eşime kırgınım, haklı mıyım??

annemlerin gitmesi gerekiyordu bizden sonra çıkmışlar. genelde fikrimi alır eşim. ikimiz her zaman aynı saatte evde olmuyoruz. o da uygun günü söylemiş bana demeyi unutmuş. ben dedim ki annemler gelecek bugün bize o da olur olur dedi. arkadaşı arayınca hatırladı. sadece biz gittik başka kimse yoktu. eşli ilk ev oturmamızdı.

Kendi evliliğim ve buradaki konulardan yola çıkarak tek bir yorum yapacağım :

••Bizler(kadın/erkek) YAPICI değil kırıcı-yıkıcı-azarlayıcı-suçlayıcı(artık nasıl derseniz) konuşuyoruz. Sevgileri tüketiyoruz... Saygı bırakmıyoruz. ••

Konuyu açmanın huzursuzluktan başka işe yarayacağını zannetmiyorum

antibiyotikten neden bu kadar öcüüüü gibi korkuyorsunuz bende merak ettim
Allah korusun orta kulak iltihabı ise mecbur içecek benim 2 kızım da virüs enfeksiyon mikrobik durumlarda hep içiyorlar

bu arada eşiniz evde annelerinizin oluşuna güvenmiş çocuğu ya göndermeyin ya da bişey olursa anneniz kardeşiniz alsın diye beklemiş

bişey olmaz.. boşverin.. (eşinizle alakalı diyorum) uzatmayın bence

Öncelikle eğer ortakulak iltihabı olmuşsa o antibiyotik mutlaka alınacak. Haaa almazsanız ne olur, arkadaşımın başına gelen olur. Allah korusun kulakta duyma kaybına yol açarsınız.
Antibiyotikleri öcü olarak görmeyin. Çoğu zaman hayat kurtarırlar. Doktorumun dediği gibi, antibiyotik kullanmazsanız elbette iyileşirsiniz. Ama o iltihap bir yere gizlenir ileride olmadık yerlerden romatizma olarak çıkar. Doğru antibiyotik doğru hastalıkta kullanılırsa nimettir.

ben evliliğimde hiç saygısız konuşmadım eşim de konuşmadı yani hakaret yok. ama ben ses tonunda da dikkat istiyorum. tabi anlayışta.

kardeşim dr benim aradım oda biraz açıklama yaptı . öneride bulundu dikkate alıcam. saolun.

Her evde çocuk hasta kreşe gitsin girmesin tartışması olur ayrıca demek ki eşinizin de ii varmış olamaz mı ayrıca anneniz daha sizde kalmayacak mıydı annenize bıraksaydınız çok büyütülecek bir şey yok tartışmalar olur böyle daha ne konusu açacaksınız. Sonuçta göndermişsiniz kreşe çocuk iyiymiş. Telefonda da eşiniz konuyu unutmuş normal konuşmuş bence büyütmeyin belki de çocuğunuz anneanneyle kalmak için de öyle yapmış olabilir. Ayrıca kreşlerde tatile girmedi mi?

benzer tartışmalar her evde oluyor.
özellikle böyle çocukların hastalıkları durumunda.
kreştir hastalıktır bunlarla uğraşmak cidden zor.
konuyu açsan da nasıl bir çözüm bulabilirsiniz ki.
hep olacak şeyler bunlar.

Öğretmenim... hasta olan ilkokul, ortaokul çocuklarının okula gönderilmesi taraftarı değilim. 9 yaşındaki 2. Sınıf öğrencisi yeğenim de hasta olduğunda, küçücük bir kırgınlığı olduğunda okula yollamayın derim. Geçen gün dinlemediler yolladılar akşam ateşlendi. Neyse o farklı bir konu.
Çocuklara ve ergenlere bakış açım böyleyken, minicik bir bebeğin yarışa bu kadar erken sokulması ve sabahın köründe kulağı ağrırken, psikolojik olarak hazır değilken kreşe yollanmasını doğru bulmadım. Bu çıtkırıldım olmak değildir. O daha bebek, güvene ilgiye ihtiyacı var. Kreşe alışsın niyetinizi anlıyorum ancak bu hazır olma durumu çocuk tamamen sağlıklıyken olacak şeydir. Madem anneannesini özledi keşke onlarla bıraksaydınız. Duygusal ihtiyaçları da önemli çocuğunuzun.

Eşinize ne tepki vereceğinize gelirsek, eşler arasında her zaman yaşanacak bir şey. Kırgınlığınızı belirtin ve hayatınıza devam edin. Büyütülecek bir şey değil.

Aslında yaşadıkların küçük şeyler ama insan bazen en ufak şeyi takıyor kırılıyor işte .. :) Bence o bişey yokmuş gibi yaptıysa sende öyle yap boşver takılma ya aile huzurunuzu bozma zaten kırılıyorsun bir saat sonra düşündükçe geçiyor yavaş yavaş içinde az da olsa kırıntısı kalıyor ama cidden değmez huzurunu bozmaya ha yeri gelir ben sana bu şekilde kırılmıştım diye dile getirebilirsin ama annenleri karıştırma sakın sen onları bırakıp misafire gittiğiniz için kırılmışsın biraz çocuk kreşi olayı da tuzu biberi olmuş , sonuçta arkadaşına söz verdiğini sen bilmiyordun o da senin annenlerin geleceğini bilmiyordu (ben öyle anlamışta olabilirm bilmiyorum) :)) kırmadan söyle içimde kalmasın diyorsan da :)

Ben takılmaman fikrindeyim canım. Babalar da endişelenir ama anneler kadar detaylı düşünemez.. Her olaya farklı pencereden bakabilirsiniz. Boşuna gerilme ve germe boşver

Bence, eşin arkadaşlarına söz verdiği gün ailenin gelmesine bozulmuş olabilir . Bir şey diyemediği için , sinirini bu şekilde çıkarmış gibi geldi bana .

cok büyütülecek bir durum yok bana göre.bazi babalar fazla hassas olur cocuk konusunda.benim esimde öyledir.cok sıkıntı yasadim ilk oglum küçükken.herseyde mukemmel olmami beklerdi.malesef boyle bisey pek mumkun olmuyor.cocugunuz buyudukce bu sorunlar cok buyuk olcude azalir.tekrar acip konuyu uzatmayin bence.uygun bir zamanda uygun bir dille kirildiginizi dile getirebilirsiniz.aranizda baska sorunlar yoksa bu mesele icin tatsizliga degmez bence..

Siz eşinize sormadan çocuğu kreşe götürme kararı aldınız. Eşiniz de size sormadan kararlar verdi. İkiniz de haksızsınız bana göre.

çocuğunu senden çok düşünüyorsa her işini erteleyip doktora götürseydi.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…