Eşime nasıl davranmalıyım yardım

Neden bu kadar pasif sindirilmiş birisiniz

Size yapıp söylediklerine ben dayanamadım burda

Öncelikle eşiniz iyi filan değil
Bencil düşüncesiz sevgisiz biri

Sizin yapacağınız yol orda buyur nereye gidersen git ben kuzenimle önce tatile sonra da annemlerin yanına gidiyorum diyeceksiniz

Aileniz niye yalvarıyor onun kara kaşına kara gözüne mi
Binip bir araca anne babamı özledim diye gidemiyor musunuz?
Bunları yapamayacak yada söylemeyecekseniz neden calışıyorsunuz?
Ailem eşimi çok seviyor değer veriyor o yüzden

Eşiniz gözünün içine baka baka sana aşık değilim diyor, çalışıp evin masrafına ortak olmanıza rağmen( kaldı ki çalışmasan ne olur, ev işleri az birşey mi) yediğini gezdiğini diline doluyor , yıllardır senin tatil isteğini görmezdrn gelip, anne babasını götürdüğü ve muhtemelen parasını ortak gelirinizden ödediğiniz tatile sizi yancı olarak götürüp bunu lütuf gibi gösteriyor, anne babanızın sizi görme taleplerini kale bile almıyor, anlatım dilinize bakılırsa evi toplama gibi işlere yardım etmediği gibi birde küçümsüyor, sizde ortak gelirinizden özel gününüzde sana bir iki parça hediye aldı diye adam iyi diyebiliyorsun. Sana bir haber vereyim kocan seni evine hizmetçi , yatağına eğlence ve gelirine kaynak diye almış ve zerre değer vermiyor, hem sana hem ailene. Seni seviyorum demesinin nedenide senin onun hayatına kattığın konforu seviyor. Zira senin şahsına karşı bir sevgisi olsa varlığını ve kararlarını bu kadar yok saymaz.Bir insan kendini başka bir insana neden bu kadar ezdirir ve paspas eder hiç anlamam. Kocasız kalmak bu kadar gözünüzü korkutmasın. Kaldı ki size aşık olmadığını yüzünüze açık açık söyleyen adam birine aşık olduğunda zaten sizi tek kalemde siler. Sizde kendinizi yıllarca o gereksize maddi manevi paspas ettiğinizle kalır, adamın aşık olduğu yeni kadına nasıl davrandığını gördükçe kafayı yersiniz artık. Ben bunun gibi birçok hikayeye birebir şahit oldum çünkü.Tüm kadınlar kendine değer veren , en azından onun isteklerini ve kararını önemseyen biri ile yaşamını paylaşmayı hakedecek kadar değerlidir. Anladığım kadarı ile siz bunun farkında bile değilsiniz.
Size tek tavsiyem kendinize gelin ve kendi kararlarınızı ve hayatınızın iplerini elinize alın. Eşiniz bu yüzden sizi terk mi edecek bırakın etsin en azından onur ve kendinize saygınızı kazanırsınız ama bir zaman sonra siz böyle kendinizden vermenize rağen o aşık olup, başkasına giderse o zaman geride kalan bir enkazdan farkınız kalmaz. Emin olun hiçbir erkek için kendinizden vazgeçmeye değmez hele hele size aşık bile olmayan bir adam için hiç değmez.
Benim eve bir katkım olmuyor ben evde şipariş üzerine çalışıyorum evin bütün masraflarını o karşılıyor benim kazandığımı ben birikim yapıyorum . Ama dediğiniz gibi yemek temizlik vs onun ihtiyaçları sadece bunlar için mi var diyip sorguluyorum kendimi sürekli

Kadınların bir şeyi 30 defa anlatınca karşıdakinin anlayacagina inanması gercekten ilginç. Eşiniz söylediğinizi duyuyor eğer sağır değilse ve başka bir dilde konuşmuyorsunuz. Anlamıyor diyerek aslında ona mazeret buluyorsunuz, sanki anlamak onun elinden gelen birsey değilmiş gibi. Eşiniz sizi gayet iyi anlıyor, ilk söylediğinizde de anladı, 20. Kez söylediğinizde de anladı. Sadece kendi istediği gibi davranmaya devam ediyor. Siz sanki 100. Kez söylersem belki anlatmayı başarırım umudu ile hareket ediyorsunuz ama 1 ile 100 arasında bir fark yok. Eşiniz sizin sözünüze kararlarınızı ve hislerinize değer vermiyor, size saygı duymuyor ve bunu sizin söylediklerinizi anlamadığı için değil, gayet anlayarak ve bilerek yapıyor. Şimdi siz bu konuda ne yapacaksınız 1000. Kere anlatırsanız anlayacağını düşündüğünüz için, sürekli aynı şeyleri söyleyen dırdırcı bir kadın mı olacaksınız, yoksa ipleri elinize alıp gerekeni yapacakmisiniz??
Anlatmamaya karar verdim çünkü ben psikolojik olarak kendime zarar veriyorum . Alttan alan tarafta olmak istemiyorum artık

Adamin ne size ne ailenize saygisi yok ve aslinda saygi duymamasi cook normal.

