Eşimle nasıl bu hale geldik?

Idrakyollariiltihabi gülüm şu olumsuz nick ini de istersen güzel olumlu bir şeyle değiş
sözcüklerin düşüncenin ve tabi ki yazının da enerjisi vardır benzer enerjiler de birbirini çeker hem de iyi ya da kötü ayırt etmeksizin ...

Muazzam bir anlayış gerçekten. Yani en azından şu sıralar böyle bir örnek denk gelmedi inşallah iyi değerlendirir ve ilişkinizi toparlar düzeltirsiniz

BOL BOL NAMAZ KIL KURAN OKU CANIM ŞEYTAN UĞRAŞIYOR BELLİ Kİ

Ben burada dürüst olmak istiyorum, moral vermek amaçlı yalan söyleyemem ayrıca siz sormuşsunuz adamın yakasından düşmeli miyim diye ?? İyi günler

Eşinin sana karşı sabrı tükenmiş sevgisinin bittiğini sanmıyorum bitseydi çoktan çeker giderdi beraber psikolojik destek alın birbirinizden beklentilerinizi yazın bir kagıda bu devirde iyi insanlar bulmak zor eşinizin kıymetini bilin ve geri kazanın ilgi gösterin farklı yemekler yapın onun için bişeyler yaptığınızı görsün

Sizi yaşadıklarınızın benzerlerini yaşadım eşinizi size ve evine çok değer veriyormus sizde eşinizi seviyorsunuz belli ama çocuk olunca insan biranda minik bir bedenin sorumluluğunu alınca bocalıyor düzelicek ama siz bu düzelme aşamasında birbirinizi bitirmeyin derim. Size önerim çocuğunuzu annenize yada kayınvalidenize bırakıp bir kac saat eşinizle baş başa kalın konuşun eminim çözülür.

Yardımcı fikrini bende düşündüm ama eşim pek sıcak bakmadı bu konuya. Malesef annem kardeşim kimsem yok. Bir tek kv var oda haftanın 6 günü çalışıyor temizlik işinde ve çok yoruluyor. Zaten rahatsız rica bile edemiyorum onada üzülüyorum. Sadece 1 kez bıraktık oğlumu 10 dakika alişverişe gittik eşimle evin karşısındaki markete geldiğimizde kv oğlumu dışarı çıkarmış bağır bağır ağlıyordu kucağıma geçince anca sakinleşti. Ve giderken uyutup bırakmıştım. Anlayacağınız oğlum kimsede durmayan herkesi yabancılayan biri yüzüne bile baksa hemen morarana kadar ağlayan bir bebek. 7.5 aylık oldu ne kp ne de babam bir kez kucağına alamadı.

Allahım oğlumun acısını göstermesin ve olmayanlara versin ama ben evlada doydum. Sırf ileride bi deli cesareti ile çocuk yapmayayım diye oğlumun her ağlayışını videoya alıyorum. Günlükler tutuyorum. Insan oğlu acıyı unutup yoluna devam ediyor ama ben bir anlık gafletle tekrar çocuk istememek için işimi saglama bağlıyorum.

Oğlum 7.5 aylık ama çok inat( inat olur mu demeyin)
Kimsede durmuyor, biri yüzüne baksa bile morarana kadar ağlıyor.
Evden asla çıkamıyorum misafirliğe gidemiyorum veya evimize misafir gelemiyor çünkü oğlum başbaşa kalana kadar ağlıyor. Yemek yiyemiyorum,duşa girmem bir kücük savaş başlatıyor. Çünkü oğlum kapıya oturup böğürerek ağlıyor ( esim ilgilenmek istese ittirir kendini atmaya çalışır ve ağlar hiç susmadan)
Kişisel bakima değinmiyorum bile keza hepsinden zor geliyor bana.
Yemek yapmak işkence sağolsun eşim pek aramaz o yüzden bu işkenceli dönemi en az sancıyla atlattım.
Alışverişe çıkamam oğlum hep ağlar.

Doktor doktor gezdim ne çocuk cerrahisi kaldı ne kardiyolojisi hepsine gittim alerjik testler kan değerleri herşeyine baktırdım ama yok yok tek bir sağlık sorunu yok ( su fıtığı var bir tek oda önemsiz rahatsız etmezmiş 1 yaşından sonra ameliyat olucak) ama hep ağlıyor. Her gören doktor huyu diyor.

