Eşimin ailesi ve kaynım.

Ev vermişler ya ev.ilk siz evlendiniz diye siz oturmuşsunuz.valla kaynın yerinde olsam evi siz de yaptırmış olsanız masrafınızı öder sattırırdım o evi.madem öyle her sey eşit olsun ev de eşit paylasılsın.eşinizin dedesi de onun değil mi? Bence susun.cünkü konuşursanız onlar da o zaman siz de evde oturuyorsunuz derler.

Yani ben neredeyse evlendigimden beri arabaydı evdi kredi ödüyorum.bir yerlerimizin üstünde rahat oturamadık bir sene.adamlar size hazır ev vermişler.ev sahibi yok kredi yok kaynına yapılacak dügün masrafını dert edinmişsiniz.sizden dügün masraflarını karşılamanızı istemedikleri sürece konuşmaya hakkınız yok.

ailenizin aldığı yatak odası takımı söyleyip eşinizin ailesinin "sadece" ev vermesi ne kadar güzel bir şey siz biliyor musunuz? "sadece" diyerek küçümsediğiniz evi vermeseler ayda 1000-1500 kira verecektiniz en iyi ihtimalle.

üzülecek başka bir şeyiniz kalmadı da takı olmamasına mı üzüldünüz? gerçekten eşinizde mi üzüldü bunları merak ediyorum. bana düğünlerde kimse kolun niye boş demez de garibime gitti. çok üzülüyorsanız imitasyon alın

Neden ayrım yapılıyor? Biz sorumluluk sahibiyiz diye. Kendi halimize bıraktılar. Çok şükür dediğim eşimin karakteri.

Hayatta kendin yaptığın kadar tatlısı ve onurlusu yoktur
Ne kadar çok verirlerse o kadar söz sahibi olurlar konuya yanlış açıdan bakıyorsunuz
Keza bir ev vermişler kimden kalırsa kalsın sonuçta o ev eşinize değil aileye kalmış vermeyebilirlerdi ve bir ev bugünün şartlarında bir evlilik için devasa bir hediye, fazlasını sorgulamak saçmalık bence. İki yetişkin insansınız kimsenin bir şey yapma mecburiyeti yok, bizde her şeyimizi kendimiz yaptık, oturduğumuz evi bekarken ben kendim aldım, hiç bir şeyimde kimsenin bir lirası yok ve bununla gurur duyuyorum. Bu yaptığınız sadece kıskançlık ve gereksiz, ayrım falan yapıyor da değiller, oğullarına vermeleri gerekeni vermişler zaten ötesi kimseyi ilgilendirmez, böyle şeylerle kendinizi doldurmayın, yok bilezikmişte yok bilmem neymişte saçmalığın dibi ; işiniz var mı, aşınız var mı, başınızı soktuğunuz bir yer var mı ? Var , ötesi boş, bir alyansla evlendim hiç te sorun değildi, kv bir çeyrekle geldi düğünüme yine sorun değildi, her zaman başımın tacıdır, mutluluk takıyla , eşyayla olmuyor, ne dertler var dünyada bunlar takılacak şeyler değil

Takılarımı ev almak için bozdurdum, bir alyansım var. onu da takmayı cidden sevmiyorum. hiç de dertlenmedim neden takım yok düğün dernekte takamıyorum diye. altın olmayan o kadar orjinal modern takılar var ki, hiç canımı sıkmaya değmez. pırlanta ise, çoğu fake takıyor.

Kolları altın bilezik ile dolduramadıkları için üzülmek...
Ne bileyim bana banal geliyor biraz
Kolları altın dolu kadın görünce hiç voov olmuyorum. Şık da değil gibi. Bana biraz şey geliyo altın bilezik. Şimdi yazmiyim neyse taşlanırım. Bilmiyorum benim düşüncem.

Bana da düğünde hep bilezik takıldı. Daha bir kere takmadım kasada duruyor. Unuttum bile ne vardı yoktu. Annemler de bildikleri için pırlantalı zarif bişi aldı düğünde :KK70:

Kaldı ki onu bile takmıyorum

Ev vermişler ya ev.ilk siz evlendiniz diye siz oturmuşsunuz.valla kaynın yerinde olsam evi siz de yaptırmış olsanız masrafınızı öder sattırırdım o evi.madem öyle her sey eşit olsun ev de eşit paylasılsın.eşinizin dedesi de onun değil mi? Bence susun.cünkü konuşursanız onlar da o zaman siz de evde oturuyorsunuz derler.

Yani ben neredeyse evlendigimden beri arabaydı evdi kredi ödüyorum.bir yerlerimizin üstünde rahat oturamadık bir sene.adamlar size hazır ev vermişler.ev sahibi yok kredi yok kaynına yapılacak dügün masrafını dert edinmişsiniz.sizden dügün masraflarını karşılamanızı istemedikleri sürece konuşmaya hakkınız yok.
Bence konu sahibinin bu konuyu dillendirmesine gerek yok ama zaten kayna da ev verilmiş...ve sanırım onun içini ailesi yaptırıyor...yani herkese ev verilmiş,bir tarafa içinin yapılması,eşyası ,düğünü de yapılıyor.Konu sahibine ev verilip başka bir şeye karisilmamis...bence yine çok çok iyi bir şey yapmış kayınpeder ama iki kardeşi birbirine düşürüyor farkında degil

Ev verdiler sadece den sonrasını okumadım. Ev ya ev. Biz bir ev sahibi olmak için her ay 3000 tl para veriyoruz. Sadece dediginiz evi beğenmiyorsanız gidin bi hayır kurumuna bağışlayın. Işte bu benciller yüzünden çocuklarıma ev falan bırakmayı düşünmüyorum ben. Hiç bir türlü yaranamazsın çünkü.