Ben boyleyim diyen biri için kendinizi degiştirip fedakarlik ettiginizi yazmişsiniz mesela. Buna kimse saygi duymaz veya tesekkur etmez zaten.

Aileniz niye eşinize "ne olur gel oğlum seni özledik" diye yalvariyor? Sanmiyorum bir ailenin yalvaracak kadar damat özleyecegini, sizi getirsin diye yalvariyorlar resmen. Aileniz dahi cok pasif.

Yedirir icirir yazip durmussunuz. 3 senedir tatil yuzu bile gormemişsiniz ne yiyip iciyorsunuz bu kadar? Cafeye, restorana goturmesi mi yedirmek icirmek dediginiz? Hayir calismayan eline para verilmeyen biri olsaniz anlayacagim ama calisan biri olarak siz yemeyi icmeyi bilmiyor musunuz eşiniz goturmese? Ya da nebileyim bekarken yiyip icmiyor muydunuz?

Başka bir üye de sorunlu kocasinin marketten istediklerini almasina seviniyordu, bu yuzden iyi koca diyordu. Gercekten şaşiriyorum artik iyilik anlayişiniza.

Neyse diyecegim o ki bu adamin saygi duymamasi için bir cok neden var zaten. Aşik olmadigini soylemiş zaten. Boyle davranabilmek için sizinle evlenmiş demek ki.
Benim çalışma durumum daha yeni dışarı gitsem bile onun verdiği parayla gidiyorum . Maddi olarak evet çok desteğidi var ama manevi olarak maalesef

Benim zoruma giden bu süpriz yapıcakmış böyle bi şeyin süprizi mi olur Allah için tayin zamanı.eşim de çok bunaldı onu da anlıyorum ama zaten ailesinin yanına gidicez neden baş balla gitmiyoruz benimle sıkılıyor mu onu anlamıyorum
Ay içim şişti küfrü yemişsin leş bi koca. Hala yok eşim yok benle sıkılıyor mu bilmem ne.

Hanimefendi inanın sizin adınıza üzüldüm. Çünkü psikolojik olarak yıpranmışsınız ve naif biri izlenimi veriyorsunuz. Lütfen kendinizi ezdirmeyin. Bunun için de bu adamin kaba, saygisiz ve size değer vermeyen biri olduğunu görün. Daha yeni çalışmaya başlamışsınız işinize sıkı sıkı tutunun ve çocuk düşünmeyin. Lütfen kendi değerinizin farkında olun. Umarım işinizde başarılı olursunuz ve size saygısı olmayan bu kişiyle yollarınızı ayirirsiniz.

KV kp iyi biri demiş ya konu sahibi .

Buyük ihtimalle gelin iyi giderse bu oğlanı biz cekemeyiz modundadirlar.

Onlar da bıkmıştır böyle evlattan.

Uzaktan seviyorlar belli ki.

Bir de annesine çok düşkün gibi geldi eşiniz.

Arkadaşlar merhaba buraya içimi dökmek için ve fikir almak için yazmak istedim konuya girmek istiyprum hemen eşimle 3 yıldır evliyiz severek evlendik . Eşimle bi kaç gün önce kavga ettik Haziran ayında tayinciyiz ve ben Ramazan’dan sonra ev toparlamaya başlıcam kurban bayramın da ise onun ailesinin yanına gidicez izine en başından plan buydu taki bi kaç gün kayınvalidemden öğrene kadar Ramazan bayramın da oraya gidicemizi. Şok oldum hali ile eşime sordum evet dedi . En son benim haberim oluyor bana danışan yok soran yok . Neyse dedim ki neden gidiyoruz ki zaten taşınacaz para harcamaya ne gerek var planlarım var dedi ne diye sordum annesini babasını alıp bi yerlere gidicekmisiz tatile. Kuzenim benim yanımda bana yardıma geldi ev toparlamak için kız karda kışta 3 gün boyunca yolda kaldı yine de geldi dedim kuzenim ne olcak böyle planlamadık ona da böyle demedik yapıcak ni şey yok oda gelsin bizimle annenler geliyorsa dedim gerek yok dedi . Ayrı bı gıcık oldum yaptığı bencillik . Ayrıyetten ev toparlıcam nasıl toparlıcam bilemiyorum . Güzellikle konuşuyorum olmuyor ağlamaklı oldum s.. g.. seni tatile götüreni s.. … salak saydırıyor şok oldum . Ben eşime tatile gidelim ihtiyacım var diye 3 yıldır yalvarıyorum tabi baş başa benim ihtiyacım yok diye söyleniyordu gitmiyordu . Zoruma gidiyor bazı şeyler iki bayramı da orda geçircrz benim ailem neolur gel oğlum görelim seni diyorlar her zaman ama benim aileme gelince yok . Benim fikrimi alma yok hiç bi şey yok çok daralıyorum . Şuan trip atıyor soguk bana karşı . Ne yapıyım akıl verin .
Sana haber vermek aklina gelmemismi üstün zekalının

