Eşimin ailesi ile sorunum

Ama çocuğa cidden yazık. Ev tutacak paraları yok, giysi alacak paraları yok. Çocuğa beraber bakacak güçleri yok. Adam çocuk doğunca kendi evine gitmiş, kadın anasının evinde kalmış. Yani adam baba olmuş, bebekle beraber kalamıyor sanki oyuncak bebek.
Hayır anlamadım çocuğuma neden yazık? Doğum yapan kadına ilk günlerde insan lazım oluyor evet zorunlu değil ama benim hamileliğim ve doğumum sorunluydu, eşim sadece 5 gün izin alabilmişti, ben 1 hafta ağrı sancı içinde kayınaile hizmet bekliyor diye 5-10 dakika oturmalarında hizmet ettim yinede,benim dikişlerim patlıyordu 55.güne kadar iltihaplarla uğraştım, ailemin yanına gitmek zorunda değildim evet ama birazda eşimin ailesi ben birşey beklemediğim halde benden herşeyi bekliyor, e o zaman bende bekleyebilirim düşüncesiyle gittim. Düğünle evlenmek başlı başına zaten masrafken biz kaçarak evlendik ailelerden destek beklemeden herşeyimizi kendimiz yaptık işin sonunda kirayı ödemeye zorlandık ama her aile böyle sorunlardan geçer. Sonunda durumumuz kısa sürede toparlanınca oturduğumuz zamanların kirasınıda verdik toptan, yazmamışım.

Istemeyen erkek tarafi kacarak cezalandirdiginz kendi aileniz... ailenize çok üzüldüm gercekten hiç mi ailenize acimadiniz kaçarken... konuya gelince kaçip kendi şehrine kendi ana babasinin yanina goturen eşiniz , siz cok buyuk kumpasa gelmissinz gecmisler ola...

Konu sahibi galiba herşeyi başkası yapsın kafasında anlayamadım
Yok herşeyi başkası yapsın kafasında değilim, baştan oğlunun evlenmesine destek olmayıp beni tanımadığı halde kabullenmiyor ama benden herşeyi bekliyor, saygıda kusur etmediğim halde kötü oluyorsam bende birşeyler bekleyeyim diyorum, içimi kendimce döktüm aslında ama çok yanlış anlaşılmışım

Azmettim okudum. En başında madem aileniz eşinizi kabul etti ne diye kaçıp ortalığı mahvettiniz? Aylarca anneniz ve kardeşinize babanızı ikna ettirmişken sizi afedersiniz de mart kedisi gibi evden kaçıran neydi?
İşiniz çok iyiymiş ondan olmuşsunuz. Eşiniz "Hayır, benim işim de çok iyi" diyip sizi taşıtmış kendi memleketine ama bir kirayı ödeyemecek noktaya gelmişsiniz. Üzerine de hamile kalmışsınız. Ya yaşınız 20 ya da hayatın realitesinden çok uzakta yaşıyorsunuz, adrenalin bağımlısısınız. Yanlışlıklar silsilesi...
Şimdiki aklım olsaydı hiç eşimin yaşadığı şehre gelmez hem işime devam edebilirdim hemde huzurum mutluluğum yerinde olurdu, gerçeğin bir tokadı da sizden geldi :)

Yok herşeyi başkası yapsın kafasında değilim, baştan oğlunun evlenmesine destek olmayıp beni tanımadığı halde kabullenmiyor ama benden herşeyi bekliyor, saygıda kusur etmediğim halde kötü oluyorsam bende birşeyler bekleyeyim diyorum, içimi kendimce döktüm aslında ama çok yanlış anlaşılmışım
Sizi istemeyen birinin oğluyla evlenirken bunların olacağını hesap etmeniz lazımdı insanlar sizden büyük ve eşinizin anne babası tabi ki saygı bekleyecekler sizin yapacağınız tek şey o insanlara borçlu hissetmemek adına evlerinden çıkıp kiraya yerleşmek ve evinizle çocuğunuzla eşinizle ilgilenip mesafe koymak araya

