Eşimin Ailesiyle Ne yapacağımı bilmiyorum. Gerçekten çok üzgünüm.

sibidikterlik

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
31 Mart 2023
1
-25
29
Merhabalar arkadaşlar. Ben eşimle 8 aydır evliyim, 2 aylık da hamileyim. Ondan önce de 3-4 senelik bir tanışma ve nişan dönemim oldu eşimle. Kendisi çok iyi, merhametli bir insandır. Onu gerçekten seviyorum fakat büyük bir sorunum var : eşimin ailesi. Kayınvalide ve kaynanam vefat etmişler fakat abileri ablaları ile aram çok iyi değil. Hem ailemle tanışmalarında hem nişanda hem düğünde komple bir problem yaşattılar bana. Onları hiç affedemiyorum. İlk tanışmalarında annem o kadar hazırlık yapmalarına rağmen dışarıdan yemek yiyip gelmişlerdi; yemeklerini yedikten sonra tabaklarını bile kaldırmamışlardı. Annem onlardan yaşça büyük olmasına rağmen onlara hizmet etti durdu. Annemgil onlar rahat olsunlar diye onlara bir pansiyon ayarladı fakat bunda da sıkıntı çıkardılar. Sanki problem annemgildeymiş gibi davrandılar. Tüm altın ve diğer alınabilecek her şeyi eşime yüklediler. Eşimle o zaman beraber dışarı çıktığımızda zırt pırt arayıp durdular. Nişanda da aile arasında bir söz keselim dediğimizde bile dışarıdan bir sürü insan eve getirdiler, eve dışarıdan geldikleri ayakkabılarla girdiler. Tüm temizliği yine anneme bıraktılar. Söz çiçeği, çikolatasının parasını hep eşime yıktılar. Evin içinde o ayakkabılarıyla oyun oynadılar. Kınada kına malzemelerinin taşınmasında hiçkimse annemgile yardım dahi etmedi. Düğünde ailem o kadar uzun yoldan gelmelerine rağmen kalınacak yer işini yine eşime yaptırdılar. Düğünde yapılan tüm masraflar yine eşimin cebinden çıktı, zerre yardımları olmadı. Hatta düğün yemeği organizasyonu için dış çekimde birkaç kez eşimi aradılar. Her şeyle o ilgilendi. Evdeki hiçbir eşyamızı onlar almadı. Annem yine birçok eşya bize gönderdi, ama onlardan hiçbir şey görmedim. İlk yeni evimize taşındığımızda düğün öncesi onu da annemgil temizledi. İlk evi görmeye geldiklerinde elleri boş geldiler, oysa yakın arkadaşlarımız bile her geldiklerinde elleri dolu dolu geliyor. Düğüne gelen dayım eşimi biraz övdü diye eşimin ailesi tartışma çıkardı, eşimi sıkıştırdı. Eşim üniversiteyi benim yardımımla bitirdi diye abisi parayla sahte bir üniversiteye kayıt yaptırdı, şimdi ortalıkta üniversite mezunuyum diye dolaşıyor. Annem babam çalışıyor, kalburüstüler diye ailemi hiç çekemiyorlar. Kınada kadınlar açık giyindi etti diye eşimin kınayı hiç beğenmediğini aileme söylemişler. Evlendikten sonra benimle ilgili hiç evde yemek pişmiyor etmiyor diye laf çıkarmışlar, çalıştığım yerde hep bunu söylüyordu herkes; herkese dedikodumu yapmışlar. Tüm bunlar neticesinde ne ben ne de ailem eşimin ailesini sevmiyoruz. Şimdi çocuğumuz olacak, eşim de yok işte ailemi sevmiyorsun yok abime ablama gidelim demiyorsun; bak seni ne kadar çok seviyorlar, onların günahını alıyorsun falan filan diye bana söyleniyor. Ben kavga büyümesin diye uzatmamaya çalışıyorum. Gerçekten bazen boşanma aşamasına geliyoruz. Çocuk olunca çocuğumuza onlar bakarlar falan diyor. İyi davranıyorlar ama bana samimi gelmiyor bütün bu olanlardan sonra. Ben onun için sevmediğim, bunaldığım bir şehirde yıllarımı harcıyorum. Ama beni bazen çok üzüyor, beni anlamıyormuş gibi geliyor. Hep dua ediyorum inşallah çocuktan sonra bazı gerçekleri görür ve onlardan uzaklaşır diye. Ne yapacağımı gerçekten bilmiyorum çünkü.

