eşimden nefret ediyorum!

:KK9: Allah iyiliğinizi versin.

Bence siz iyi niyetli, vazifelerini eksiksiz yerine getiren, eşine ve eşinin ailesine karşı saygıda kusur etmeyen ve bu tutumundan aldığı güçle yeri geldi mi posta koyma cesaretini gösterebilen bir hanımsınız.

Ben cesaret edemezdim...

Hoşuma gidiyor paylaşımlarınız :KK34:...

kusurum var mı bilmiyorum ama bu kadarını da kaldıramam yani cesaret edemicek ne var hayatta hanımefendilik her zaman para etmez hatta hiç etmiyo biri senin canını yakıyosa sen daha fazla yakmalısın ki ikinciye 1000 kez düşünsün ben kime ne diyorum diye, bunu kötü bi insan olduğun için değil adil olmak için yapmalısın

Sen mi çok sabırlısın ben mi çok tepkiliyim bilmem
Niye oturup ağlayayım ki, onlar bana haksızlık ediyorsa çata çat cevabını anında veririm içime atmam
Sen uzunca ağlamışsın, eşin de dahil bişey diyen olmamış bi de tamam sen haklısın deyince hatasını anlayacaklarını mı sanıyorsun
Bu tarz insanlara anladığı dilden konuşmak lazım
Mesela düşünmüşsün onun kızı da topuklu giyiniyo, saçı boyalı diye niye söylemiyosun ?

Eşin haklıyı haksızı ayırt etse, kimse meydanı bu kadar boş bulmaz
Ama o bari kukla gibiyken sen kendi hakkını kendin savun

Bilmiyorum bunca olaydan sonra soğuman çok normal

Sizin gibi kor cahil kadinlar oldulca ooo cok buz tuvalete saklanir o slaaj bahsettiginiz sakalari yapariz.anneligiyle dize getirmis.kac es trde karisini cicukalsrinin gozunun inunde olduruyor .o kadin anne degil o ...cocugumu..sen bohhh yap katsina cik..konu sahibinin rsindende beter kadinlar var.yuhhh

sen kime hangi sebeple kör cahil diyorsun kadını savunuyor olmam cehaletse evet cahilim ayrıca cehaletin kantarı senin elindeyse vay halimize düzgün oku anladığım kadarıyla okumanda yazman gibi yamuk .

kusurum var mı bilmiyorum ama bu kadarını da kaldıramam yani cesaret edemicek ne var hayatta hanımefendilik her zaman para etmez hatta hiç etmiyo biri senin canını yakıyosa sen daha fazla yakmalısın ki ikinciye 1000 kez düşünsün ben kime ne diyorum diye, bunu kötü bi insan olduğun için değil adil olmak için yapmalısın

Katılıyorum Nems.
Bende duramam ağlayıp bi köşe de
Herkes efendilikten anlamıyor çünkü

Ama sen kovarsın, haklı olduğundan eşin bişey demez
Konu sahibi bi hakkını helal et dedi kalktı diye, haksızsın demiş eşi.Evden kovsa ne bileyim ne yaparlardı :KK19:

Katılıyorum Nems.
Bende duramam ağlayıp bi köşe de
Herkes efendilikten anlamıyor çünkü

Ama sen kovarsın, haklı olduğundan eşin bişey demez
Konu sahibi bi hakkını helal et dedi kalktı diye, haksızsın demiş eşi.Evden kovsa ne bileyim ne yaparlardı :KK19:

zaten ilk yorumumda konu sahibine giydirdim biraz adam işine gelirse demiş daha ne desin sen bide 2.yi doğur buna, yani hayatı böyle salla pati yaşayıpta sonra empati bekliyolar kızıyorum empati yapamıcam şeyler var

Allah yardımcınız olsun diyorum
Yaşadıklarınız çok kötü ama Allah beterinden korusun diyorum
Hamilesiniz çok dikkatli olun bebişe yazık eşinizle aranızdaki uçurum nasıl kapanır bilmem ama inşallah çok güzel günler sizin olur bu kötü günler geride kalır...

sen kime hangi sebeple kör cahil diyorsun kadını savunuyor olmam cehaletse evet cahilim ayrıca cehaletin kantarı senin elindeyse vay halimize düzgün oku anladığım kadarıyla okumanda yazman gibi yamuk .

ya boöhhh yapip karsinia cksin kocasida bide deli damgasi vursun haha.

