eşimden nefret ediyorum!

gorusme ailesiyle nedenek senin evinin temizligine karismak onlara ne benin kayinvalide bigun biz tartisirken assagi indi oglu haksizken bana kizdi sinirimden sabahlara kadar agladim altli ustlu oturuyoruz 8ay yuzune bakmadim sinirim gecene kadar herkez haddini bilecek ne manyak insanlara catmissin sen cnm ama esin hatali ailesini karistirmamali esinle konusmalisin ailesi elini ayagini cekmezse bu evlilik biter tek hatali esin adam olsun birazda karisini ezdirmesin hakli oldugunu bile bile sana bunlari yasatiyor ha yaziklar olsun bide hamileymissin en hassas oldugun donem tavrini koy kimsenin seni boyle uzmeye hakki yok gerekirse bosa gitsin cocuk olunca kimbilir neler yapar bunlar sana

'Yine topuklu giymişsin,baban sana böyle mi ögretti?' ne demek ya? :KK1: Hangi dağdan bunlar? Zorla sinir hastası yaparlar insanı.Ben olsam eşimden medet ummam,kaldıramam,sessiz kalamam.Ne olacaksa olsun,onlar mı verdi benim canımı :KK47: Dini de bir taraflarından anlamışlar zaten..

Ben cevremde boyle insanlarin ve evliliklerin bosanma ile sonuclandigini gordum..bence esin okadsr dundar degil yazdin..annrsi ona surekki annelik haklatindan vahsrdiyor sanirim.utanmiyorlar mi arkandan kuyunu kazmaya..allah ona kizlarini ayni yapsin insallaah..bu arada bebegin olacak kayinvaliden bebegi kendi bebegi gibi sahiplenip uyutucam dediginde bile seni torundan uzaklasturmak la vs vs de suclayacak vak gor.surekli bebegi kullanicak boyle yaoilmaz bakmiyor cocuga gibi iftiralarda aticak.ve canina tak diyecek o korktugun abilerine kosacaksin biktim cocugumu aliyorlar elimden diye

Inan o kadar uzuldum ki. Ne sabir varmis nasil durabildin sessiz gorduler diye eziyorlardir Allah bilir acsaydin agzini yumsaydin gozunu. Onun gibi koca olmaz olsun zaten bir de dini katiyor araya terbiyesiz dinden bir haber olmali ki seni boyle ezdiriyor! Gece gece sinirlerim bozuldu.

inan normalde bu kadar sabırlı bi insan değildim annem babam bana en ufak bişi dediğinde açardim ağzımi yumardim gözümü şimdi ise 5 para etmeyen insanlara susuyorum en çok da o koyuyor

gorusme ailesiyle nedenek senin evinin temizligine karismak onlara ne benin kayinvalide bigun biz tartisirken assagi indi oglu haksizken bana kizdi sinirimden sabahlara kadar agladim altli ustlu oturuyoruz 8ay yuzune bakmadim sinirim gecene kadar herkez haddini bilecek ne manyak insanlara catmissin sen cnm ama esin hatali ailesini karistirmamali esinle konusmalisin ailesi elini ayagini cekmezse bu evlilik biter tek hatali esin adam olsun birazda karisini ezdirmesin hakli oldugunu bile bile sana bunlari yasatiyor ha yaziklar olsun bide hamileymissin en hassas oldugun donem tavrini koy kimsenin seni boyle uzmeye hakki yok gerekirse bosa gitsin cocuk olunca kimbilir neler yapar bunlar sana

Defalarca söyledim konuştum devamli ben bişi söylemem diyip kutsadi onları yeri geldi o da üstüme geldi. Bavulumu toplayıp gitmeye kalktım bırakmadı lanet bi hayatın içine düştüm bocaliyorum

Ben cevremde boyle insanlarin ve evliliklerin bosanma ile sonuclandigini gordum..bence esin okadsr dundar degil yazdin..annrsi ona surekki annelik haklatindan vahsrdiyor sanirim.utanmiyorlar mi arkandan kuyunu kazmaya..allah ona kizlarini ayni yapsin insallaah..bu arada bebegin olacak kayinvaliden bebegi kendi bebegi gibi sahiplenip uyutucam dediginde bile seni torundan uzaklasturmak la vs vs de suclayacak vak gor.surekli bebegi kullanicak boyle yaoilmaz bakmiyor cocuga gibi iftiralarda aticak.ve canina tak diyecek o korktugun abilerine kosacaksin biktim cocugumu aliyorlar elimden diye

Valla ilerisini düşününce benimde aklıma gelenler söylediklerine benzer şeyler ne yazikki

