Eşime nasıl davranmalıyım yardım

Kendi değiştiği için sanıyor adam da değişecek .

Adam hâlâ burnundan kıl aldırmıyor.Boyle devam etmeyecek diye manipüle ediyor .Konu sahibini boşanmaktan korkutup hepten sindirecek.

Benim çalışma durumum daha yeni dışarı gitsem bile onun verdiği parayla gidiyorum . Maddi olarak evet çok desteğidi var ama manevi olarak maalesef
Maddi olarak çok desteği yok hanımefendi, evli erkeğin yapması gereken kadar desteği var.
Lütfen şu hakkınız değilmiş de o fazladan düşünüp veriyormuş bakışını bırakın.
Kaldı ki şu anlattığınız tipte biri fazladan para veriyorsa ( ama diğer insanlığı yoksa yani) paranızı bol tutup her istediğine he dedirtmenin yolu olarak görüyordur. Hani bazıları da vardır, istemeden borç verir ama asıl amaç kendisine hayır diyemesin diyedir...

Ailelere gitme konusu nasıl çözülür bilmem ama bana o küfürleri edecek adamın ümüğünü sıkarım.

Tam olarak nesi iyi?

Esiniz iyi biri değil, iyiliği kendine . Üzgünüm ama size değer vermiyor.

Ben olsam tayinimi ailemin oraya isterdim, o da gitsin nereye istiyorsa. Sorarsa da, varligimla yoklugum farketmiyordu ben de yok olmayi sectim dersiniz. Az dik durun ya, hala “ama severek evlendik” diyorsunuz

Öncelikle kuzeninizi gönderin yaşadığı yere bütün bu olanlara tanık olmasın.Sonra eşinize asla ailesiyle birlikte tatile gitmeyeceğinizi,çok istiyorsa kendisinin gidebileceğini söyleyin ...konuyu kapatın.seçim yapması gereken o siz değilsiniz bırakın o gerilsin..hayatınızı akışına bırakın kimsenin kölesi değilsiniz unutmayın...kimse size bu şekilde davranamaz hakları yok
Birkaç yıl öncesine kadar bende benzer durumlar yaşıyordum hatta yıllarca yaşadım...inanın boşunaymış...Üzüldüğümle kalmışım.. Şimdi ne mi yapıyorum...Kesin ve net tavrımı koyuyorum. Ben gitmeyeceğim sen gideceksen yol orada bitti!
Trip yaptığı da oldu tartıştıpımızda yıllarca hemde...önceden aman kötülük olmasın diye yuttum hep..ama bir yere kadarmış yıprandığımla kalmışım
Kendi değerinizin farkında olun kimseye ezilmeyin.Sizde bir anne babanın evladısınız unutmayın.kimseyi memnun etmek zorunda değilsiniz eşiniz dahi olsa
Bu arada ettiği küfürleri ayne iade edin hakketmiş

Bazen olmuyorsa bırakmak lazim.
Oldurmaya calismayin artik. Oldurmaya calismak icin iki tarafin da bunu istemesi lazim. Oysa esiniz gittigi yere kadar dusuncesinde. Sadece vakit kaybi esiniz bence. Size de deger verdigi yok zaten. Oldurmaya calistikca daha da degerinizi dusurursunuz, yapmayin.

Seviyemi koruyamayacağım maalesef; Defolsun gitsin.
Bırakın yahu umursamayın.
Konuda trip atması gereken sizsiniz, sizi maniple etmesine izin vermeyin.

Zaten istese de gitmeyin ki haddini bilsin.

Evet melek gibi bir adam baksana. Ayy evlerden uzak.Eşim benden habersiz hemde annesiyle plan yapacak, bende kuzu kuzu gidecegim. GİTMEZDİM. Bu şuanlık en küçük probleminiz. Eşinizin size sevgisi ve saygısı yok. Saygının olmadıgı yerde sevgide olmaz.

O kadar küfür edip bide trip mi atıyo

annesi girmiştir aklına

Bu tür insanlara "aslında çok iyi biri" diyorsunuz ya, gerçekten iyi olan insanların hakkını yemiş oluyorsunuz. İyilik bu değil.
E tamam herkesin vardır zıvanadan çıktığı anlar.. Ama böyle dev bir mesele de yok, direkt karısına küfür eden, üstelik ağır küfür eden bir adam var.
İyi olan küfür etmez karısına.

Ben kendi adıma, gitmezdim.
Ne oluyorsa da olsun.

Evliliğimin ilk zamanları hep böyle geçti. Kimse sordunda karar verdin cümlelerinden sürekli kavga ederdik. Bu arada hiç hakaret olmadı eşinizin size salak s g demesi kabul edilebilir değil hesabını versin önce ağzından çıkanıda kulağı duysun terbiyesiz. Neyse ben baktım ki bu çözüm değil yani eşim düzelmiyor iletişim kurmayı denedim. Mesela eşiniz size sormadan karar mı verdi “ elbette canım gidebilirsn ama bana danışmadığın için planlarımı iptal edemeyeceğim ve gelemeyeceğim size iyi tatiller dilerim” :) bak ne kavga var ne gürültü mis gibi sınır çizme. Kuzenizle de keyfinize bakarsınız. Bidahada size sorması gerektiğini öğrenir.

Off bu cok narsist ama ya hem suclu hem guclu
Birde trip atiyor beyefendi konu sahibi son durum ne oldu

ben böyle bişey desem eminim daha beter kavga çıkar, 'ne demek planımı iptal edemem ne saçmalıyon 'der net.

Sende ona s.. g.. deseydin ya..
Okurken biz delirdik burda..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…