cnm böyle bir adama keşke çocuk yapmasaydın. işlerin rayına girmesini bekleseydin. hamilesinde bu durumda ne yapılır bilemiyorum. bence sorun ailesinde değil eşinde. senin amcanlara gittiğini neden söylüyor. babasını alıp neden geliyor. kendi gelip alamazmı seni. çok saçma

birde ana hakkı falan . ne yani sana hakaret ettirince annasının hakkını mı ödüyor. bu olayların sebebi ailesi değil kesinlikle eşin. gidip her şeyi onlara anlatıp dert yanıp gaza getiriyor. sonrada kenara çekiliyor. bence eşinin ciddi psikolojik sorunları var. delimi ne bunlar yaa çok sinirlendim

Esin ve ailesi edepsiz, ahlaksiz ve dahasi islamdan habersiz. Ama burada artik suclu olan sensin cunku onca seye karsi kendini savunmaya bile kalkmiyorsun. Bana bir kotuluk edersen senin, ayni kotulugu iki kez edersen benim sucum demisler. Ya yeter be deyip dik duracaksin ki mantikli olan bu ya da susup seni oldurmelerini bekleyeceksin. Boyle bir ortamda neden hamile kaldin onu da anlamis degilim yazik olacak o cocuga

cok uzuldum ama anlayamadıgım bırbucuk senelık evlısınız ve hala bıle bıle cocuk yaptıınız .... yazık degılmı o cocuga kadın olarak neden onlem almadınız korelmıs bı evlılıge nasıl cocuk dogurulur akıl karı degıl

Doğru düzgün cümle kurmaktan aciz insanlar kalkıpta başkalarını cehaletle suçlar ya :KK53:...

Bayılıyorum böyle tiplere.

şimdi bu tavsiyemle herkes üstüme çullanır ama , açık konuşayım .
senin ki koca değil traktör tekeri ancak ,seni sevdigini bile düsünmüorum arkdasım kusura bakma .

ve evliliginizin bu şekilde yürümeyecegi de aşikar .

zaten adamı sevmedigini de söylemişşin ,senin yerinde olsam , cocugu aldırırım ,ailemin yanına geri dönerim. elbet karsıma ilerde biri çıkar. daha emin adımlarla ilerlerim hayatta .

cünkü hayatta en önemli kişi ,insanın kendisidir,en önce kendi mutlulugudur.
sen mutlu olucaksın ki eşini ve cocuklarını mutlu edebileceksin .

Eşinden nefret ediyorsun, ilk bebeğini eşin yüzünden düşürdüğünü söylüyorsun,
peki neden 2. kez hamile kaldın ki?

Böyle bir hayatı yaşamak mı istiyorsun ?
Eşin değişmeyeceğini açık açık ifade etmiş.

Bir de lütfen eşine şunu da söyle karısını mağdur etmek, başkalarının dolduruşu ile eziyet etmek, başkalarına ezdirmekte dinimizde yok.
Kadın eşine önce ALLAH'ın emanetidir, o seni resmen gecelerce ağlatmış bir de şu halinle yanında bile olmamış.
ALLAH'ın emanetine ihanet etmiş!
Zaten en başta haklının hakkına susmak büyük günahlardan!!!!
Yani pasifliğine Dini ve Kuranı alet etmeyi bıraksın da ben adam değilim dedin kısaca!

anacım bu nedir böyle yaaaa işkence sinlesi bir aile saf cokk safmı mı yoksa başka şeylerm, sölesem anlamadım ya bence sen direk ac ağzını yum gözünü nasıl bu güna kadar dayanmışsın ben anlamıyorum böle insanlara çirkef olman her zaman daha iyidir tatlım insanlıktan anlamaan cinsten benziyolar bence sosyalleş birde hamilesin eşinle kesin ve net konuş yoksa bebeğe bakmam boşanırım de seni artık bu olaylardan dolayı kanım bile almıyor de yani bune be sende ana kuzususun yeter okudukça sinirlerim hopladı ciddiyim bence bir an önce savaş bayraklarını çek yoksa hayatın elden gidecek kendi balkonundan onlaraneee akrabalara gitmenden onlara ne kocan belediye direğimi senin ağzını açıp bişey diyemiyoo birde hamilesin kuzum artık seni kimsenin üzmesine izin vermesen iyi olucak cocugunu bile nasıl yetiştirceni çünkü bu gidişle onlar karar verecek

Son düzenleme:
eşin için kayınpederin için bi sürü şey yazıcaktım ama hamile oldugunu okudum gerek görmüyorum artık...