Yapilan yorumlari okumadab direk cvp veriyorum. Ortada cocuk yok, olsada ayni seyi soylerdim, BOSAN! O surecten korkuyorum demissin, sence su gecirdigin bibucuk seneden cok cok dahami kotu olur? En fazla çirkeflikleri artar ama hakim bosadim dedikden sonra bidaha hicbirinin yuzunu gormek sesini duymak çirkefliklerini cekmek zorunda degilsin. Ama bosanmazsan, o kocan seni asla savunmaya gecmez, bi omur boyle sinir krizleri gecirerek yasarsin, cocugun oldumu, heleki kizin,inan bana oda bu krizlerden payini alir, senin ruhun bile duymaz, cocuklarin etkilenmiyo zannederek kendini onlar icin dayaniyorum diye teselli edersin ama dayanarak sabrederek onlarada kendinede en buyuk kotulugu yaparsin. Ya bosanicaksin yada esinde dahil herkese karsi acican agzini yumucan gozunu, anliycaklar seni daha fazla ezemiyceklerini. Dort dortluk duzelmezler ama azda olsa surekli sIklikla ariza cikarmaya ezmeye cekinirler. Bi insandan nefret ederken onunla ayni ortamda bulunmak her acidan cok cok zor ve la havle gerektiren bi durum, cok iyi anliyorum seni:KK43: insallah rabbim yardim etsin hayirli bi yol cizsin sana.

yazdıklarınızı şaşkınlıkla okudum siz evlenmişsiniz evinizin temizliğine kayınvalidenizin bile karışma hakkı yokki kayınpeder karışıyor . o kadar şeye rağmen nasıl sessiz kaldınız hayret ama eş arkada olmayınca öyle oluyor demekki keşke eşinizde biraz babasına çekseymiş karısının lafıyla hareket ettiğine göre. ayrıca kayınvalideniz o kadar laf söylemiş ben artık dayanamayıp ağzınıza geleni saymışsınızdır diyerek okudum ama hakkını helal et demişsiniz şok oldum ben olsam en azından hakkımı helal etmiyorum derdim .çocuğunuz olduğunda sizin onu eğitemediğinizi vs. de söyleyip size annelik öğretir o zihniyetteki insanlar bence artık kendinizi ezdirmeyin inceldiği yerden kopsun yapılan haksızlıklara boyun eğmeyin o ne öyle siz sustukça üzerinize gelirler . allah yardımcınız olsun

Niye ki arkadaşın kocasının dininde ne olursa olsun Allahın yarattığı insan olan eşini ez döv hakaret et ama anne olunca secde et diye bir şey var.
Arkadaşta hayırlısı ile bebeğini kucağına aldığında, kocasını gizli annelik güçleri ile hizaya sokacak.
Hatta ben olsaydım her kavgamızın gecesinde eşimi takip ederdim eşim lavaboya gidip dönerken bir köşeye saklanır aniden karşısına çıkar böööööööööh diye korkutur nihahahaha nihhahahahaha diye güler sonra da '' gördün mü ben anneyim ve sen bana kötü davrandığın için de senin dinin bu saatte seni korkuttu derdim. Sonra da --dinimiz amin-- der odama giderdim.

Sizin gibi kor cahil kadinlar oldulca ooo cok buz tuvalete saklanir o slaaj bahsettiginiz sakalari yapariz.anneligiyle dize getirmis.kac es trde karisini cicukalsrinin gozunun inunde olduruyor .o kadin anne degil o ...cocugumu..sen bohhh yap katsina cik..konu sahibinin rsindende beter kadinlar var.yuhhh

Valla ilerisini düşününce benimde aklıma gelenler söylediklerine benzer şeyler ne yazikki

bak canim eger sevgu yoksa ve gergun uzulup bu insanlarin srytanliklstina boyun egicegine ailenle konus anlat durumu sonrada bosanmak istedigini anlat.korkma..aiken atkandaysa bak tekmeyi popolarina gitsin..abukerin bi gyzel bunlari sikistirsalar ne iyi olur benim bile icimde nefret uyandi yemin ederim..alahin belalari..boykelerinin allah yuzunu guldurmesin o evlatlarinida onlara nasip etnrsin insallah...ailenle kaynanalarin arasi nasil huc gorusuyorlar mi...ysrim birgun ciddi bisey olursa sen suclu olucaksin ailene karsi onlar konusacak babamlar dinlicek brnce anlat..cok gec jalmadan da vasinin catesine bak.bosanicam senden istemiyorum de..ilerde kopek gibi seni arar ama bulamaz..affetmede bur daha..zaten

