Eşimin ikinci karısıyım

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Terbiyesiz kadın. Diğer kadına hastalık bulasmaz inşallah.
Ayrıca sevisirken içiniz rahat etsin diye imam nikahi kıyilmaz..Bu imam nikahi olayını kullanmayin sanki herseyi düzgün yapıyor gibi.
Daha Ailenin bile bilmediği nikah kabul mu sanıyorsun?
Aşk meşk diye süslü kelime kullanıp haklı falan olmazsın. O sana aşık olduğunu sandığın Adam seni kullaniyor . Senin ailen kabul etse bile eşini boşamaz seni kullaniyor . Ve sen evli olan biriyle beraber olan metres konumundasin.

Kendini insan bu kadar mı sevmez? Bu kadar mı değer vermez ve gurursuz olur.
Gerçekten ar yok haya yok ve aşk deyip duruyorsunuz.
Ana baban oku diye yollamış seni millete kapatma ol diye değil. Ne emekler veriliyor yazık gerçekten yazık.

O giden saygınlık , trilyon ödese geri gelmez. Kendi kaybetmiş. Aklına gelen her öğrencisi kulağını çınlatsa bu bile yeter ona. Nefsi uğruna kendini rezil etmiş.
Maalesef ve bu adam gayet kendini dışarıdan muhafazakar gösteren biriydi aslında öyle idi ,kalp ile tasdik olmalı yoksa yaptıkları yabana atılıyor böylece. Ya aslında var bunlardan her yerde şirketlerde bile her iki tarafta evli ama yemedikleri pislik yok ast - üst ilişkisinde zaten tonla

Kendi hocalarımı , okulumu değerlendirmede baz almıştım. Bu ve benzeri olaylarla ; kendi saygınlıklarına gölge düşürecek insanlar değillerdi. Umarım halen de öylelerdir.
Bizimde okulda böyleleri fışkırmıyordu ama tek tükte olsa vardı.Malesef insanın olduğu heryerde olan bişey, sizin bilmediğiniz şeylerde olabilir,yoksa bizim okulda da büyük çoğunluk saygın insanlardı.Bu arada duyduğumuz şeyler öyle zorlama olan ,yada dersten geçmek için yapılan şeylerde değildi.Şahsen ben hiç öyle bir taciz yada rahatsız edici bir durumla karşılaşmadım.

Bizimde okulda böyleleri fışkırmıyordu ama tek tükte olsa vardı.Malesef insanın olduğu heryerde olan bişey, sizin bilmediğiniz şeylerde olabilir,yoksa bizim okulda da büyük çoğunluk saygın insanlardı.Bu arada duyduğumuz şeyler öyle zorlama olan ,yada dersten geçmek için yapılan şeylerde değildi.Şahsen ben hiç öyle bir taciz yada rahatsız edici bir durumla karşılaşmadım.
Evet zaten ast olan teklif ediyor ,üstte kabul ediyor 😏

Her şeyden önce anlamadığım “neden evli olup olmadığını sorabilecek pozisyonda da değildiniz” ya da “adam eşinden fırsat buldukça görüşme dışında neden başka seçeceğiniz yok”

Bunlar bahane cümleleri gibi. Her zaman farklı seçenekler vardır hayatta.
Parra da Parra da parraaa.. Başka hiçbir açıklaması olamaz.
😂😂😂😂😂

Uzaktan bir tuzuguru olarak yazacaktım ama konu sahibi kaçmış. İnsanoğlu bir hata yapar ama o hatayı ısrarla niye sürdürür hiç anlamam. Neyse ben anlamam imkansız aşktan filan.

Adamin karisina aldatildigini haber verin ama yuzyuze degil. Dogru soylediginizi kanitlayin kadin inansin size. Ondan sonra bir sure ortalarda dolanmayin ki adam size zarar vermesin. Benim tavsiyem bu.

Nereden başlasam bilemiyorum. Öncelikle bu anlatacaklarım için lütfen beni yargılamayın yargılayacak olanlar lütfen bu konuya cevap vermesin moral olarak yeterince çöküşteyim.

