Eşimin ailesinden nefret ediyorum

kayınvalide ve gelinin neden anlaşamadığını söyliyim mi...
çünkü ikiside aynı erkeği severde ondan...

yok sayacaksın canım başka yolu yok ve birazda vurdumduymaz olmaya çalışacaksın..
zor ama sağlığın için bunu yapmalısın...

Kızım boşver takma kafana ona mı muhtaçsın?Bebek olduktan sonra girer biişe çalışırsın bi süre sonra belki buna da çocuğa baktırırsın:) Görsün hanyayı konyayı:)

Ben başka bir açıdan değinmek istiyorum. Hep kayınvalidelerden yakınıyoruz. Şöyle yapmıyorlar böyle yapmıyorlar. Tamam kimsinde gerçekten de var oğlunu paylaşamamazlık.. Ama bizler üzerimize düşenleri yapabiliyor muyuz?Arada kuşak farkı var ve bu yüzden yanlış anlaşılmalar, anlaşılmamalar olabilir diye düşünüyorum. Sonuçta O da bir anne.. O evladın annesi.. O yaşa getirmiş. Ne olur bizler de her an diken üstünde olmasak , herşeyin altında art niyet aramasak.. Art niyet bile olsa duymamazlıktan gelsek eşlerimizin hatrı için..Olan aradaki erkekleri oluyor çünkü. Psikolojileri de bozuluyor.

Adınıza çok ama çok üzüldüm ... Eşiniz doğuma kadar görüş demişte sanki bir faydalarımı oluyor size ,aksine sizi üzmekten başka birşey yapmıyorlar . Bence eşinizle konuşun ,görüşmek istemediğinizi bunun size ciddi zaralar verdiğini söyleyin ,çok istiyorsa kendi görüşür . Sanki çok birşey yapmışlar gibi neyin suratını yapıyorsa kayınvalideniz anlamadım ...Ya ben bu kayınvalideleri anlamıyorum yaaaaa...Saygıda bi yere kadar yaniiiii,hep bana hep bana olmazki canım!!!....

2 yıllık evliyim.kayınvalidemlerle aynı sokakta oturuyoruz.eşim tek çocuk.eşimle ailesi vasıtasıyla tanıştım önce ailesi beni istedi.isteme faslında bir problem yoktu.nişana doğru kayıvalidemdeki bazı hareketler bana ters gelmeye başladı.ama üstünde durmadım sonuçta eşimi çok seviyordum.evlendik gece yarısı olmadık saatlerde bizi aramalar falan güzel bir yemek yapıp götürürüm hemen surat asmalar.kısacası beni kıskanmaya başladı.eşimde bunun farkına vardı sürekli bana onlar yaşlı sen idare edeceksin dedi.evlenirken benim gece 10 a kadar çalışacağımı biliyorlardı çünkü herşey borçtu yani onun üstüne düşenleri hep borçla aldık ve ödemesi bize kaldı bir koltuk takımı haricinde bir şey alıp ödemediler.hafta sonuda çalıştım bir kere gelip senin ne ihtiyacın var demediler.maddi değil maneviydi benim beklentim.bir bak bu kız evi otel gibi kullanıyor bir işin ucundan tutayım de.ama yok.ben sanki dış kapının dış mandalıyım.1 yıldır çalışmıyorum.8 aylık hamileyim.kayınvalidem şimdi evini yenilemekle meşgul.ilk torunu olacak ama bir kere ne eksik ne alayım demiyor.beni yabancı gibi görüyor 2-3 haftada bir gidip yarım saat görüşüyoruz.ondada her çıktığımda evlerinden hastanelik oluyorum sinirden.ya ben istiyorum ki beni kızı olarak görsün sevsin.ben her başım ağrıdığında anneme koşmayayım o bana anne olsun burda dibimde oturuyor.bu bayramda arife günü acile kaldırdılar beni doktor yatacaksın sürekli dedi çok fena üşüttüm.erken doğum olur iyi bakın dedi.eşim hastaneden eve gelince annesine gitti haber verdi bırak bir çorba yapıp getirmeyi beni aramadılar bile.bayramın ilk günü ben tabi yatıyorum akşam oldu hala arayan soran yok.eşim beni o halde zorla ailesine götürdü kadında bir surat delirdim resmen.1 saat oturduk ne yemek ne şeker çikolata.eşim dayanamadı ve anne baklavandan bari ikram et dedi kadında güzel olmadı dedi çevirdi kafasını.ya ben ne yapayım bana akıl verin.doğumuma bir ay kaldı ve her günüm ağlamakla geçiyor koca gün duvarlarla konuşuyorum.eşim beni hiç anlamıyor.sürekli onlar öyle onları öyle kabul et diyor.ama bende ana kuzusuyum.benim ne günahım vardı.çok mutsuzum ve çaresizim.lütfen yardım edin.