ne diyeyim esin ailesi ruh hastasi ben olsaydim agzinin payini verirdim size ne benim giyim tarzimdan ev islerinden eger bu konuda fikrini söyleyebilen varsa bu esimdir diyeee dik dur ve kendi degerini bil sakin seni kücük düsürmelerine izin verme hele sacma sapan seyler yüzünden bunun icin hayat cok kisa benim esim de öyleydi sacma sapan seyler yüzünden beni mahvetti ben sadece 6 ay dayandim sonra bosanma davasini actim ben kendimi ezdirmem simdi baskasinlan tanistim ve o beni coook mutlu ediyor ve coook sükür bu büyük adimi attim bosan demiyorum ama kendini sakin ezdirme biz bir bireyiz hic kimsenin kölesi degil sen esinle konus sen de yanlis yaptin de bu durumda arkamda durmaman hic dogru bulmuyorum de sonucta sen onun esisin bebegini tasiyorsun seni desteklemesi gerekecekti hic sevmedigim tipten anne babadan ayrilamayan her zaman hakli görenler hee gercekten haksizsan o zaman degisir ama burada kim hakli oldugu besbelli oluyor

Son düzenleme:
Kusura bakma da,eşin pasifse sen ondan pasifsin.Niye bu kadar taviz veripsessiz kalıp sonra sadece ağlamaktan başka birşey yapamıyorsun.Evlenmeye niyetlendiysen evliliğini de eşini de çekip çevirmelisin.Kayınpederin sana balkonu söylediğince ev benim evim ister süpürürüm ister süpürmem demesini bilseydin onlarda seslerini kesmesini bilirlerdi.Zayıf olan azilir bunu unutma.Giyimine karıştıklarında,siz kendi kızlarınızdan mesulsünüz deseydin sana ağızlarını açamazlardı.Sen ağlayıp bir de özürdilemeye siz haklısınız gibi ezik tavırlar sergilemilsin.Ya dik duracaksın kendini ezdirmeyeceksin ya da ağlamaya devam edeceksin.Bir de üzerinden 1 yıl geçmiş.Aş artık.Sınır koy.Baştan kayınvalidelerinizin gönlü olsun diye herşeyine he diyorsunuz böyle oluyor.Sen düğüne eşinle gidiyorsan git,niye arıyorsun ki.Ya da sana bağırdı mı tamam anne uzatmayalım de kapat.Demedin de ne oldu.Ya bir bireysin.Kendini ne diye böyle ezik gösteriyorsun ki.Niye her lafı kabulleniyorsun.Veya bu derece kötüyse,nefret ediyorsan niye hamile kalıyorsun.Böyle melankolik bir durumla sürekli ağlayarak mağdur gözükerek kafalarına vurmaya devam etmelerini sağlarsın.hAKKINI ARAMAK KENDİNİ EZDİRMEMEK ÇİRKEFLİK DEĞİLDİR.sANA KİMSE KAVGA ET DEMİYOR.aMA KENDİNE LAF DEDİRTME.

1 buçuk senedir evliyiz evlendiğimden beri eşimin ruh hastası annesi ve kardeşleriyle uğraşıyorum neler neler geçti aramızda kabus gibi bir 1 buçuk sene bıraktım geride. Ben ailemden ayrılıp geldim gurbet yere salak kafam değermiydi bu adam için kafamı duvarlara vuruyorum şimdi...

