Eşimle nasıl bu hale geldik?

Bana en son gülerek biliyorsun sana hep açık kapım var yine de sen bunu bilerek şımarma güzel değerlendir dedi. Sanirım bir ışık yaktı bende elimden geleni yapmak istiyorum.
Ne güzel bi adammış kıymetini bilin umarım çok mutlu olursunuz kötü hislerin zamanların geçici olduğunu bilin yeter

Kırılmış ya da umutsuzluğa düşmüş olabilir.. ah ne canım madem hatanın farkına varıyorsun neden tekrara düşüyorsun? Bile bile lades yani..eşin de pek anlayışlı yaklaşmış sana, ne kadar şanslısın..yapman gereken gönlünü almak için elinden geleni yapmak gibi duruyor..
Sanırım aranız düzelmiş

Hatanı kabul etmen güzel. Onun için birşeyler yap ilgilen sevgini belli et ama asla şımarma durum tersine dönmesin söylenmeyi kes o nasıl görevlerini yerine getiriyorsa sende evdeki görevlerini yerine getir güler yüzlü ol alttan al zamanla düzelir

Oğlumda fıtık var ve bu aralar diş çıkarıyor. Doktor doktor gezdim hepsi huyu böyledir sağlıksal bie sorun yok diyor ama bu aylarda ki bebeklerde inat olabilir mi aklım almıyor. Sürekli kucağımda durmak istiyor asla tek başına kalamıyor. Çok gareketli ne kadar önlem alsamda sürekli düşecek bir yer buluyor. Asla kimsede durmuyor. Kp ve babamı özellikle hiç sevmesi yüzüne baksalar kıyameti koparıyor. Geri kalan insanlarada öyle bizim evimiz hariç bir yere gidemiyoruz (misafirlik olarak yoksa dışarıyı seviyor) Biei bize misafirliğe gelse salya sümük ağlıyo. Elindekileri asla vermek istemiyor kıyamet koparıyor. Aklim almıyor 7.5 aylık daha ama canıma okuyor şmdiden. Geceleri bensiz yatmıyor illa burnuma, yanağıma yada gögüsüme dokunacak yoksa hemen uyanıuor ne yapacağımı şaşırdım ve tüm stresimi eşime yansıttım. Yapmamam gerekirdi inşallah toparlarız.

Malesef annem yok. Bebeğim kimsede de durmuyor. Hemen ağlamaya başlıyor. Bizim eve biri gelse veya biz ailelere gitsek kalkana kadar ağlıyor. Malesed biri yüzüne baktığı an morarana kadar ağlayan bir bebek. Sanki dövüyorlar sanarsınız öyle gür ağlıyor.

Biraz biraz düzelmeye başladı. Eşim umutsuz ama açık kapısı varmiş ve iyi değerlendirmemi söyledi. Beni hiçbirşeye zorlamak istemezmiş. Mutsuzsam mutlu olduğum hayatı hakediyormuşum. Yani hala anlayışlı top bende artık.

Bilirim o donuk bakışları :) hala üzerimde o bakışlar. En azından kendinizin farkındasınız. Demek ki zorluklara karşı direnciniz az. Çocuk büyütmek de zor malum. Siz de en yakınınızda olan ve kaldıracağını düşündüğünüz kişiden hıncınızı çıkarmışsınız.

Yalnız size kötü bir haberim var. Böyle adamların sevgisi azalınca bir daha düzelmiyor. Böyle adamdan kastım, yapabildiği ölçüde alttan alan, sevgisini gösteren, tüm öfkenize rağmen idare eden. Çözüm üreten. Ben eşimin gözlerinde o donuk bakışı ilk gördüğümde her şey için çok geç kalınmıştı. Bir daha da aşkla bakmadı zaten.

Giisn tedavi olun, düzeltin kendinizi. Geç olmadan.