Işte bu huy bitirdi beni. Çünkü eşimde çok inat. Yani tipi huyu hepsi eşime çekmiş.

Delireceğimi düşünüyorum bazen....

Kıymetinizi bilen adamı ne olur asla kaybetmeyin hayatınızın en büyük pişmanlığını yaşarsınız. Sevdoğum adamla evlendim 3 yıllık evliyim ama kedi köpek gibiyiz saygı sıfır hakaretler küfürler havada uçuşuyor o yüzden size destek gösteren adamı kendinizden soğutmayın ne olur kendinize gelin silkelenin.

eyvahh eyvahh kalabalık ortam da da aynısı oluyor değil mi oğlun nefesi kesilinceye tıkanıncaya kadar ağlıyor , ben de öyle olan bir çocuk gördüm şimdi iki yaşın da kız çocuğu kalabalığa girseler bile kimse ona bakıp ilgilenmeyecek daha küçükken kaç kere ağlama krizinden morarınca acile götürmüş ailesi ,allah yardımcın olsun gülüm öyle çocuk daha da zor
yakının da şöyle aklı başın da çözüm odaklı olumlu tavsiyeler verecek samimi biri yok mu gülüm ,türk kadınları 2 sene önce yapılan araştırma da psikologa en az ihtiyaç duyanlardan diye tespit edilmiş çünkü biz de bir arkadaşına yada ailenden birine derdini anlatıp rahatlama tavsiye alma v.s. daha fazla olduğu için ihtiyaç duymuyormuşuz , ama çevresin de öyle birileri olmayanlar sıkıntı çekiyor senin de mi hiç arkadaşın v.s. biri yok

Konuda kendimi gördüm ve 20.sayfaya kadar okudum bu saate kadar çünkü aynı şeyleri yaşıyorum senle eşimin tahammülü bitiyor bende farkındayım ama kavga anında tutamıyorum kendimi agzima geleni sayıyorum esime kaybetme korkusu hiç yok sanki herşeyimi çekmek zorunda gibi ve sadece eşime böyleyim etrafımda sevilen biriyim kimseye kötü laf etmem ama eşimden çıkarıyorum bütün hincimi bunu neden yapıyorum bende bilmiyorum derin sularda yorumunu bekliyorum bende inşallah görürsün. Babam dışarıya iyi aile içinde özellikle anneme karşı böyle ve babama böyle olduğu için çok ofkeliyim ama neden bunu kendi eşime yapıyorum bilmiyorum çok telkin ediyorum kendimi ama yok yine aynı adamın inancıda kalmadı resmen kendimiz mahvediyoruz herşeyi Konu sahibi eşine sıkı sıkı sarıl sana gönlünü yuvasını açmış en zor zamanlarında yanında olan o. Bu kadar gönlü güzel biriyle evli olmak çok az kişiye nasip oluo bu devirde inşallah herşey gönlünce olur konunu takipteyim bende

Bu kadar sınırlı bilgiyle,size yorum yapmam zor.
Benim babam da 'el iyisi,ev ağası' biridir ve annemi çok üzüp,hırpalayan bir eştir.
Ben de bu konuda babama öfkeliyim,
annemi de başka konularda hatalı buluyorum, extra zor bir karakteri var annemin.

Ben sizden farklı olarak bu durumdan ders çıkarıp kendi evliliğimde bu şekilde davranmadım.
Eşim de çatışmalı bir ailede büyümüş,
anneyle baba arasında arabulucu olmuş hep.
Yani her ikimiz için de olumsuz deneyimler olumlu sonuç çıkarmaya ve doğru davranmaya vesile oldu.

Sizi,eşinize karşı olumsuz davranmaya, ağzınıza geleni söylemeye iten sebepleri bu zamana kadar kendi kendinize tespit edemediyseniz,psikoterapi almanızı tavsiye ederim.
İşler iyice kontrolden çıkmadan terapiye başlayın lütfen.

Bunun için imkanım yok diyorsanız şu iki kitap size yardımcı olabilir.

