Eşimin ikinci karısıyım

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Yeteri kadar olmasa da laf yemişsiniz. Ben de eşlik etmeyeyim. Eşlik etmemiş halim bu olacak :KK70:

Yalnız dini nikahın geçerli olması için duyrulması, tarafların razı olması şart. İkinci eş olacaksanız da diğer eşin razı olması da şart. Kadının haberi yok. Olsa da razı olmaz. Her türlü o nikah tırt. Allah ıslah etsin, basiretinizi açsın. Yaptığınız yanlışlıkları görmüyorsunuz. Kendinizi kandırmayın. Ayrıca yaptığınızın hata olduğunu anlasanız bu saçma bağı unutursunuz da aşk acınızdan kurtulursunuz.

İnsan bunları okuyunca da çocuğunu, kardeşini üniversite için şehir dışına göndermeye korkuyor.

Ben nasıl kaçırdım bu konuyu yaa🤣 akşam Sadakatsiz izlerken kaçmış görüyor musun😄 herkes söylenecekleri söylemiştir zaten, ben de geri kalmıyım.
Senin kocan yok. Bayağı yüzsüz bir metressin. İmam nikahın falan geçersiz. Seni sonuna kadar da yargılıyorum. Hiç öyle ben de büyük konuşurdum deme yemezler. Karakterin yokmuş. Yapışmışsın adama. Adam da karaktersiz. Umarım karısı duyar da donuna kadar alır. Ya da donları bıraksın ya, sen yıkarsın. Umarım yaşattıklarının bedelini en hakkaniyetli şekilde ödersin. O amca da ödesin tabii🤣 ay sen çok mu çaresiz kaldın yaaa, hiç mi bakmadı sana genç yaşıtların da kaldın bu kredi kartı horoza🤣 sen okulu bitir, o bulur yeni gelenlerden bir tane daha. Üzülme sen. Böyle adamlar sezonluk çalışır haberi yok😁

Ben sizin gibi metreslere şunu diyorum; çıkın adamın karısının karşına nikahlı kocamızöış ya men eşinin ikinci karısıyıö diyin bakalım neler oluyor, o zaman anlarsınız o herifin neyi olduğunuzuda o adamın bundan dolayı size yapacaklarından sonra sizi ne kadar secdiğinide. Sizin gibi kadınlar yüzünden bir sürü masum bie sürü kızın okuma hakkı elinden olınıyor. Kızlar üniversiteye gidince kötü yola düşüyor diye. En azından babamızın tuttuğu evde bir adama metreslik ederken, bir parça olsun vicdanız sızlamadı mi?

İleride hatırlamaktan utanacağınız -inşallah- bir geçmiş inşa ediyorsunuz kendinize. Nasılsa ayrılacaksanız karşınıza gerçekten sevdiğiniz evlenmek istediğiniz biri çıktığında bunları anlatabilecek misiniz ? Emin olun adamın karısının düştüğü duruma düşmeden de ölmezsiniz. İnsan yaşattığını yaşamadan ölmüyor.

Yaşıtlarım olan erkekler ya da benden birkaç yaş büyük olanlar bana afedersiniz asalak gibi geliyor
Konudaki tek asalak sensin. Başkasının kocasından nemalanan bir asalak.

Sözlük anlamı bile siz metresleri anlatıyor :

bir canlının üzerinde ya da içinde sürekli ya da geçici olarak yaşayan, ondan beslenen başka canlı.
"Asalağın üzerinde yaşadığı canlı ondan zarar görür"

Kız onca yorumdan sonra hala akıl almazsan vay haline hemen o adamdan ayrıl safmısın kendini kullandırıyon

