eşimden nefret ediyorum!

Kurtaja karsiyim ama bu ender durumlardan biri bence. Zaten cocuk o evde anca annesinin ezildigini gorecek, o da muhtemelen ezilecek.
Cesaretini toplayip ailene don. Cocuklu ya da cocuksuz sana kalmis. Kocan adam olamamis baba mi olacak.

"Şâyet onlar seni, hakkında hiçbir bilgin olmayan şeyi bana ortak koşman için zorlarlarsa, bu takdirde onlara itaat etme."

Şimdi bu keskin bir ayet elbette. Şirk koşmanı emretmeleri dışında, diğer tüm isteklerine itaat etme mesajını çıkarabiliriz. Ancak din bu kadar keskin midir? Bu konuda ceza almayı göze alarak eşinize bir şeyler yazmak isterim. Lütfen kendisine okutunuz. Bir fikirdir nihayetinde, işine yarayabilir.

Benim daha evvel okuduğum kaynaklar neticesinde gördüğüm bir cümle var ki, Kuran hükümleri hep birlikte değerlendirildiği vakit, ortaya bu konuda çıkacak olan özet cümle “Allah’ın emir ve yasaklarına aykırı olan konularda kula itaat edilmez” 'dir. Bu hüküm aynı zamanda, Rahman karşısında "kul" vasfında olan "Anne" ve "Baba" sıfatına haiz bizleri de kapsamaktadır. Önce Rahman olan Allah'ın buyruğu gelir.
Allah nezdinde helal şeyler arasında en hoş olmayan şey boş yere bir kadının boşanmasıdır. Eşinizin ailesinin işleri bu raddeye getirerek asıl istedikleri, evlilik birliğinin bozulmasıdır. Oysa ki bunu yaparak, oğul üstünde ki nüfuslarını kullanarak, Allah'ın emirlerini çiğnemektedirler. Kendi garaz duyguları ile hareket ediyorlarsa elbette. Ki günümüzde tertemiz insan olabilmek biraz imkansız, hepimizde bu duygulardan bir miktar var.
Vel hasılı kelam, Ayet-i kerimeyi bir daha değerlendirelim derim ben.
Şirk, Allah'tan başkasını ilah edinmektir. Ve aslında bu kadar basit değildir de. Bu en basit manası ile böyledir. En detaylı anlamları ile şöyle de düşünülebilir. Allah'ın yasak koyduğu bir şeye, bir diğer kişi "değildir" derse, ya da o yasağın çiğnenmesi için baskı kurarsa, ve o kişinin hükmü, Allah'ın hükmü yerine bizce kabul görürse, işte bu da Allah'a ortak koşmak ya da haşa, Allah yerine, o kişiyi saymaktır, değil mi?
Eğer siz, saygınızda kusur etmiyorken, kendinizden zerre kuşkunuz yokken, ailesinden zulüm görüyorsanız, eşiniz bu zulme ortak oluyorsa, bunu anne baba hakkı ile açıklayamaz. Allah'ın hakkından üstün müdür, anne baba hakkı?
Eğer Rahman olan Allah'ın, Kuran'da buyurduğu diğer tüm hükümleri göz önüne alırsak (Kul hakkı, evlilik birliği, eşler arasında ki hukuk, iftira, zulüm vs. bir sürü ince detay da dahil olmak üzere) bunlar hakkında eşinizin üstüne gelip, sizin hakkınızı çiğniyorlarsa, eşinizin Ayet-i kerimeyi doğru değerlendirip, itaat konusunu gözden geçirmesi gerekiyor.
Allah kendi hükümleri konusunda keskindir.
Çok ince değerlendirmek gerekir,
Haddimi aştığım yerler olmuştur mutlaka, çok özür diliyorum bunlar için. Ancak bir "Yanlış anlaşılan din" var, bir de vakit harcanıp üstünde düşünülerek çok ince detaylarıyla incelenmesi gereken "Huzur kaynağı bir İslam" var.
Allah yardımcınız olsun,
Selamlar,

çok çok üzüldüm inanın.
ilk bebeğinizi kocanız-çocuğunuza yarı canını veren kişi-yüzünden kaybetmenize rağmen 2.çocuk...
Allah yardımcınız olsun ne diyeyim...

