Eşimle kavga ettik artık tahammül edemiyorum

Anladık biz o sifati☺

Ne kadar rahat kocalara anneler şikayet edilebiliyor ya... benim eşim annemi gelip bana şikayet etse,kötülese ağzının payını alır gider...haksızsınız demiyorum haklısınız ama yapmanız gereken o sırada kaynanaya "anne karışma ben yapılacakları belirledim gerisi sonra yapılır hastayım zaten"demekti

Kabul etmeseydı . Esı soyledıgınde reddetmemıs kı bılmem demıs .

Hanfendi ben evimi ilk defa temizletiyorum. O da üç buçuk haftadır evde olmadığım için ! ayda yılda bir dip köşe temizlik yaptırmak istedim ev kirlenmişti
H Hilde_ burda yaptığınız gibi açıklama yapmayın sakin. Evdekilere de. Isterseniz tertemiz eve de yardimci cagirirsiniz. Kime ne sizin ne zaman ne yapacaginizdan. O evin hanımı sizsiniz. Açıklama yaptıkça, tepenize binerler. Herkes haddini hududunu bilsin.. sınırı bir gectiler mi at kostururlar hayatinizin ortasinda

Birini değiltiremezsiniz.
Birini değiştirmek yerine kendinizi değiştirin

Önceki konunuzdan anladığım kadarıyla kayınvalideniz benim annenim aynısı onu yetiştiren kişi olduğu için alıştığı bir düzene sahip. Biraz kontrol manyaklığı sezdim. Benim annem de evime geldiğimde söylenir şu niye böyle şu niye şöyle diye. Keza eşinizde kendi davranışımı sezdim ben de bir şeyi söylerim ve unutulursa aşırı gergin oluyorum o şeyi ikinci kez söylerken. Düzeltilemeyecek bir sorun gibi değil ama kayınvalideniz de gaz veriyor olabilir eşinize, eşiniz eğer yanaşıyorsa bir uzmanla görüşün bana kalırsa.

Olmaz, erkekler biraz odundur, bu kadar hassas olursanız çok kırılır ve üzülürsünüz, biraz vurdum duymaz olun. Eşinize annesini şikayet etmeseydiniz keşke. Temizlik konusunda imkanınız varsa yardımcı çağırın düzenli olarak. Yazık değil ya neden yazık olsun onların işi bu. Eviniz çok mu düzensiz bilmiyorum ama bir düzen olsun evde çünkü yardımcı da çağırsanız bir süre sonra yardımcı da "bu ev düzensiz zaten" der o da sallamaya başlar. Valla ben eve yardımcı gelmeden önce bir ön temizlik ve düzenleme yapıyorum :). Kayınvalideyi de çağırmayın temizlik yapılırken, akşamına çağırın temiz eve çağırmış olursunuz, eşinize de böyle söyleyin. Kayınvalidenizin söz ve davranışlarına da aldırmayın o öyle görmüş öyle alışmış, siz farklısınız o farklı, ev düzeniniz de farklı olabilir.

Olmayan birseyi cok zorluyorsun gibi geliyor bana, cirpinislarini konularinin hepsini okumasam bile burdan hissedebiliyorum.
Kendine bi iyilik yapmak istiyorsan olmayacagini kabullen ve birak...hayat bu adamdan ve evlilikten ibaret degil. Sana da yazik degil mi?

Halledilmeyecek sorunlar yok gibi geliyor bana daha rahat bir ortamda konuşulsa halledilebilir öyle annem babam konuşsun değil tabi baskılamak yerine beklentilerin daha rahat konusulabildiği bir ortam ondan sonra bakarsınız duruma göre eşiniz düzenli Bi ortam seviyor anladığım kadarıyla ve sizde o düzeni sağlayamamış gibisiniz ipleri elime alayım dye uğraşmak yerine karsılıklı beklentilerin konusulabildiği Bi ortam olsa daha güzel olur siz hep bişi isteyip adam da yapmayınca olmuyor diyorsunuz belki oda onun yapısına ters bişi evde oturup düzen sağlamamak banada tuhaf geliyor kimse yok evde adam bile sabah cıkıp aksam geliyor bombos ev yaptığınız temizlik te kendini belli eder düzende aynı yerinde durur

