Eşimin ailesi ve kaynım.

Neden onu ilgilendirmesin bence ilgilendiriyor açıkcası neden mi? ayni aile aynı şartları tüm çocuklarnaa sağlamalı sorunlu bir tip diye parası yok diye onun hayatı kolaylaştırılamaz hastalık yok sonuçta bir engellilik durumu yok bence adaletsizlik
Beni anladığınız için teşekkür ederim. Cümlelerimi seçerek farklı yerlere getirmediğimiz içinde.

eğer sizden yardım olarak bir şey istemiyorlrsa boşverin gitsin..
ne zaman ki yardım isterler o zaman söylersenz lafınızı. .
ama diğer türlü size düşmezmiş gibi..
zaten eşinizde söylemiş , kendi yapsın demiş.. Size ev de vermişler.

Ben verdikleri evden şikayetçi değilim. Niye konu oturduğum eve oluyor acaba?
Kayınpederim neyi nasıl yapacağız konusundaki cümlesi 2 çocuğuma da ev vereceğim.
Ogullarını okutmuslar büyütmüşler meslek sahibi yapmıslar
Keşke eşiniz evlenirken ailesine güvenmek yerine kendisi birikim yapıp sizin taleplerinizi kendisi karsılasaydı
Sizin düşüncenizde ailesi dügünde herşeyi yapmalıydı evide vermeliydi hatta su anda sizin istediginizi diğe ogluna yapıyor neden cunku ipe sapa gelmezmiş vs vs
Size yapılmamıs vaktiyle evet belki kardesler arası ayrım yapıyorlar keşke yapmasalar ama yapıyorlar ama bu sizi ilgilendirmez ki siz takınızı tokanızı verirken eşinize hesap sormalıydınız cebinde üc kurus yok benim takılarıma mı güvenip evlendik diye

Kolları altın bilezik ile dolduramadıkları için üzülmek...
Ne bileyim bana banal geliyor biraz
Kolları altın dolu kadın görünce hiç voov olmuyorum. Şık da değil gibi. Bana biraz şey geliyo altın bilezik. Şimdi yazmiyim neyse taşlanırım. Bilmiyorum benim düşüncem.

Bana da düğünde hep bilezik takıldı. Daha bir kere takmadım kasada duruyor. Unuttum bile ne vardı yoktu. Annemler de bildikleri için pırlantalı zarif bişi aldı düğünde :KK70:

Kaldı ki onu bile takmıyorum
kendi ayakları üzerinde duramayan kadınların garanti diye gördükleri metaller işte.. hayret ama hiçbir kadın mehirimi vermedi diye bir topic açmıyor. :KK70: aslında anasının ak sütü gibi helal olan tek şey o evlilikte.

Halinize şükredin yine de... En azından ev vermişler size. Evlenirken biz onu da bulamadık herşeyi eşim yaptı ve borçları da takılarla ödedik. Eşimin ailesi hiç destek olmadığı gibi düğünden sonra utanmadan bizden maddi istekleri olmuştu. 7 kardeş eşim ikisi kız evlendirirken kızlar ve son kaybım hariç diğer çocuklara da aynısını yapmışlar. En son evlenen kaynıma da ev aldılar evinin eşyalarını aldılar yüzlerine bakasım yok ama büyük oldukları için saygıdan birde uzak da oldukları için bayramdan bayrama senede en fazla 3 4defa yüzlerini görüyorum

Şu anne babaları rahat bırakın artık allah aşkına , sizin eşiniz çalışmış yapabilmiş o yapmıyormuş sizden isteseler neyse ama kendisi yapacakmış . Kendisi istemez mi evladı sorumluluk sahibi olsun k. Bakmayın anne baba sizin gibi düşünmez ölsün demez elinden geleni yapar . İki çocuğunuz olsa biri sorumsuz olsa eşiniz ölse keşke diyebilir mi merak ettim ?