Merhabalar arkadaşlar. Ben eşimle 8 aydır evliyim, 2 aylık da hamileyim. Ondan önce de 3-4 senelik bir tanışma ve nişan dönemim oldu eşimle. Kendisi çok iyi, merhametli bir insandır. Onu gerçekten seviyorum fakat büyük bir sorunum var : eşimin ailesi. Kayınvalide ve kaynanam vefat etmişler fakat abileri ablaları ile aram çok iyi değil. Hem ailemle tanışmalarında hem nişanda hem düğünde komple bir problem yaşattılar bana. Onları hiç affedemiyorum. İlk tanışmalarında annem o kadar hazırlık yapmalarına rağmen dışarıdan yemek yiyip gelmişlerdi; yemeklerini yedikten sonra tabaklarını bile kaldırmamışlardı. Annem onlardan yaşça büyük olmasına rağmen onlara hizmet etti durdu. Annemgil onlar rahat olsunlar diye onlara bir pansiyon ayarladı fakat bunda da sıkıntı çıkardılar. Sanki problem annemgildeymiş gibi davrandılar. Tüm altın ve diğer alınabilecek her şeyi eşime yüklediler. Eşimle o zaman beraber dışarı çıktığımızda zırt pırt arayıp durdular. Nişanda da aile arasında bir söz keselim dediğimizde bile dışarıdan bir sürü insan eve getirdiler, eve dışarıdan geldikleri ayakkabılarla girdiler. Tüm temizliği yine anneme bıraktılar. Söz çiçeği, çikolatasının parasını hep eşime yıktılar. Evin içinde o ayakkabılarıyla oyun oynadılar. Kınada kına malzemelerinin taşınmasında hiçkimse annemgile yardım dahi etmedi. Düğünde ailem o kadar uzun yoldan gelmelerine rağmen kalınacak yer işini yine eşime yaptırdılar. Düğünde yapılan tüm masraflar yine eşimin cebinden çıktı, zerre yardımları olmadı. Hatta düğün yemeği organizasyonu için dış çekimde birkaç kez eşimi aradılar. Her şeyle o ilgilendi. Evdeki hiçbir eşyamızı onlar almadı. Annem yine birçok eşya bize gönderdi, ama onlardan hiçbir şey görmedim. İlk yeni evimize taşındığımızda düğün öncesi onu da annemgil temizledi. İlk evi görmeye geldiklerinde elleri boş geldiler, oysa yakın arkadaşlarımız bile her geldiklerinde elleri dolu dolu geliyor. Düğüne gelen dayım eşimi biraz övdü diye eşimin ailesi tartışma çıkardı, eşimi sıkıştırdı. Eşim üniversiteyi benim yardımımla bitirdi diye abisi parayla sahte bir üniversiteye kayıt yaptırdı, şimdi ortalıkta üniversite mezunuyum diye dolaşıyor. Annem babam çalışıyor, kalburüstüler diye ailemi hiç çekemiyorlar. Kınada kadınlar açık giyindi etti diye eşimin kınayı hiç beğenmediğini aileme söylemişler. Evlendikten sonra benimle ilgili hiç evde yemek pişmiyor etmiyor diye laf çıkarmışlar, çalıştığım yerde hep bunu söylüyordu herkes; herkese dedikodumu yapmışlar. Tüm bunlar neticesinde ne ben ne de ailem eşimin ailesini sevmiyoruz. Şimdi çocuğumuz olacak, eşim de yok işte ailemi sevmiyorsun yok abime ablama gidelim demiyorsun; bak seni ne kadar çok seviyorlar, onların günahını alıyorsun falan filan diye bana söyleniyor. Ben kavga büyümesin diye uzatmamaya çalışıyorum. Gerçekten bazen boşanma aşamasına geliyoruz. Çocuk olunca çocuğumuza onlar bakarlar falan diyor. İyi davranıyorlar ama bana samimi gelmiyor bütün bu olanlardan sonra. Ben onun için sevmediğim, bunaldığım bir şehirde yıllarımı harcıyorum. Ama beni bazen çok üzüyor, beni anlamıyormuş gibi geliyor. Hep dua ediyorum inşallah çocuktan sonra bazı gerçekleri görür ve onlardan uzaklaşır diye. Ne yapacağımı gerçekten bilmiyorum çünkü.