Ha bide sunu ekliyim, o anneyse sende eşsin, sen ona once Allahin sonra ailenin emanetisin. Ve nice hadis, ayet var kadinlarin kocalarinin uzerindeki haklarini belirten, veya onlari incitmenin nelere sebep olacagini bildiren. Ben olsam ki suanda annemin evindede yapmak istiyorum ama zannetmiyorum annem musade eder, butun bu tur ayetleri bas bi guzel bilgisayardan, evde salonun mutfagin duvarlarina yapistir. O evdeyken Ac pcden dinde eslerin koca uzerindeki haklarini anlatan sohbetleri, bangir bangir onu dinle evin icinde. belki alir msji sadece karisina erkek koca!

o çok bilmiş kocana söyle hangi kitabımızda yazıyormuş''annenizin dinini değiştirme isteği dışında her istediğini yapın''diye.3 kere hatim ettim ama hiç öyle bir yazı görmedim.anne ne derse yapın demiyor sadece anne babanıza en iyi şekilde davranın diyor.ama haksızsa da tabiki kalbini kırmadan söyleyecek.bir tarafı yaparken diğer tarafı yıkmayacak.saçma sapan cahilliği yüzünden karısını bu kadar ezdiremez.otursun önce dininin gerektirdiklerini öğrensin.ADALETLİ olmayı,göz göre göre mazlumu ezmemeyi öğrensin!!!oturun bu konuyu eşinizle konuşun.çünkü onu düzeltemezseniz bu kv ile daha çok çekersiniz

Madem esiniz olayın dini boyutunu düşünüyor. Beraber oturup diyanetin sitesine. Bir e_mail atın. Erkeğin karısı anne ve babasına saygısızlık yapmamışsa erkek ailesinin karısına haksızlık yaptığını biliyorsa ailesine karşı eşini savunmaĺımı yoksa o benim anne babam haksız olsalar sana hakaret ettiklerinde onlardan taraf olup seni daha çok ezmelimi. Başta yazdığınız şu düğün ve balkon yıkama mevzuyu örnek olarak verebilirsin. Madem bukadar olayın dini boyutunu düsünuyor belki gelen cevapla aklını başına alır. Annenin çocuğuna sana sütümü haram ettim demeye dahi hakkı yok. Çünkü dinimizde 2 yıl bebeğini emzirme anneye şart konuluyor. Hatta keyfi nedenlerden bebeğini 2 yıl emzirme yen anneden çocuğu hesap sorabiliyor çünkü anne hakkını yemiş oluyor. Yani olayın dini boyutu bu örümcek kafalı kvlerin ogullarina öğrettiği gibi değil. Allah yardımcınız olsun. Olayı bu şekilde dinen anlatmamin nedeni eşinize karşı daha etkili olabileceğini düşünmem.

Son düzenleme:
okudum çok üzüldüm,Allah yardımcın olsun.bebeğini sağ sağlim kucağına alırsın inşallah.ama abini mi arıyorsun anneni mi bilmem, ara birini gelsin seni kurtarsın o cehennemden.kimsenin sana zulmetmeye hakkı yok.kaç kurtul bacım, o kocadan sana hayr yok, nefret ediyorum ana kuzusu erkeklerden!:KK47:

İşimize gelince Müslüman olma huyumuz bitmediği sürece biz daha çooooookkkk ağlarız

1 buçuk senedir evliyiz evlendiğimden beri eşimin ruh hastası annesi ve kardeşleriyle uğraşıyorum neler neler geçti aramızda kabus gibi bir 1 buçuk sene bıraktım geride. Ben ailemden ayrılıp geldim gurbet yere salak kafam değermiydi bu adam için kafamı duvarlara vuruyorum şimdi...

