Eşimin ailesi ile sorunum

Ya siz normal hayatınızda da mı her şeyi başkalarından bekliyorsunuz. Gerçekten neden insanlar gelip gece sizin doğurduğunuz çocuğa bakıp, yeni tasindiginiz evi temizleyip, buzlugunuza yemek hazırlamak zorunda? Millet bedava ev vermiş yetmemiş. Çıkın oradan kendi evinize, her işinizi kendiniz yapın, o aileyi de aramayın sormayın madem.

Akılsız başın cezası…

Haklı olduğunuz çok nokta var ama kendimi tam ifade edememişim bazı yerlerde, bebeğimize bakmayı beceremiyor değilim yada değiliz, hamileliğim riskli olduğu için doğumum sezeryan ile biraz erken oldu, dikişlerim patladı çok ağrı sancı çekiyordum ilk üç dört gün yataktan kalkamıyordum bile, yardıma ihtiyacım vardı sadece 1 haftalığına, yeğenimin kıyafetlerini alma sebebimizde paramızın hiç olmaması değildi açıkcası, bebek 5-6 kıyafetlede büyür, hazırda kullanılmayan kıyafetler var yenisine gerek yok diyede aldık, ben kardeşimden önce doğum yapsaydım bende ona kıyafet verirdim, yani ülkede büyük kesim hep kendinden büyüklerin kıyafetleri ile büyümüştür. Yorumunuzda haklısınız ama tabiki

+ ekleyeyim eklememişim kusura bakmayın, oturduğumuz ayların kirasını toptan verdik babasına.

yol paramız yok, kardeşimin eşi bize para gönderdi gelebilelim diye atladık arabamıza gittik. 40 gün kalacaktım.

Canım okuma yazmam var. Yazdığın şeyleri şimdi değiştirme boşuna. Beş kuruş parasız haldesiniz. Yol paranız yok. Barınma ihtiyacınızı eşinin ailesi karşılıyor onların evindesiniz.

Allah razı olsun kira vermiyoruz borçlarımızı ödüyoruz bu konuda asla hakkını yiyemem kayınpederin

+ ekleyeyim eklememişim kusura bakmayın, oturduğumuz ayların kirasını toptan verdik babasına.

Bak yapma bunu. Az önce yazdın kira vermiyoruz diye. Şimdi değiştirme bunları ya.

Haksızsın işte

Siz ne olmasını bekliyorsunuz tam olarak doğru bir başlangıç olmayan bir işten doğru bir sonuç mu bekliyorsunuz ?
İnsanlardan birşey beklemeyeceksiniz ve yuvanıza kendinize odaklanacaksiniz çünkü bunu isteyen sizdiniz sonunu düşünmeden yola çıkan aileleri ezip geçen sizken neden aileleriniz sizin için birşeyler yapsınlar

Ben sizi tanımam ama, şu konuda gözümden yaş geldi ki yedi kat yabancıyım. İçime oturdu resmen.

Anneciğim, memleketten dönerken kendinin saksıda yetiştirdiği maydanoza, marula kadar koyar. Salata seven biri olmamama rağmen. Bozulursa çok üzülürüm diye ilk iş salata yaparım.

Ben, anneciĝimin 1 tel maydanozuna kıyamıyorum. Cidden çok üzüldüm ben yaaa

Sizi istememişler hiç. Sorun o. Ne yaparlarsa o yüzden yapıyorlar. Bir şeyler beklemeyin onlardan. Koca tarafı zor belli. Ev verdik diye de çat kapı geliyorlar sanırım. Kız kardeşin sigarası aynı odada içmese bile bebeğinize zarar verir. Atabiliyorsanız atın onu. Kendini başkasına baktırsın. Biraz yorun, bebek baksın. Ev süpürsün. Hep anlamamışımdır aileden bir şeyler beklemeyi yaş aldıktan sonra. Mecbursanız, en yakınınız, istersiniz elbette ama para durumunuzu çözmeniz lazım. Ailenize yük olmayı bırakmanız lazım. Keşke kaçmasaydınız, keşke hamile kalmasaydınız vs ama olmuş artık. Şu saatten sonra 3 kişisiniz. Çekirdek ailenize karıştırmak istemiyorsanız onlardan hiçbir şey almayacaksınız. Kayınaile öyledir. Şunu verdim her şeye müdahale ederim. Geçmiş olsun.

Haklısınız, ama ben kimseden birşey beklemiyorum beklemediğimi de açık açık belirttim, kimse kimseye yardım etmek destek olmak zorunda değil,benim hatalarım da çok fazla. Ama benim sorun ettiğim yer şu; eğer çocuğa bakma cesaretini bulup çocuk yapıyorsam paşa paşa bakıcam tabiki, bebeğime çok da güzel bakıyorum, ama hamileliğim ve doğumum riskli olduğu için 1 haftaya yakın yerimden kalkamadım, eşim babalık izni için 5 gün alabilmişti, belirtmiştim yazımda, belimde rahatsızlık var zaten diye yardıma o yüzden ihtiyacım vardı, ailemin yanına gitmesem gitmezdim ama gebeliğimin başından sonuna kadar yaşadığım şeyler (kendi tercihim evet) lohusayken beni çok zorladı psikolojik olarak. Kimse evimi temizlesin demiyorum ama kültürümüzde yaşlılara olduğu gibi hamile insanlara da hürmet olur, bana hürmette göstermesinler, ama ben mesafe koyduğum halde çat kapı ben iş yaparken yemek yemeye gelmelerini sorun buluyorum. Ben kimseden birşey beklemiyorum ama mesafe koyduğum halde insanlar benden çok şey nasıl bekleyebilirler?

Evlerinde kira vermeden oturduğunuz insanlarla aranıza mesafe koyamazsınız. Çünkü onların kafasında o ev onların evidir zaten.

Ben gebeliğimde çalışmadığım evde oturduğum için elimden geldiğince erzak hazırlığı yaptım, bebek doğunca tüm ilgimi bebeğe vereyim yemekleri en kısa sürede hazırlayayım en azından kısa bir süre diye hem zaman öldürmüş oluyordum evde, annemin buzluğumu doldurmasına gerek yoktu aslında ama canım anacığım bunlar bozulmaz bir seneden fazla kalsa bile yer diye birşeyler hazırlamış dolabımda hala durur, gözüm takıldığında üzülürüm , burada bir çok kişi tarafından yanlış anlaşılmışım aslında…

Aileniz ılımlıymış ve çözüm de sunmuş, buna rağmen kaçmışsınız. İşinizden gücünüzden olmuşsunuz. Eşinizin ailesi sizin ailenizle resmen dalga geçmiş. Sonra da size ev vermiş kira ödemeyin diye. Durumunuz da yokmuş bebek olmuş. Tüm bunları üst üste koyunca sizin sözünüzün geçme ihtimali yüzde sıfır falan ya konu sahibi. Sizi kırmak istemem ama durum bu.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…