Yanlış mı anladım diye birkaç kere okudum. Size gelen misafire hizmet etmedi diye ve eşiniz kendi kullanacağınız eşyaları, söz çikolatasını vs kendi aldı diye mi triplendiniz ciddi ciddi 🧐 eşinizin anne babası vefat etmiş bir kardeşleri kalmış onlara da dünyanın en saçma sebeplerinden triplenmişsiniz tebrikler.

En şaşırdığım kısım söz günü temizliği anneme bıraktılar yazmışsınız. Nasıl yani sözde erkek tarafı gelip kız tarafının evini mi temizliyor ay yanlış mı okuyorum gerçekten çok ilginç bir konu :KK70:

Son düzenleme:
Hep dua ediyorum inşallah çocuktan sonra bazı gerçekleri görür ve onlardan uzaklaşır diye.
Çocuktan sonra eşinizin birden gözü açılacak gerçekleri göreceğini zannediyorsunuz ya öyle bir dünya yok.Değişmeyecek.Ya durumu idare edeceksiniz,ya da gideceksiniz.Bu arada eşinize abi ve ablaları yardım etmek zorunda değil.Niye hep beklenti içindesiniz?O kaynınızın üniversite olayı da sizi ilgilendirmez.

Yemek yedikleri tabaklari bile kaldirmamislar ne demek? Ilk defa gelinen evde, kimse servis tabaklarina dokunmaz.

Sözde, nisanda ayakkabilarla iceri giriliyor artik, yapacak bir sey yok. Hayatta bir defa olan mutluluk verici organizasyonlar bunlar. Toplantı bitince halilar hali yikamaya gider. Ohh, miss ...

En ufak olaya kadar bütün gerildiginiz seyleri
yazmissiniz ama hic birinde de hakli degilsiniz.

Çocuktan sonra eşinizin birden gözü açılacak gerçekleri göreceğini zannediyorsunuz ya öyle bir dünya yok.Değişmeyecek.Ya durumu idare edeceksiniz,ya da gideceksiniz.Bu arada eşinize abi ve ablaları yardım etmek zorunda değil.Niye hep beklenti içindesiniz?O kaynınızın üniversite olayı da sizi ilgilendirmez.
Adamda ve ailesinde ben bir sorun göremedim, gözü açılırsa karısının bu beklenti içindeki tuhaf tutumunu görür bence 😂

Dünür temizlik şirketi🤣Dün geceki elti spa dan sonra normal geliyor.
Burda saçma sapan şeylere takılan çok piremses gelin okudum. Ama görümcem anamgilin evi temizlemedi diye görüşmeyi bırakan gelin direkt top 1’e yerleşti. Bu bambaşka seviye :KK70:

Konu sahibi herhalde çöpsüz üzüm istedi. Görüşmemek için de anca bu sebepleri bulabildi mazur görelim

Devamlı insanlardan beklentiniz var farkında mısınız? Bu hiç normal değil..insanlara istemeye geldiklerinde “tabak bile kaldırmadılar” diye bilenmişsiniz ilk kez gittikleri bir evde ne yapmalarını bekliyorsunuz.. siz yardım etseydiniz annenize. Kayınvalide ve kayınpederden düğün için beklenti içine giren gelin duymuştum da görümce ve eşinin abilerinden beklenti içine giren birini ilk kez duyuyorum.. Allah eşinize ve ailesine sabır versin