Arkadaşlar merhaba buraya içimi dökmek için ve fikir almak için yazmak istedim konuya girmek istiyprum hemen eşimle 3 yıldır evliyiz severek evlendik . Eşimle bi kaç gün önce kavga ettik Haziran ayında tayinciyiz ve ben Ramazan’dan sonra ev toparlamaya başlıcam kurban bayramın da ise onun ailesinin yanına gidicez izine en başından plan buydu taki bi kaç gün kayınvalidemden öğrene kadar Ramazan bayramın da oraya gidicemizi. Şok oldum hali ile eşime sordum evet dedi . En son benim haberim oluyor bana danışan yok soran yok . Neyse dedim ki neden gidiyoruz ki zaten taşınacaz para harcamaya ne gerek var planlarım var dedi ne diye sordum annesini babasını alıp bi yerlere gidicekmisiz tatile. Kuzenim benim yanımda bana yardıma geldi ev toparlamak için kız karda kışta 3 gün boyunca yolda kaldı yine de geldi dedim kuzenim ne olcak böyle planlamadık ona da böyle demedik yapıcak ni şey yok oda gelsin bizimle annenler geliyorsa dedim gerek yok dedi . Ayrı bı gıcık oldum yaptığı bencillik . Ayrıyetten ev toparlıcam nasıl toparlıcam bilemiyorum . Güzellikle konuşuyorum olmuyor ağlamaklı oldum s.. g.. seni tatile götüreni s.. … salak saydırıyor şok oldum . Ben eşime tatile gidelim ihtiyacım var diye 3 yıldır yalvarıyorum tabi baş başa benim ihtiyacım yok diye söyleniyordu gitmiyordu . Zoruma gidiyor bazı şeyler iki bayramı da orda geçircrz benim ailem neolur gel oğlum görelim seni diyorlar her zaman ama benim aileme gelince yok . Benim fikrimi alma yok hiç bi şey yok çok daralıyorum . Şuan trip atıyor soguk bana karşı . Ne yapıyım akıl verin .
Sana haber vermek aklina gelmemismi üstün zekalının

Trip atması gereken sizsiniz, hiç umursamayın, yerinizde olsam git bayramını geçir annenle, ben bana yardıma gelmiş insanı satıp hiçbir yere gidemem deyin

KV kp iyi biri demiş ya konu sahibi .

Buyük ihtimalle gelin iyi giderse bu oğlanı biz cekemeyiz modundadirlar.

Onlar da bıkmıştır böyle evlattan.

Uzaktan seviyorlar belli ki.

Bir de annesine çok düşkün gibi geldi eşiniz.
Onlar alıştığı için ve bu şekilde kabul etmişler evlat sonuçta . Ama benim için öyle değil tabiki

Hanimefendi inanın sizin adınıza üzüldüm. Çünkü psikolojik olarak yıpranmışsınız ve naif biri izlenimi veriyorsunuz. Lütfen kendinizi ezdirmeyin. Bunun için de bu adamin kaba, saygisiz ve size değer vermeyen biri olduğunu görün. Daha yeni çalışmaya başlamışsınız işinize sıkı sıkı tutunun ve çocuk düşünmeyin. Lütfen kendi değerinizin farkında olun. Umarım işinizde başarılı olursunuz ve size saygısı olmayan bu kişiyle yollarınızı ayirirsiniz.
Hemde nasıl psikolojik olarak baya çöktüm . Hatayı en başından yapmam oldu hep alttan alarak ama hiç bi şey için geç değil sonumuz hayır olsun Allah’ıma bırakıyorum artık ben

Hemde nasıl psikolojik olarak baya çöktüm . Hatayı en başından yapmam oldu hep alttan alarak ama hiç bi şey için geç değil sonumuz hayır olsun Allah’ıma bırakıyorum artık ben
Tabiki geç değil. Tavrınızı koyun. net ve kararlı olun. Alttan aldığınız için yüz bulmuş işi saygısızlığa vurmuş. Ama artık farkettiniz durumu. Lütfen güçlü durun ve size saygısızlık etmesine izin vermeyin. İnşallah değişir tavrı pek sanmıyorum ama. Siz dediğim gibi psikolojinizi toparlayin ve işinize sarılın. Sonra zaten yapmanız gerekeni yapacağınızı düşünüyorum. Zaten sanırım yaşınız da genç.

