Eşimin ailesi bizde kalıyor

Öncelikle evlenecek yaşta olan herkes evinde yalnız da kalabilir ,evi idare de edebilir. Ben oraların geneklerini vs bilmem ama belli ki Türkiye'ye gibi.
Ben her zaman söylerim Amerika bir defa kesf edildi defalarca keşfe çıkmaya gerek yooook. Evin içinde çekirdek aile dışında kimse yasamamali. Bakmasın demiyorum karşılıklı dairelerde oturun, altlı üstlü oturun ama aynı ev işkencedir. Benim eşimde bir göreve gider bazen aylarca gelmez hemen annemler ya da kv başlar bize gel yalnız kalma vs. İyi de ben evlendim yalnız kalma gibi bi korkum tedirginligim yok. Eşim her seferinde bir yere gidince yanıma birini beklemiyorum ya da ben gelmek istemiyorum. Şuanda 9 aylık bi oğlum var artık o kadar canıma yetti ki yine arayıp biz gelelim ya da sen gel dedi hem annem hem t yzelerim hem de kv. Ben de net bir şekilde yalnız kalmak istiyorum dedim. Net olmadığınız sürece hayatınız aynı şekilde devam edecek. Çocuğun şive konusunu hiç dert etmeyin öyle bişey olmaz. Ancak ahlaki konularda egitimini siz verin koydugunuz kurallara uyulmasını sağlayın. Anne dışında birine anne dedirtme cabası kadar iğrenç bencilce bi davranış yok. Ne kadar saygısızca bi düşünce. Eşinizle konuşun gerekiyosa çok yakın oturun ama aynı ev olmaz. Eğer sağlık sorunları ekonomik sorunlar vs olsaydı çok farklı şeyler soyleyebilirdim çünkü hayatta mecburiyetler vardır anne baba atılmaz satılmaz ama burda öyle bi durum yok.

Peki , soruma cevap alayım öyleyse , gerçekten bu kadar kötülüğü bir arada yapabiliyor musunuz, böyle yetenekleriniz var mı ?

Valla helal olsun size tebrik ederim

Ya bırakın eltiyi falan artık. Sizin hayatınız kayıyor görmüyor musunuz? Eşinize bu düşünceleriniz den bahsedin, o da istemiyor belli, söyleyin gitsinler. Kalpleri kırılmasın diye 40 yıl aynı evde mi yaşayacaksınız? Biraz kendinize güvenin, nereye gideriz diye duygu sömürüsü de yapmasınlar iki tane evleri varmış. Dişinizi gösterin biraz ayrıca babanız mutlu olmanızı istiyor, köle değil.

Valla helal olsun size tebrik ederim
Yoksa eşim hala ayrılmazdı. Ayrıldığımız da 30 yaşındaydı ilk hastalandığında annemi istiyorum ben hiç ayrı kalmadım falan diye ağlamıştı şimdi hiç aramıyor bile hala herkese anlatıp rezil ederim anne diye ağlamıştın diye. Erkekler çocuk gibi nereye çekersen oraya geliyor. Benimkinin zaafı cinsellik konu sahibi zayıf noktasını bulmalı.

ciddi ben annemimi istiyorum dedi ya valla çocuk gibiler benim eşim o kadar olmasada anasına düşkün. Ama ben o ince ayarı hep buldum. Yeri geldi sürekli oyun oynardı telefondan annesinin benimkilerin yanında. Annesine bir gün büyüyecek annesi ergen daha oyun oynuyor dedim o günden sonra sildi oyunları

Siveli konuşmak ayip degil tabii ki. Ama siveli konuşanların cocuklari da siveli konusur doğal olarak. Kaynana da o siveyi kendi ana baba nene dedesinden ogrendi neticede. Yanında fransizca konuşursan fransizca öğrenir

Bende hayret ettim. Gülünç şive nedir ya Bunu okuyunca resmen diğer yazdıklarının geçerliliği kalmadı.
T taurus302019 Bu kadın sizin eşinizi de yetiştirmedi mi?
Olgunluğa erişmemişsiniz ki sizi ciddiye alsınlar.