daha 4 aylık evliydim kızlar saçma sapan herseyden zaten sorun çıkarıyor burnumuzdan getiriyordu kaynanam, ama bir gün eşimin arkadaşının düğünuydu akşam bana sen de gelmek ister misin dedi, bende bi annene sorayım düğünde kimseyi tanımıyorum eğer annen gelirse gelirim demiştim. Kayinvalidemi aradım anne böyle böyle dedim baktım kadın açtı ağzını yumdu gözümü "gelmem ne işim var kocan zaten önce sana söylemiş demek siz baş başa gitmek istiyorsunuz zaten siz böyle seviyorsunuz (bunları bağırarak saydiriyor)" vs vs saydirdi durdu. Bu olayda hanfendinin zorunda giden eşim nasıl önce bana söylemiş düğüne gidecegimizi ben Kimim arayip onu davet ediyorum... neyse ben o saydirdikca olur mu anne neden yanlız gitmek isteyelim ben zaten kimseyi tanımıyorum gidip ne yapacağım tek başıma, sen gelmezsen ben gitmem zaten falan diye diye toparlamaya çalışıyorum bu beni dinlemiyor bile o kadar hirslanmiski sadece bağırıyor en sonunda telefonu suratıma kapattı.Ben ağlama ağla delirdim tabi dugunede gitmedim.. neyse bu o sıralar yaşadığımız sacmaliklarin sadece biriydi bunun gibi birçok şey birikmisti bende. Eşim ne olursa olsun ne kadar agladigimi üzüldüğümü görse asla kimseye neden böyle yapıyorsun demez sumsuk.
Neyse ben çok bunalmisim o aralar ne hayallerle evlenip neler yaşamısim.. burda oturduğumuz şehirde aamcamlar da kalıyo daha doğrusu amcam vefat etti yengem ve Kuzenlerim. İşte bu son olayın üstüne eşimle de kavga ettim neden böyle yapıyor sen neden bişi demiyorsun falan diye sondada beni aamcamlara bırak dedim. Biraz havam değişsin istedim. Aamcamlar da Kuzenler falan biraz iyi geldim saat akşam üstü 6 gibi oldu bi baktım kayinpederim ve eşim geldi eşim gitmiş demiş amcamlarda olduğumu anasida bunun babasını bir güzel doldurup benim üstüme saldı. Geldi beni karşısına oturttu başladı saymaya" sen ne istiyorsun senin hatalarindan biz artık bıktık biz senin babanı iyi bilirdik seni ondan aldık sen babanın kızı gibi çıkmadin" dedi ve ben başladım hüngür hüngür ağlamaya (burayı yazarken bile ağlamaya başladım şu an) ben kitlendim o an ağlaya ağlaya "ben ne yaptım ki o kadar nedir benim hatalarım diyebildim" sadece. Yine başladı işte senin hataların saymakla bitmez hangi birini sayayim dedi.. Kuzenlerim falan say da bilelim dediler, başladı saymaya " işte geçen biz sana balkonunu yıka temiz tut dedik bidaha geldiğimizde yine pisti kafanin dikine gidiyorsun söz dinlemiyorsun dedi (kışındı bahsettikleri salonun kocaman balkonu ben kışın salonu bile kullanmıyorum balkonunun kapısını bile açmiyorum o soğukta kullanmadıgim yerin yıkamak usendirdi beni açıkçası dik kafasın dediği bu) işte devam etti topuklu giyiniyorsun saçını boyamissin senin baban sana böylemi öğretti vs vs (kızları da topuklu giyiniyor ve tam da o zaman kızının saçı rofleliydi hayatımda böyle saçmalık duymadım) yok penceremin kenarı pişmiş vs vs saydirdi ve devamli babanın kızı gibi çıkmadin biz sizi yanlış tanimisiz dedi durdu ama ben ağlama krizlerine girmişim arada odadan çıkıp yüzümü yıkıyorum geri çağırıyor devam ediyor saydirmaya eşimden bütün akşam domuz gibi oturdu tek kelime etmedi azıcık Bile olsa acimazmi insan karısına bişiler söylemez mi ben kendimi öldürdüm aglamaktan ama yok.. neyse bu gece saat 12 bucağa kadar böyle devam etti ve sonunda tuttular beni Kayinvalideme goturecekler elini opecekmisim o saatte. Suçum ne bilmiyorum... Saat 1 de gittik kaynana oturmuş barut gibi gittim elini öpmeye çalıştım opturmedi oturdum ve başladı cigkiklara agitlara nasıl bağırıyor saat gecenin 1 i bütün apartmanı inletti o da bana saydiriyor o an artık benim uyusmus sadece sustum o bağırdı bu böyle yarım saat devam etti kimse kadına sus sakin ol bu saatte millet rahatsız olacak bile demedi. Koca musfettesi de olaylari sadece izliyo.. En sonunda geldi döndü yüzüme bağıra bağıra elini kakdirdi konussana dedi. Ben artık dayanamadım kalktım ayağa tamam sen çok haklısın ben kötü biriyim hakkını Helal Et dedim çıktım evden.. arkamdan sinir krizlerine girdi bu bağırıyor helal etmiyorum hakkımı allah belanı versin diyo.. Ben indim gecenin o saatinde titriyorum sersemledim kayinpeder ve koca geldi arkamdan ama ben çok kötü durumdayım Ağlıyorum hep konuşamiyorum hiç. Koca beni aldı aamcamlara bıraktı o halimle ve gitti anasinin yanına onu teselli etmeye! Beni öylece aamcamlara bıraktı ben kahrimdan oluyorum bütün gece onların hakartlerini dinleyip ağlayan ben teselliye ihtiyacı olan anası. O son hareketim kalkıp gittim ya hakkını Helal Et deyip.. büyük saygısızlık yapmışım öyle dediler sonra.. O gece sabaha kadar ağladım hüngür hüngür ağladım beni orda bırakıp anasina kostuya daha çok kahroldum bittim aglamaktan. Benim Ailem yok o an yanımda ne anne baba kardes ama annesinin yanında kocası kızı vardı beni bıraktı kuzenlerimin yanina kuzenimin kocası beni teselli etmeye çalıştı koca yok ortada. Neyse ertesi gün acilde sakinkestirici ve uyku igneleriyle toparlandim.