Eklentiler

• IMG_0463.jpg
    87,1 KB · Görüntüleme: 36
  • IMG_0586.jpg
    59 KB · Görüntüleme: 38
Teşekkür ederim muhakkak alıp okuyacağım terapiye de gitmeyi düşünüyorum eşimle 5 yıl tanışma 5 yıl evlilik 10 yıldır beraberiz sevgililik döneminde böyle değildim saygimi hiçbir zaman yitirmedim evliliğin ilk yılında çok şiddetli kavgalar ettim ailesiyle çatışmalar yaşadım ve eşim ortada durmayı beceremedi kendi doğruları olup kafasında bitirdiği için bu halleri beni çıldırttı çoğu zaman belki hakliyken kavga anında agzimdan çıkan laflar eşyalara zarar vermem beni haksız yaptı tam duzeldim derken ikinci çocuktan sonra yine başa sardım esimin yerinde olsam benim sevgim biterdi ama onun var bunu hissediyorum ama önceki gibi değil bunuda görebiliyorum yorgun ve çabalamak istemiyor inancıda yok benimle vakit geçirmek için günleri sayan adam artık oyun oynayarak sabahliyor sanırım bu durum fazlasıyla zoruma gidip gururumu kırıyor ve saçıp savuruyorm tam olarak sorunum bu inşallah bende duzelebilirim

Her çocuk bir maz canm bnce oyle düşünme Allah yardımcın olsun çok üzüldüm

Ruh haliniz evet kötü durumda,şimarmişsiniz da ama tüm bunların farkında olmaniz da güzel...
Eşiniz gayette elinden geleni yapmaya çalışmış hatta daha fazlasını yapmış çünkü şimdiki eşler böyle bir ruh halini çekmez malesef ama adamı bıktirmişsiniz adam hala sakın tavırlar sergiliyor buradaki bir çok kadından şanslı olduğunuzu unutmayın.

Şimdi zamanında sizin o değişik ruh halinizle yaptığınız tavirlarinizi eşiniz nasıl normal karşıladı ve alttan aldıysa şimdi de sıra sizde
Adamı eski haline döndürmek sizin elinizde
Mutluluğunuzu baltalamayın lütfen

eşinizi seviyorsunuz bence oda sizi lütfen çabalayın kaybetmeyin elinizden geleni yapın
psikoloğa gidebilirsiniz imkanınız varsa
bebeğiniz az daha büyüsün çalışmaya başlayabilirsiniz çok iyi gelecektir.

analık kolay olsaydı mıllet onar onar doğururdu.annelik böyle birşey tabiki çilesini çekeceğiz bebeğimizin.bunu kabullenmediğimiz için insanlada hayatta herşey batıyor

İnanın bu tarz düşünceler sadece size has değil. Sorun bu düşüncelerle başa çıkamayışınız ve eşinize yansıtma şekliniz. Bir kaç gün önce eşim arkadaşlarıyla buluşmak istediğini söyledi. Olur dedim sorun değil. 1 yaşında bir kızım ve 3 yaşında bir oğlum var. Neyse, aklıma arkadaşlarımla en son buluştuğum zaman o zaman 9 aylık olan kızımı yanıma almak zorunda kalışım ve ağlama krizine girişiyle yarım saat içinde eve geri dönüşüm geldi.. Hüzünlendim ne yalan söyleyeyim..

Dedim ne güze sen yapabiliyorsun ama ben yapamıyorum. Sen çıktığın zaman çocuklar yedi mi, içti mi, uydu mu, durdu mu diye düşünmüyorsun ama ben başka yerde de olsam aklım devamlı evde kalıyor dedim. Sen çıkmak istiyorum diyorsun çıkıyorsun ama ben çıkmak istesem 40 tane plan yapıyorum. Bu minvalde bi sürü şey saydım ama benimki bir iç dökmeydi. Ki eşim gerçekten çok ilgili bir babadır. Yani bana yardımcı oluyor demem, babalığını hakkıyla yapıyor derim. Adamcağız yazık gitmekten vazgeçti de zorla gönderdim :)

Yani diyeceğim o ki, bazı şeyler anneliğin doğasında oluyor. Baba ne kadar kusursuz olursa olsun çocuklar anne kuzusu olduğu dönemde annenin yükü her daim daha ağır oluyor. Bu en az 2 yaşına kadar da böyle olacak. O yüzden yapacağınız ve şu an yapamayacağınız şeyleri ne kadar çabuk kabullenirseniz o kadar huzurlu olursunuz. Bu huzur da hem eşinize hem bebeğinize yansıyacaktır.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…