Ben de gerisini okumadım açıkçası diğer nedenler hiç önemli değil böylesine saçma bir düşünceye sahip iken valla şöyle söyliyim biz eşim de ben de köyü olan insanlarız. Çevremde de şive kullanan vardır yahu birinin de evladı şiveyle toplulukta konuşmuyor. Keza çok yakın bir arkadaşımız abimiz kendisi Bursanın köylerine has bir şivesi var hatta ben çok severim kendisinin konuşmasını kızları var genç yaştalar nasıl naif ve kibar konuşuyorlar ben mi anlamıyorum çevremdekiler mi tuhaf konu sahibi mi çok ince düşünüyor yukarıdaki alıntılamanıza ithafen F filmgibi

Aynen ciddi ciddi ağladı. Hala da annesini bir kaç gün görmesin deli olur bebek gibi evlenmeden de eve uğramazmış erkeklerde evlenince kıymetleniyor aile orayı çözemedim. Herşey hakkında az çok fikir yürütebiliyorum ama bu konuya aklım ermiyor.

4 ayliktı kızım, bakiciya bırakip işe geri döndüğümde, madem mesleğin eğitimin var şimdiden iş ara,zaten iş az diyorsun 6 ayda iş bulsan 6 ayda bakıcı alışana kadar kv yardim etse , bu arada onlar da ev ayarlayıp kendi düzenini kursa çocuk zaten 3 yaşına gelir, ama bence senin rahatın yerinde, çalışmak yalnız kalmak ya da boşanmak zor geliyor her çözüme bahane bulman bu yüzden bence

Baştan kabul etmeseydin. İki günde bir sende kalmasını kabul etmissin ki o bile çok saçma koskoca kadın kendi kalamayacak miydi ? Neyse şuan olan olmus
Boşanamam diyosun o zaman dişlerini göster herşeyi kabuk etme kavga çıkar sessiz durma sen sessiz durdukça ezerler seni

Benimkinin de öyle, belki yanlış ama bunu kullanıp istediğimi yaptırabiliyorum ancak daha bu gece konu açtım, konu sahibi de yavaş yavaş kendi düzenini oturtmalı dişlerini göstermeli biraz ondan korkmalilar

Bana konu ilginç geldi

Azerbaycandasınız ama benden düzgün yazıyorsunuz bizim Türkçeyi benim telefonum bile kelimeleri değiştiriyor sizinki gayet normal kv bin şivesi var diye şikayet vs

İkincisi kv ve kp zaten eltide kalıyorsa ayrı evleri yoksa iki güne bir size geleceklerse tabii sizin yanınıza yerleşirler bu olağan

Sonuçta eşinizin işi belli o evi hırsız varsa neden hırsız olan semtten buldunuz bir de konu hırsızsa kv ne yapacak hırsıza

Bilerek bu yola çıkılmış görülen köy kılavuz istemez eşinin ne yapayım ben de ayrı ev isterim lafları vs inandırıcı değil

Bebek büyüsün iş bul kv çocuğa baksın belki o zaman bakamam der gider ama kadının kurulu evi yoksa gidemez

Yıllarca elti bakmış şimdi de yeni gelin baksın derler

Oğlu bakıma muhtaçsa ayrı yaşayamazsa gelin de bu işten anlamazsa niye evlendirmiş acaba oğlunu? Üzgünüm ama kayınvaliden oğlunu kocası gibi seni de kuması gibi görüyor. Evinizi güvenli yere taşıyın bir şekilde başınızdan def edin

Yani o zaman boşuna şikayet etme, ne de olsa çalışmaya başlayınca yine çocuğuna bakacaklar sizde kalacaklar . .

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…