İşte bu olayda eşim daha sonra söyledi beni haklı bulduğu halde tek kelime edemedi ailesine karşı bundan önce ve sonrasında da yaşanmış birsürü şey var. Asla ağzını açmaz ailesine ama onlar beni şikayet ettiğinde gelir bana soylemedigini bırakmaz. İşte dün gece de yine böyle konular açıldı kendini benim gözüm de bitiriyorsun dedim pasifsin Ailene karşı bu artık evliliğimize zarar veriyor dedim..O da bana;
anne demek dinimizde kutsal kuran da bile annenizin size dininizden çıkın demesi haricinde herseyi yapmak zorundasınız yazıyor dedi! Benim Annem haklı da olsa haksız da olsa ben ona tek kelime edemem bu böyle ve böyle devam edecek bunu böyle kabullen işine gelirse dedi!!

Gerçekten git gide kendini bende bitirdi bazen düşünüyorum aramiz iyiyken bile ona sarılmak dahi gelmiyor içimden bazen gelip optugunde nefretim geliyor aklıma tüylerim diken diken oluyor. Son 1 aydır herzamankinden çok daha fazla çıktı gözümden, kurduğu her cümle daha da uzaklastiriyo beni ondan. Boşanmak çok istiyorum ama o süreç beni korkutuyor ama bu evliliği mutlu bir sonla hayal edemiyorum birdaha onu sevebilirmiyim hiç sanmıyorum. Çünkü 1 buçuk senedir onca yasanilana rağmen yeni yeni onu artık sevmediğimi bu kadar net hissediyorum. İçimde bu kadar uzun sancılı bitirebildigim bişeyi tekrar eski yerine koymak zor olmaz mı? Ki zaten onun o bazı şeyleri geri kazanmaya çalışma gibi bi çabasida yok hala gelmiş annem haksız da olsa ne derse o benim için diyor..

allah yardımcın olsun.

Son düzenleme:
1 buçuk senedir evliyiz evlendiğimden beri eşimin ruh hastası annesi ve kardeşleriyle uğraşıyorum neler neler geçti aramızda kabus gibi bir 1 buçuk sene bıraktım geride. Ben ailemden ayrılıp geldim gurbet yere salak kafam değermiydi bu adam için kafamı duvarlara vuruyorum şimdi...