Harika bir yazi. Herkesin okumasi lazim.

Yalniz konu sahibinin esinin niyeti dine uymak degil. Olsa bunu okudugu takdirde etkilenirdi.

Cok kötü seyler yasamissin, eminim bu sadece bir kismidir. Bu bile ürkütücü.
Allah yardimcin olsun. Insallah kocan er veya gec hatasini anlar. Böyle kvleride anlamiyorum.. Ya artik bir belirli yasa getirmissiniz oglunuzu birakinda esiyle mutlu olsun? Yok illa sümük gibi yapisacaklar, illa bi acitasyon yapcaklar. Anlamiyorum yani ne? Mademki ayrilamiyorsun oglundan, evlendirmeyeydin iyiydi o zaman! Kalsaydi dizinin dibinde. Cok üzüldüm, Allah yüzüne baksin, unutulup gitsin bu kötülükler..

çok dogru arkadasım

vallahi okurken ağzım açık kaldı.böyle bir koca ile bir ömür geçer mi? hadi kocayı geçtim o kaynana o kayınpeder..

Allah yardımcınız olsun çok zor bir aile zor bir koca ve hamilesiniz. umarım bebek olduğunda daha büyük sorun çıkarmazlar

keşke bu adamdan bir bebek yapmasaydınız..böle bir ortamda o çocuk nasıl büyür bilmiyorum..
peki kuzenlerin duydu bu olayları ailene kadar gitmedimi..
babanların tepkisi ne oldu buna..
yani benim başıma böle birşey gelse babam duysa hadi gidiyoruz kızım der gibi geliyor bana..bunu merak ettim

Benim yengem aynı zaman da eşimin halasi oluyor amcam yok vefat etti..kayinpederim yengemin abisi kuzenlerimin dayısı olmalarina rağmen Kuzenlerim ve yengem konuştu beni savundular eşimin söylemesi gerekenleri onlar söylediler hatta bu olayın üzerinden 1 yıl geçmesine rağmen Kuzenlerim diyor dayım artık bizimle muhatap olmuyor eskisi gibi diye..

Kuzenlerim söylediler senin kizlarinda giyiniyor saçları boyalı diye kayinpederim işine geldiği gibi Kıvırdi ben evli kızimdan artık mesul değilim kocası mesul bekar kızimda daha bekar evli insanla bekar insan aynı değil dedi..

Karnimdaki benim de çocuğum ona asla Kıyamam böyle birşey söz konusu bile olamaz onun canını allah verdi ve ancak isterse allah alabilir biz bilemeyiz neyin iyiye neyin kotuye vesile olacağını belki karnımdaki bir vesiledir onunla birlikte huzura kavusacaz ya da tam tersi hersey daha kötü olacak o da belki bizim imtihanimiz olur biz bilemeyiz..

Aynen hep öyle diyorum yaşadıklarımdan kendime pay bicecem ve ilerde kendi hırsim kiskancliklarim ve egom için cocuklarimin huzurunu bozmicam. Allah zamanı gelince o bilinci benden almasını inşallah

canım o kadar güzel ve doğru yazmışsın ki Allah senden razi olsun. Teşekkür ederim

Babam duyurmadim benim babam yaşlı ve fazlasiyla hasta ve böyle birşey kulağına gittiğinde allah korusun nasıl sıkıntıya girecegini biliyorum onun için elimden geldiğince özellikle babamın kulağına gitmemesi için çaba gösteriyorum

Yazdım, sildim.
Söylemek istediklerimin içimde kalması daha hayırlı olacak sanırım.

