükü birazcık azalınca geçecektir diye düşünüyorum. Ya ben?Daha bebeğim bile yokken bu haldeyim

amin amin amin inşallah.

Hatayı görebiliyorsunuz en azından bu da iyi bir şey , hayatınızda dönüm noktası olsun bu kararınız , eskiye dönmeye başladığınızda evliliğinizin biteceğini düşünün ve kendinizi frenleyin.
Bide lütfen empati kurun..

Sanırım benimkide prenses sendromu ve bir an önce bu çirkin moddan çıkıp yuvamızı kurtarmalıyız. Allah yardımcınız olsun.

Oğlum kimsede durmuyor çok zor bir bebek ve 5 ay sonra ameliyat olucak. Yani bilemiyorum şuan çalısma fikri yok aklımda ama akşamları kursa gitmek istiyorum bir iki saat kendime bir meşgale bulup yanlız kalmak kafamı boşaltmak istiyorum.

Teşekkür ederim yorumunuz için çok haklısınız.

Bence başlangıç noktanız terapide burası olması lazım. Dogumdan sonra psikolojik olarak da bir doğum yaşıyoruz anne olarak. Herseyi bilinçli bilinçsiz sorgulamaya başlıyoruz. Çocuklugumuz da burda çok etkili oluyor. Sizde şu anda eşinizle bir güç cekisme içindesiniz. En çok neyden korktuğunuzu sorgulayin. Siz su anda saldırma modundasiniz. Kendinizi neyden korumaya çalışıyorsunuz?

şimdi peki ?
hala içinizde suçlama öfke var mı?
farkındalığınız güzel ama içiniz nasıl? onun suçu olmadığına içiniz sindi mi?
evetse zaten davranışlarınıza yansıyacaktır.

Doğru söylüyorsunuz ufak hediyeler romantik bir yemek başbaşa biraz zaman geçirmek belki iyi gelecek bize ve buzlari eritmeye yeyer sonrası benim kendimi dizginlememle olacak.

Doğumun çok etkisi vardır eminim. Bende 9 ay önce doğum yaptım. 1-2 aydır anca toparladım kendimi. İnsan fiziksel olarakta psikolojik olarakta 1 senede kendine geliyomuş. Anne olmak kolay değil hayatımız değişiyo. Eşinizde size yardımcıymış anlayışlıymış aslında ne güzel. O da dışarda çalışıyo aslında bide öyle düşün. Ha işten gelip yemek hizmet bekleyen bide çocuğuyla bile ilgilenmeyenler var burda okuyoruz. Bence değerini bilin.

Amin Amin amin inşallah.

Anlattıklarınıza göre çok iyi bir eşiniz var Allah yuvanızı daim etsin inşallah. Ben ortada çözülmeyecek sorunlar göremiyorum. Siz hatalarınızın farkındasınız ki bu çözüm için en büyük adımdır. Psikoloğa gidiyomuşsunuz bu da koskocaman bir adım. Bakın sorunu çözmek için yolu yarılamışsınız bile. Muhtemelen yaşadıklarınız doğum sonrası depresyondan kaynaklı terapilerinize kesinlikle devam edin 2hafta sonra kavga ettik diye kesinlikle bırakmayın bu işte en önemli şey sabır ve devamlılıktır. Eşinizin size davranışlarının sebebi muhtemelen artık yorulmuş olmasıdır, o üstüne düşeni yapmış. Artık biraz çabalama sırası sizde. Çocuktan sonra eşler birbirini ihmal ediyor ister istemez ve bu dönemlerde bu gibi problemler sık sık yaşanabiliyor yani yalnız olmadığınızı bilin. Öncelikle kendinizi tamamen çocuğunuza adamayın eğer çocuğunuzu bırakabileceğiniz birileri varsa bi kaç saatliğine de olsa bırakın ve eşinizle dolu dolu vakit geçirin. Maddi imkanınız var anladığım kadarıyla bakıcı iyi bir çözüm olabilir bence bu süreçte. çocuktan vakit bulduğunuz her an eşinizin yanına koşun illa cinsellik için değil 5dk da olsa ona sadece sarılın ve onu ne kadar sevdiğinizi düşünün, elimi tutmadan uyumazdı demişsiniz her zaman adamdan beklemeyin biraz da siz onun elini tutun bırakmayın. Sinirlendiğiniz zamanlarda ağzınızı açmadan önce biraz nefes almayı deneyin bulunduğunuz ortamı değiştirin. Eşinize problem kaynaklı değil de çözüm odaklı bakın. Ortada bi suç yok dolayısıyla suçlu da yok yeni aile hayatına alışmaya çalışan iki insan var. Bebeğiniz büyüdükçe bu sorunlar git gide azalacak bunu düşünerek rahatlamaya çalışın, ağlamanız geldiği zaman ağlayın içinize atmayın eşinizin omzunda ağlayabilirsiniz. Ona suçlu gözüyle değil bu zorlu süreçte yüklerinizi hafifleten yol arkadaşınız gibi bakın. Kesinlikle boşanmaya yanaşmayın sonrasında pişman olursunuz sadece biraz sabredin ve bu günlerin eninde sonunda geçeceğini bilin eşinizin size olan sevgisinden de şüphe etmeyin sevmeyen insan bu kadar uğraşmaz sadece onun da biraz dinlenmeye ihtiyacı var çünkü yorulmuş ki hakkıdır. İnşallah en kısa sürede her şey yoluna girer

Tavsiyelerim:
1-Sorunlarınızın altında büyük oranda çocukluk travmalarınız yatıyor,mutlaka psikolojik destek alın.Aile dizimi uygulamasını araştırın.
Bilinçaltı düşüncelerinizin tetiklemesiyle,
evliliğinizi sabote ettiğinizi düşünüyorum.
2-Ev işleri için düzenli yardımcı alın ki yükünüz hafiflesin.
3-Boşanınca daha mı iyi hayatınız olacak?
Bunu iyi düşünün.
4-Eşinizin olumlu yanlarını bir A4'e yazıp görüp okutabileceğiniz bir yere asın.
5-Şu iki kitabı mutlaka alıp içindeki alıştırmaları yaparak okuyun.
İyi Hissetmek
Hayatı Yeniden Keşfedin
Her ikisi de Psikonet yy.
6-Maneviyatınızı güçlendirin,
inanç durumunuza uygun uygulamalardan destek alın.
Her şey gönlünüzce olsun.

Yanlız olmadığıma sevindim :) Ama üzücü bir durum tabikii inşallah siz de eşinizi bıktırmadan zamanla düzelirsiniz. Rabbim herkesin yuvasına dirlik huzur mutluluk versin. Belki de bebeğiniz olsa olumlu yönde değişeceksiniz inşallah herşey gönlünüzce olur :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…