daha 4 aylık evliydim kızlar saçma sapan herseyden zaten sorun çıkarıyor burnumuzdan getiriyordu kaynanam, ama bir gün eşimin arkadaşının düğünuydu akşam bana sen de gelmek ister misin dedi, bende bi annene sorayım düğünde kimseyi tanımıyorum eğer annen gelirse gelirim demiştim. Kayinvalidemi aradım anne böyle böyle dedim baktım kadın açtı ağzını yumdu gözümü "gelmem ne işim var kocan zaten önce sana söylemiş demek siz baş başa gitmek istiyorsunuz zaten siz böyle seviyorsunuz (bunları bağırarak saydiriyor)" vs vs saydirdi durdu. Bu olayda hanfendinin zorunda giden eşim nasıl önce bana söylemiş düğüne gidecegimizi ben Kimim arayip onu davet ediyorum... neyse ben o saydirdikca olur mu anne neden yanlız gitmek isteyelim ben zaten kimseyi tanımıyorum gidip ne yapacağım tek başıma, sen gelmezsen ben gitmem zaten falan diye diye toparlamaya çalışıyorum bu beni dinlemiyor bile o kadar hirslanmiski sadece bağırıyor en sonunda telefonu suratıma kapattı.Ben ağlama ağla delirdim tabi dugunede gitmedim.. neyse bu o sıralar yaşadığımız sacmaliklarin sadece biriydi bunun gibi birçok şey birikmisti bende. Eşim ne olursa olsun ne kadar agladigimi üzüldüğümü görse asla kimseye neden böyle yapıyorsun demez sumsuk.
Neyse ben çok bunalmisim o aralar ne hayallerle evlenip neler yaşamısim.. burda oturduğumuz şehirde aamcamlar da kalıyo daha doğrusu amcam vefat etti yengem ve Kuzenlerim. İşte bu son olayın üstüne eşimle de kavga ettim neden böyle yapıyor sen neden bişi demiyorsun falan diye sondada beni aamcamlara bırak dedim. Biraz havam değişsin istedim. Aamcamlar da Kuzenler falan biraz iyi geldim saat akşam üstü 6 gibi oldu bi baktım kayinpederim ve eşim geldi eşim gitmiş demiş amcamlarda olduğumu anasida bunun babasını bir güzel doldurup benim üstüme saldı. Geldi beni karşısına oturttu başladı saymaya" sen ne istiyorsun senin hatalarindan biz artık bıktık biz senin babanı iyi bilirdik seni ondan aldık sen babanın kızı gibi çıkmadin" dedi ve ben başladım hüngür hüngür ağlamaya (burayı yazarken bile ağlamaya başladım şu an) ben kitlendim o an ağlaya ağlaya "ben ne yaptım ki o kadar nedir benim hatalarım diyebildim" sadece. Yine başladı işte senin hataların saymakla bitmez hangi birini sayayim dedi.. Kuzenlerim falan say da bilelim dediler, başladı saymaya " işte geçen biz sana balkonunu yıka temiz tut dedik bidaha geldiğimizde yine pisti kafanin dikine gidiyorsun söz dinlemiyorsun dedi (kışındı bahsettikleri salonun kocaman balkonu ben kışın salonu bile kullanmıyorum balkonunun kapısını bile açmiyorum o soğukta kullanmadıgim yerin yıkamak usendirdi beni açıkçası dik kafasın dediği bu) işte devam etti topuklu giyiniyorsun saçını boyamissin senin baban sana böylemi öğretti vs vs (kızları da topuklu giyiniyor ve tam da o zaman kızının saçı rofleliydi hayatımda böyle saçmalık duymadım) yok penceremin kenarı pişmiş vs vs saydirdi ve devamli babanın kızı gibi çıkmadin biz sizi yanlış tanimisiz dedi durdu ama ben ağlama krizlerine girmişim arada odadan çıkıp yüzümü yıkıyorum geri çağırıyor devam ediyor saydirmaya eşimden bütün akşam domuz gibi oturdu tek kelime etmedi azıcık Bile olsa acimazmi insan karısına bişiler söylemez mi ben kendimi öldürdüm aglamaktan ama yok.. neyse bu gece saat 12 bucağa kadar böyle devam etti ve sonunda tuttular beni Kayinvalideme goturecekler elini opecekmisim o saatte. Suçum ne bilmiyorum... Saat 1 de gittik kaynana oturmuş barut gibi gittim elini öpmeye çalıştım opturmedi oturdum ve başladı cigkiklara agitlara nasıl bağırıyor saat gecenin 1 i bütün apartmanı inletti o da bana saydiriyor o an artık benim uyusmus sadece sustum o bağırdı bu böyle yarım saat devam etti kimse kadına sus sakin ol bu saatte millet rahatsız olacak bile demedi. Koca musfettesi de olaylari sadece izliyo.. En sonunda geldi döndü yüzüme bağıra bağıra elini kakdirdi konussana dedi. Ben artık dayanamadım kalktım ayağa tamam sen çok haklısın ben kötü biriyim hakkını Helal Et dedim çıktım evden.. arkamdan sinir krizlerine girdi bu bağırıyor helal etmiyorum hakkımı allah belanı versin diyo.. Ben indim gecenin o saatinde titriyorum sersemledim kayinpeder ve koca geldi arkamdan ama ben çok kötü durumdayım Ağlıyorum hep konuşamiyorum hiç. Koca beni aldı aamcamlara bıraktı o halimle ve gitti anasinin yanına onu teselli etmeye! Beni öylece aamcamlara bıraktı ben kahrimdan oluyorum bütün gece onların hakartlerini dinleyip ağlayan ben teselliye ihtiyacı olan anası. O son hareketim kalkıp gittim ya hakkını Helal Et deyip.. büyük saygısızlık yapmışım öyle dediler sonra.. O gece sabaha kadar ağladım hüngür hüngür ağladım beni orda bırakıp anasina kostuya daha çok kahroldum bittim aglamaktan. Benim Ailem yok o an yanımda ne anne baba kardes ama annesinin yanında kocası kızı vardı beni bıraktı kuzenlerimin yanina kuzenimin kocası beni teselli etmeye çalıştı koca yok ortada. Neyse ertesi gün acilde sakinkestirici ve uyku igneleriyle toparlandim.