Bunlari yapmak zorunda degilsiniz. Bu yorumu okuyan bekar genc kizlara sesleniyorum; tubiskooo hanim gibi yapmazsaniz eksik olmayacaksiniz, beceriksiz de olmayacaksiniz. Kendi caninizin kiymetini bilmezseniz kimse bilmez. Siz yaptikca daha fazlasini isterler. Esin yardimini istemek kadini daha az kadin yapmaz. Kendinizi parcalamayin gunun sonunda hasta edersiniz kendinizi. Herseye yetisirsem gelir bana madalya takarlar zannetmeyin.

İpleri elinizde tutmaya çalışmayın. Birinin yönettiği evlilik, evlilik olmaz zaten. Hayat arkadaşı olmanız lazim. Ben şunu anlayamadim eşiniz neden kvyi çağırdı başınızda dursun diye? Cok pasif bir karaktermisiniz altı üstü temizlik yani.

Keske geçiştirmek yerine, "hayır, gelmesine gerek yok" deseydiniz.

Gözlemlediğim kadarıyla erkeklere ailelerini şikayet ettikçe kavgalar ve eş ailesini savunma artıyor. Isteklerinizi direk soyleyin gecistirmeyin ne düşündüğünüzü bilsin eşiniz.

Net degilsiniz , " bakarız " demek yerine , " hayır ben hallederim " demeniz gerekiyordu.

Hem başta müdahale etmeyip , sonradan dert ediniyorsunuz.

Ayrıca 2 kişi ayaktayken benik yatıyor olmam olmaz " demişsiniz.

Bunlardan biri zaten görevini yapıyor , diğeri gönüllü, siz de hastasınız. Bal gibi de yatabilirdiniz.

Bu aciklamayi yapmak zorunda degilsiniz. Neden size bu sekilde hissettirdiler ki valla cok yardimci almiyorum derken buldunuz kendinizi. Pasa gonlunuz isterse "calismadiginiz halde"(!) her gun temizlikci hanimdan yardim alabilirsiniz. Calismayan kadinlar evin hizmetcisi kontenjanindan evlenmiyorlar.

Yeni evlisin anladığım kadarıyla. Bence bunu fırsat olarak gör. Çocuk da yok. Geçmiş konularına göz attım. Olmamış sizin evlilik. Eşin, anne baskın ve herşeye yetişen bir evde büyümüş senden beklentisi de o yönde (herkes çok becerikli olamaz), sen de daha large, olursa olur olmazsa olmaz havasında gibisin. Yani sen iyi o kötü ya da tersi demiyorum ama ben olsam kendimi değersiz hissettirenkerin yanında olmam. İnş o da sen de ruhunuza uygun bulun.

Eşleri temizlik konusuna dahil etmek gereksiz geliyor bana. Hele ki kadın tutuyorsa. Siz sanki fazla beklentidesiniz eşinizden. Ayrıca erkekler annelerinin şikayet edilmesinden hiç hoşlanmıyorlar çünkü annelerine tavır alamıyorlar, o siniri sizden çıkarıyorlar.

Evliliğin ilk yıllarında hep aynı hataları yapıyoruz. Ben de yaptım. Bizler laf ettikçe(bazı ciddi konular hariç, fasa fiso şeylerden bahsediyorum) erkekler bizlerden soğuyor. Bırakın kaynanalar laf etsin şikayet etsin siz dilsiz olun. Kaymağını zamanla yiyeceksiniz. Adam ne yapsın şimdi. Annesi karışmışmış. Şöyle görecektir, annem bu yaşında deli gibi iş yapmış karıma yaranamamış. Boşa ağlamışsınız. Sabah da yine de arayı düzeltmeye çalışmış, standart bir Türk erkeği için iyi bile.
Yıllar geçip tecrübelendikçe bunların ne kadar önemsiz olduğunu göreceksiniz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…