arkadaşım onlar seni istemiyorlar bes belli
sende onları isteme
neden seni zorlan kızı olarak görmesini istiyorsunki sen onların kızı değilsin allah'da onlara muhtaç etmesin senin annen baban sana yeter.
Ne kayinvalden seni kızı gibi görürür ne de sen onu anne gibi görebilirsin
bunu almadılar şunu yapmadılar diye diye kendini üzme boşu boşuna
olan olmuş geçen geçmiş artık bunları düşünmenin zamanı geçmiş
işte gelip bi işin ucundan tutmadı, bebeği bişey almadı diye düşünme içinden geliyorsa yapsın zorlan yapsa neye yarar?
hamilesin ve artık çok az kalmış doğuma
bundan sonra sadece kendini ve bebeğini düşün
bak eşini bile düşün demiyorum
o kendi çaresine baksın
seni hasta halinlen oraya sürüklüyorsa onda vicdan yok demektir
vicdansız insanada açıcak halim yok benim
bende hamileyim
arife gecesi ufak bir rahatsizlik geçirdim, dr.da hiç kalkmadan yatacaksın dedi bana
bende bayramı hep evde yatarak geçirdim
bana eşim birak anneme gidelim demeyi, daha o gece dr.dan geldiğimizde anne biz dr.dan geliyoruz, x rahatsiz oldu yatacak bu bayram, o gelemicek ben yarın kurbanı kesmeye gelirim dedi okadar
ve bu bayram ben hiç biyere gitmedim kayinvaldem bana geldi
eşin oraya gidelim dediğinde kusura bakma ben gelmicem yatıcam iyi hissetmiyorum de
kendisi gitsin ya madem annesine bukadar düşkün
hamile karısını böyle bişey için üzmeye kıyabiliyorsa sende onu üzeceksin bukadar basit

çok geçmiş olsun

birşey sormak istiyorum, evlendiğin ilk zamanlarda kayınvalidene ve onun ailesine uzak durmuş olmayasın, hani geç saatlerde aradığından rahatsız olmuşsun ya işte o zamanlar tavırlı sinirli oldunmu olmadınmı? ama lütfen kendine objektif olarak yanıtlamanı rica ediyorum :)

hayır canım aksine hep yakın davranmaya çalışan ben oldum.sürekli çaya davet ettim bize.ama karşılıkğı yoktu.

canım peki durup dururken mi böyle davrandı
yani öncesinde aranızda birşey geçti mi?
sonuçta karnındaki onun torunu niye böyle yapıyo ki?

sonunda benim gibi değerlendiren birisi çıktı.faydası yok zararı bari olmasın dimi?nefret ediyorum artık ondan.eşimle senin söylediğin gibi konuştum ama anlamamakta ısrarlı beni.sanırım bu evlilik yürümeyecek.çünkü o sürekli gözü yaşlı olanın ben olmamı, susan ses çıkarmayan hep alttan olmamı istiyor.ben bunlar için mi evlendim.boş vaadlere kanmışım.evi terk etmek istiyorum bu sabah bu düşünceyle uyandım.annemlere gitsem onlarıda üzmek istemiyorum.çok çaresizim ya...