Bu yoldan bence bir an önce dönün. Hiçbir kadın, bedenini ve duygularını ezik, aciz ve yalancı erkeklere meze etmemeli. Normalde bir sevgiliniz olsa, bekar olsa istediğinizi yaparsınız ve kimse de sizi yargılayamaz. Ancak mevcut durumda kullanılıyorsunuz. Sizden daha iyisini bulduğu anda sizi yollayacak. Karısıyla da eminim yiyip içip gülüp sevişiyor gayet de. Elbette evliliğim sorunlu diyecek. "Sorunsuz bir evliliğim var ama ben uçkuruna sahip çıkamayan pislik herifin tekiyim" diyecek hali yok ya. Yazık değil mi hayatınıza? İlerde başkasıyla evlenirseniz, ilahi adaletin sizi bulması çok olası bir durum. Bu korkuyla yaşamaya değer mi bir erkek için? Uzman desteği alın ve bırakın bu adamı, ben evli erkekle beraber olup da mutlu olan göremedim hiç, adam boşanıp evlense bile. Kendinize gelin.

Yok asla öyle gayem olmadı. Ama sizin yorumlar Özgüvensizlik kokuyor. Kociskom ya bendeki eksiklikleri görür de kendine başka birini bulursa ihtimalinden yola çıkarak şimdiden nefretinizi bana kusmussunuz

Bu durumlar yüzyıllardır yaşanan bir şey, sizden önce de oluyordu sizden sonra da olacak. Sizin gibiler hep olacak. Kendisini ahlaki yönden ve duygusal yönden doyuramamış bir insanın zaten gözü hep dışarıda olacaktır. Kendi adıma konuşuyorum, kendime ve kocama güvenim tamdır. Ama en önce kendime güvenim tamdır, benden daha iyisini bulabilirse ya da beni sevmiyorsa hay hay buyursun gitsin. Ama adam gibi gitsin. Bir şeyleri bahane edip , korkaklık ederek gizli saklı başkalarıyla görüşmeye devam ederek benimle evli kalmasın. Söylesin ben başkasını seviyorum, aşık oldum diye , defolsun gitsin. Hiç de korkum olmaz ayyy senin gibi kadınlar kocamı elimden alır vah vah diye. Bunun özgüvensizlikle ilgisi yok bunu kafana sok.
Bu adam kaç senelik karısını seninle aldatıyor da , seni neden ilerde aldatmasın? Nasıl bu kadar kör olabilirsiniz, nasıl bu kadar kendinizi kandırabiliyorsunuz. Bu adam sizi sevmiyor, yüzde yüz sevmiyor. Siz onu belki seviyorsunuz ama adam sevmiyor işte.

Hele ki evliliğinde mutsuz bir adam , sizi çok çok sevdiği halde boşanıp sizinle beraber olmuyorsa asla sevmiyor. Evlilik öyle sizin sandığınız gibi bir şey değil. Oyuncak hiç değil, öyle ben ikinci eşiyim falan diyemezsiniz. Burası Türkiye cumhuriyeti, çok evlilik gibi bir düşünceniz varsa buyrun Arabistan a gidip orada meşru bir şekilde evliliğinizi yaşayın.

Kendinize de karşınızdaki kadını da daha fazla mutsuz etmeye hakkınız yok. Kendinize gelin ve kandırmayın. Ortada öyle ssaf, masum bir sevgi ve evlilik yok. Adam sizi düpedüz kandırıyor. Tamam siz masum bir şekilde sevmiş olabilirsiniz ki hiç masum bir tarafı yok ama adam sizi kullanıyor, yüzde yüz kullanıyor.

Kız onca yorumdan sonra hala akıl almazsan vay haline hemen o adamdan ayrıl safmısın kendini kullandırıyon
Karşılıklı birbirlerini kullanıyorlar. Kardeşim demişti, üniversitede bazı kızlar o şehirdeki göbekli, sigaradan dişleri bıyıkları sararmış esnaf amcalarla gezip tozuyormuş. Koca koca evli barklı adamların üniversiteden sevgilileri varmış. İşte adam kızı kullanıyor kız da adamın parasını yiyor. Böyle kızların kendini kullandırması için adamın çok zengin olmasına gerek yok, arabayla gezmek, dışarıda bir yemek, bir kıyafet yeterli. Her şehirde bir üniversite olunca üniversite kazanmak kapasite gerektirmiyor, kazanıyor aile de gönderiyor. Artık okuyor mu, metres hayatı mı yaşıyor haberi olmuyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X