Tedaviye gidiyorum. Inşallah elimden geleni yapıyorum. Eşim yapısı gereği çok kindardır yani silerse geri dönüşü olmaz. Ne kadar umudum yok desede hala birşeyler var hissediyorum. Ilk anneler günümü kutladı gül almış. Ki asla yapısı değildir. Biliyorum başarabileceğime eminim inşallah terapilerle bu depresyondan kurtulur ve eski halime geri dönerim.

Sizin konunuzu okumuştum. Rabbim geri kalan hayatınızda her daim yar ve yardımcınız olsun. Inşallah hep mutlu olursunuz.

Teşekkür ederim temennileriniz için. Benim sizden farkım, davranışımı tetikleyen sebepler vardı. Eşim çeşitli hatalar yapmıştı. Ancak yine de gitmeyip kalmayı seçtikten sonra sürekli öfke kusan, laf sokan, gergin ve suratsız biri olmamalıydım. Sonuç itibariyle eşimin sevgisi bitti ya da azaldı bilmiyorum. Seviyorsa bile aşkla değil de alışkanlıktan seviyordur.

Geçmişe dönüp bir şeyleri düzeltmek mümkün değil tabi. Bundan sonrasına bakmak lazım. Benim pek umudum yok kendimle, eşimle ya da evliliğimle ilgili. Ancak siz başarabilirsiniz. Hala umut var. Kolaylıklar dilerim.

Allah razı olsun.

Çocuğunuz var mı? Eğer varsa çok büyük hatalar değilse ve arada saygı varsa devem edemez misiniz?
Elbette işim karışmak değil lakin evliliklerde o büyük aşklar, tutkular, sevdalar bitiyor. Geriye alışkanlık ve saygı kalıyor. Bunlar da bir ömür geçirmek için sebepler.

kuzumm tesadüfen okudum yazmadan duramadım eşin çok iyi birisi allah razı olsun sen de hatanın ne olduğunu bilip kabul ediyorsun, ki bence sen lohusa depresyonuna girmişsin ve hala devam ediyor , yardım da alıyorsun ama 2 hafta sonra patlıyorum diyorsun o da uykusuzluktan sabrın kalmadığı için ya yanınıza anne kardeş birini yarıma çağırın yada yarım günlük bir bakıcı yardımcı tarzı birini alın epi topu 2-3 ay bence sana yeter o arada psikolojin düzelir uykunu alırsın maddi açıdan zorlasa da bir düşün gülüm , bence siz bu dönemi bir atlatırsanız çok mutlu olacaksınız hayatınızın geri kalanı için değmez mi

Çocuğumuz var üç buçuk yaşında. Çok büyük hatalar mı bilmiyorum. Bana göre büyüktü. İddia oynadı büyük miktarda olmasa da borçlandı. Yalan söyledi bu süreçte gizlemek için. Çeşitli sorumsuz davranışları oldu telefon faturalarını ve taksitlerini ödemeyip icralık olmak gibi.

Son iki yıldır düzeldi bu anlamda ama ben düzelemedim. Asla güvenmedim hep şüpheyle yaklaştım. Yine mi oynuyorsun, yine ne yalan söyleyeceksin ve bundan daha ağır imalarda bulundum. Suratım genel olarak hep asıktı. Gergindim vs. Ayrılmadım ama ortada bir evlilik de kalmadı.

Mevzu aşk ya da tutku değil aslında. Biz iki iyi arkadaştık ve bu bitti. Paylaşım bitti. Şimdi aynı partide menfaatleri uğruna kol kola olan iki siyasetçi Gibiyiz. Her daim tetikte ve bencil ama aynı yerde. Duvar var aramızda. Öyle bir duvar ki, temas etmeye sarılmaya bile engel.