Galiba insanlara karsi fazla beklentili olmamak lazim...
Kendin icin insanlari düsündügün icin degil, cünkü bekledigin olmadigi vakit hayal kirikligni sen yasiyorsun...:nazar:

Tabiki gelse gitse hasta oldugun zaman bir tabak corba yapsa, birseye ihtiyacin varmi kizim dese, yada sadece yaninda olup güler yüz gösterse ne kadar güzel olur degilmi??a.s

Ama zorla güzellik olmuyor arkadasim, bunlari kafana takip kendini üzmekten baska birsey gecmiyor eline, nasilki sen kimseyi sevmek zorunda degilsin kimsede seni sevmek zorunda degil, sevmese sevmesin kendide o kadar deger görür....:kahve:

Kaynanadan ziyade ben esinin tutumunu yadirgadim, hastaneden cikmissin seni o halinle zorla annesine götürmesi pekte anlayisli biri olmadigni gösteriyor malesefbenneyaptımki

Senin su anda yapacagin tek sey kendini ve bebegini düsünmek olmali, destek olan olur olmayanda olmaz, fakat bugünün yarinlarida var, bu isler sirayla....gün gelir kaynananin sana ihtiyaci olur belki yinede vicdanin rahat etmez elinden gelen yardimi yaparsin ama icinden gelerek degil, allah rizasi icin yaparsin...yani ha ona yaptim ha disardaki herhangi bir komsuya hesabi....:kahve:

Insanlarda cok az bulunan bir özelliktir Anlayis:nazar:

Allah bebegini hayirlisinla kucagina almayi nasip etsin canim...kendine iyi bak:teselli:

tamamen katılıyorum yazmak istediklerimi yazmış arkadaşım :emir_bebek:

sonunda benim gibi değerlendiren birisi çıktı.faydası yok zararı bari olmasın dimi?nefret ediyorum artık ondan.eşimle senin söylediğin gibi konuştum ama anlamamakta ısrarlı beni.sanırım bu evlilik yürümeyecek.çünkü o sürekli gözü yaşlı olanın ben olmamı, susan ses çıkarmayan hep alttan olmamı istiyor.ben bunlar için mi evlendim.boş vaadlere kanmışım.evi terk etmek istiyorum bu sabah bu düşünceyle uyandım.annemlere gitsem onlarıda üzmek istemiyorum.çok çaresizim ya...

canım sakın öyle şeyler düşünme
şuan çok duygusal olduğun için böyle düşünüyorsun bak
yakında bebişini kucağına aldınıda inan onların bir önemi kalmicak senin gözünde
hereyin varyın yoğun bebeğin olacak
başkalarını düşünecek vaktin bile olmicak inanki
biraz daha sabret eşinide hiç duymamazlıktan gel
o ki senin bu dediklerini duymuyor kendi bildiğini okuyor sende aynı şekilde davran
tabiki git annene, ama evi terketmek adına değil git annenlen otur muhabbet et, dertleş ama akşam evine dön güzelim

Evleriniz ayrı, çalışıyorsun zaten..Neden bu kadar kafana takıyorsun anlamadım..?

Zaten çok sık biraraya gelmiyorsunuz sanırım..Eeee? Biraraya geldiğinde de sabret, saat geçir tamam..

Yani aynı evde yaşıyor olsanız, çalışmayıp akşama kadar kayınvalidenle aynı evde olsan tamam diycem de, evin ayrı, işine bak arkadaşım, sen acayip takmışsın..

Taktıkça büyütüp, işi boşanmaya kadar götürüyorsun..
Erkekler, genelde, eşlerinin alttan almalarını isterler, annelerine karşı, bu hep böyledir.
Onlar yaşlı diye idare et, derler normal olarak..

Komşu gibi gör madem sen de onları, hayatına devam et..