İşte bu olayda eşim daha sonra söyledi beni haklı bulduğu halde tek kelime edemedi ailesine karşı bundan önce ve sonrasında da yaşanmış birsürü şey var. Asla ağzını açmaz ailesine ama onlar beni şikayet ettiğinde gelir bana soylemedigini bırakmaz. İşte dün gece de yine böyle konular açıldı kendini benim gözüm de bitiriyorsun dedim pasifsin Ailene karşı bu artık evliliğimize zarar veriyor dedim..O da bana;
anne demek dinimizde kutsal kuran da bile annenizin size dininizden çıkın demesi haricinde herseyi yapmak zorundasınız yazıyor dedi! Benim Annem haklı da olsa haksız da olsa ben ona tek kelime edemem bu böyle ve böyle devam edecek bunu böyle kabullen işine gelirse dedi!!

Gerçekten git gide kendini bende bitirdi bazen düşünüyorum aramiz iyiyken bile ona sarılmak dahi gelmiyor içimden bazen gelip optugunde nefretim geliyor aklıma tüylerim diken diken oluyor. Son 1 aydır herzamankinden çok daha fazla çıktı gözümden, kurduğu her cümle daha da uzaklastiriyo beni ondan. Boşanmak çok istiyorum ama o süreç beni korkutuyor ama bu evliliği mutlu bir sonla hayal edemiyorum birdaha onu sevebilirmiyim hiç sanmıyorum. Çünkü 1 buçuk senedir onca yasanilana rağmen yeni yeni onu artık sevmediğimi bu kadar net hissediyorum. İçimde bu kadar uzun sancılı bitirebildigim bişeyi tekrar eski yerine koymak zor olmaz mı? Ki zaten onun o bazı şeyleri geri kazanmaya çalışma gibi bi çabasida yok hala gelmiş annem haksız da olsa ne derse o benim için diyor..

eşin gerekeni söylemiş bencede işine gelirse nefret ediyorum diyosun 9 haftalık hamilesin ben anlamıyorum bu kadınları, kocana pasifsin diyosun ama sende de hakkını savunacak yapı yok o nolucak, amcanın evinde karşına geçip gek gek konuşuyolar hadi kocanı geçtim amcan kuzenlerinde mi bişey demiyo ben alamadım ki, hayırlı işler mutlu evlilikler canım ne diyim, boşan derim bi dolu bahane sayarsın yapacak bişey yok işine gelirse kocanın hesabı

Gerçekten git gide kendini bende bitirdi bazen düşünüyorum aramiz iyiyken bile ona sarılmak dahi gelmiyor içimden bazen gelip optugunde nefretim geliyor aklıma tüylerim diken diken oluyor. Son 1 aydır herzamankinden çok daha fazla çıktı gözümden, kurduğu her cümle daha da uzaklastiriyo beni ondan. Boşanmak çok istiyorum ama o süreç beni korkutuyor ama bu evliliği mutlu bir sonla hayal edemiyorum birdaha onu sevebilirmiyim hiç sanmıyorum. Çünkü 1 buçuk senedir onca yasanilana rağmen yeni yeni onu artık sevmediğimi bu kadar net hissediyorum. İçimde bu kadar uzun sancılı bitirebildigim bişeyi tekrar eski yerine koymak zor olmaz mı? Ki zaten onun o bazı şeyleri geri kazanmaya çalışma gibi bi çabasida yok hala gelmiş annem haksız da olsa ne derse o benim için

ŞU kırmızı ile işaretledigim yer varya
aynı teyzemin eşi....

yuh yani sen anana karşı gunahkar olmayacagim
diye dusunuyorsun ama bir insana gözünün önünde zulülük yapılıyor.

peki bunu neden göz ardı yapıyor o kuş beyinliler:KK47:

yok amacım yok böyle adamla ki adam bile denmez:KK47:.ömür geçmez.

benim eniştem sürekli ibadet eden
Allahın emirlerini bilen bir insan

gel gör ki annesinin teyzeme yaptığı zalimlikleri
ggormezden geliyor.valla arkadaş bu işin anası babası yok Allah için doğruyu konuşacaksin.
anan baban bile olsa zalimliklerine göz yummayacaksin.

bir gun enistem teyzeme ne dedi biliyormusun.

ben bu kadar ibadet ettigim halde yinede cennete girememe korkusu yasiyorum

sen ne yapiyosun {teyzem namaz ve kurandan baska birsey yapmiyo.zikire gitmek gibi }
hic birsey.

bari anneme hizmet ette{ki 4-4luk hizmet yapar teyzem}CENNETE GİT:KK47:

hey allahim gulermisin aglarmisin.
teyzemde yapistirdi cevabi NİYE CENNET SENİN ANNENİN AYAKLARİNİN ALTİNDAMİ?