Böyle güzel bir aileyi, bir erkek yüzüne bu duruma sokmuşsunuz ya pes. Ayy okurken içim kıyıldı. Bu da farklı bir şiddet türü, evlat işkencesi. Vallahi ailenize çok üzüldüm, yazık.
İnsan tercihlerinin yanlış olduğunu sonradan anlıyor ama zaman geri gelmiyor maalesef

Hayır anlamadım çocuğuma neden yazık? Doğum yapan kadına ilk günlerde insan lazım oluyor evet zorunlu değil ama benim hamileliğim ve doğumum sorunluydu, eşim sadece 5 gün izin alabilmişti, ben 1 hafta ağrı sancı içinde kayınaile hizmet bekliyor diye 5-10 dakika oturmalarında hizmet ettim yinede,benim dikişlerim patlıyordu 55.güne kadar iltihaplarla uğraştım, ailemin yanına gitmek zorunda değildim evet ama birazda eşimin ailesi ben birşey beklemediğim halde benden herşeyi bekliyor, e o zaman bende bekleyebilirim düşüncesiyle gittim. Düğünle evlenmek başlı başına zaten masrafken biz kaçarak evlendik ailelerden destek beklemeden herşeyimizi kendimiz yaptık işin sonunda kirayı ödemeye zorlandık ama her aile böyle sorunlardan geçer. Sonunda durumumuz kısa sürede toparlanınca oturduğumuz zamanların kirasınıda verdik toptan, yazmamışım.
Ya ben şunu anlamıyorum. Neden kendi yazdığınız şeyleri birkaç mesaj sonra inkar edersiniz ki? Şu anda da hala kira vermediğinizi ve borçlarınızı ödediğinizi kendiniz yazdınız. Şimdiki zaman olarak yazdınız. Bunu inkar etme sebebiniz nedir? Bir de ceo1 ceo1 üyeliği de sizin. Ordan neden devam etmeyip yeni üyelik aldınız?

Allah razı olsun kira vermiyoruz borçlarımızı ödüyoruz bu konuda asla hakkını yiyemem

Oyuna getirmişler bence

Orası kesin ama konusahibi daha farkında değil.
Adam resmen kaçmış ama ailesinin yanina kaçmış :KK66:
Türkiye türkiye olali böyle kaçiş görmedi.
Çok güzel geliri varmış miş miş ama kira ödeyememiş.

Konusahibi hala KVye bileyleniyor.
Yilani almış koynuna farkında değil

Bu konuda eşinizin tavrı ne acaba siz resmen onun için ailenizi ezip geçmişsiniz peki o kıymetli ailesi senin aileni görmezden gelirken niçin gurur yapmıyorsunuz arkadaşım. Eşiniz ailesine bu durumları ifade etmiyor mu? Resmen afedersiniz e... Yerine koymamışlar sizi ve ailenizi siz de yok kayınpeder iyi yok ev verdi sağolsun kV bebeğe bakmaya gelmedi. Bence sorun sizin seçiminiz bu hayatı bile bile siz seçmişsiniz. Siz ne kendinize ne ailenize değer vermezken el alem ne değeri verecek. Çok ayıp etmişler hem onlar hem siz ailenize. Yine de iyi sineye çekmiş aileniz.

Sizi istememişler hiç. Sorun o. Ne yaparlarsa o yüzden yapıyorlar. Bir şeyler beklemeyin onlardan. Koca tarafı zor belli. Ev verdik diye de çat kapı geliyorlar sanırım. Kız kardeşin sigarası aynı odada içmese bile bebeğinize zarar verir. Atabiliyorsanız atın onu. Kendini başkasına baktırsın. Biraz yorun, bebek baksın. Ev süpürsün. Hep anlamamışımdır aileden bir şeyler beklemeyi yaş aldıktan sonra. Mecbursanız, en yakınınız, istersiniz elbette ama para durumunuzu çözmeniz lazım. Ailenize yük olmayı bırakmanız lazım. Keşke kaçmasaydınız, keşke hamile kalmasaydınız vs ama olmuş artık. Şu saatten sonra 3 kişisiniz. Çekirdek ailenize karıştırmak istemiyorsanız onlardan hiçbir şey almayacaksınız. Kayınaile öyledir. Şunu verdim her şeye müdahale ederim. Geçmiş olsun.
Ben aslında ailelerden birşey beklemiyorum, eşimin aileside benden beklemesin istiyorum ama kaynanamda oğlumu paylaşamam kıskançlığı var beni hiç çekemiyor, hayır çekemiyorsan niye sürekli dip dibe olmak istiyorsun , ilk zamanlar maddiyattan zorlandık ailem destek oldu ama çok şükür toparladık, şimdi bizimde onlara destek olduğumuz yerler var, kızkardeşim hamile mesala benim bebeğime yeğenimin kıyafetlerini aldık diye (ikinci çocuğu kız) büyük heves ve heyacanla gelecek bebek için hazırlıklar yapıyoruz eşimle inşallah sağlıkla gelecek yeğenim:)

