Eşimin halasının kızı ve çocuk yetiştirme şekli

Kendi hayal gücünü de kısıtlamayıp otelde kalmayı düşünseymiş o zaman. İyi yapmışsın.

+ olarak
Yatili misafir nedir ya yeni gelin evinde

Ay bi benmi kendi evimde rahat ediyorum

Gidip pansiyonda kalsinlar durumlari yoksada gule gule evine gitsinler
Misafir odam var, 4 yatak odali koskoca 3 katli triplex evde yasiyorum
Misafir odasinda bugune kadar annem ve yurtdisindan gelen kuzenim kaldi
Benim evim otelmi her geleni bohcasiyla kabul edim

Eline, ağzına sağlık az bile yapmışsın.
Terbiyesizler.
Bende aynı şekilde kv ve kp yi kovmuştum. Hakkedene hakkettiği kadar hiç umrumda değil.

Dedim bu kalemi ben kaldırmıştım kim verdi? Annesi hayal gücünün geniş olduğu bir dönemdeyiz çocuğu kısıtlamıyoruz bizim evin duvarları harita gibi ama nolacak bi badana boyaya bakar diyor.
hasbinallah subahanallah yarabbim sen sabir.
senin g.tü boklu cocugun icin evi boyatacagiz demek ister insan ama ah diyebilse...

Başlarda eşimle paylaşıyordum mesela düğünde toplanan nakitleri babası aldı düğün yaptı diye benim babam ise nisandan düğüne kadar 100bine yakın para harcamıştır asla geri istemedi üstelik eşim işe girdi maaş alana kadar hala her hafta babam para gönderiyor ben de ona bunu söyledim babasını zaten sevmiyor adamla iletişimi dahi yok sadece üzülmekle kaldı ve annesine nakit paraların lafını yapıp durdu huzur bozup durdu ve şu an babasıyla görüşmüyor ben de huzursuzluk çıksın istemiyorum çünkü huzur olmayan bir ailede büyüdüm sebebinin ben olmasını hiç istemiyorum o yüzden de kendi akrabalarıyla ilgili konularda eşime çok dert yanmıyorum

Benim çizimim iyi ay ne güzel dekor yaptın kız der

Siz de iyi çizmeyiverin canım o kadar. Ya da şöyle dumanı üstünde bir kaka, karasinek, hamam böceği filan çizin. Mutfağa iyi gider. (Vakti zamanında anacığımın hayal gücümü kısıtladığı halim bu, kısıtlanmasaydım da görseydiniz siz tavsiyelerimi )

Son düzenleme:
Dumanı üstünde kakayı yeni yapılmış puding diye yuttursun.

Ne ayıbı iyi yapmışsıniz tuvalet eğitimi veren kişinin gezmelerde ne işi varmıs

Kızım 3 yaşında tuvalet eğitimi veriyorum. Bugün annem okulların ara tatilinde gelin dedi. OLMAZ ANNE kıza wc eğitimi veriyorum dedim. Ne gerek var
Eğitime başladıysanız 10 - 15 güne alıştırırsınız. Sömestr tatiline kadar öğrenmiş olur. Önemli olan gece eğitiminde istikrarlı olmanız. Bezini asla takmamanız.

Bir de çocuğunuzun ne zaman küçük tuvaletini ne zaman büyük tuvaletini yapacağını az çok bilirsiniz. Gece uyumadan tuvaletini yaptırirsınız bir de sabaha doğru 4- 5 gibi yaptırırsanız o da o rutine alışıp ona göre tuvaletini yapmaya başlıyor.

Ay keske sizingibi yapabilseydim

Hiç ayıp falan etmemişsiniz. Asıl ayıp eden hatta saygısızlık eden eşinizin halasının kızı. Çocuğunun, kendi evinin ortasına s.çmasına izin versin kime ne ama misafir olarak gittiği evde dikkat etmek zorunda.
Kime nasıl anlatırsa anlatsın. Böyle insanlar beni sevmesin zaten arkamdan şöyle huysuz, böyle vs desinler daha iyi evime gelmezler
Ya insan söylemez mi çocuğa tuvalet eğitimi veriyorum diye. Kaldı ki böyle bir dönemde yatılı misafir olarak gidilir mi

Kolunuzu sıktığında ben olsam terslerdim. Çocuğuna terbiye versin. Annesi belli ki terbiyesiz, sınır bilmez ve çevreye zararlı çocuk büyütüyor.
Benim düşünceme göre, insanların hatalarını söylemez idare edersek bunu normal karşılayıp dozunu daha da arttırıyorlar.

Yaş ilerledikçe bende şöyle bir durum oluştu. Bir şeyden rahatsız olduysam direkt o kişiye söylüyorum ya da belli ediyorum. Ben onu böyle çekeceğime amaaannn o beni kötü bilsin, yaklaşmasın diyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…