Eşimin iş arkadaşıyla samimiyetini abartıyor muyum? Nasıl davransam?

Seni çok iyi anlıyorum. Endişelenmekte çok haklısın. Eşşeğin aklına karpuz kabuğu düşmüş. Sen bu olayları anlatırken eşimin iş yerinde ki arkadaşı ile eşinin arasında ki problemi okuyorum sandım. Yoksa o sen misin diye de bir şüphe etmedim değil.

İnanın dışardan hiç hoş gözükmüyor. O olayı yaşayan kişinin eşi de bana sürekli anlatıyor ama ben pek müdahil olmak istemediğimden akıl bile vermiyorum.

Eşinle ciddi bir şekilde konuş. Yok olmuyorsa her şeyi göze al kızın numarasını alıp ara açık açık konuş. Eşine bunu söyle. Sen böyle devam edeceksen onunla konuşacağım diye. Hayatta tahammül edemem böyle şeylere. Çok haklısınız. Çünkü evli bir erkek başka birisiyle bu kadar samimi olmamalı. Bizim toplum değerlerimiz var. Dediğiniz gibi madem arkadaşı sizinle beraber takılabilir. Ama siz yokken asla. Bence bu işi önce eşinizle ciddi şekilde konuşun. Ben konuşmadan direkt ortalığı ayağa kaldırırdım. Eşimde bunu çok iyi bildiği için ekstra dikkat eder. Çünkü benim böyle bir durumda meler yapabileceğimi kestirir.

" Sen bana karışamazsın, istediğimle görüşürüm " diyen adam üstelik bunu siz lohusayken yapan adam, ne oldu da " sen nasıl istersen öyle davranıcam " dedi konu sahibi?

Ben hiç iyi kokular almadım, gözünüzü eşinizin üstünden hiç ayırmayın..

Diyelim ki kadınla beraber sence kadının bu durum umrunda olur mu yani öyle kadınlar daha çok hırslanıyor hatta...

Ben de o kızın yerinde olsaydım bu tutuma karşı inadına o erkeği elde etmek için uğraşırım.o kiz bunu amaclayabilr bununla. Bak bak evli erkeği kendime pervane ettim gbi
Kimisi böyle hırslanıyor. Yukarıda lohusa avcısı denmiş, çok doğru. Bir kadın, başka bir kadının kadınlığıyla ilgili en hassas ve kırılgan döneminde onunla rekabete giriyor. Aslında ne acınası...

O zaman çok meydan okur bir tondan direkt kavga etmiştim. Eşim böyle olunca asla geri adım atmaz, o da inatlaşır. Dün çok sakindim. Zaten günlerdir susuyorum evde, kendisi açtı konuyu konuşalım diye. Çok sakin, ama kararlı ve net konuştum. Biraz da gözyaşı öyle olunca yelkenleri suya indi.

Siz yine de sakın gevşemeyin, gözünüz hep üstünde olsun.

Valla evli bir erkek bir kadınla helede benim tanımadığım bir kadınla yemek yiyemez bunu normallestirme bence bu kadarda modern olmak zorunda değiliz evli adamin yapacağı şey var yapamayacağı şey var mesela bir kadınla samimi mesajlar atamaz konuşamaz valla eseginizin aklına karpuz kabuğu çoktan düşmüş bence siz ağırlığınızı kurun hayırdır yani bide yeni doğum yapmışsıniz sizi bu duygulara sokması bile yanlış

Kendince alanını koruyor ama işin nereye varacağını düşünmeden. Ben 35 yaşındayım, şunu öğrendim; anne-baba, çocuğun dahi olsa insanın egosuna bir saldırı olunca önce ego geliyor. Insanın çocuğunun bile önündeymiş.
Üye adım üye olurken aklıma geldi. Hayatta her şey de o kadar kötü değil yaa, zilli donlar da var

Ne gevşemesi, bundan sonra daha sıkıyım. Siz başka bir niyet mi sezdiniz?
Açıkçası ilk başta " karışamazsın, edemezsin " derken sonradan " tamam nasıl istersen öyle olsun " tavrı biraz değişik geldi bana. Sakinleşin, üstelemeyin, kurcalamayın diye taktik yapmış olabilir. Dikkatli olmakta fayda var.

Haklı olayım ya da haksız olayım, ben işkillenmişsem ve üzülüyorsam beni bu duruma soktuğu için eşim hiç rahatsızlık duymuyorsa ben de işler kopar. Karşı cinsten birisiyle arana mesafe koy dediğimde evimizde huzur bozuluyorsa ortada vazgeçilemeyen bir keyif durumu vardır bana göre. gemileri de açıkçası yakarım. Kıskançlığı geçtim, benim böyle birilerinin yanında küçük falan düşüremez. düşürürse sonu ne olur bilmesi gerekir.

Sevgilimin arkadaş grubunda kızlar da vardı ama hiçbiriyle tanışmamıştım. İsmen biliyorum birlikte yemeklere gidiyorlar geziyorlar çeşitli etkinlikler vs.

Bir gün dedi ki ayarlama yapalım seni herkesle tanıştırayım. Hoşuma gitti benim de imkanları zorlayıp gittim o gün buluşmaya (başka şehirde çalışıyordum) Herkes çok tatlıydı AMA BİR KİŞİ HARİÇ. Kızlardan birisine bi gıcık oldum…. Bir gıcık oldum ki anlatamam. Sebebini asla bilmiyorum.

