EŞİMİN AİLESİNİN SORUMSUZLUĞU

Evet evlilik daha olmadan önce bu konuşmaları kayınpederim de kabul etti sadece babam değil
Babanızın sözü imiş kayınpederinizin değil. Sanki kayınpederiniz söylemiş de sonra sözünün arkasında durmamış gibi suçlamayı bırakıp eşinizle bir psikoloğa gidin. Eşinizin kumar bağımlılığı kadar sizin de ebeveyn bağımlılığınız var. Dediğim dedik bir insansınız, son sözü mutlaka siz söylemelisiniz. Şurada bir sürü insan size anlatmaya çalışıyor, siz şimdi de buradaki insanlara babanızın sözünü dayatmaya çalışıyorsunuz. Sürekli haklı olma çabası. Bizler sayfayı kapatınca sizin konunuz bizler için biter. Siz telafi edilmesi gereken konuların çözümünü ilgisinden değil başkasından beklediğiniz sürece sorunlar çığ gibi büyür. Hayat sizin geçmiş olsun.
Kimse çocuğunu mutsuz olsun varlıktan yokluk çeksin bu denli sorunlar çeksin diye evlendirmez. Evlilikte sorunlar olmaz mı tabi ki olur olucak da. Sen kendi karakterin gibi basit bir konu olarak görmüş olabilirsin bunu ben bilen arkadaşlarıma sordum bilmiyorsan boş yorumların kendine gelsin evde akşama kadar yatıp g*t büyüten kadın kalkıp benim karakterime laf söylüyor

ya kumar benimde kırmızı cizgimdir gercekten ama ilk kez mi böyle bişey yaşıyorsunuz ? tek aylık maaşı yatırmış birikimi falan yatırmamış neyseki. ve konu eksik gibi geldi sanki bana eşinizle ailesinden önce konuşmadınız mı ?
Konuşmaz olur muyum… konuştum elbette adamla konuşulmuyor ki ofluyor pufluyor tamam uzatma diyor ilk kez oldu evet daha önce bilsem evlilik yoluna bile girmezdim inan

Arkadaşlar herkese merhaba yaşım 25. Eşimle 2 yıl önce severek evlendik. Annem bu süreçte kanser hastalığına yakalandı onun üzüntüsünü derinden çekiyoruz. Sürekli hastanelerde koşturuyoruz yaşayan beni anlar. Sorun şu ki evde eşim de ben de çalışıyoruz. Çocuk yok. Eve giren para belli ve gidecek borçlar kiralar ve faturalar bellidir. Bunları eşimle sen onu öde ben bunu ödeyeyim diye anlaşmıştık. Gelin görün ki eşim maaşı aldığı gün bütün parasını kumara yatırmış… ben kendi aileme hastalık olduğu için yansıtamadım. Eşimin ailesine söyledim umursamadılar bile eşimin babası eşimi bir kere aramış eşim telefonu açmamış bir daha ne beni arayıp sordular ne mesaj attılar. Ben annesine yazmıştım siz karşınıza alıp bir konuşun eve kumar girdi ya düzelsin ya evlilik sürmez bunun bir hastalık olduğunu ve devamı geleceğini söyledim annesi ben bilmiyorum derdi ne tarzında laflar kullandı son yazdığım mesajlara görüldü atıp bıraktı. Hiç kimse ilgilenmedi arayıp sormadı. Benim böyle zor bir dönemimde bu kadar umursamaz olmaları beni çok üzdü. Sizce nasıl davranmalıyım bana fikir verir misiniz ? Siz olsanız ne yapardınız.. şimdiden fikirleriniz ve eleştirileriniz için teşekkür ederim 🙏🏻
Eşiniz eşşek kadar adam ailesi napsın..

Konuşmaz olur muyum… konuştum elbette adamla konuşulmuyor ki ofluyor pufluyor tamam uzatma diyor ilk kez oldu evet daha önce bilsem evlilik yoluna bile girmezdim inan
Şimdi burda hosunuza gitmeyen yorumlara yaptgınız konusmalar gibi mi oluyor eşinizle konusmanızda?

