Eşimle nasıl bu hale geldik?

Kendinizin farkında olmanız güzel.
Ama daha fazla zarar vermeyin kendinize, eşinize ve dolayısıyla çocuğunuza.
Ya terapilere devam edin ya da kendi kendinizi telkin ederek düzelmeye çalışın lütfen.
Karşınızda elinde geleni yapmış ama yorulmuş bir adam var kıymetini bilin toparlayın evliliğinizi.
Mesela öncesinde eşinizle bir konuşma yapabilirsiniz.
"ben iyi olmak istiyorum" içerikli bir konuşma.
Yatakları birleştirin, başbaşa zaman yaratın birkaç aya zaten uyku sorununu da halledersiniz.
Sabredin. Yıkmayın yani evliliğinizi.

Şuan eşinizle aranız nasıl peki? Toparlayabildiniz mi? Veya çabaladınız mı?
Gözümün içine bakıyor adam , ben asagiladikca asagiliyorum: (
Bugün çocukları alıp anneme geldim tek başıma ,beni goturmesine izin bile vermedim.dönmeyi düşünmüyorum bir süre, biraz düşünmeye ozlemeye vaktimiz olsun istiyorum aksi taktirde daha kötü olcak herşey biliyorum.

Bir sorum olucak cevaplarsanız sevinirim: Çocuklugunuz nasıl geçti? Annenizle ve babanızla aranız nasıldı mesela?

Son zamanlarda çocukla beraber hayatının kaydığını anlatan konular hem burada hem ekşi’de...
İyice soğudum ya pof.

Artık konuşmak etkisiz olacaktır.
Daha önce de konuşup sonu 1-2 hafta sonra kavgayla bittiği için, davranışlarınızla eşinize değişmeye çalıştığınızı gösterin.

Bir anda yapay bir şekilde değil, samimi olmaya çalışın mümkün mertebe.
Yardıma da alıyormuşsunuz zaten.

Birde birçok anne sizin gibi, 10 aylık oğlum var 10 aydır günü 2-3 saat bölük pörçük uykuyla geçiriyorum, kızımda aynıydı, 3 yıldan fazladır göz altlarimdaki morluk geçmedi uykusuzluktan dolayı. Zor evet ama bununla da yaşayıp, bir düzen kurmayı öğrenmeniz lazım.

Umarım düzeltirsiniz aranızdaki sorunları.

Ayrılmak istemiyorum eşimi hala seviyorum. Yapmam gereken toparlanmak ve eşime bunu olumlu yönde yansıtıp buzlari eritmek.

Evet sevgi var ama sorunlar üstünü örtmüş , diğer arkadaşların dediği gibi önce yakınlaşmaya çalışın o zaman sizde mutlu olacaksınız , eşiniz bence sizi seviyor ama soğumuş sanki .
Uğraşmış çabalamış ama karşılık alamamış ben o durumda olsam , tek mücadele eden benim ama değmiyor , herşey olacağına varır deyip uzaklaştırdım heralde...
İradeli ol , laf sokmadan , kötü konuşmadan önce düşün sadece üç saniye "hak ediyor mu" de.
Şeytanın vesveselerıne uyma...

Tek temennim evliliğimi kurtarmak. Eşime özel bir yemek hazırlamak bir kaç saat oğlumu babaannesini bırakmak istiyorum hem güzel bir konuşma hem romantik bie yemek. Uzun zamandır başbaşa kalamadık belki bu bana da iyi gelir.

Eşinizi sevmiyor musunuz?Size karşı tutumu benim eşim gibimi yoksa tavırlari sizi öfkelendirecek cinsten mi? Rabbim inşallah yürağinize ferahlık yuvanıza huzur verir.

Valla böyle bir eşe kene ol yapış... Asla kavga etme artık, değiştiğini göster ona.. 1.2 haftalık değil, ömürlük değiştiğini.