Sen onu bunu birakta senin ailen salon tutmuş oda takimı almıs bide takı almışlar . Ama esin ailesi ev vermis .Bunlari kiyaslayinca ailen pek bisey yapmamiş senin için sen ona odaklan . Adam sorumluluk sahibi olmayan ogluyla daha çok ilgileniyor diye suclu oldu.

ikiniz de resmi kurumda çalışıyormuşsunuz. İşiniz var. Hem size de ev vermişler. Bi ev değeri kadar yardım yapabilirler kaynına. Karışmaman daha iyi olur.

İyi de size ev vermişler, deden kalma yazmışsınız ama en az 150.000-200000 liradır muhtemelen ev..
Bu devirde kolay kolay kimse kimseye ev vermez.
Siz evlenip barklanmışsınız, geçmişte bize birşey yapmadıların derdine düşmeniz çok saçma.
Evet ortada bir haksızlık sözkonusu ama muhattabı siz değil eşinizdir.

Son düzenleme:
Eşinize kırgınlığınızı dile getirin tabii ama sakin ola kv kp bir sey demeyin. Sonuçta para onların, karar onlarin... Ters bir laf ederler iyice üzülürsünüz

Kızlar Merhaba. Konu dışı biliyorum ama bu konuyu konuşacak kimsem olmadığı için yazıyorum.
2 yıllık evliyim. Eşimle herşeyimizi kendimiz yaptık. Benim ailem yatak odası takımımı ve kına salonu takımı ve takıları taktılar. Eşimin ailesi ise ev verdi sadace. (O da eşimin dedesinden kalma)
Kredi çekip yaptık. Bazı verilmesi gereken parayı ise takılarımı verip hallettik.
Takım hiç yok. Soruyorlar düğünlerde ben takı takmayı sevmiyorum diyorum. Ama üzülüyorum. Eşim söz verdi zaten. O da üzülüyor.Durumumuzu toparlayalım alacağım. Annelik hediyesi 5 taş istediğimde bile ne yapacaksın ben sana bilezik alacağım diyor. Ben bunlara takılmam. Huzurlu olalım yeter.
İkimizde resmi kurumda çalışıyoruz.Çok az borcumuz kaldı. Sonra çocuk dedik.
Kaynım sorumsuz, işsiz, keyif adamı. 26 yaşında. Arkadaşlarıyla tatil yapmak için işini bırakan biri düşünün. Babasından harçlık alır arkadaşlarıyla gezer. Arabayı alır şehir dışına çıkar. İçip eve gelir mahalleyi havaya kaldırır. Çok şükür eşim tam tersi. Ve eşim hiç sevmez. Allah korusun ama keşke ölse der. Neyse dün gece eşimin ailesi, babaanne ve anneannesi bizdeydi. Konu kaynım geldi. Kaynım evlenmek istiyormuş. Kız arkadaşı var zaten. O da evlenince çalışmam modunda. Kayinpederim evlendireceğim. Herşeyini ben yapacağım dedi.
Eşim ben kendim yaptım. O da çalışsın kendi yapsın dedi.
İşte kardeşini bilmiyor musun? Senin gibi şanslı değil. Sizin geliriniz iyi.
Eşim evini ver çalışın kendi yapsın. Nikahtan gitsin o zaman dedi.
Kayınpederim abim düğün yaptı. Ben niye yapmıyorum der dedi. Sonra kayınvalidem konuyu kapattı. Ben tam konuşulanları duyamadım. Çay getiriyordum.
Ama eşimle kendimi salak gibi hissettim.
Anneannesi ve babaannesi olduğu için ağzımı açmadım.
Ve zamanı gelince kayınpederimin dediği gibi olacak muhtemelen.
Eşimle bu durumu konuşmayı düşünüyorum zaten.
Bundan sonra nasıl tepki vereyim sizce?
Benim gibi başına gelen var mı?

Karışmayın nasıl evlendirirse evlendirsin. Sizden düğün için yardım talep etmedikleri sürece yorum dahi yapmayın. Ne yaparlarsa yapsınlar.