Tabiki geç değil. Tavrınızı koyun. net ve kararlı olun. Alttan aldığınız için yüz bulmuş işi saygısızlığa vurmuş. Ama artık farkettiniz durumu. Lütfen güçlü durun ve size saygısızlık etmesine izin vermeyin. İnşallah değişir tavrı pek sanmıyorum ama. Siz dediğim gibi psikolojinizi toparlayin ve işinize sarılın. Sonra zaten yapmanız gerekeni yapacağınızı düşünüyorum. Zaten sanırım yaşınız da genç.
Az önce güzelce karşıma aldım konuşmak için eşimi gerçekten çok seviyorum ve yapıcı olmaya çalışıyorum bu durumu kabul de etmiyorum orta yolu bulmaya çalışıyorum ama nafile eşim aksine sinirleniyor bağırıyor bende içimdeki berşeyi söyledim güzellikle dedim niye kendini düzeltmiyorsun evliligimiz için düzelicek bi durum yok bu şekilde gitmez ki ama bi evlilik bi şeylerden fedakarlık yapmak lazım zaten bu gidişle gitmicek gibi duruyor dedi . İnanın şuan sevdiğim için o kadar zoruma gidiyor ki size anlatamam

Aslında çok iyi biri ama bu konu da evet bencil . Eşim dediğim dedik benim dediğim olsun düşüncesin de ama dediğim gibi bazı şeyler de benim zoruma gidiyor onun ailesi geliyorsa benim kuzenimin ne zararı var ona . Beni mutlu etmek için bile kabul edebilir düşünebilir bunu . Ama anlatamıyorum şimdi diyor götürmicem seni tek gidicem diye
Çok iyi biri miii? Si kiz sanırım iyi eş, iyi insan nasıl olur bilmiyorsunuz! Resme de büyük bakamiyorsunuz, işte bundan ötürü iyilik meleği kocalarinizin ne olduğunu anlamıyorsunuz. ( Biraz ağır kaçtı ama inanın dayanamadım)

Eşimle severek evlendik yedirir içirir maddi konuda vs ama iyi olucaksın hep onunla eşim düz bi insan haklıdır hep kendisi ailesi onu bu şekilde kabul etmiş benim de etmemi bekliyor ama ben edemiyorum tükendim artık kimseye anlatamıyorum cok şükür kendi paramı kendim kazanıyorum
Allah razı olsun o zaman küfür ediyor, sizi hiçe sayiyor ama yedirir içirir ve çok iyi biri. Lütfen gözünüzü açın siz calisyrsnz

Aslında çok iyi biri ama bu konu da evet bencil . Eşim dediğim dedik benim dediğim olsun düşüncesin de ama dediğim gibi bazı şeyler de benim zoruma gidiyor onun ailesi geliyorsa benim kuzenimin ne zararı var ona . Beni mutlu etmek için bile kabul edebilir düşünebilir bunu . Ama anlatamıyorum şimdi diyor götürmicem seni tek gidicem diye
Valla benim eşim seni götürmüycem tek gidicem dese diyeceğim tek şey ‘cehennemin dibine git’ demek olur. Ve asla da gitmem.
Beni gözden çıkaranın g…nde gezemem. Ne hali varsa görsün

Az önce güzelce karşıma aldım konuşmak için eşimi gerçekten çok seviyorum ve yapıcı olmaya çalışıyorum bu durumu kabul de etmiyorum orta yolu bulmaya çalışıyorum ama nafile eşim aksine sinirleniyor bağırıyor bende içimdeki berşeyi söyledim güzellikle dedim niye kendini düzeltmiyorsun evliligimiz için düzelicek bi durum yok bu şekilde gitmez ki ama bi evlilik bi şeylerden fedakarlık yapmak lazım zaten bu gidişle gitmicek gibi duruyor dedi . İnanın şuan sevdiğim için o kadar zoruma gidiyor ki size anlatamam
Su an sevdiginiz için size aci veriyor ama inanın ayrılmak sizin için hayırlısı gibi görünüyor. Korkmayin bosanmaktan. Dediğim gibi işinizde dikiş tutturmaya bakın. Ben sizin esiniz olmadan daha mutlu olacağınıza eminim. Hatta ayrıldıktan sonra ben niye buna katlanmışım diyeceksiniz.

X