Eşimin halasının kızı ve çocuk yetiştirme şekli

Benimde 5.5 yaşında oğlum var. Erkek çocukları evet bir tık daha zordur ama bu anlattığınız davranışları sergilemesinin nedeni tamamen şımartılmış olması. Sıfırdan bir insan yetiştiriyoruz. Kalemle nereyi yazması gerektiğini, nasıl yemek yenmesini hepsini öğreten bizleriz. Eğitim temelde başlar bu demek. Sonrada istediği olmadığında yerlerde böğüren çocuklara dönüşüyorlar. 90lı yıllarda ebeyvn olmak isterdim ya anne babalarımız ne şanslıymış. Şimdi herşey laçkalaştı. Çocuğun psikolojisi bozulmasın derken psikolojisi bozuldu milletin. Ebeyvn ve çocuk arasında bir otorite olmak zorunda kimse kusura bakmasın

O konuda haklısın havaalanına yakın olan bizdik akşam geldikleri için kaldılar mecburen

Bizim duvarlar harita gibi bi badanaya mı bakar?? Aman allahım rüyaya girse kabus gördüm diye uyanırsın o nasıl kadın yaa..Kalemi de eline vermiş sizinkiler de harita gibi olurdu artık...

Bu tip kadınlar erkek hayranı, erkek cocuk hayranı bence.

Benim de evime bi misafir gelmişti, benim sehpanın üstü parlak çizilebilen bişey...Çocugun elinde araba vardı, masada sürtmeye başladı çiziliyordu masa. Ben de dayanamadım yerde oyna dedim bidaha gelmediler aman çok da lazım değil

İyi yapmamışsınız çok İİ yapmışsınız, bir kere tuvalet eğitimi verilirken gezmeye gidilmez kimse onun çocugunun sidiğiyle uğraşmak zorunda değil. İkincisi halı karalamak nedir ya evin duvarları harita gibiyse bana ne. Terbiyesiz önce kendini eğitseydi keşke.

O kadar harika yapmissin ki. Cocugunu evinde büyutsün ozaman baslarim onun badanasına. Bir de akıl veriyor. Bu nasil bir annelik nasıl bir misafirlik? Ben sinir oldum şuanda. Gelmesinler bir daha zaten.

Kendi evinde istediğini yapsın da başkasının evinde ne münasebet. Ama işte kendi evinde de istediğini yapamaz aslında. Çocukların sınırları olur kuralları olur.
Benim küçük kızım da bir iki kez duvarları dolapları çizdi, konuştuk uyardık hatta en son kızdık ve ceza verdik. Şimdi yapmıyor.
Başkasının evinde asla müsade etmem zarar vermesine.

Nereye gidersem çantama büyük boy ıslak mendil ve kağıt havlu atar öyle giderim ve arkalarında gezerim.

Bana da çocuklu misafir geldiğinde gezerek yemelerine izin vermem. Mutlaka çocukların hepsini mutfakta yedirip ellerini kontrol edip öyle çıkarırım mutfaktan.

Çiş konusu apayrı bir olay zaten. Böyle rahatlık böyle tedbirsizlik olmaz. Kızım çise alıştığı dönemde yan komşum çağırdı da alt açma örtüsüyle gittim burdan başka yere oturmayacaksın dedim kızıma da. Biraz inatlastı, çocuk da haklı istemedi altında örtü falan. Ben de onu halısız tarafta plastik sandalyeye oturttum tamamen alışana kadar da kimseye gitmedim.

Kız ne ayıp edeceksin. Asıl ayıp eden o kadın. Herkes çocuğuna sahip çıksın. Benim görümcemin kızı 6-7 yaşlarında. Hani böyle şeyler yapmıyor ama çok ısrarcı ve bunaltıcı davranışları var. Aa aynı annesi, şu an farkettim Şaka bir yana cidden çok severim kızı ama mesela asla bir saniye yanından ayrılmaz. Tuvalete gidersin, kapıda bekler. Seslenir, stres olursun. Sigara içmeye balkona çıkarsın, çıplak ayak gelir yanına. Uyarırım güzelce, “bak burası soğuk, ayağında çorap yok hastalanırsın. Sigara dumanı gelmesin sana vs” çocuk anlamaz. İki yetişkin sohbet ederken sürekli ama sürekli telefondan bir şey göstermeye çalışır. Elinde zaten üzülerek söylüyorum hep telefon…
Sen telefonda konuşurken gelip bağıra bağıra sana bir şey anlatmaya çalışır, laftan anlamaz. Çantanı vs karıştırır. Otururken tepene çıkmaya çalışır ki küçük bebek değil artık 2-3 yaşında. Baya ağır yani ilkokul çocuğu. En son 3 gün sırtımın ağrısından duramamıştım Ve tüm bunları annesi gördüğü halde bir kere dahi uyarmıyor. Çocuk sınırları öğrenmeden büyüyor. Başkasının çocuğu olduğu için sürekli uyarıp durmakta istemiyorsun ama onun iyiliği için uyarmak gerekiyor. Bir noktada sanırım insanlar bıkıp uyarmayımı bırakıyor anlamıyorum. Umarım bir gün anne olursam çocuğumu yetiştirirken böyle hatalar yapmam.

Ay kimse kusura bakmasın da sıçayım onun hayal gücüne ;herkesin veleti hayal gücünü kendi evinde geliştirsin! Ben çocuğu pataklardım heralde titizlik hastası biri olarak sorry :)

Önce çitiledim deterjanla sonra makine ile sıcak su basıp çektim
Halıyı nasıl çitilediniz ki, artı deterjan tükenmez kalem lekesini çıkarmaz, başka formülleri var onun, halı yıkama makinesine de sıcak su koyulmaz, koyulsa da lekeyi çıkarmaz, hiç makıne kullanmısa benzemiyorsunuz.. Neeeyse

Canım benim kullandığım deterjanı bi kaç sayfa önce yazdım halı da çitilenmeyecek bişey değil? Elde çitilemedm tabi süngerle çitiledim ayrıca 3 aylık evliyim diye belirttim ya yeni makineler var artık 40 dereceye kadar suyu kendi ısıtıyor yeni halı yıkama makinesi emin ol bekarlığımda da çok kullanmışımdır kedilerim vardı ikna oldun mu hayatım daha da kanıt istiyor musun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…