Bugün bir bilgi yarışması izliyorduk. Eşim peş peşe bir sürü alanda soruya doğru yanıtlar verince bir an durdum ona baktım. Aşık olduğum zeki ve kültürlü adam buydu. Ben ne ara onun hiçbir vasfı olmayan ezik biri olduğunu düşünmeye başladım hiç bilmiyorum. Aman konunuzu sabote ettim kusura bakmayın. Bu ara pek hüzünlüyüm.

ben yine dayanamadım yazıcam :))
gülüm hiç geleceğinizle ilgili hayal kuruyor musun eşin sen ve çocuğunun olduğu hayaller

Depresyondasın sen. Silkelen acilen. Kocana sahip çık. Çıkmazsan bir sürü kadın bulunur sahip çıkacak. Akıllı ol ya. Her gün düşün ne yapabilirim ailem için kendim için diye. Umarım yuvanız iyileşir, ilişkiniz düzelir

Nedense bana evliliğiniz kurtarılabilir gibi geldi. Dürüstçe hiç kendinizi savunmadan hatalarınızı yazmanız bile büyük bir adım. Eşinizle yatakları birleştirmekle başlayabilirsiniz bence. Güzel bir yemek hazırlayıp konusmak istediğinizi belirtip bazı şeylerin yeni farkına vardığınızı burdaki gibi içtenlikle anlatınca samimiyetinizi hissedip bir şans verebilir diye düşünüyorum. İnsan çocuk olmasa bile yemekti temizlikti derken evde yeni evliyken depresyona giriyor biraz. Sizin cocuk da olunca bunalmışsınız. Her cocuk aynı olmadığı icin kimisi ne var bakıver adamı bunaltma diyebiliyor. Ama kimi çocuklar gerçekten cok zor ,bakıma muhtaç olabiliyor. Hatalarınızın farkında olduğunuz icin bence umut var.

Kurmuyorum. Daha çok oğlumun bana ihtiyacı olmayacağı zamana kadar yaşayıp mümkünse ölmeyi hayal ediyorum :)
valla buradan bir çakarım ağzının üstüneee o ne biçim lafff sakın bir daha aklından bile geçirme ..elim buz kesti içim titredi görür görmez yazını ,ne demek ölmek nasıl depresyonun dibine girdin de bunu diyorsun sen annesinnnn sen kadınsınnn içinde ki gücü nereye gömdünnn , için de olan gücün farkın da olsan şu an dünyayı fethedebilecek gibi hissederdin hemen özüne dönmen lazımmm gülümmm
allah aşkına düşüncelerinin efendisi ol ve onları tek tek güzel şeylerle değişmeye başla bak hayatın eşin her şey nasıl değişip güzelleşecek tek anahtar var o da SENSİN
karar var , niyet et kalpten iste olsun hayatın sırrı bu , bu kadar kolay
tutamadım kendimi senin içinde ki boşluğu hissettim başım döndü vallaha kırmak değil amacım , şu an içim de seni kendine getirmek için deli gibi bir enerji akıyor haddimi aştım farkındayım özür dilerim ama bunları yazmazsam insanlığıma ihanet etmiş olurum

Üzüldüm adınıza toparlamanız çok zor ama Emin’im toparlarsınız eğer ki biraz daha birbirinize özen gösterirseniz herşey düzelir eşiniz elinden geldikçe yapmaya çalışmış sizde elinizi biraz daha taşın altına koymalısınız destek almaya devam Allah’ın izniyle sabrın sonu selamet

Kurmuyorum. Daha çok oğlumun bana ihtiyacı olmayacağı zamana kadar yaşayıp mümkünse ölmeyi hayal ediyorum :)
Şuan yanımda olmanı isterdim. Emin ol en çok canını acıtacak olan tokatı ben atardım sana. Şişşşş silkelen. Çık o depresyondan. Bak bunlar güzel cümleler değil.

Canım daha ilk çocukta adama işkence etmişsin ilerleyen zamanda ne yapacaksın başka cocuklariniz olur inşallah bence düzelmeyecek birşey yok çocuğunu al gezmelere git sosyal aktivite arttır bence kendini toplamalısın acilen eşinle güzel dillle konuşsan anlamicak biri değil bnce herşey gönlünce olsun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…