Eşimin halasının kızı ve çocuk yetiştirme şekli

Bazen gerçekten böyle şeylere gerek kalıyor maalesef

Ay en sevmediğim şey. 2 yaşında oğlum var önündeki atıştırmalığı herkesle tek tek paylaşır oyuncakla oynayabilir miyim dersin en değerlisiyse bile verir. Bazen misafirlikte ev sahibi oğlumu çok sıktığımı söylüyor tamam zarar veren bi çocuk değil daha bi oyuncağını kırmışlığı yok ama çocuk sonuçta güven olmaz. Kimseye karşı mahçup olmayayım, sırf çocuk diye serbest bırakıp ev sahibinin çok sevdiği bi şeyi kırılıp kirlenip üzülsün istemem.

Ay hele tuvalet eğitimi sırasında her yere çiş yaptığı bi noktada şehirlerarası seyahat çok büyük bi cesaret cidden

Benim kızım çok hareketli bir çocuktu,mama sandalyesinde bile 5 dakika oturtucam diye ne uğraşırdım,sürekli dolaşırdı.Evim de de bi sürü dekoratif eşyam vardı,hiçbirini kaldırmadım,elini uzatır almak isterse hayır derdim ve geri çekilirdi.Bi yere gittiysek dolaşırdı,oturmazdı ama ben sürekli peşinde olurdum,bişey ellemezdi.Evde bile eline yiyecek verip dolaşmasına izin vermedim,bitirince ellerini uzatıp silmemi isterdi.Meraklı bi çocuktu herşeyi sorardı,ilk 3 yılım peşinde koşmaktan epey yorucu geçti ama ne evimizde ne başka bir yerde hiçbir şeye zarar vermedi.Sadece odasındaki duvarı çizmesine izin verdim.Bu arada gayet özgüvenli bir çocuk

Kendi adıma sizin gibi ilgili ve düşünceli annelere teşekkür ediyorum
Çocuklar hareketli, yaramaz, hırçın vs olabilir çok da doğal ama ebeveynler çocuklarına sınır, saygı ve kuralları öğretmenleri gerekir. Başkasına ve başkasının malına zarar vermemeyi...

açıkçası hani küçük olduğu için yemek yerken etrafı kirletmesi ya da kalemle bir yerlere çalışması bir nebze çocuk olduğundan desek bile, halıya çiş yapması, annesinin kalemi tekrar vermesi , sizi çimciklemesi vs bunların hiçbiri normal değil. ne manyak insanlar var ya, çocuğu yetiştirme tarzına bak

Çocukları özgüvenli,rahat yetiştirelim derken tepelerine sıçan çocuklar yetişti.Saygi, sınır bilmeyen, kuralları olmayan çocuklar çoğaldı.Kendini bilgili ebeveyn zannedenler sorunlu çocuklar yetiştirir oldu....

Sen zaten haklısın ora su geçirmez ama ben sana başka bir tavsiye vermek istiyorum. Anne baba kardes harici kimseyi hatta onları bile sadece zaruri hallerde yatıya kabul etme. Gunduz ziyareti için bile fazla uzak bence eşimin halasının kizi

Bizde çocuğumuzun hayal gücü diyip evinde kendisine ait odanin duvarini halisini karalamasina izin verdik ama KENDİ EVİNDE.
çocuğun hayal gücü kadar topluma karıştığında nasıl davranması gerektiğinide biraz önemseseymiş keşke.
Çocuktur olur çizebilir,çizmeye çalısabilir bizimde çocuğumuz yapmaya çalıştı ama müdahale ettik böyle şeylerin sadece kendi evimizde olabileceğini kendi evimiz dışında kimin evi olursa olsun bunlari yapamayacağını söyleyip kalemi boyayı kendimiz aldık elinden.
İşte böyle sınır bilmeyen, adap ögrenemeyen terbiyeden bir haber bir nesil geliyor gümbür gümbür.
Okullardaki çocukların bir çoğu zorba, herkesin çocuğu ne yaptıysa karşıdaki kesin haketmiştir onu yoksa kendi çocukları asla ama asla yapmazdı diyen ebeveynlerle dolu ortalık.
Size yılda bir belki on yılda bir gelecekler ama çocuk bu hayata karışmakta çok zorlanacak yarın öbür gün okulda, iş hayatında paşa çocuğu olmadığını ona sosyal hayat ögretecek merak etmeyin.

Göz mü yumsun?

Ben küçük çocuklu misafir almıyorum evime, size de tavsiye ederim. Zaten eşya için aman çocuktan kıymetli mi falan diyorlar e evet kıymetli yani bana ne senin çocuğundan. Halı falan çizecek hele, asla yani.
Konudan bağımsız nasıl reddediyorsunuz tavsiye olarak merak ettim

Konudan bağımsız nasıl reddediyorsunuz tavsiye olarak merak ettim
Çağırmayarak? Yani sonuçta biz size gelelim demiyor insanlar, biz davet ediyoruz ya. 1 kere bi akraba kendi gelmek istemişti ankarada yaşarken o tarafa işi düşmüştü. Onda demiştim bizde çocuk yok seninki sıkılır, ev de çocuğa uygun değil diye.

Esranın kocası nıye Mustafa ben oraya takıldım

Ay kız az bıle yapmıssın
Ben cıldırdım burada
Cocuk hadi cocuk da anası tam yolmalık haspa

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…