Ve eş ailesinin ne sorumluluğu yada sorumsuzlugu olabilir böyle bi konuda? Benm babam böyle diyo ile olmuyor o işler.. anlattıgı 4 madde direkt bosanma sebepleri farkndamısınz

tamam 1 kere olmuşsa eğer belki dersini almıştır eşinizi siz daha iyi tanırsınız pişman olmuş gibi miydi?n eğer öyleyse tekrar yapmaz umarım aynı hareketi

Kimse çocuğunu mutsuz olsun varlıktan yokluk çeksin bu denli sorunlar çeksin diye evlendirmez. Evlilikte sorunlar olmaz mı tabi ki olur olucak da. Sen kendi karakterin gibi basit bir konu olarak görmüş olabilirsin bunu ben bilen arkadaşlarıma sordum bilmiyorsan boş yorumların kendine gelsin evde akşama kadar yatıp g*t büyüten kadın kalkıp benim karakterime laf söylüyor
Hanımefendi bu ne biçim bir konuşma şekli? Düzgün konuşmayı bilmiyorsanız forum sitesinde konu açmayın. Kocanız hariç herkese sesiniz çıkıyor maşallah.

Haddinizi bilin sizin karşınızda kocanız yada kayınpederiniz yok. Siz diye hitap eden birine sen demeniz bile ne kadar üslupsuz ve terbiyesiz olduğunuzu gösteriyor. Artık nasıl insanlarla nasıl bir çevrede yaşıyorsanız herkesi çevrenizdeki, hayatınızdaki kadınlar gibi biliyorsunuz. Seviyesizliğinizde kalın. Başka yerde sığınamazsınız.

Evlendirirsen sorun yoktu da evlendikten sonra mı kaçacak yer aradılar ? Onlarca insan yazdı konuma evet hepsini teker teker oku istersen haklı olana haklısın dedim haksız olana haksızsın dedim sen kimsin ki beni tanımadan bana yargı dağıtıyorsun işine gelmeyen konuya yorum yapma geç ben sana kişiliğim hakkında yorum yap dedim mi ? Ben de çok ağır yorumlar yaparım haddini bil
Kişiliğiniz ortada, hakaret ve tehdit edemezsiniz. Kocanıza saklayın bunları

zaten çalışıyorum paramı kazanıyorum evime bakıyorum yani eşimle konuşamıyorum asıl anlatmak istediğim mesele buydu karşıma alıyorum konuşalım sorun mu var çözelim diyorum kendisi beni dinleyip dinleyip tamam haklısın, ooof, üüüf, küüüf diyor şimdi ben bu meseleyi ne kadar büyük olursa olayım bir haftadır gözüme uyku girmeden konuşmaya çalışıyorum ama onda tık yok. E ne yapmam gerekirdi elim kolum bağlı kocasına bağlı yaşayan kadın gibi susmam mı gerekirdi
Adamda tık yok, ailesi sessiziliğe bürünmüş aman bize ne diyor. Yapılacak şey belli değil mi? Eşiniz hem kusurlu hem de sizinle konuşmaya açıklama yapmaya tenezzül etmiyor. Hata yaptım düzelticem demeyi bırak oflayıp pufluyor. Görmek istemiyorsunuz ama tünelin ucu kapkaranlık. Saygısı olan adam en azından açıklama yapar karısına. Ailesi şunu bunu yapsın diyorsunuz ama ya oğullarına arka çıkarlarsa, evlenmeden önce böyle değildi deyip bir de size kabahat bulmaya çalışırlarsa? Hayat sizin hayatınız, ne isterseniz onu yapın. Yıllar sonra gençlik elden gidince çevrenizdeki herkes çekmeseydin yazık ettin kendine diyecek. Eşinizin anne babası şimdiden çekilmiş kenara.

İki üniversite okumuşsunuz, hiç mi başınızın çaresine bakmayı öğrenmediniz? Sorunlarınızı babanız mı gelip çözdü? Babanızın kuralları varmış, olsun ama sizin de kendi çizgileriniz olsun.