Benzer bir kayin bende de var. Bizimki abisi. Bizden once evlendi. Bekarken isler kurup batırmış yemiş içmiş gezmiş aileyi bi dünya borca sokmuş ev sattirmis. Düğünü eksiksiz yapılmış her istenen fazlasıyla alınmış. Bize gelince durumumuz yok dendi. Kimseye guvenerek evlenmedigimiz icin bsy beklemedik herşeyimizi kendimiz aldık. Sizin bizden farjiniz

Sadece ev kelimesini şu yüzden kurdum. Biz evlendik. Ev verildi. Geriye kalan herşeyi biz yaptık.
Dedesinden 3 ev kalmış. Birinde kayinvalidemler, 2 kirada vardı. Birine biz geçtik. Kayınpederim kirada oturun dedi. Eşimle istemedik. Oturduğumuz ev müstakil. Ve oturmadan satmaya çalıştık. Sonra mecbur oturduk. Hâlâ satılık. Daha küçük ev istiyoruz. Ve satınca artan parada bizim olmayacak.
Kaynım evlenecek ev verilecek, düğünü, eşyaları alınacak. Herşeyi karşılayacaklar. Yoksa ev mi geriye kalan masraflar mı deseniz herkes evi seçer zaten.
Takı konusuna gelince çok meraklı olsam zaten vermez, versem bile lafını yapardım. Ama bir kere olsun kimseye yapmadım. Ailemin haberi bile yoktu. Sonradan ısrarla sorunca anlattım. Kızdı. Ama yapmak zorundaydım. İkimizde fedakarlık etmiştik. Eşim arabasını sattı mesela.
Borç içinde yüzerken eşimin ailesi çocuk diye tutturdu. Ama konu maddiyatken biz hazır hissetmiyoruz diyorduk.

Sadece ev kelimesini şu yüzden kurdum. Biz evlendik. Ev verildi. Geriye kalan herşeyi biz yaptık.
Dedesinden 3 ev kalmış. Birinde kayinvalidemler, 2 kirada vardı. Birine biz geçtik. Kayınpederim kirada oturun dedi. Eşimle istemedik. Oturduğumuz ev müstakil. Ve oturmadan satmaya çalıştık. Sonra mecbur oturduk. Hâlâ satılık. Daha küçük ev istiyoruz. Ve satınca artan parada bizim olmayacak.
Kaynım evlenecek ev verilecek, düğünü, eşyaları alınacak. Herşeyi karşılayacaklar. Yoksa ev mi geriye kalan masraflar mı deseniz herkes evi seçer zaten.
Takı konusuna gelince çok meraklı olsam zaten vermez, versem bile lafını yapardım. Ama bir kere olsun kimseye yapmadım. Ailemin haberi bile yoktu. Sonradan ısrarla sorunca anlattım. Kızdı. Ama yapmak zorundaydım. İkimizde fedakarlık etmiştik. Eşim arabasını sattı mesela.
Borç içinde yüzerken eşimin ailesi çocuk diye tutturdu. Ama konu maddiyatken biz hazır hissetmiyoruz diyorduk.
Yalnız kiradaki evlerini vermişler yani kazanclarını bölmüşsünüz
Müstakil diyorsunuz en kötü il ilcede bile olsa kiraya vermeye devam etseler sizin iki yılda borca harca harcadıgınızın cok üstünde gelirleri olurdu veya dügün icin sizin gözünüzde alması gerekenleri kat be kat alırlardı bi hesaplayın isterseniz

Biz sorumluluk sahibi insanlarız diye herşeyi kendimiz yapabildik. Ama kaynım ve sevgilisi sorumsuz diye eşimin ailesi herşeylerini yapacaklar.
eee boşverin yapsınlar hiç takılmayın
sadece ev verdi diyorsunuz o nasıl bir nimet biliyor musunuz?
6 yıl kirada oturup ev sahibi olup onunda kredisini ödedik eşimle 8 yıl
keşke kp bana düğün eşya yapmayasaydı da direk ev verseydi :)

Yalnız kiradaki evlerini vermişler yani kazanclarını bölmüşsünüz
Müstakil diyorsunuz en kötü il ilcede bile olsa kiraya vermeye devam etseler sizin iki yılda borca harca harcadıgınızın cok üstünde gelirleri olurdu veya dügün icin sizin gözünüzde alması gerekenleri kat be kat alırlardı bi hesaplayın isterseniz
Keşke hiç birşey istemeseymişiz di mi? Kazançları bölündü. Benim annem yıllarca çalışarak yaptı düğündeki takıları.
Eve niye bu kadar takınıldı anlamıyorum gerçekten.

Çok şükür. Bu durumdan hiç şikayetçi olmadım. Ama kayınpederimin herşeyi yapacağım düşüncesine üzüldüm. Madem durumları iyiydi. Bizi niye düşünmedi.
kaynına da ev verilecek mi?

Düzenleme: Sonradan okudum ona da ev verilmiş
kedi kendinizi doldurmayın ben olsam bende kızardım evet de yapacak bişey yok
eşinize de sakın konuşmayın
içinizde kalacaksa kv kp bir daha konu açarsa "ne güzel evlat ayırıyorsunuz öyle maşallah size" diyin

Burda sizi ilgilendiren hangi kısım ben anlamadım
Neden onu ilgilendirmesin bence ilgilendiriyor açıkcası neden mi? ayni aile aynı şartları tüm çocuklarnaa sağlamalı sorunlu bir tip diye parası yok diye onun hayatı kolaylaştırılamaz hastalık yok sonuçta bir engellilik durumu yok bence adaletsizlik

X