eşime kırgınım, haklı mıyım??

sonundaoldu

Nirvana
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
9 Ocak 2012
14.545
27.655
meraba arkadaşlar. öncelikli ricam lütfen konumda tartışmaya dönecek sözler sarfedilmemesi. konum kendiliğinden değil de ben istediğim için kapatılsın istiyorum.

ben eşim ve oğlum olarak 3 kişi yaşıyoruz. bulunduğum il kendi memleketimiz ama adam akıllı çocuğuma baktıracağım kimse yok. mecbur kreşe gidiyor. ve 2 hafta olmasına rağmen hastalıkların biri bitip diğeri başlıyor. bağışıklık kazansın hep mecbur diye ilaç da kullanmıyorum. antibiyotikten çok korkuyorum.

bu kısa açıklamadan sonra konuma geçeyim. annem ve 2 kardeşim var. babam rahmetli oldu. kardeşimin biri başka bir ilde okuyor diğeri başka bir ilin köyünde görev yapıyor annem de yanında tek kalamıyor çünkü. şu an sömestr olduğundan memleketteler. neyse dün beni aradılar müsaitseniz size gelelim diye. ben de olur olur dedim hemen. zaten özledim, oğlum deseniz aşık onlara. eşim iş çıkışı oğlanı aldı geldi. bizimkilerde yanıma geldi. oğlandan sonra eşim bizi aldı eve geçtik.

evim her çocuklu evler gibi darma duman. annem hemen temizliğe girişti. yemek yedik, çay içtik. kadın sen çalışıyorsun otur diye bütün bulaşığı halletti solsun. çayı içtik, pasta yedik. bunları neden anlatıyorum tıka basa doluyuz. sonra eşimin telefonu çaldı ee sizi bekliyoruz diye. meğer arkadaşı çaya davet etmiş eşimde unutmuş! çalışan kadın bir sürü hazırlık yapmış. zaten doluyuz. misafirin tabağı dolu dolu bırakması ayrı bir terbiyesizlik. (ki kusana kadar yedik ne yapalım.) hadi kalk gidelim dedi. ben de kaş gözle hayır diyorum. ama bir yandan da o kadının yerinde olsam çıldırırım çok ayıp çok! neyse biz kalktık gittik. annemler de gidin falan dedi ama acayip üzüldüm. eşimin ailesi bizde olsa böyle davranmayabilirdi. bunu sorucam bugün. oğlan da gelmek istemedi. en sevdikleri var çünkü. gittiğimiz evin kızı hayal kırıklığına uğradı. arkadaş arkadaş diye oğlumu bekliyormuş kuzum meğer.

neyse geldik eve 12 falan. oğlanı yatırdım. sabah 5 de çocuk kalktı bir ağlıyor bir ağlıyor. anneanne gitme, teyze gitme diye. rüyasında gittiklerini gördü herhalde dedik. ama yok . onların yanına götürdüm tepki gene aynı. kulağını tutuyor anladık kulağı ağrıyor. eşim hemen eczaneye gitti geldi ilaç almış. ben de çocuğun kreş çantasını hazırlıyordum. gördü beni bir azarladı bu halde çocuğu kreşe mi yollayacaksın diye. dedim ki annemler bakacak biraz öğlene doğru da kreşe götür ki soğumasın çocuk zaten yeni başladı. haftasonu da geldi. tabi beni azarladı izin al diye. ben de sen izin al o zaman dedim. sürekli izin almaktan müdürü aramaya utandım. tabi tabi benim işimde zaten izin verirler diye azarladı yine. bu işten başka ek işi var. oğlan az kırgın olunca derdim bugün o ek işe gitme, senin kendi işin zaten. hemen işte bugün şunu yapmalıyım bugün bunu yapmalıyım der. ben de bunu dedim. onun içinde lafı çarptı. oğlanda ağladı beni arkadaşa gidicem diye götürdü kreşe. sonra da hiçbir şey olmamış gibi aradı. ciddi anlamda çok kırgınım. ben zaten çocuğumu düşünürüm. o Allah korusun ciddi hasta ise gitmem işe de. ama bu hafif bir kulak ağrısıydı yani başka da birşeyi yok çok şükür. kaldı ki kreş çocukları hep hastalar. birbirlerine bulaşıyor. biraz bağışıklık kazanması gerek. yani ben kırılmakta haksız mıyım arkadaşlar?? halıysam akşam konuyu açmak niyetindeyim. o bir şey yokmuş gibi davranıyor çünkü. nasıl tepki vereceğimi bilemiyorum.
destan olmuş kusura bakmayın.

Son düzenleme:
Haklısın da bizim sana hak vermemiz bir şeyi değiştirmeyecek.önemli olan eşinin hak vermesi. O da pek oralı değil.

haklıysam konuyu akşam tekrar açacağım. değilsem de boşuna tartışmak istemiyorum. ondan sordum. yoksa zaten burda kimse kimse için bir şey yapamaz zaten. açılan konular boşuna açılmış oluyor sizin söyleminize göre o halde.

Bunlar normal hayatta herkesin karşılaşabileceği çözümü en kolay sorunlar dan değil mi?