Eşimle aramda çok fazla yaş farkı var. Kendisi karısıyla senelerdir evli, çocuğu yok. Onu ilk tanıdığımda evli olup olmadığı sormadım ve sormaya da çekindim açıkçası sorabilecek pozisyonda da değildim öyle diyeyim. O da hiç evli olduğunu belirten bir şey demedi. Ben belki de evliyim diyecek diye korktuğum için soramadım, kendi kendime bekardır ya diyip avuttum kendimi bilmiyorum. Uzaktan uzağa sevmeye başladım (birkaç yıl). O da benim ilgimi sonunda anladı ve benim ona açılmalı istedi. Bu süreçte evli olduğunu sonunda bir cesaret ona sorarak öğrenmiştim. O da saklamadı zaten hemen söyledi. Başta evli olması beni çok itmişti ama bana karşı o kadar ilgiliydi ki evli olma durumunu silip atmıştım adeta kafamdan, tamamen kendi mutluluğuma odaklanmıştım. Ben ona açılınca o da benim ona olan sevgimin onu çok cezbettiğini söyledi. Aslında eşini sevdiğini, çok iyi biri olduğunu ancak buna rağmen evliliklerinde bazı eksiklikler bulunduğunu (bu çok özel açıklayamam) belirtti. Gel zaman git zaman görüşmeye başladık ve artık böyle olmayacak evlenelim sonu ne olursa olsun, nereye kadar giderse gitsin dedik. Çünkü ben ağlamaktan artık helak oluyordum. Bu noktada diyebilirsiniz eşinden boşanıp seninle evlenseydi madem. Haklısınız ama olmazdı arkadaşlar. Onu boşasa benimle her insanın yaşadığı normal evliliği yaşayabilecek miydi? Ailem yaşı büyük diye evlenmemi (resmî nikah) kabul edecek miydi? Hayır. Ben geçiciydim bunu ben de o da biliyor. Ama her şeye rağmen gizli saklı görüşmeye başlayıp sonunda da evlendik. Çok güzel zamanlarımız oldu o benimle ben ise onunla ilklerimi yaşadım. Kafa yapımız çok uyuşuyor hiç tartışmıyoruz desem yeri. Görüşme kısmına gelince de ben ayrı evde yaşıyorum aynı zamanda okuyorum. Bulduğu her fırsatta yanıma geliyor, görüşüyoruz bazen birkaç gün kalma şansı oluyor yanımda. Buna da şükrediyorum buna dahi razıyım. Lütfen aciz gözüyle bakmayın. Ne yapayım başka seçeneğim yoktu. Bana belki diyebilirsiniz o adam seni kullanıyor, senden faydalanıyor. Hayır arkadaşlar. Ne ben onu parası için ne de o beni güzelliğim için seviyor. Zaten ne ben afroditim ne de o milyoner. Günün birinde ömür boyu ayrı kalmak zorunda kalacağız diye ikimiz birden ağlayıp duruyoruz. Ne ben onu ayarttım ne o beni. Tamamen saf duygularla sevdik birbirimizi. Ben önceden bu konulara çok sert bakardım. Asla derdim asla evli adamla olmaz, adam eşine ihanet edemez. Çok büyük konuştum. Yaşamayan bilmiyor, anlamıyor. O an öyle bir noktaya geliyorsunuz ki tek istediğiniz sizin mutlu olmanız. İnsan şu hayatı kendisi için yaşamayacaksa neden dünyaya geldi? Benim kimsenin yuvasını yıkma derdim yok. Ona hiçbir şeyi zorla, baskıyla yaptırmadım. Tek isteğim onunla mutlu olmak. Şimdi ailemden uzak farklı şehirdeyim ancak okulum bitiyor ve bana geri dönüş yolları gözüküyor. Böyle olursa nasıl görüşeceğiz diyorum kendi kendime. Yiyip bitiriyorum kendimi. Burada bir iş mi bulsam diyorum kalabilmek için. Günümüz şartlarında da ev geçindirmek çok zor kirası, faturası bir sürü derdi günden güne artan zammı. O da elinden geldiğince yardım ediyor ama nereye kadar. Herkesin durumu belli. Ne yapsam çok kafam karıştı. Bazen diyorum dön aile evine bul başkasını kurtar kendini bu bataktan nereye kadar böyle sürünüp gideceksin. Ama bu fikir bile beni delirtiyor. Ben başkasını istemiyorum ki başkasıyla mutlu olmak istemiyorum. Yaşıtlarım olan erkekler ya da benden birkaç yaş büyük olanlar bana afedersiniz asalak gibi geliyor. Sonra birini severken nasıl başkasını tanımak isteyeceğim? Hadi diyelim tanıdım sonra ne olacak? Ondaki özellikleri arayacağım hep yeni tanıştığım kişide. Bu nasıl çıkmaz gerçekten aklımı kaçıracağım. İntiharı bile düşündüm bitsin bu çile artık diyorum. Yok işte yok çözümü yok ne yaparsam yapayım olmayacak. Ne aileme söyleyebiliyorum ne de o kendi ailesine durumu açıklayabiliyor. Bazen diyorum keşke aile engelim olmasa. Keşke istediğim hayatı kimseye hesap vermeden yaşayabilsem. Ne kadar çok isterdim...