Eşinizle konuşamamanızın sorumlusu da eş ailesi değildir umarım gözünüzde. Eşinizi gözardı edip eşinizin ailesine yüklenmeniz burda tepki çeken durum. Siz bu evliliğe devam etmek istiyorum musunuz bunu sorun kendinize. Evlilik tek kişinin çabasıyla yürümez. Kumar bağımlılığı öyle biri kulağını çekince geçecek bir şey değil. Eşiniz tedavi olmalı. Yanaşmıyorsa ya böyle kabullenip evet eli kolu bağlı kocasına bağlı yaşayan bir kadın gibi susacaksınız ya ayrılacaksınız. Eşiniz istemediği sürece bu durum çözülemez. Sizin veya eşinizin ailesinin yapabileceği bir şey yok iş eşinizde bitiyor
Adamda tık yok, ailesi sessiziliğe bürünmüş aman bize ne diyor. Yapılacak şey belli değil mi? Eşiniz hem kusurlu hem de sizinle konuşmaya açıklama yapmaya tenezzül etmiyor. Hata yaptım düzelticem demeyi bırak oflayıp pufluyor. Görmek istemiyorsunuz ama tünelin ucu kapkaranlık. Saygısı olan adam en azından açıklama yapar karısına. Ailesi şunu bunu yapsın diyorsunuz ama ya oğullarına arka çıkarlarsa, evlenmeden önce böyle değildi deyip bir de size kabahat bulmaya çalışırlarsa? Hayat sizin hayatınız, ne isterseniz onu yapın. Yıllar sonra gençlik elden gidince çevrenizdeki herkes çekmeseydin yazık ettin kendine diyecek. Eşinizin anne babası şimdiden çekilmiş kenara.

İki üniversite okumuşsunuz, hiç mi başınızın çaresine bakmayı öğrenmediniz? Sorunlarınızı babanız mı gelip çözdü? Babanızın kuralları varmış, olsun ama sizin de kendi çizgileriniz olsun.
Çok haklısınız teşekkür ederim görüşleriniz için hepsini düşünül sağlıklı bir karar vereceğim 🙏🏻

Haddinizi bilin sizin karşınızda kocanız yada kayınpederiniz yok. Siz diye hitap eden birine sen demeniz bile ne kadar üslupsuz ve terbiyesiz olduğunuzu gösteriyor. Artık nasıl insanlarla nasıl bir çevrede yaşıyorsanız herkesi çevrenizdeki, hayatınızdaki kadınlar gibi biliyorsunuz. Seviyesizliğinizde kalın. Başka yerde sığınamazsınız.
Ben burada derdimi anlatıyorum bana narsist etiketini yapıştırdınız ama farkında mısınız? Yaşım belki sizden 10 yaş küçük. ben burada abla olarak gördüğüm için herkese fikir danışmak istedim sizin kızınız evlenip böyle bir şey yaşasa banane kocan kumarbaz olmuşsa kendin çöz bu çok basit bir konu mu diyeceksiniz ? Oğlunuz aynı şekilde gelininize böyle davransa evin faturasını bile ödemeyecek şekilde parayı kumara bassa Aman banane gelinim kendi uğraşsın benim oğlum o mu diyeceksiniz empati lütfen ya ?

Babanızın o madde madde dedikleri boşanma sebebi anne baba ne yapabilir Allah aşkına bide babam boyle dedi diye dayatiyosunuz insanlara. Aldatılan kadın babasina neyi çöz diyebilir yada şiddet uygulamasını ,adamı kadının koynundan mı alacak? Atılan tokadı geri sarıp atılmamış gibi mi yapacak? Terk eden adamı sokak sokak evine dön diye mi arayacak? Kumar masalarından mı toplayacak yada? Kumarbaz eşinize kimse çare olamaz sizde ister boşanır ister çekmeye devam edersiniz. Anne babalar evlatlarına elbette destek olur olmalıdır ama bu şekilde bu örneklerle değil.
Boşanma kararı alırsanız o zaman arkanızda durabilirseler bu destek olur. Allah annenize acil şifalar versin.