Arkadaşına gitmeniz doğru olmuş söz verilmiş sonuçta, sizin annenizde olsa eşinizin annesi de olsa evde yabancı değiller nasılsa, gidilmeliydi.
Kreş konusunda sizi haklı buldum, erkekler çocukları ile ilgili çok hassas davranıyorlar sanki anneden daha çok düşüneceklermiş gibi ama tüm sorumluluğu da anneye yıkıyorlar nedense

Oğlunun acı eşiği yüksek mi?
Geçenlerde Oglumu ilk defa her hastalandığında Dr a götürmeyim dedim ve orta kulak iltihabıydı hemde Dr Nası dayanmış bu kadar dedi,kulağı ihmal etme bence
Kocan evet çok saygısız

Kulak ağrısının bağışıklık kazansınlık bir durumu yok diye biliyorum bilenler aydınlatsın lütfen. Ben de çektim kulak ağrısı insanı öldürür sakin duruşunu koruyamadığın kendini tutamadığın ağrılardandır. Orta kulak iltihabı çıkmıştı. Geçmiş olsun size de.

Ben haklılık haksızlık durum göremedim ama erkek her zamanki gibi işten izin al şunu yap bunu yap diyor, erkek böyledir çözüm olmayacaksan karışma işime diyeceksin. Karışma anneliğime ne zamandır anne oldun diyeceksin. Ama önceki misafirlik olayından da kızmışsın anladığım kadarıyla.

evet ama çok kırgınım. sanki annelik yapmıyormuşum gibi bir tavır oldu. hala sinirliyim kafam davul gibi.
Her anne baba belli bir profilde olmaz aşırı titiz anne babaların yaptıkları da yanlış duyarsızda olmamak lazım tabi eşinizle konuşup empati yaparsanız çözülmeyecek çok kırılacak bir konu olduğunu düşünüyorum

Konuyu tekrar açıp açmayacağınızı bilemem. Yazdığınız kadarına yorum yaptım. Konunun boşuna açılıp açılmadığı da benim yada başkasının söylemine göre olmuyor. Neyse size iyi günler.

antibiyotik verecek diye üzülüyordum. şimdi iyiymiş kreşle konuştum. bakalım gün içinde en ufak bir problem olursa arayacaklar. evet kızgınım. hiç unutulacak bir şey değil. ayıp yani. evet herkesin işine saygısı olmalı bu kesin. ama eşim iş konusunu abartıp çıktı. sürekli tel elinde konuşma halinde sinirimi bozuyor.

genelde okuduğumu iyi anlarım. hiçbir şey anlamadım bu yorumdan ama. size de iyi günler.

Keşke sakin olsanız olur bu tür tartışmalar boş verin geçin oda çocuk için panik yapmış annenler evde diye onlarada güvenmiştir belki gitmesini istememiştir az trip at ama uzatılmaya değmez

yer yer değişiyor o eşik bizde. genel de dayanıklıdır. şimdilik iyiymiş. keyfi yerinde dediler. soruyorlarmış ağrın var mı diye. bir sorun olursa arayacaklar. ben giderim o vakit bana ayıp etti. aslında bu hastalık izin konusu ilk olmadığından patladım sanıyorum.

Keşke sakin olsanız olur bu tür tartışmalar boş verin geçin oda çocuk için panik yapmış annenler evde diye onlarada güvenmiştir belki gitmesini istememiştir az trip at ama uzatılmaya değmez

yok uzatmayı düşünmüyorum ama bu konuda biraz doldum sanırım. o yüzden tartışsak da açacağım konuyu. çözümleyelim de tekrar aynı noktaya gelmeyelim istiyorum.

yok uzaklaşmayı düşünmüyorum ama bu konuda biraz doldum sanırım. o yüzden tartışsak da açacağım konuyu. çözümleyelim de tekrar aynı noktaya gelmeyelim istiyorum.
Annenler gittikten sonra çözümlemeye çalışın kadın diyecek biz geldik böyle oldu üzülecek ama kulağa dikkat et çocuğun

Arkadaşa gitmeniz doğru olmuş sonuçta anneniz kusurunuza bakmaz.biz annemi dört gözle bekliyoz gelsede çocukları bırakıp çıksak diye.oğlunuz kaç yaşında bilmem ama ben olsam kulağı ağrıyan bi çocuğu evde annem varken kreşe yollamazdım.

Ben olsam o gun cocugu krese degil anneme birakirdim.aksam misafirlige gitmeniz iyi olmus.esiniz nasil unutmus boyle birseyi anlamadim.ya da sade sizmi baska arkadaslarda mi gidecekti aileniz olunca gitmesekte olur diye mi dusundu.bu arada gideceginiz gezmeye esiniz fikrinizi almazmi..ailenizin yaninda tartismayin.

Annenler gittikten sonra çözümlemeye çalışın kadın diyecek biz geldik böyle oldu üzülecek ama kulağa dikkat et çocuğun

annemle gitmişler işleri vardı zaten. yok kulağı gözetim altında tutuyoruz saolun.

annemlerin gitmesi gerekti. yani şöyle söyleyim ya ben izin almalıyım ya eşim diyim siz anlayın. zaten annemler bizden sonra çıktılar.

evet yaşanır muhtemelen. annemler sabah bizden sonra çıkmışlar . saolun.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…