Ogullarını okutmuslar büyütmüşler meslek sahibi yapmıslar
Keşke eşiniz evlenirken ailesine güvenmek yerine kendisi birikim yapıp sizin taleplerinizi kendisi karsılasaydı
Sizin düşüncenizde ailesi dügünde herşeyi yapmalıydı evide vermeliydi hatta su anda sizin istediginizi diğe ogluna yapıyor neden cunku ipe sapa gelmezmiş vs vs
Size yapılmamıs vaktiyle evet belki kardesler arası ayrım yapıyorlar keşke yapmasalar ama yapıyorlar ama bu sizi ilgilendirmez ki siz takınızı tokanızı verirken eşinize hesap sormalıydınız cebinde üc kurus yok benim takılarıma mı güvenip evlendik diye
Ailesi düğünde herşeyi yapmalıydı diye düşüncem yok olmadı. Olsaydı zaten birseyimi vermezdim.
Benim düşüncem niye ayrım yapılıyor?

kendi ayakları üzerinde duramayan kadınların garanti diye gördükleri metaller işte.. hayret ama hiçbir kadın mehirimi vermedi diye bir topic açmıyor. :KK70: aslında anasının ak sütü gibi helal olan tek şey o evlilikte.
Altın seven düğünlerde takan ama mesleği elinde bir sürü tanıdığım insan var o biraz çevreyle ilgili bir şey ben de sevmem ve de takmam ama okumuş etmiş çok kadın var

bizde düğünümüzde herşeyimizi kendimiz yaptık , benden 3 ay önce kızının düğünü vardı kayınpeder kızının herşeyini yaptı bize de size ev vereceğim dedi ki 6 tane evi var fakat 7 yıl içinde hiç birşey vermedi , evlat ayrımı yapıyor diye insan ister istemez sinir oluyor tabiki fakat çokta umursamıyorum , onların değeride okadar olur gözümde , eşimde herşeyin farkında bunu konuşup onunda canını sıkmıyorum , konu zaman içinde illaki düğün eşya vs... geliyor bende altta kalmıyorum :)

Sadece ev verdi kısmına çok güldüm. O ev kaç yatak odası takımı kaç düğün eder biliyor musunuz? Oğluna yapacağı düğünde siz neden salak yerine konulmuş hissettiniz kendinizi. Şaka gibi

Kaynınız abisinin canına mı kastetti?
İftira mı attı?
Namusuna mı göz koydu?
Size hangi kötülüğü yaptı ki
'sorumluluk sahibi' eşiniz,kardeşi için;
'keşke ölse' diyor.
Dehşetle okudum bu cümleyi.
Böyle düşünceleri olan bir eşiniz olduğu için dertlenin bence.
Böyle kötü düşünen,bunu hiç sıkılmadan dile getiren bir kocam olsa düğünde takamadığım bilezikler en son dert edeceğim şey olurdu.

ben ortada sizlik bir durum göremedim. tipik kiskanc "elti" düsünceleri.
hemen hemen her ailede fitnelik yapan bir insan oluyor- bravo, sizin ailenizde bu kisi sizsiniz.
yani kiskancliginiz okadar kemirmiski ruhunuzu, baska bir kadina sizin hissetdiklerinizi reva görüyorsunuz.
o kiz üzülsün- ona birsey yapilmasin, o kiz sefil sefil evlensin, esyasi, dügünü olmasin, ne güzel olurdu demi???
bakin- disardan bakan bir göz olarak bana böyle yansidiniz.

ablalik yapip o gencecik kizi mutlu etmek elinizde aslinda- bakarsiniz hayat sizide gülmeye baslar.
bazilari bu döngüyü allaha digerleri karmaya yoruyor- ne olursa olsun insan hep gönlünün ekmegini yiyor.

Sen onu bunu birakta senin ailen salon tutmuş oda takimı almıs bide takı almışlar . Ama esin ailesi ev vermis .Bunlari kiyaslayinca ailen pek bisey yapmamiş senin için sen ona odaklan . Adam sorumluluk sahibi olmayan ogluyla daha çok ilgileniyor diye suclu oldu.
Odaklanınca birşey bulamadık. Kız tarafının yapması gereken çoğu şeyi yaptı. Kayınpederimin evine bir nevi zorla oturduk. Yoksa kiraya gidiyorduk. Sebep ev bize büyük gelir. Empati yap belki biraz olsa anlarsın.

X