Ben burada derdimi anlatıyorum bana narsist etiketini yapıştırdınız ama farkında mısınız? Yaşım belki sizden 10 yaş küçük. ben burada abla olarak gördüğüm için herkese fikir danışmak istedim sizin kızınız evlenip böyle bir şey yaşasa banane kocan kumarbaz olmuşsa kendin çöz bu çok basit bir konu mu diyeceksiniz ? Oğlunuz aynı şekilde gelininize böyle davransa evin faturasını bile ödemeyecek şekilde parayı kumara bassa Aman banane gelinim kendi uğraşsın benim oğlum o mu diyeceksiniz empati lütfen ya ?
Boş yorumların kendine gelsin evde akşama kadar yatıp g.t büyüten kadın kalkıp benim karakterine laf söylüyor sözlerinizinizden sonra bu yorumunuz …..

Babanızın o madde madde dedikleri boşanma sebebi anne baba ne yapabilir Allah aşkına bide babam boyle dedi diye dayatiyosunuz insanlara. Aldatılan kadın babasina neyi çöz diyebilir yada şiddet uygulamasını ,adamı kadının koynundan mı alacak? Atılan tokadı geri sarıp atılmamış gibi mi yapacak? Terk eden adamı sokak sokak evine dön diye mi arayacak? Kumar masalarından mı toplayacak yada? Kumarbaz eşinize kimse çare olamaz sizde ister boşanır ister çekmeye devam edersiniz. Anne babalar evlatlarına elbette destek olur olmalıdır ama bu şekilde bu örneklerle değil.
Boşanma kararı alırsanız o zaman arkanızda durabilirseler bu destek olur. Allah annenize acil şifalar versin.
Siz olayı babamın dediklerini anlamak istediğiniz gibi anlamışsınız bu maddelerden biri olursa çık gel anlamında söyledi zaten bunların geri dönüşü olmayacağı için fakat benim de evde hasta yatan bir annem var yaşı daha 44 ben bir de bunu gidip söylersem daha beter olucak o kadın diye görüşlerinizi almak istedim umarım kendimi açıklayabilmişimdir dualarınız için de Allah razı olsun

Ablacım KP, KVden yaptırım bekliyorsun ama bu koca adam ne isterse yapar 5 yaşındaki çocuk değil ki parmak sallasınlar :KK51: Önce bunu kabul et bence, karşında yetişkin bir insan var anansına babasına şikayetle olmaz bu iş. Yapacağın şey derdin neyse kendisiyle çözmek ya tedaviye yanaşırsın ya boşanırım diyeceksin. Olmuyorsa da olmuyor bırakıcaksın. Bu senin evliliğin senin hayatın kimse gelip senin için düzeltemez. Kendi hayatının dümeninde sen varsın. bakıcaksın düzelmeye çabası var mı, yoksa boşanıp vınlayacaksın o kadar.

Olmuyorsa olmuyor konu sahibesi adamın adam olmaya niyeti yok öncelikle. Üstelik evde hasta var diyorsun senin yerinde olsam bu saçma tiple uğraşacağıma boşanırım gider hasteneye aileme destek olurum. Adam berbat bir insan, bu kadın hastanelerde perişan oldu onun hatırına adam olayım bari dem,yor para saçıyor. Çocuğun yok boşan gitsin.

Mune Mune ve K Kazen şahsıma yapılan bu yorum hakkında yardımcı olur musunuz?

ya kumar benimde kırmızı cizgimdir gercekten ama ilk kez mi böyle bişey yaşıyorsunuz ? tek aylık maaşı yatırmış birikimi falan yatırmamış neyseki. ve konu eksik gibi geldi sanki bana eşinizle ailesinden önce konuşmadınız mı ?
insanın bütün ay kazandığı parayı alır almaz tamamen kumara yatırması sizce neyse ki sadece maaşını yatırmış lık bir durum mu

X