Gecenin sonunda kız bize bir şey anlatıyor ama o sırada sevgilime sarılmış omzunu falan okşuyor. Ben de karşılarında oturuyorum masanın altından sevgilime tekme atıyorum “ay yanlışlıkla bana vurdun” diyor adam. SENİN BEN AĞZINA SIÇMAZSAM NE OLAYIM diye ölüm yeminleri ediyorum içimden ama dışımdan da nasıl güleryüzlüyüm herkesle sohbet muhabbet.

Gece olanları anlatmayayım hiç.

Neyse işte sonuç olarak kendine çeki düzen verdi. Bir daha rahatsız olacağım durumlar yaşanmadı (ben o gece yaptıklarım için kendimi hala çok kötü hissediyorum tabi o başka -cinnet durumu maalesef-) Kız sonra sevgilisi aldattı ve başka şehre taşındı.

Bence sizin konunuzda da kadın eşinize karşı bir şeyler hissediyor. Elin adamına trip atmak neyin nesi? Size soğuk davranması da bunu destekliyor. Sevdiğim bi arkadaşım beni sevgilisiyle tanıştırdığında aşırı mutlu olup kızı tanımaya çalışıyorum baş başa bir şeyler planlamaya çalışıyorum doğrusu budur bence.

Gözlemleyin ve en ufak hatada doğduğuna pişman edin. Kızla iletişime geçmeyin bazı üyeler o yönde tavsiye vermiş ama sakın yapmayın. Buluşma görüşme olursa gidin normal davranın. Kıza belli etmeyin sorunu eşinizle çözün.

Eşinizin yaptıklarına bakınca onun da hoşlandığını düşünüyorum bu arada. Başta özellikle ismini vermemeye çalışması ve whatsapp ekranına öylece bakması bana bunu düşündürdü. Bu arada whatsapp olayında siz yanlış görmüş de olabilirsiniz. Belki profil resmi benzeyen bi başkasıyla konuşuyordu o an.

Bir de "eğer erkek bir şey yaşayacaksa, kadını gözünüze sokmaz" denmiş ama inanın böyle kalıplar yok. Ünideyken çalışıyordum ve işyerinin sahibinin eşi çok kıskanç bir kadındı. Çalışan tüm kadınlardan nefret ettiği belliydi bakışlarından ve biz de hiç yanına yanaşmazdık. Ama içimizden bir kişiye karşı arkadaş gibi davranırdı. Eşi hatta eve götürüp tanıştırmış, güya bunlar aile olarak arkadaş olmuşlar, patronun karısı akşam uykusu gelince gidip yatarmış bu patron ve bizimle çalışan arkadaşta sohbet etmeye ve alkol almaya devam ederlermiş ki karısı bu kızı asla kıskanmıyor, benim de arkadaşım diye bakıyordu. Ama biz hepimiz o kızla eşinin birlikteliği olduğunu biliyorduk. Ben böyle kesin yargılara varamıyorum o yüzden.

Biz sevgiliyken kızın biri gülerken esimin bacağına dokunmuştu, orada ben de küçük bir cinnet getirip olayı çözmüştüm. Sonra kızın yanında benim elimi tutmadan oturamaz olmuştu. Bu olayda hamilelik&lohusalık beni sakin kalmak zorunda bıraktı.
Whatsappla ilgili bir olay olmadı bizde. Isim vermemesini sen yanlış anlarsın diye diyor. Yanlış bir şey yoksa niye yanlış anlayayım dedim. Kendince tek hatası başta benden gizlemeseymiş.

Eskiden ben de öyle düşünürdüm, sonra fikrim değişti. Taş uzaktan gelmez.

Ah ya umarım kötü bir yere çıkmaz bunun sonu. En çok sana ve çocuğuna üzüldüm. Karı koca arasındaki herşey eşlerin her hareketi evlatlarımızı da etkiliyor. Adımlar dikkatli atılmalı. Net olunmalı. Siz bu kadar net olduktan sonra bu kızla yemeğe gitmeye devam ederse bunun altında birşey arayın. Bazen cinnet herşeyi çözer.

Yalnız bir yere de dikkatinizi çekmek istiyorum bazen tepki vermemeniz de kötü. Onca insanın yanında samimiler ve siz oradasınız oradaki insanlar farklı bir açıdan da düşünebilir kadına bak nasıl kabul ediyor gibilerinden. Şahsen rezillik çıkarmak gereken yerde de çıkarılır çünkü işi bu noktaya getiren siz değil o ikisinin hareketleri. Ben bazen bazı kavgaların edilmesi gerektiğini düşünüyorum. Böyle samimiyet devam ettikçe her gün rezil oluyorsunuz bir kere rezil olursunuz ve adam devam ederse boşar tavrınızı koyarsınız. Karısının neden kapıya koyduğu bilinen bir adam olma rezilliği ile yaşamaya devam eder

Çok haklısınız. Ben olay çıkarmanın sorumluluğunu almaya hazırım, dediğim gibi düşünmem gereken bir bebek var, onun için sakin davranmak zorundayım. Inşallah işler o noktaya gelmez. Eşime de söyledim, bundan sonraki tavrım çok farklı olacak diye. Gözü korkmuştur inşallah.

Ay inanmıyorum durduk yere keyfim kaçtı.

Ne

Margaret Hale konum bildir seri

Birde burada asıl suçlu ne derseniz diyin eşiniz. Bizim iş arkadaşlarımız da var bazıları gerçekten sorunlu insanlar ile evli. Fakat olay bu ztn ben niye öğreniyorum sorunlu olduğunu evlilik sürdürme sebebini. Kimseyle birebir ilişkileri olmayan insanlar üstelik
Hiç bahsetmese de mutlaka ortam oluyor mutlaka evlilik ile alakalı fikir oluşuyor
Kızda bundan cesaret alıyor bence. İleri gitmese de ego tatmini var kesin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…