Eşimin halasının kızı ve çocuk yetiştirme şekli

Ayy sinirden gülüyorum. O ne öyle yaaa.
İyi yapmışsınız, eşinizde destekçiniz, kime nasıl anlatıyorsa anlatsınlar size ne.

O konuda haklısın havaalanına yakın olan bizdik akşam geldikleri için kaldılar mecburen
İşte ozellikle sen dikkat et yoksa bir süre sonra her havaalanına geleni evinde bulursun. Evine yakın hastanede harika bir doktor olur onlar gelir, sizin ordaki üniversiteye yerleşen gelir gelir de gelir o kapıları kapat işte yol yakınken.
Bizim evimiz Kumburgazdaydi, memleketten capaya gelen bile bize gelirdi, kendini bu durumlara sokma diye söylüyorum

Zaten taşınmaya karar verdik tekrar geldiğimiz yere dönücez eşimin kesin kararı

Ben kendi yeğenimi bile çekemiyorum. Az bile yapmışsınız. Hiç ayıp etmediniz.
Benim yegenimde evimin ortasina isemisti. Çiş eğitimi verirken başka yere gitmek ayıp. Mecburluk varsa bez takılmalı. Ben de verdim çocuğuma çiş eğitimi ama dışarıda bez taktım.
kendi çocuklarna sınır koymayan abim ve karısın ile görüşmuyorum. Benim kızıma gelince karışmaya kalktılar diye. Ben cocugumun egitimini veriyorum. Sınır koyan bir anneyim

Çocuğun ne suçu var daha neyin ne olduğunu bilmiyor doğruyu yanlışı ayırt edemiyor ki
Tamamen anne babayla alakalı bı durum
Siz yaptığınızdan utanmayın
Kime ne anlatırsa da anlatsin
Siz sizi biliyorsunuz

Ya bende kizima tuvalet egitimi verirken kilot bez takıyordum onu indirmesi takması kolay yine tuvalete götürüyordum ama çocuk kacirirsa rezillik olmuyordu yani asla da dışarıda özellikle başkasının evinde bu kadar pislik yapilmaz vallahi benimkiler bisey yapacak diye ödüm kopuyor çocuklara kaş göz yapmaktan gözlerim pörtledi dur yapma diye

arkanızdan ne derse desin terbiyesiz kadın
çocuğun merak çağırmış bak seenn
arkanızdan ne konuşacağına üzüleceksiniz hemen kv yi arayıp durumu anlatsaydınız
zeten görümcesinin kızı olduğu için çok da hoşlanmıyordur.. sizi anlar bence

3 yaşındaki çocuğu fazla eleştirmişsiniz o kısmı bana acayip geldi.
Başka 2 yaşında her şeyi paylaşan bir çocuk ile hiç bir şeyini paylaşmayan bir çocuk kıyaslaması yapılmaz.
Anne konusunda ise haklısınız, çocuğun bir suçu yok anne farklı.
Başkasının evine misafirliğe gidiyorsanız biraz daha çocuğunuzu kollarsınız.
Tuvalet eğitimi verilirken misafirlik zaten saçma ama diyelim ki öyle denk düştü o zaman çocuğa alıştırma külotu giydirir ve saat başı tuvalete götürür kontrol edersiniz ki bu olay yaşanmasın.
Kalem konusu zaten falso.
O kalemi sizden önce annesinin alması gerekirdi elinden.
Kendi evinde istediğini yapsın, benim evimin bir odası da bu şekilde şuanda sadece kendi oyun odasının duvarlarını yazmasına izin veriyorum hatta birlikte de yapıyoruz bunu ama sınırlarımız var. Başka bir duvar, eşya çizdiği zaman veriyorum eline bezi sildiriyorum. (tabi arkasından ben siliyorum) bu şekilde sınırını biliyor.
Başkasının evinde ise özellikle girer girmez ben kaldırtıyorum ortalıkta kalem var mı diye soruyorum.

