eşime kırgınım, haklı mıyım??

öğretmen değilim ama aynı şeyleri yazacaktım :)

Canım ben seni haksız buldum.

Bana şuan dişin mi ağrısın kulağın mı deseler valla
dişim ağrısın derim
O ağrı hiç bir şeye benzemez ve mutlaka doktor görmeliydi.

Ben hasta olmasaydı bile
sırf annemlerle zaman geçirsin diye yollamazdım.

anneannesi biz de kalmıyor. sadece bir gecelik kaldı. evi var burda. özel kreşler tatil değil.

Bazı durumlarda antibiyotik tabiki kullanılmalı,özellikle kulakta enfeksiyon varsa,ihmal durumunda sonuç sağırlıga kadar varabilir Allah korusun.

çocuğu kreşe vermesem ben nasıl işe gelebilirim?? önce bunu cevaplarsanız gerçekten ben ve benim gibi anneler size dua eder. ha bakıcı derseniz bakıcı mı asla. kötü tecrübelerim var. üstelik eltim ücretiyle bakarken.

ikincisi annem biz de kalmadı. yani bizim arkamızdan gitti.

üçüncüsü de kreş çocukları genel olarak hastalar. şöyle ki 1 ayın 3 haftası çocuk hasta. bunu baya derin araştırdım. hasta ola ola bağışıklık kazanacak başka da çare yok.

ama ben bunu yazdım. annem bakmak istemiyor. yani halsizim yorgunum işim var gibi. zaten bizim ardımızdan çıkmış onlarda. benim başka çarem yoktu maalesef. eşim izin al sen bak diyor. ama ben sürekli izin alamam ki. ben de ona dedim ki sen izin al o zaman. konu bu yani. ve son hali iyi çok şükür bir sıkıntısı yokmuş. ağrısı olsa durmazdı zaten.

Bence konuyu dallandirmaya gerek yok. Ama sanki sen daha çok annelerle fazla vakit geçiremedin diye kirildin dogrumu?

yok sabah ki tartışmaya kırıldım daha çok. yani ne olsa sen izin al diyor eşim. ama ben müdür aramaya utanıyorum. mesela gece çalıştığı zaman ben 8 mesaime 9 da geliyorum. farklı bir şey çıksa işte yarım gün izin al gibi. evet müdürüm Allah razı olsun beni mağdur etmiyor ama artık suiistimal gibi oluyor.

çocuğunu senden çok düşünüyorsa her işini erteleyip doktora götürseydi.

cnm ben onu da anlıyorum. eşim polis memuru öyle ertelenmiyor. ama ne olsa sen izin al diyor. zamanı olsa özel işlerine bakıyor. o zaman sinirimi bozuyor yani.

aaa ben annenler sizde biraz kalacaklar diye düşündüm
birlikte olmak için gönülleri yoksa zaten bırakmaman doğru olmuş.

Siz eşinize sormadan çocuğu kreşe götürme kararı aldınız. Eşiniz de size sormadan kararlar verdi. İkiniz de haksızsınız bana göre.

iyi de ben çocuğu kreşe götürmesem eşim kalıp bakmayacaktı ki. bana sen izin al diyor. yani ne olsa ben müdürü arayıp izin almak zorunda kalıyorum. keşke öyle olsa ben zaten bırakırdım babasına.

o annemlerin geleceğini biliyordu. zaten bu konu da çok takılı kalmadım. kreş hastalık konusu hepsini bastırdı. akşama kadar sakinleşirim inş. saolun

oğlum 20 aylıkken kreşe başladı. 1 ayın 3 haftası hastaydı. hangi doktora gitsem antibiyotik dayıyordu. yani ayda 3 kutu. sonra bazı arkadaşlar özellikle burdan ve dr olan kardeşim antibiyotik vermeyeceksin dedi. antibiyotik bağışıklık sistemini çökertiyor başka birşeye de yaramıyor dedi. kendisi haftalarca hasta olur içmez. der ki doktorlar yazıyor ama hiç içmezler yani. ama işte iltihap durumu varsa da kulak da şart. artık onu da gün içinde durumundan anlayacağım.

İzin al bak dediğinde eşin haksız da

Madem annenler de çocuğa düşkün vs bir gün bakıverselermiş

Onlara söyleseydin

Anladığım kadarı ile kardeşin de öğretmen

Bir gün çocuk baksalar olurdu daha kötü olursa seni çağırırlardı

Eşin bu teklif gelmediği için bozulmuş

Ayrıca kreş yaşındaki çocuk gece 12 ye kadar oturmaz

Vücut dinlenemezse iyileşmez ki o Zaman da hep hasta denir

Anneanne var diye istisna olsa bile 10.30 sonrası işkence çocuğa

benim oğlum ha deyince uyumaz maalesef. dövüş vuruş tabiri caizse uyuyoruz. biz olmayınca da sapıtmış uyumamış zaten.
genel olarak 21.30 da uyuturum illa ki. evet istisnaydı dün. yani hastalığı uykusuzlukla ilişkili değil. 5 te kalktı uyumadı da bir daha.
ya annem 20 ay baktı Allah razı olsun. ama ondan sonra bakmıyor bakmak istemedi. yani ben teklif edip bozulmak istemiyorum sonucunda.

Bakın 20 ay hergün bakmak ayrı

Anneanne diye ağlayan çocuğa bir güncük bakmak ayrı

Yani bir gün sizde otursa olurdu ha kendi evinde ha sizde oturmuş

Bu arada akşam iş çıkışı gelip temizlik vs yapmadı da ilginç geldi valla bana

Tatilin ortası geldi şimdiye kadar gelmeli torunu ve sizi görmeliydi sanki

Yani en az 3-4 gündür memlekette ve sıra size yeni mi geldi

Bir de eşiniz size sormadan neden çay teklifine olur diyor anında arayıp sormalıydı

Annenizin olup olmaması değil çay davetinin baştan söylenmemesi de sorun

Kulak agrisi ihmale gelmez bağışıklık la alakasi yok ben 10 yildir kulak iltihabı yaşarım ara ara bir Dr a goturun ve evde kalsin bi iki gün

Iste burda annenizin fedakarlik yapmasi siz isinize gidin biz gelene kadar bakariz demesi gerekirdi

Ne yapsak çocuk hasta gidebilir mi evde kalsa bırakacak kimse yok ne yapalım? Diye sorabilirdiniz. O da size izin alın derdi, siz de alamayacağınızı söylerdiniz vs vs. daha sağlıklı bir iletişim kurabilirdiniz belki

yani annem çok gezen bir tip değil. hani geldiğinde biz gittik onlara 2 kere falan o da bir gün geldi. bilmiyorum annem tamam bakayım demezdi. kendince sebepler sunardı zaten bakacak olsa kızım ben bakarım derdi yani. bunu açık açık yaşamak istemedim. o yüzden dedim ki birkaç saat sen bak uyusun dinlensin sonra kreşe bırakmak için geliriz. ona bile gönülsüz hıı gibi birşey dedi. eşimde normalde arayıp söyler . ama bu defa demedi. şöyle ki biz hergün denk gelmiyoruz birbirimize ara ara denk geliyoruz. bir de çay teklifinde bulunan adamla da ara ara denk geliyorlar. üçümüzün ortak paydasını bulmuşlar ok demiş. zaten ben sorun etmezdim de işte ben de bilmeden annemleri buyur edip kendine dedim o da tamam dedi. ta ki arkadaşı arayınca hatırladı durumu.
zaten hepsini de geçtim ama izin al diye beni azarlaması saçma bir tepki oldu.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…