Eşimin Ailesiyle Ne yapacağımı bilmiyorum. Gerçekten çok üzgünüm.

Kayinvalide ve kaynana vefat etmisler benim burada beynim yandi. 2 kayinvalide varmis herhalde.

sizin eşiniz abileri ablaları evlenirken çiçeklerini çikolatalarını almış mı?
ev eşyalarına yardım etmiş mi?
Konu sahibinin eşi abileri,ablaları evlenirken gidip dünürlerin evlerini temizleyip,halıları yıkayıp,bulaşıkları kaldırdıysa konu sahibi haklı.

Ben bizim eve gelen misafire temizlik yaptırmayı bırakın çayını bile kendisinin almasına müsaade etmem. Siz kalkmışsınız temizlik yapmadılar yok tabaklarını kaldırmadılar iyi misiniz gerçekten misafir bunlar misafir ne temizliği ne tabak kaldırması. Eğer düğün nişan kına söz gibi birşey yapılıyorsa evde tabi ki ayakkabıyla girecekler terlik mi giyeceklerdi? Zaten bu tarz organizasyonlarda böylesine saçma olan şeyin söylenmesini bırakın düşünmek bile yanlış. Mesela bizde kuzenime kız isteme ve söz yapmaya gittik kız demiş ki eve girerken ayakkabıları çıkarsınlar. Tabi bizde yaptık bizde kız verdik bizimde evimize ayakkabıyla girdiler hiç böyle bir şey demedik ertesi gün güzelce bir temizlik yaptık el birliğiyle. Neyse tabi biz erkek tarafı ayakkabımızla girdik ne yapıcaz yalınayakmı gezelim aaaay kızımız çok bozulmuş temizlik yapmışlar yorulmuşlar. Madem ki hiç girişme yani böyle işlere ne münasebet alla alla neyse ki düğünden sonra gereken cevabı konu açıldığında verdim. O kadar gereksiz yere bir kin öfke ki bu anlatamam kendinizi böyle yaparak çok strese sokarsınız hamileymişsiniz hayırlı olsun ama böyle gereksiz şeyleri bebeğinizi düşünün ve onun geleceği mutlu gün için heyecanınıza ayırın enerjinizi. Bide herşeyi eşiniz yaptıysa ne olmuş anne baba yok kardeş ne kadar ne yapabilir herkesin ayrı yuvası var sonuçta.

Ne okudum ben az önce ya
Eve gelen misafire temizlik yapmadı diye bilenmek nedir? Misafir onlar ya hu adı üstünde mi-sa-fir. Nasıl temizlik ya da tabak kaldırma falan bekliyorsunuz inanılmazsınız gerçekten
Ayrıca onlar eşinizin kardeşleri anne babası değil ki bence anne baba bile yapmakla yükümlü değil bu devirde totosuna güvenmeyen evlenmeyecek bu kadar basit niye bu insanlar size eşya veya takı almak zorunda olsun?
gidin bence bir elinizi yüzünüzü yıkayın açılırsınız. Bu kadar beklentiyle hayat geçmez olan piremses kalbinize olur hep

Yazık adama, dikkat edin çocuktan sonra gerçekleri falan görmesin yoksa kocasız kalırsınız.

Nişandan sonra ertesi gün kayınlar,eltiler,görümceler ellerinde kovalar,temizlik bezleriyle temizlemeye geliyorlar.Düşündükçe gülüyorum.Tlc deki temizlik avcıları gibi.

Eklentiler

• F80D5CC7-92BB-4A4A-ACF6-FFF49B8C37E2.jpeg
    44,7 KB · Görüntüleme: 73
Nişandan sonra ertesi gün kayınlar,eltiler,görümceler ellerinde kovalar,temizlik bezleriyle temizlemeye geliyorlar.Düşündükçe gülüyorum.Tlc deki temizlik avcıları gibi.
Aaaaay benim misafirperverlik anlayışım çok eskilerde kaldı galiba ya haftasonu iftara misafirimiz var dicem ki bugün gelip yiyip içtiniz yarın hepiniz temizliğe geliyorsunuz

Temizligi onlar mi yapacakti ? Bana biri davete geldiğinde ona is yaptirmam. Kimsenin mutfagima girmesinden hoşlanmam, kimsenin de mutfağına girmem. Daha yeni tanisiyorlar, bunlari neden yapsinlar. Soz cicegi ve cikolatayi esin alacak tabi. Kimse size esya almak zorunda değil. Sevemediyseniz, gorusmeyin.

NE ALAKA NE ALAKAAA diye diye okudum ne saçmaaa yaa
Nişan kına kıza ait , asla erkek tarafı kılını kıpırdatmaz niye erkek tarafı yapsın ..
Annesi babası vefat etmiş
Abisi ablası ona bişiler almak zorundadeğil, eminim eşinde onlara almamıştır , bu devirde kim kime yardım edebilir.
Eşiniz kendisi karşılıcam tabikide
Çok gereksiz bi beklenti içindesinizzzz .
Problem sizde gibi

Misafire ev temzilettildiği nerde görüşmüş yaa annenize niye sizin taraf yardım etmiyooo

Bizim gelinde böyle nişanlarında niye biz bulaşıkları yıkamamışız onların diye arkamızdan laf yapmıştı ,sizin akrabalar ne işe yarıyo
Kendi nişanımda aslaa erkek tarafı kalkmadı kaldırmayızda ,, isteklerinize sadece gülüyorum.

Saçma kusura bakmayin ama siz gorusmemek için bahane aramissiniz.acaba hamilelik hormonları zorluyormu diye düşündüm nedense

Bu beklenti sizi yorar yormuş da.Siz aynı benim eltime benziyorsunuz.Hep beklenti hep sorun. Evliliğiniz boyunca mutsuz olursunuz yapmayın.
Kimse size yardım etmek bişeyler yapmak zorunda değil.Anne babası olsaydı da yapmak zorunda değil. Tırnağı olan başını kaşımalı. Yoksa susmalı.

Muhtemelen eşimin kardeşinin evleneceği kişi ve ailesi de böyle beklentide.
Ben değildir ya ne alaka diyordum
Varmış böyle şeyler demek ki.

Hayır güzel kardeşim abiler/kardeşler diğer kardeşin düğününü yapmak, masrafını karşılamak/temizliğine destek atmak zorunda değil.

Çiçeğini/altınını/ev eşyasını yapamayıp ağlayacak kişi-kişilet evlenmesin.

Özbeöz kardeşlerinden kopmasını istiyorsunuz ortada size ne bir hakaret ne kötü bir muamele varken Allah kalbinize merhamet versin…
Yaaa bir de son Kısım varmış ben oraya kadar okumaya devam edememiştim konu sahibine saydırmaktan.. düşünsenize anne baba yok kök aileden abi, ablalarınız var sadece ve eşiniz de onlardan uzaklaşın kopun diye dualar ediyor ne acı di mi? Üzüldüm konu sahibinin eşine yazık..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…