daha 4 aylık evliydim kızlar saçma sapan herseyden zaten sorun çıkarıyor burnumuzdan getiriyordu kaynanam, ama bir gün eşimin arkadaşının düğünuydu akşam bana sen de gelmek ister misin dedi, bende bi annene sorayım düğünde kimseyi tanımıyorum eğer annen gelirse gelirim demiştim. Kayinvalidemi aradım anne böyle böyle dedim baktım kadın açtı ağzını yumdu gözümü "gelmem ne işim var kocan zaten önce sana söylemiş demek siz baş başa gitmek istiyorsunuz zaten siz böyle seviyorsunuz (bunları bağırarak saydiriyor)" vs vs saydirdi durdu. Bu olayda hanfendinin zorunda giden eşim nasıl önce bana söylemiş düğüne gidecegimizi ben Kimim arayip onu davet ediyorum... neyse ben o saydirdikca olur mu anne neden yanlız gitmek isteyelim ben zaten kimseyi tanımıyorum gidip ne yapacağım tek başıma, sen gelmezsen ben gitmem zaten falan diye diye toparlamaya çalışıyorum bu beni dinlemiyor bile o kadar hirslanmiski sadece bağırıyor en sonunda telefonu suratıma kapattı.Ben ağlama ağla delirdim tabi dugunede gitmedim.. neyse bu o sıralar yaşadığımız sacmaliklarin sadece biriydi bunun gibi birçok şey birikmisti bende. Eşim ne olursa olsun ne kadar agladigimi üzüldüğümü görse asla kimseye neden böyle yapıyorsun demez sumsuk.
Neyse ben çok bunalmisim o aralar ne hayallerle evlenip neler yaşamısim.. burda oturduğumuz şehirde aamcamlar da kalıyo daha doğrusu amcam vefat etti yengem ve Kuzenlerim. İşte bu son olayın üstüne eşimle de kavga ettim neden böyle yapıyor sen neden bişi demiyorsun falan diye sondada beni aamcamlara bırak dedim. Biraz havam değişsin istedim. Aamcamlar da Kuzenler falan biraz iyi geldim saat akşam üstü 6 gibi oldu bi baktım kayinpederim ve eşim geldi eşim gitmiş demiş amcamlarda olduğumu anasida bunun babasını bir güzel doldurup benim üstüme saldı. Geldi beni karşısına oturttu başladı saymaya" sen ne istiyorsun senin hatalarindan biz artık bıktık biz senin babanı iyi bilirdik seni ondan aldık sen babanın kızı gibi çıkmadin" dedi ve ben başladım hüngür hüngür ağlamaya (burayı yazarken bile ağlamaya başladım şu an) ben kitlendim o an ağlaya ağlaya "ben ne yaptım ki o kadar nedir benim hatalarım diyebildim" sadece. Yine başladı işte senin hataların saymakla bitmez hangi birini sayayim dedi.. Kuzenlerim falan say da bilelim dediler, başladı saymaya " işte geçen biz sana balkonunu yıka temiz tut dedik bidaha geldiğimizde yine pisti kafanin dikine gidiyorsun söz dinlemiyorsun dedi (kışındı bahsettikleri salonun kocaman balkonu ben kışın salonu bile kullanmıyorum balkonunun kapısını bile açmiyorum o soğukta kullanmadıgim yerin yıkamak usendirdi beni açıkçası dik kafasın dediği bu) işte devam etti topuklu giyiniyorsun saçını boyamissin senin baban sana böylemi öğretti vs vs (kızları da topuklu giyiniyor ve tam da o zaman kızının saçı rofleliydi hayatımda böyle saçmalık duymadım) yok penceremin kenarı pişmiş vs vs saydirdi ve devamli babanın kızı gibi çıkmadin biz sizi yanlış tanimisiz dedi durdu ama ben ağlama krizlerine girmişim arada odadan çıkıp yüzümü yıkıyorum geri çağırıyor devam ediyor saydirmaya eşimden bütün akşam domuz gibi oturdu tek kelime etmedi azıcık Bile olsa acimazmi insan karısına bişiler söylemez mi ben kendimi öldürdüm aglamaktan ama yok.. neyse bu gece saat 12 bucağa kadar böyle devam etti ve sonunda tuttular beni Kayinvalideme goturecekler elini opecekmisim o saatte. Suçum ne bilmiyorum... Saat 1 de gittik kaynana oturmuş barut gibi gittim elini öpmeye çalıştım opturmedi oturdum ve başladı cigkiklara agitlara nasıl bağırıyor saat gecenin 1 i bütün apartmanı inletti o da bana saydiriyor o an artık benim uyusmus sadece sustum o bağırdı bu böyle yarım saat devam etti kimse kadına sus sakin ol bu saatte millet rahatsız olacak bile demedi. Koca musfettesi de olaylari sadece izliyo.. En sonunda geldi döndü yüzüme bağıra bağıra elini kakdirdi konussana dedi. Ben artık dayanamadım kalktım ayağa tamam sen çok haklısın ben kötü biriyim hakkını Helal Et dedim çıktım evden.. arkamdan sinir krizlerine girdi bu bağırıyor helal etmiyorum hakkımı allah belanı versin diyo.. Ben indim gecenin o saatinde titriyorum sersemledim kayinpeder ve koca geldi arkamdan ama ben çok kötü durumdayım Ağlıyorum hep konuşamiyorum hiç. Koca beni aldı aamcamlara bıraktı o halimle ve gitti anasinin yanına onu teselli etmeye! Beni öylece aamcamlara bıraktı ben kahrimdan oluyorum bütün gece onların hakartlerini dinleyip ağlayan ben teselliye ihtiyacı olan anası. O son hareketim kalkıp gittim ya hakkını Helal Et deyip.. büyük saygısızlık yapmışım öyle dediler sonra.. O gece sabaha kadar ağladım hüngür hüngür ağladım beni orda bırakıp anasina kostuya daha çok kahroldum bittim aglamaktan. Benim Ailem yok o an yanımda ne anne baba kardes ama annesinin yanında kocası kızı vardı beni bıraktı kuzenlerimin yanina kuzenimin kocası beni teselli etmeye çalıştı koca yok ortada. Neyse ertesi gün acilde sakinkestirici ve uyku igneleriyle toparlandim.