Erkeklerin rahat hayatı diyorsunuz, uyuması diyorsunuz ama eşiniz hep yardımcı olmuş size.yani bunları dert edecek bir durumunuz yok bence.esiniz normalde her babanın, her esin yapması gerekeni yapmış ama günümüzde malesef bunu idrak edip çaba sarfeden erkek çok azken neden hem kendinizi hem eşinizi bu kadar yıprattınız.hatalarinizin farkındasınız ama bu hataları gerçekten düzeltmedikçe farkında olmanızın bir anlamı kalmıyor.esinizi kendinizden uzaklastirmissiniz son kez gerçekten evliliginizi kurtarmak için çaba sarfedin ve buna esinizi inandirin. eğer gerçekten yapamıyorsanız en iyisi ayrılın kendinizi de eşinizi de daha fazla yıpratmayın.

Bir sorum olucak cevaplarsanız sevinirim: Çocuklugunuz nasıl geçti? Annenizle ve babanızla aranız nasıldı mesela?
Berbat bie çocukluğum var hatırlamak bile istemiyorum. Hep kavga, aldatmalar, ben daha çok kazaniyorumlar, güç gösterileri... 5 yaşındaydım ayrildıklarında annem beni bir daha hiç arayıp sormadi babamda 12 yasımdayken evlendi eşi hep dövdü eve almadı aç bıraktı sonrada yatılı okula verdiler lisede.

Gecmişimden kurtulamıyorum ve yıllarca ya onlar gibi olursam ya çocuğum olurda sevmezsem dedim.. Hep kafamda en kötüsünü kurdum ve kendi ellerimle mutlu yuvamım içine ediyorum galiba..

adam sizi çocuk için zorladı mı?
neden bu öfke orasını anlayamadım.
çocukla değişen kısıtlanan hayatın acısını adamdan çıkarmak niye?
onun da hayatı değişti..
tavrınız al sana çocuk ama beni kaybettin şeklinde olmuş uzun süre.
bu intikam hırsınızın kaynağını bulup adamı affederseniz eskiye dönersiniz bence.

Umarım düzeltebilirim

Haklısınız. Her gece yastığa kafamı koyduğumda bu dünyada bu tavrı haketmeyecek son insana bunu yaptığım için kendime çok kızıyorum.

Başlangıç için iyi fikir.
En azından çabaladığınızı görür.
Siz de öyle konuşun, arada yükselirsem beni anla deyin.. Neyi anlasın bilmem ama var belli ki psikolojinizi etkileyen birşeyler :)
Biraz hoşgörsün sizi, bırakmasın o da koyvermesin.
Umarım toparlarsınız

Eşinizi sevmiyor musunuz?Size karşı tutumu benim eşim gibimi yoksa tavırlari sizi öfkelendirecek cinsten mi? Rabbim inşallah yürağinize ferahlık yuvanıza huzur verir.
Amin , inşallah hepimize allah ferahlık versin.
Eşimi çok seviyorum , alttan alan taraf hep o , ama bugün taşmış olacak ki o da biraz saydırdı bana ben de evi terkettim.( o kadar prenses sendromundayım ki bana ettiği 2 laf yüzünden)
Biraz yalnız kalalim biraz ozleyelim istedim.
Umarım düzeltebiliriz ve umarım siz de....
Ama haksız olduğumu çok iyi biliyorum bu da bi gerçek.

Cocuktan dolayi yorgunsunuz. Yorgunluk uykusuzluk insanda sinir yapar. Esinize patlamaniz normal. O da anlayisliymis sükür.
Bu tarz kavgalari her yeni ebeveyn yasiyordur bence. Kendinize biraz zaman ayirmaya calisin. Ise girin mesela bir bakici bulup

Valla böyle bir eşe kene ol yapış... Asla kavga etme artık, değiştiğini göster ona.. 1.2 haftalık değil, ömürlük değiştiğini.
Inşallah tek istediğim bu onu kaybetmemek. O benim için herşeyi yaptı birçok fedakarlıkta bulundu. Doğumda acı çekerken bile elimi bırakmadı ama taa o zaman dedim neden ben acı çekiyorum diye. Belki de o acılarımım doğum sonrası geçirdiğim bir çok rahatsızlığın sorumlusu tuttum onu ama malesef o hiçbirini haketmedi.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…