Eşimin ailesi ve kaynım.

Allahım nedir bu beklenti ya, bütün altınların gitmişte düğünde soruyorlarmış. Bizde ev alırken bütüün altınlarımı verdim , 12 yıldır 1 kez daha altının yok mu diyen olmadı , olsada bunu trajik bir hale getirmenin anlamı ne ? Evinize harcamışsınız ne mutlu size be güzel bir eviniz olmuş. Karnım doysun ama pastam da dursun yok öyle bir dünya. kocanızı daha neyle dolduracaksınız acaba ? Adam zaten demiş babasına diyeceğini.

Keşke ölse mi ? Boşverin altını parayı da , bu kocayla bir ömür geçirecen allah izin verirse , gaddarlığı sizi ürkütmedi mi ?

Kendi ailenin aldigi 3 kurusluk yatak odasini, kina takimini ve takilari yazarken "aldilar, ettiler" yazmissin ama eşinin ailesine gelince ev vermiş "sadece" :KK70: Sanki kendi ailenin yaptiklari ev parasi tuttu. Valla eşimin ailesi degil ev vermek iğne vermediler, vermek zorunda da degiller. Kaynin yiyip icip geziyor da bunu eşin mi karsiliyor? Sanane sizine yahu adam geziyor diye ölmesini istemek nedir?

Şunlara bak bi de kendilerini enayi hissediyorlarmiş miş. Herseyi kendiniz yaptiysaniz yine kendinize yaptiniz harcadiniz baskasina degil neyin enayiligi? Adamin parasiysa istedigi cocuguna istedigini verir sizin cebinizden cikmiyor sonucta.

Size nasil yüz vermişlerse böyle aldikca astarini istiyorsunuz hiç cekinmeden. Kari koca tam birbirnize göresiniz kafalara bak. Size çok bile vermişler

Son düzenleme:
Keşke hiç birşey istemeseymişiz di mi? Kazançları bölündü. Benim annem yıllarca çalışarak yaptı düğündeki takıları.
Eve niye bu kadar takınıldı anlamıyorum gerçekten.
Keşke evi istemeyip takılarla bir ev alsaydınız.

Yeterki huzurlu olalım gerisi önemli değil dediniz şey "maddiyat " ve bunun için suan konu açtınıiz farkındasınız sanirim

Kayınpederim evlenirken bize sadece ev verdi ama ben maddiyata takılmıyorum.

Bütün takılarımı verdim düğünlerde sorulunca üzülüyorum ama ben maddiyata takılmıyorum.

Eşimden doğum hediyesi beştaş istedim onun yerine bilezik aldı ama ben maddiyata takılmıyorum.

İyi ki de takılmıyorsunuz bir de takılsanız neler sıralayacaksınız buraya kimbilir? Sizin aradığınız adalet olsaydı belki size hak vermesek de anlamaya çalışırdık ancak sizin aradığınız adalet falan değil kendinizi kandırmayın.

Ayrıca günün birinde sorumluluk bilincinizi kaybetmeyi aklınızdan bile geçirmeyin. Kardeşi için yazdıklarınızı düşünen eşiniz, sizin gözünüzün yaşına bile bakmaz.

Olaylarinin disinda kal bence ama evlendirmeden önce net bi cizgi sekilde belirtin kayniniz veya geliniz sizden para istememesi icin onlar da calismam yatarim bol bol derdinde ise ailesine güveniyor

size ne bu durumdan? yapsınlar zamanı gelince de onların başına kalırlar bir şey yapmadıkları için size gelmeye yüzleri olmamalı ben olsam sırf bu yüzden olnar için daha fazlasını yapmalarını isterdim

X