neden kafana takıyorsun ağlıyorsun ki
seni takmayanı sende takma
kocanın hatrına arada bir gör o kadar
muhattap bile olma bence
bebeğini düşün sen

canım bence kaynananı hiç ama hiç önemseme boşver sende sanki hayatında o yokmuş gibi davran senin ağlamaları falan hep hamilelikten canım bebeğin doğsun hayırlısıyla inşallah ozaman sıkıntılarında bitecek kısmetse bence sen o bayan için hiçte eşinle aranızı bozma sonuçta eşin tek çocukmuş yapabilecek birşeysi yok nede olsa annesi napacaksın be güzelim artık insanları olduğu gibi kabul etmekten başka çare yok bence kayınvalidende böyle bir yapıya sahip demekki bence kendini hiç üzme bak sen üzülürken bebeğinde etkileniyor o bebişin ne günağı var babaannesi yapıyor senle beraber oda üzülüyor(yani senin karnında herşeyi senle beraber yaşıyor)sakin olmaya bak o sana gelmiyorsa sende gitme eşin sorarsa neden gitmiyorsun diye halim yok falan de gitmen gerekirsede eşinle beraber git gel zaten bebek doğunca mecburen evde olacaksın tüm gün belki o zaman torunu için o gelir bak benim annemde kaynanamda hep şöyle der torun sevgisi evlat sevgisinin üstünde olurmuş bebeğini görünce belki eski günlerden eser kalmaz hem bence herşeyi zamana bırakmak en iyisi sen eşinle iyi ol yeter bence Allah eli ayağı düzgün sağlıklı evlat nasip etsin inşallah canım

sevgili asiye bende de vardı birkaç gün öncesine kadar hatta ben hamileyken beni yerlerde yatırdılar ve gelen misafirde bizim yanımızda yatsın die de ısrar etti dogumumdada dogursada gitsek gibi tavırlar yazlıkları vardı 40ım çıktı oraya gittik deniz kenarında kadınlar çocuga bakıyo ben denize giriyoduk kaynanamda alıp havlusunu başka yerde güneşleniyodu dogumdan sonra bana yazlıga gidip yazlıgı satçam kusura bakma annane burda dedi sana bakçak bıraktı gitti sonrada eşime telefon açmış karın beni istemedi demiş
yazlıgı sattı borcumuzu ödiycekti yok bize gelmiş karnıı açmış ben çay vermişim onu bogazına dizmişim die vermemiş bende görüşmüyodum ama işte kafam aptal kafam bayramda torununu görsün die götürdüm yok çocugu kucagına verdiğimde sinsi sinsi bakmışım para için çocuk kullanıyomuşum para içinb gitmişim falan para vermemek için bana bok atıyo ben eşimle evlenmeden öncede şey diodu o kız sana büyü yatırdı yok tanga ile evde dolaşıyomuşum kayınpederimin yanında ayaklarımıuzatıp yatıyomuşum evlenmeden öçnce ben kayınpederimle 1 kez olsun aynı odada oturmadım bile bunların bu şekilde yapmalarının sebebi bulgaristanlı olmam kayınvalidem bulgaristanlı bi kadın yüzünden aldatılmış onun acısını benden çıkarıyo bende geçende doldum eşime patladım anlattım herşeyi eşimde aradı ailesini zaten sorunları vardı o akşam zor zaptetim gidip dövcekti benimkide tuz biber oldu ama yine kaynanam bana dua etsin ki ben zaptetim artık bizimim için yoklar eşimde sildi onları ama eşşek gibi gelcekler ama bitti boşver hayatım takma nalet olsun onlara sende umursama kapına gelir torunu biraz büyüsün yürümeye başlasın sende soguk davran gelselerde hayırdır falan de ben öle yapıyorum umrumda deil ölseler bi bardak su vermem artık yeter daha çok şey varda sayfalar almaz boşver

tatlım görüşme asiye lafım sana görüşme gitme eşin sorarsada ben oraya gitmek istemiyorum üzülüyorum yıpranıyorum saygı göster de ben hamileyken öle yaptım kimse benim evladımdan kıymöetli degil dedim başlarını yesinler dedim o ara kavga çıkmıştı evde

cnm bu durumda ağlayıp sızlamaktan başka yapılacaklarda var.niye onları sevindiriyorsun.tamam şu an hamilesin hassas bir dönem.ama senin niye iyi yürekli bir kaynanaya ihtiyacın olsun.annen var o yetecek.kaynanaların çoğu sizi kendine rakip görür.el kızı geldi doğurduğumun keyfini sürüyor der,hastalansanız kapris yapıyor olursunuz asla inanıp şevkat göstermez.beklentilerini azalt ve güçlü ol.eşinede bravo nasıl bu kadar anacı olup,olaylara tarafsız bakamıyor anlamıyorum,başın dik benim sana ihtiyacım yok psikolojiyle davran.arada laf sokuştur.melek değiliz sonuçta.saygıyıda fazla elden bırakmadan biraz fesata kaçmak olsada yapılması gerekenleri yap eşinede anasınada.bizi analarımız onların kaprislerini çekmek için doğurmuyor.