Yani şöyle ki çocuğa kurulmayın çocuk normal çocukluğunu yapmış, çekmece karıştırması, eşya fırlatması, tuvaletini yapması, paylaşım yapmıyor oluşu vs bunlar zaten çocuğun tabiatında olan ama ailenin vereceği eğitimle çözülecek, en aza indirilecek durumlar.

Durum nahoş olmuş ama umarım anneye bir ders olmuştur. Başkalarının sınırlarına öncelikle kendisinin saygı duyması gerektiğini öğrenmiştir inşaALLAH.

Ay ne demek biz size gelelim demiyor ya insanlar valla gayet diyor ben ondan nasıl reddediyorsunuz diye sordum.Bir gün üç aylık bebeğim kücük bi ameliyat oldu çıktıktan ertesi gün yatıya misafir geldi bize hayır diyemedik

O deterjan hemen sıkarsan geçiriyor yahu. O kadar halı yıkamaya gerek yokmuş. Gerçi deterjanın kendisini çıkarmak için gerekebilir ama benim halılarda durulanmış bezle silince o da kalmıyor. yağ çözücüsünü kullanmıyorum bu arada. Nefes alamıyorum kullanınca. Konudan alakasız oldu ama
Bu arada "keşfediyor teyzesi" adı altında yatak odamı karıştıran kazık kadar çocuk bile oldu. Çizilen sehpalar, kırılan aynalar. Bir keresinde elinde yağlı poğaçayla gezen çocuğuna annesi; poğaçayı bırak artık yemiyorsun, elini sileyim, bana dokunma demişti. Çocuk ahşap tv ünitemin üzerine bıraktı. Orda bıraktılar sağolsunlar. Ha bir de 39 derece ateşliydi, bebek görmesine gelmişlerdi. Ben daha neler neler yaşadım. 2 çocuk annesiyim. Tembelliklerine, görgüsüzlüklerine kılıf uyduruyorlar. Evime asla çok yakınlar dışında kimseyi almıyorum artık.
Son olarak kuzenim seneler önce annemlerin evinde oğlunu bezden kesmişti. Hanımefendi yaz tatilini yaparken biz yatak, döşek, halı yıkıyorduk. Annemlerin yazlığında gelen misafir çocuklarını anlatsam günler alır. Niye inanmamışlar anlamadım.

Iyyy midem bulandı nasıl anlatırsa anlatsın terbiyesiz benimde çocuğum var büyük konuşmuyor fakat bir yerde bir yeri kirletse kalkar temizlerim başkasının evinde boya falanda vermem heleki halı duvar çizme yapamaz. Keşke o an defolup gitseydiler otel gibi kullanıp sabah nankörce defolup gitmişler.

Bekleyince çıkarıyor ben hemen silmeye çalıştım misafir var diye ya işte neler neler var ben uyduruyormuşum ya bişi uyduracak olsam gider kaynanam şunu yaptı eltim bunu yaptı görümcem şöyle yaptı derim aksine kaynanamla görümcemi üyelere karşı savunduğum oldu yani gidip halasının kızı diye niye hikaye uydurayım zaten ayar olmuşum bir de bunlara kanıtlamaya çalışıyorum bende de mallık var biraz kaale alıp cevap veriyorum inanmazsan inanmayın amaan çokta fifi

Ben çocuk eleştirmiyorum yetiştireni eleştiriyorum. Çocuğun yaptığı yanlış harekete karşı hmm yaşı 3 şu an yaptığı şey normal diyerek çocuğun yaptığını desteklemek veya yaptığının yanlış olduğunu öğretmemek söylememek yanlış benim için. Görümcemin 2 kızı var biri 2 diğeri 4 yaşında karakterleri ne kadar farklı olursa olsun yapmamaları gereken şeyleri sınırlarını biliyorlar ikisi de paylaşmayı biliyor paylaşmanın iyi bir şey olduğunu da biliyorlar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…