Eniste bey bu seferde basliyo iste "ne yapalim kapiyami atalim
o benim annem.öf bile diyemem Allah böyle emrediyor vs."
halbu ki teyzemin istedigi bekledigi tek bir sey var.
beni hakli oldugum zaman savun Ve Benim evime benden baskalarinin karar vermesine izin verme.ama nerde
teyzem 22 senedir bunlari yasiyor

eşin gerekeni söylemiş bencede işine gelirse nefret ediyorum diyosun 9 haftalık hamilesin ben anlamıyorum bu kadınları, kocana pasifsin diyosun ama sende de hakkını savunacak yapı yok o nolucak, amcanın evinde karşına geçip gek gek konuşuyolar hadi kocanı geçtim amcan kuzenlerinde mi bişey demiyo ben alamadım ki, hayırlı işler mutlu evlilikler canım ne diyim, boşan derim bi dolu bahane sayarsın yapacak bişey yok işine gelirse kocanın hesabı

amcası yokmus kı. vefat etmış.

amcası yokmus kı. vefat etmış.

amca olmaz yenge olur kuzen olur ev ıssız değil neticede benim evimde böyle bi rezillik çıkarılsa evden kovarım yani, ama konu sahibi evine geri döndükten sonrada yapacak bişey yok, eşi söyleyeceğini söylemiş, işine gelirse ne demek ya bu deveyi güdersin ya bu diyardan gidersin demek

Daha siz koruyamıyorsunuz kendinizi, eşinizden mi bekliyorsunuz?
O kadar ağlayana kadar iki laf edemediniz mi?
Milleti bağırtırsanız bağırırlar, orda siz bağırsaydınız onlar ses çıkaramasalardı.

Onlar kim ya hu sizin balkonunuza karışıyorlar ve siz bunlara "Sana ne?" bile diyemiyorsunuz?

Eşiniz düğüne gelmek istermisin dediğinde annesini neden karıştırdınız? Kraldan çok kralcı olmuşsunuz, gereksiz...

Neden sürekli ağladınız? Ağlamak sizi haklı konumuna getirmez. Karşınızdaki insanlarla edepsizlik yapmadan açık açık konuşacaktınız.

İslamda annenizin her dediğini yapın diye birşey yok bildiğim kadarıyla, ayetlerde anne babaya yaşlandıklarında iyi davranmak ve güzel söz söylemek tavsiye ediliyor, itaat diye bir şey yok.

Ben yazdıklarınızda sürekli ağlayıp duran bir gelin ve bağırıp çağıran bir kayınvalide gördüm.

Evinizin balkonu sizi ilgilendirir. Dik başlılıktan kastın sadece balkon yıkamamak olduğuna emin misiniz?

Eşiniz yaptıklarını din adına yapıyorsa önce dini öğrensin bence. Sizde lütfen ağlamayı bırakın. Eviniz ayrı yeriniz ayrı, ne sıklıkta görüşüyorsunuz ki?

İlişkiler iyice laçkalaşmış, sadece vazifelerinizi yerine getirin, istemediğiniz şeyleri yapmayın, saygıda kusur etmeyin ve ağlamaktansa sessiz kalıp ortamın durulmasını bekleyin ve ardından konuşun.

Sizede yazık...

Son düzenleme:
amca olmaz yenge olur kuzen olur ev ıssız değil neticede benim evimde böyle bi rezillik çıkarılsa evden kovarım yani, ama konu sahibi evine geri döndükten sonrada yapacak bişey yok, eşi söyleyeceğini söylemiş, işine gelirse ne demek ya bu deveyi güdersin ya bu diyardan gidersin demek

:KK9: Allah iyiliğinizi versin.

Bence siz iyi niyetli, vazifelerini eksiksiz yerine getiren, eşine ve eşinin ailesine karşı saygıda kusur etmeyen ve bu tutumundan aldığı güçle yeri geldi mi posta koyma cesaretini gösterebilen bir hanımsınız.

Ben cesaret edemezdim...

Hoşuma gidiyor paylaşımlarınız :KK34:...

Son düzenleme:
X