Dogum sonrasi kaynanizi arayip gel cocuga bak demenize kadar okuyabildim. Yani hepimiz hayatimizda hatalar yapariz. Kim derse ben mukemmelim yalan. Ama siz hata ustune hata yapmissiniz. Ailenize deger verip tanismamislar. Burada bitirmeliydiniz. Bence siz es ailesiyle gorusmeyi kesin. Beklenti icine hic girmeyin. Aileniz zaten sizin arkanizdaymis. Baska bi aileye ihtiyaciniz olmasin. Esiniz de sahsen oz ailesiyle gorusme meraklisi degil gibime geldi. Siz israrla gorusmussunuz. Sacmalik.

Ben gebeliğimde çalışmadığım evde oturduğum için elimden geldiğince erzak hazırlığı yaptım, bebek doğunca tüm ilgimi bebeğe vereyim yemekleri en kısa sürede hazırlayayım en azından kısa bir süre diye hem zaman öldürmüş oluyordum evde, annemin buzluğumu doldurmasına gerek yoktu aslında ama canım anacığım bunlar bozulmaz bir seneden fazla kalsa bile yer diye birşeyler hazırlamış dolabımda hala durur, gözüm takıldığında üzülürüm , burada bir çok kişi tarafından yanlış anlaşılmışım aslında…
Mevzu bu insanlarla, sizin ailenizin yolunun kesişmesi ve burdaki köprünün siz olmanız. Ailenizi, bu insalar (eşiniz dahil) için çiğnemeniz çok can yakıcı.

Hadi olan olmuş artık ama, lütfen bu insanlara daha fazla ailenizi maruz bırakmayın. Babanızı hele hiç ikna etmeyin artık. Rahmetli teyzemin bir lafı vardı "Evlat b*kta yedirirmiş, sesin çıkmazmış" Babacıgınızı daha fazla ayak altı etmeyin lütfen. Adam sizin ikna etmelerinizle eziliyor.

O taraf memnun olacak diye bu güzel aileyi, sizin için her şeyi yutar pozisyona sokmayın. Ailenize sarılın, diğer tarafı boşverin değmezlermiş. Eşiniz, ailesidir görüşsün ama siz, enerjinizi kendi ailenize ve bebeğinize harcayın.

Annemin sevdiği yöresel bir pasta var. (Son bir kaç yıldır yapamıyor) Ben çalışan insanım her ay 1 hafta sonumu ayırıp onu 5 kg kadar yapar gönderirim. (Misafirleride geliyor) Yemin ederim terapi gibi geliyor. Kv. Turşu sever (Farklı bir turşu yapıyorum) onu da, eşimin gönlü kalmasın kv. Ye gönderirim. (Kv. İle sorunum yok) ne bileyim.

Anne, baba gitti mi geri gelmez. Böyle güzel insanlara siz artık jestler yapın. Diyorum ya 5 kg. Pasta, 2 Pet turşu için nasıl mutlu oluyorlar. İhtiyaçları olduğundan değil, evlat yapıyor diye baldan tatlı geliyor.

Kaçıp gittiğiniz halde hala size kucak açan o ailenizi öpüp başınıza koyun gerçekten,zira siz zaten sizi istemeyen bir aileye zorla gelin gitmeyi kendiniz istemişsiniz o yüzden kayınailenin yaptıklarına bişey diyemiyorum insanlar size sıcak yüz gösterip sonradan değişmemişler 🤷🏼‍♀️

X