Eşim...

Buna imtihan demek kendini kandirmaktir.

Göz göre göre ateşlere gidip Allah'ı sorumlu tutmaktan utanılsın artık.

Konuyu okurken en başta hamile değil hayret diye okumuştum konun ilerleyen satırlarında hamilelik çıktı tabi ortaya. Daha 11 aylık evliliğinizde adam her gün kahvede, yaşadığınız ile alışamamışsınız bile. Bebeği de bile isteye yapmışsınız madem kolay gelsin ne diyelim yaşayacaklarınıza hazırlayın kendinizi. Boşansanız da boşanmasınız da babasız büyüteceksiniz zaten

Saçmalamayın lütfen ya. Korkunç adamlarla bile isteye hata üstüne hata yapıp “ımı bıdı binim imtihinim” diye olayı iyice gereksiz yerlere getiriyosunuz. İmtihan falan yok bile isteye üst üste yapılan hatalar ve onları çözmek yerne inatla daha da yapılan hatalar var. Akıl yolundan gidin biraz artık ya

Bu daha iyi günleriniz. Daha henüz cicim aylarindayken böyle yapan adam çocuktan sonra hiç uğramaz eve. İşiniz zor.

Bende öyle tahmin ediyorum. Gerçekten zerre kadar güvenim inancım kalmadı. Şuan oturdum kara kara düşünüyorum
Böyle adamlar insanın ömrünü çürütür. Size verebileceğim tek tavsiye eğer şu an için bosanmayi dusunmuyorsaniz tayininiz çıkınca bir bakın degisme olacakmi. Olmayacaksa ömrünüzü heba etmeyin böyle biri uğruna. Daha henuz yeni evliyken kahve gibi boş beleş bir yerden çıkmayan adamdan hayır gelmez.

imtihan '' ben ne alaka? '' ..

10 dk önce eve geldi bu şekilde devam edemeyecegimi söyledim. Böyle bir evlilik istemiyorum dedim. Kalkmış babamı aramış kizin böyle böyle diyor diye. Babam beni aradı dediği tek şey şu karnın burnunda utanmıyor musun boşanacagim diyorsun. Bunu bana babam söyledi arkadaşlar. İnsanın ailesi arkasında durmayacaksa ben ne yapayım böyle aileyi.

Bu adam bir günde bu hale gelmedi, bile isteye böyle bir hayatı seçmişsin, doğacak bebeğe yazık, sorumsuz hayatlar ...

Yazıklar olsun o babaya

Malesef evlenmeden önce hiç anlayamadım. Hiç renk vermedi. Evlenmeden önce bir sürü vaatte bulundu. Seninle pikniklere gideceğiz şunu yapcaz etcez hepsi boş cikti
Aile apartmanında yaşamayı teklif eden bir adama güvenmeniz hata , bundan sonra yaşayacaklarınız belli ...

Fransa gibi bir yerde yaşayıp nasıl bu kadar gelenekselci kalıyorsunuz anlamak güç.

Adam sizi anında gözden çıkarabiliyor.

Hayatım konuşalım çözelim demek varken direkt babanızı araması gel kızını al demektir.

Umarım görüyorsunuzdur bunu.

Bu nasıl kafa , Allah kuluna zulmetmez, herkes tercihlerinin sonucunu yaşar...

Fransa gibi bir yerde yaşayıp nasıl bu kadar gelenekselci kalıyorsunuz anlamak güç.
Gelenekle ne alakasi var ?
hanimefendi evlenmeden önce adamin sadece ayda bir kaç defa gittigini soyluyor kahveye ve boyle bir aliskanligi oldugunu bilmiyormus.

Bilerek herseyi goze alarak bir yola girersin burda kaderimde boyle vardi demek kolay olur ve kendini kandirirsin.
Ama eger seni kuskulandiran bir durum yoksa veya adam bunlari gizlediyse, o zaman tabi ki kendini suçlamiyacak ve kaderimde boyle bir imtihanim varmis diyecek. Herkesin kendi gorusu. Saygi duyarim.
Fakat hamile kalmayi evet kendi seçti ve bunu yanlis buluyorum.

Bu nasıl kafa , Allah kuluna zulmetmez, herkes tercihlerinin sonucunu yaşar...

hanimefendi evlenmeden önce adamin sadece ayda bir kaç defa gittigini soyluyor kahveye ve boyle bir aliskanligi oldugunu bilmiyormus.

Bilerek herseyi goze alarak bir yola girersin burda kaderimde boyle vardi demek kolay olur ve kendini kandirirsin.
Ama eger seni kuskulandiran bir durum yoksa veya adam bunlari gizlediyse, o zaman tabi ki kendini suçlamiyacak ve kaderimde boyle bir imtihanim varmis diyecek. Herkesin kendi gorusu. Saygi duyarim.
Fakat hamile kalmayi evet kendi seçti ve bunu yanlis buluyorum.

İmtihan diyince bu herif senin imtihanın yapacak bir şey yok çekmeye devam et gibi bir anlam çıkıyor. Diğer söylediklerinize katılıyorum.

Nasıl yani ? Normalde hep beraber zaman geçiriyordunuz ama bebek haberini aldıktan sonra mı evden ve sizden uzaklaştı?
Adam aynı adam sadece konu sahibinin gözü açılmış ama geç olmuş, insan köyde aile apartmanına gidecek kadar gözünü nasıl karartabilir akıl alacak şey değil...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…