Üzüldüm gerçekten senin adına bir anne gibi benimsemek istemişsin ama sonuç hayal kırıklığı.

Eşinin ailenin tek çocuğu olması ebeveynlerin o çocuk üstündeki (50 yaşına da gelse bir anne baba için hala çocuk olduğunu varsayarsak) ilgi, hürmet beklentisini hat safhaya çıkaran etken olmuş.

Aslında bir noktada şanslısın ama farkında değilsin eşin hep sana “onlar yaşlı sen idare etmeye çalış” diyerek ailesinin hatalarının farkında ama çaresiz olmasından ama iki arada bir derede kalmak istemediği içinde senden anlayış bekliyor.

Düşünsene sen onun canısın gidip annesine “annecim sen benim eşimi idare et anlayışlı ol” demesini mi yeğlerdin yoksa senden mi anlayış beklemesi daha iyi.

Başını ağrıtmadan bu tarz insanları idare etmek aslında hiçte zor değil.
Şöyle düşün kayınvaliden artık belli bir yaşa gelmiş ve hayatını hep o doğru bildikleri doğrultusunda yaşamış bir insan veya kendisine doğru olarak benimsetilmiş olanları yaşamış diyelim bu noktadan sonra bu insanın değişmesini bekleyebilir misin?

Belli bir yaşa gelene kadar aile büyükleri ile hep çatışma içinde olan ben bir gün dedim ki acaba nerde yanlışım var hem üzülüyorum, hem üzüyorum. Bembeyaz bir şeyin siyah olduğunu iddia edebiliyorlarsa ben bu insanları değiştirebilir miyim? Hayır değiştiremem ve değiştiremedim de sabitlenmiş doğrularının içine bir başkasını eklemek veya değiştirmek hiçbir zaman ihtimal değildi ki onlar için. O zaman neyin kavgasını yapıyorum.

Sonuç olarak şöyle bir kanıya vardım;

Onların doğrularını benimsemek zorunda mıyım? Hayır değilim.
Yanlışlarını yargılamak. Bu zaten yüz çevirmeye meydan hazırlama.= üzmek veya üzülmek
Peki ne gereği var. Hiçç.
Farzettim ki yanlıştır, doğrudur veya tavırların tartışmasını yaptım oldu ki aniden rahatsızlandı yaşlı insanlardan bahsediyoruz sonuçta bir şey olursa her ne kadar kötü olsada veya bana uymasa da benimsedikleri bunu kaldırabilirmiyim? Hiç kimse sebeb olmak istemez.

Şimdi ise bana çok ters düşen bir durumda olsa yanlışsın demem onun doğrusu ona aittir. Onun doğruları beni değiştirmiyor ki benimde doğrularım var çün ki tartışma, yargılama gereği de duymam çünki asıl olan benim.

Hani derler ya “et tırnaktan ayrılmaz“diye o sebebtendir ki bazen aileden candan olunca bu çürük elmadır diyip kaldırıp atamıyor insan. Eşin senin anlayışına sığınmış bence birazda sen onu anlamaya çalış.

Sözün özü takma kafana be kardeşim insanlar yeri gelsin çığlık atsınlar da varsın olsun sen duyma.

Biraz uzuncana bir yazı oldu ama mutluluğun sizlere kılavuz olması dileğiyle.

canım bunlar böyle tarz insanlar hiç üzülmeye değmez.senin sağlıklı doğum yapman için önce ilgiye korale sonrada duaya ihtiyacın var.boşver desemde boşveremezsin biliyorum ama bak sakın üzülmeki hamilesin kendini değil bbeğini düşün.
allah korusun üzüntüden sütün kesilirr..

X