Adamda ve ailesinde ben bir sorun göremedim, gözü açılırsa karısının bu beklenti içindeki tuhaf tutumunu görür bence 😂

Burda saçma sapan şeylere takılan çok piremses gelin okudum. Ama görümcem anamgilin evi temizlemedi diye görüşmeyi bırakan gelin direkt top 1’e yerleşti. Bu bambaşka seviye :KK70:

Konu sahibi herhalde çöpsüz üzüm istedi. Görüşmemek için de anca bu sebepleri bulabildi mazur görelim
Nişanı kız tarafı yapar derler.Halıları çok kıymetliyse salon tutsalardı.Kimse tepinmezdi halıların üstünde.Nişan da oynamak bile olay olmuş.

Konu şaka mı? Te Allahım uzun uzun da yazmış şunu almadı, bunu yapmadılar diye. Normal değil mi tüm bunlar? Eşiniz onların çocukları mı, ne alaka? Çiçeği bile ona yıkmışlar vay be ahsjsj

Kafanız güzelmiş, güle güle kullanın. ☺️

Iyi de kardeşlerinin de kendi hayatlari ailesi ve duzenleri vardir. Eşiniz kendi çiceğini alacak guce sahip degilse ne diye evleniyor? Benim eşim de kendisi yapti. Kendisi doktor. Nişandan itibaren aya 15 nobet goturdu. Nobet çikişi da akşam 8e kadar işteydi. Akşam işten çikip kapimiza gelirdi anca oyle buluşurduk. Nobrtlere ekstra para veriliyor diye. Dugune 1 ay kala dedesi düştü kalcasini kirdi ameliyat parasini bile eşim biriktirdiklerindrn vermek zorunda kaldi. Ailesinde yoktu akrabalar da dugunun var biz verelim sen elin bollaşinca odersin de demedi. Azerbaycanda o yillarda sigorta yoktu. Arkadaşlarindan sordu soruşdurdu imkani yetenin en iyisini yapmaya çalişti. Dugune yakin 20 nobet goturdu. Ve nobet çikişlari da işteydi. Bir gun bile Tatili olmadi bir sene kadar. Tatil bir yana guneşi gormedi garibim. Biraz olgunlaşin ki insanlara karşi beklentileriniz azalsin

Anne ve babadan birşey beklenebilir çocuklarıdır yaparlar da,ama abi ve abla yapmak zorunda değildir,sizin söz ciceginizi niye alsın sizin ev eşyanızı alması çok mantıksız değil mi nasıl bir beklenti içerisinde birakmissiniz kendinizi bence hiç takılmayın,eşinizle kendi hayatınıza bakın.

Sizde misafirlere ev mi temizletiliyor? Öyle adetiniz varsa onu esinize önce söyleliydiniz. Eve ayakkabi ile girilmesini istemiyorsaniz onu söylemeniz gerekirdi. Dügün de felan hic katkilari olamamasi hos degil belki (herkes az cok yardim edebilir), ama burdan bakilsa esiniz hicbirine yetistirmemistir zaten. Kaldi ki kimseyi zorlayamazsiniz. Evlenen siz ve esinizsiniz.
Hamile kalmak icin de fazla acele etmissiniz. Simdi olan oldu ama siz kendi kendinizi doldurmaya devam etseniz ortada huzur diye birsey kalmayacak yakinda. Daha kac aylik evlisiniz surda

Kayınlarının,görümcelerin,eltilerin tabak yıkamasını beklemek,halı silmesini beklemekte uç bir nokta yani.Haa bunları yapmayıp,para harcasalardı yine sorun yoktu.
Söz çiçeği, çikolatasının parasını hep eşime yıktılar.
Zaten çikolatasını,çiçeğini alamayan adam evlenmesin.

X