Son düzenleme:
Çalıştığım eski işyerinden tanıdığım bi ablam var.
O da senin gibiydi,bana onu hatırlattın. Sümsük bu adam, ne demeye evlendim diye isyan eder dururdu.
Boşamak istiyorum,tahammül edemiyorum derdi.
Sonra iş değişikliği falan... Birkaç ay sonra tesadüfen karşılaştık yolda, bi de baktım ki karnı burnunda.
Dedim ablacım çok şaşırdım.Onun tepkisi de aynen şuydu.
'-İnan bende duyunca çok şaşırdım.Bu gerizekalı adamla evlendiğim yetmiyomuş gibi şimdi bi de onun çocuğunu doğurucam!'
Ben tabi hem durumdan hem de duyduklarımdan dolayı ayrıca şok

Neticede şuan nurtopu gibi 2 aylık bi oğlu var Rabbim ona bağışlasın güzel yazılar yazsın.
Ama mutsuz bi ortama doğan, sağlıksız bi birlikteliğin meyvesi.
Bebeklerin gelecekleri güzel olsun,sevgiyle güvenle büyüsünler. sizin için de ablam için de tek temennim şuan için bu.

ilk mesajını okudum..
gözümde canlandı.. seni karşılarına oturtmaları zorla kv elini öptürmeye götürmeleri..resmen işkence etmişler sana..kimsesiz masum bir mahkum gibi göründü gözüme o an..

çocuk yapma diyecektim.. ama hamileymişsin

Ben bebeği istiyorum bi gün eşimle ayrılsak bile ben ona bakarım yasadiklarima bi teselli olur belki de

Inan ben de düşündükçe kalbim sıkısiyor hayattan soguyorum özellikle o günü unutamuyorum ve her aklıma geldiğinde yeniden ofkeleniyorum. Bazen esime o günü hatırattigimda ise bana kindarsin hicbirseyi unutmuyorsun diyor. Onlar için o zaman oldu bitti kapandı o konu önümüzdeki olaylara bakalım ama önümüzdeki olaylar da pek iç açıcı değil ki o gün bi fiyaskoydu unutayim gitsin diyeyim

pompişkom

bir de şimdi hamileyim hepten bunalımlara girdim mutsuzluk hastası gibi hissediyorum kendimi

ah canım ya allah yardımcın olsun gerçekten çok zor yaşadıkların sabırlısın da maşallah sana. Kendimi o durumda düşünemiyorum anında boşanırdım diye düşünüyorum. Bebeğiniz belki de kurtarıcınız olacaktır kim bilir rabbim kararlamıştır birşeyleri

yazdıklarını okuyunca içim daraldı gece gece..çok üzüldüm senin adına canım...dinden bahseden bu adam ne kadar büyük günah işlediğinin farkında değil..emanet aldıgı bi kadına yaptıgı şeye bak. asıl problem kayınvalide sorunsalı..kayınvalide aklı başında biri olsa seni rakibi olarak görmez.bu tip kadınları duydukça saçımı başımı yolasım geliyor.bi anne oğlunun mutluluğundan başka ne isterki?? hayatı boyunca kocasından ilgi görememiş,orgazm olamamış,sürekli ezilmiş zavallı kadınlar bütün hırslarını gelinlerden çıkarıyor. ayrıca senin evindeki balkondan ona neymiş.ister yıkarsın ister afedersin tuvaletini yaparsın o balkona ona neymiş yani?? allah akıl fikir versin bu cahillere.çok kızdım ve çok sinirlendim gece gece.umarım herşey yoluna girer ve hayatına istediğin gibi yön çizersin canım....

Allah kayin validenin hakkindan gelsin umarim bir an evvel de sen biraz rahatlarsin.

Son düzenleme:
Ay bu ne ya iskence gibi. Bence sen bu olayin sabahinda hastaneye gittiginde rapor alup bosayacaktin bu adami.
O kvdende bir bagiriyorsa sen bin bagirip agzinin payini verecektin. Utanmazlar Allah hakki dan gelsin bunlarin.
Keske cocuk oolmasaymis ama artik yapacak bisey yok. Bosanmsyi goze aliyorsan hic durma derim. Ruh sagligin icin uzaklas bu sorunlu psikopat insanlardan

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…