Tekrar söylüyorum lütfen beni yargılamayın. Uzaktan tuzu kuru olanın konuşması çok kolay. Bu şehirde kalıp ondan kopmak istemiyorum. Ne yapmalıyım sizce
Merhaba etme senin okulun bitince o seni zaten şutlar ve başka genç öğrenci kandırıp oynatır sende bu rezillikle kalacaksın sana bir abla nasihati bu seni tehdit etmiyorsa kaç o şehirden arkana bile bakmadan.. adam gözü dışarıda evdeki düzenini bir kaç günlük hevesi için bozmuyor o zengin değil diyorsun ayranı yok içmeye demiş atalarımız kuzum aklını başına topla bu seni takıntın yüzünden kullanıyor insan bir kendini o kadının yerine koyar diyelim o ayrıldı kadından senle evlendi ve seninde dedini gibi saf duygularla başka bir genç kızla aşk yaşadı ve sen bunu öğrendin diyorsun ya yaşamayan bilmez bide diyorsun ya yadırgadın şeyi yaşıyorum diye senin böyle bir adamla geleceğin yok bu konuda tek acıdığım o kadın bir kadını ancak bir kadın bu kadar alçakça yıka bilir dikat et senide yıkan olacak dedim gibi aklını başına topla ve ilişkini kes bırak adamın peşini o senin için en ufak bir adam atmadı atmazda senle işi bitince hep yanında tuttu eşine dönecek bay pinokyo ikinizde oynatıyor.. ALLAH sana akıl fikir versin kendini kurtarmaya bak debelenmeden çık bu bataklıktan

Oturdum dizi gibi konuyu ve yorumları okudum çekirdeğimle 😂 Böyle saçma sapan bir konu görmedim fake gibi geldi bana. Yorumlarınızın birçoğu haklı ama söylediklerinizin nereye gideceğini düşünün. Eğer doğruysa üzüldüm ben açıkçası en çok da karısı için. Her şeyden habersiz çok yazık. Bu kız da intihar eşiğindeyim demiş yorumlar üstüne kendini assa yeridir. Burada kız kadar en az adamın da suçu var. Erkekleri de sütten çıkmış ak kaşık gibi görmemek lazım def etmeliydi en başından bu kadını başında kaç yaşında adam işin çoğu onda bitiyor. Ahkam kesip atıp tutmamak lazım yine de Çok şükür evliyim böyle dertlerim yok ama çevremden birinin basına gelmeyeceği ne malum x çok çok kötü leş bir durum. İlahi adalet kul hakkı ahiretteki yer allahı kandırmaca vs yorumlar gerçekten tuhaf. yasattıgını göreceksinler falan biz geleceği ne ara görür olduk kaderi biz mi yazıyoruz öteki tarafta bunun yerini bilemeyiz biz cennetlik kullar mıyız belki biz de bilmeden başkasının hakkına girdik. Bir kulun yaptığı işin Allah katında makbul olup olmayacağını anca Allah bilir Sana gelince bu olaydan paçanı kurtarmaya bak bir an önce sonu karanlık ya hamile kalırsan o zaman ne yapacaksın işler karışmadan sen kes ipini gitsin şu isin

Ne utanmaz rezil insanlar var ya kotu niyetim yoktu demis evli oldugunu bile bile adama acilmak yamanmak cakma nilah kiymak igrenc bir kadinsiniz insallah en kisa surede kapiya koyar sizi

Karısının yerinde olmak istermiydin sadece bunu otur ve düşün? Adam karısını seviyor yada sevmiyor ortada resmî nikah var emek var. O kadın bunlardan bihaber evini temizliyor, yemeğini yapıyor, adamın senin yanına gelirken giydiği kıyafeti yıkıyor ütülüyor belki çocukları var onlara bakıyor yada yoksa bile çocuk hayali kuruyor bunlar evliliğin gerçekleri ama o kadının saf yerine konulması ne acı demi sen olmak istermiydin onun yerinde???

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X