İşte bu olayda eşim daha sonra söyledi beni haklı bulduğu halde tek kelime edemedi ailesine karşı bundan önce ve sonrasında da yaşanmış birsürü şey var. Asla ağzını açmaz ailesine ama onlar beni şikayet ettiğinde gelir bana soylemedigini bırakmaz. İşte dün gece de yine böyle konular açıldı kendini benim gözüm de bitiriyorsun dedim pasifsin Ailene karşı bu artık evliliğimize zarar veriyor dedim..O da bana;
anne demek dinimizde kutsal kuran da bile annenizin size dininizden çıkın demesi haricinde herseyi yapmak zorundasınız yazıyor dedi! Benim Annem haklı da olsa haksız da olsa ben ona tek kelime edemem bu böyle ve böyle devam edecek bunu böyle kabullen işine gelirse dedi!!

Gerçekten git gide kendini bende bitirdi bazen düşünüyorum aramiz iyiyken bile ona sarılmak dahi gelmiyor içimden bazen gelip optugunde nefretim geliyor aklıma tüylerim diken diken oluyor. Son 1 aydır herzamankinden çok daha fazla çıktı gözümden, kurduğu her cümle daha da uzaklastiriyo beni ondan. Boşanmak çok istiyorum ama o süreç beni korkutuyor ama bu evliliği mutlu bir sonla hayal edemiyorum birdaha onu sevebilirmiyim hiç sanmıyorum. Çünkü 1 buçuk senedir onca yasanilana rağmen yeni yeni onu artık sevmediğimi bu kadar net hissediyorum. İçimde bu kadar uzun sancılı bitirebildigim bişeyi tekrar eski yerine koymak zor olmaz mı? Ki zaten onun o bazı şeyleri geri kazanmaya çalışma gibi bi çabasida yok hala gelmiş annem haksız da olsa ne derse o benim için diyor..

Offf okurken içim daraldı.Allah sabır versin canım.Sakın ama sakın kendini strese sokma ! Bak ben ilk bebeğimi strest yüzünden kaybettim.Kocamla olan kavgalarım üzüntülerim yüzünden.O bebege yazık.Seni şuan yavrunu düşünmen lazım.Birak o pislik insanları.Cehenneme kadar yolları var.Senin kıymetini bilmiyorsa kocan resti çekeceksin.Sende bi ana evladısın.Başlarım valla anasına da onada !!!! Bu kaynanalar ne kadar fesat kıskanç Allah ım.Bizde insallah kaynana olacağz ilerde.eminim onlar kadar kör cahil bi kaynana olmycz.

Sizin gibi kor cahil kadinlar oldulca ooo cok buz tuvalete saklanir o slaaj bahsettiginiz sakalari yapariz.anneligiyle dize getirmis.kac es trde karisini cicukalsrinin gozunun inunde olduruyor .o kadin anne degil o ...cocugumu..sen bohhh yap katsina cik..konu sahibinin rsindende beter kadinlar var.yuhhh

Asıl cahil sensin. Saklan bir köşeye böhhhh diye korkut yaz dediysek gerçekten demedik herhalde. Adam karısına yapılanları dine bağlamış cadı kaynanaya sen haksızsın denirsen Allah yakar ya, öfff neyse ya sizin gibilere laf anlatılmaz uzatmaya gerek yok.

Ayrıca sanal bir ortamdayız diye insanlara ağzınıza gelen hakareti yapmaya hakkınız yok. Ben size bu mesajınız yüzünden hakaret davası açsam kazanırım. Üslubunuza dikkat edin etmezseniz ettirirler.

X