Eşime nasıl davranmalıyım yardım

ece109

Üye
Kayıtlı Üye
19 Mart 2022
145
14
32
Arkadaşlar merhaba buraya içimi dökmek için ve fikir almak için yazmak istedim konuya girmek istiyprum hemen eşimle 3 yıldır evliyiz severek evlendik . Eşimle bi kaç gün önce kavga ettik Haziran ayında tayinciyiz ve ben Ramazan’dan sonra ev toparlamaya başlıcam kurban bayramın da ise onun ailesinin yanına gidicez izine en başından plan buydu taki bi kaç gün kayınvalidemden öğrene kadar Ramazan bayramın da oraya gidicemizi. Şok oldum hali ile eşime sordum evet dedi . En son benim haberim oluyor bana danışan yok soran yok . Neyse dedim ki neden gidiyoruz ki zaten taşınacaz para harcamaya ne gerek var planlarım var dedi ne diye sordum annesini babasını alıp bi yerlere gidicekmisiz tatile. Kuzenim benim yanımda bana yardıma geldi ev toparlamak için kız karda kışta 3 gün boyunca yolda kaldı yine de geldi dedim kuzenim ne olcak böyle planlamadık ona da böyle demedik yapıcak ni şey yok oda gelsin bizimle annenler geliyorsa dedim gerek yok dedi . Ayrı bı gıcık oldum yaptığı bencillik . Ayrıyetten ev toparlıcam nasıl toparlıcam bilemiyorum . Güzellikle konuşuyorum olmuyor ağlamaklı oldum s.. g.. seni tatile götüreni s.. … salak saydırıyor şok oldum . Ben eşime tatile gidelim ihtiyacım var diye 3 yıldır yalvarıyorum tabi baş başa benim ihtiyacım yok diye söyleniyordu gitmiyordu . Zoruma gidiyor bazı şeyler iki bayramı da orda geçircrz benim ailem neolur gel oğlum görelim seni diyorlar her zaman ama benim aileme gelince yok . Benim fikrimi alma yok hiç bi şey yok çok daralıyorum . Şuan trip atıyor soguk bana karşı . Ne yapıyım akıl verin .

Son düzenleyen: Moderatör:
Kocanız tam bir bencil ve kötü niyetli.. yerinizde olsam kesinlikle gitmem. Her istediğini size dayatarak yaptırmaya çalışıyor. Sizi adam yerine koymuyor ayrı dert terbiyesizliği ayrı dert.. kendinin ailesi var da siz ağaç kovuğundan mı çıktınız? Kuzeninize yaptığı saygısızlığa hiç girmiyorum bile..bu adamla ömür geçmez, ruhunu emer insanın hasta eder

Aslında çok iyi biri ama bu konu da evet bencil . Eşim dediğim dedik benim dediğim olsun düşüncesin de ama dediğim gibi bazı şeyler de benim zoruma gidiyor onun ailesi geliyorsa benim kuzenimin ne zararı var ona . Beni mutlu etmek için bile kabul edebilir düşünebilir bunu . Ama anlatamıyorum şimdi diyor götürmicem seni tek gidicem diye

Kıçına tekmeyi neden vurmuyorsunuz
Maddi imkanınız da var ?
Eşimle severek evlendik yedirir içirir maddi konuda vs ama iyi olucaksın hep onunla eşim düz bi insan haklıdır hep kendisi ailesi onu bu şekilde kabul etmiş benim de etmemi bekliyor ama ben edemiyorum tükendim artık kimseye anlatamıyorum cok şükür kendi paramı kendim kazanıyorum

Bırakın tek gitsin bakalım nasıl geçiyor tatilitatilia

İyi de siz de çalışıyorsunuz zaten
Neyi yedirip ıçırıyor? Şartlar eşit yani.

Anlayıs olmadiktan sonra neye yarar bazı şeyler

İyi de siz de çalışıyorsunuz zaten
Neyi yedirip ıçırıyor? Şartlar eşit yani.

Anlayıs olmadiktan sonra neye yarar bazı şeyler
Benim istediğim de bu anlayışlı olması beni düşünmesi beni ikinci planla atmaması fikrimi sorması kendi kendine kararlar veriyor ben yapsam ona neler der bana

Ben de tayinci bir babanın kızıydım şimdi de eşimden dolayı tayin oluyoruz. Çok iyi anlarım o taşınma toplanma telaşlarını küçüklüğümden beri bilirim. Hem babamdan hem de eşimden gördüğüm kadarıyla bir kere tek başına kadın toplamaz evi. Erkek de elini taşın altına koyar. Eğer toplanmıyorsa toplanmasın sadece size ait değil o ev. Biraz salın. Ayrıca iki bayram da sadece eşinizin ailesine gitmek çok bencilce. Ben olsam hayatta gitmezdim. Eşimle güzelce konuşurdum. Tabi küfür ediyorsa dinlemezdim bile. Bana küfür eden biriyle bir ömür geçiremem. Saygısızlığa tahammülüm yok. İstediği kadar iyi biri olsun. Önemli olan size verdiği değer evliliğinize verdiği değer diye düşünüyorum. Tatile de tek başına gitsin. Ben kendi aileme giderdim

O küfrü ettikten sonra gitsin kendi annesine babasına.
Tatile mi gidiyor ne yaparsa yapsın.
Kimse kusura bakmasın 1 aya cikacagimiz kesin değilken hiç uğraşamam ben ailesiyle bu herifin sogukluguyla,bencilligiyle.
Ne ailesine giderim ne tatile kapı orada o s.... Gitsin

Katılıyorum

Katılıyorum
Daha iyi tek gitsin , gitme tepkini koy gelmiyorum zaten de , bana sormadın şimdide tek git de
Buna daha çok katılıyorum

Güzelce konuştum o kadar sakinki hemen küfürler hakaretler . Ne var taşınmakta diyor annem gelir sana yardıma diyor tamam gelsinde kuzenim benim niye boşuna geldi ? En başından plan buydu ne değişti . Bazı şeylere tahammül edemiyorum artık bende . Benim fikrimi almadan haraket etmesi bana danışmadan zoruma gidiyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…