Eşim...

Adam bekar kafasından çıkamamış belli. Daha eve adımını atar atmaz gelen telefona tamam çıkıyorum diyecek kadar bu neyin rahatlığı onu da anlamadım? 11 aylık evlilik çok yeni. Yani sizin daha her akşamı heyecanla beklemeniz gerekmiyor mu birbirinizi göreceğiniz için. Haaa üstelik hamilesiniz el üstünde tutulmanız gereken bir süreçte adamın umrunda değil. Bu arada evliliklerde iki tarafın da özel bi alanı olabilmeli. Eşiniz arada sırada dostlarıyla plan yapabilmeli, kadın da aynı şekilde..Boşan boşanma bu benim verebileceğim bir tavsiye değil ama şunu söylemek istiyorum. Kendine özgür bir alan oluştur. O dışarı mı çıkıyor? Sen de çık. Kimseyi tanımak zorunda değilsin, yalnız çık. Yürüyüş yap, spor yap, imkanlar neler bilmiyorum ama çarşı pazar avm gez. En az onun kadar özgürsün. Bu arada bunları yap adamı da umursama o da kafasına göre takılsın gibi anlaşılmasın söylediklerim. Seni ailesiyle aynı binaya atıp kendisi fellik fellik gezerken senin kös kös evde oturmak zorunda olduğun düşüncesini beyninden atsın. Bu kadın bensiz de bir şeyler yapabiliyor gücünü göster ona. Amaaa, tabiki hamile karısını her akşam evde yalnız başına bırakıp sürtmeye gitmesinin anormal bir şey olduğunu da göstermen lazım. Baktın hala düzelmiyor, Allah yardımcın olsun. Bebek kararı malesef erken olmuş.

Bacım hadi kocan elin adamı, yıllarca sevgili olup nasıl bir öküz olduğunu hiç anlayamamişsin , bunu yedik, e insan 40 yıllık ana babasını tanımaz mi? Madem anan baban bu kafada insanlar, elinde mesleğin yok, paran yok , üstelik karnın burnunda neyine güvenerek biyli ivlilik istimiyirim, bışınılım diye ortalığı ateşe veriyosun...Al çocuguna baba diye sectigin hanzo daha ilk kavgada koymuş seni kapının önüne, babanın cevabı da sana tam kapak olmuş...Bu adam artık seni ve çocuğunu dövse de sovse de ona mecbur olduğunu biliyor, sen yat kalk dua et bundan sonra tek derdin kahve olsun...

Biraz önce mesaj attım. Nerdesin diye arkadaslariyla gezmedeymis. 10 gündür izinde benimle bir kez olsun çıkmayan adam şuan gezmede. Sordugumda da bu lanet olası köyde gidecek yer yokmus
Peki ixintgununde niye sizle dışarı çıkmamış o lanet olası dediği köyde sizde onunla yaşamıyor musunuz eşiniz bana çok bencil geldi.

Olayı güncelliyorum arkadaşlar. Kaç gündür giremiyordum siteye. Eşim telefonumu kırdı. Beni babama şikayet ettiği gün kız kardeşim eşime mesaj atmış ablamı üzme hamile kadını neden üzüyorsun haddini bil diye konuşunca eşim çok öfkelendi senin ailen kim ki bana had bildiriyor dedi. Elimdeki telefonu alıp paramparça etti. Bağırışlarımızı duyan annesi geliyor oğlunu sakinleştiriyor hadi gel oğlum çıkalım diyor bunu duyunca sinir krizi geçirmişim. Evde ne var ne yok kırdım. Ben orda tek başıma sahipsiz gibi dururken onun annesi geliyor elindn tutup götürmeye çalışıyor. Kadına da çık git demişim o sinirle. Sonra kapıyı açtım ayakkabılarımı giyiyordm evden çıkarken eşim önümde durdu gitmeyeceksin madem çok gitmek istiyorsun baban gelip alsın seni dedi. Ben ısrarla çıkmaya çalışıyorum. Kapıyı kilitledi. O an nasıl bir durumda olduğumu hatırlamıyorum ama eşim beni zor sakinleştirmiş ağlamamı durduramıyordm. Olayın üstüne annem kaynanamı aramış kaynanam sözde beni şikayet edecek canım annem ağzının payını vermiş. Ama olaydan sonra ne ben babamı aradım ne babam beni aradı. Çok kırgınım ona. Aynı gün içerisinde de eşim yeni telefon sipariş etti bana. Kendime söz verdim bebeğim için ayakta duracağm diye. Bi kaç gün oldu evde kendime vakit ayırıyorum akşamları yemekten sonra dışarıya yürüyüşe çıkıyorum. Tek başıma çıkıyorum ama yapacak bir şey yok. Eşimi ikinci plana attım. Meğersem hep o ilk planmda varmış kendimi ne çok ihmal etmişim. Daha sonra eşimin bana karşi davranışları değişti. İki gündür eve erkenddn geliyor. Bana bi ilgi alakalar hatta beraber film izlemeyi teklif edince şok oldum. Ama bilmiyorm yaptıkları aklıma gelince suratım düşüyor kendi kabuğuma çekiliyorum yine. O gün o kadar çok dua ettim ki Rabbim benim hakkımı onların yanına bırakmasın. Aile apartmanı pişmanlıktır ben o kadar eminim ki burdan taşınmadıgm sürece yuvam bozulur. Herkesi Allah a havale ettim. Eminim ki Rabbim en çok hamile bi bayanın hakkını yerde bırakmaz..

Daha akşamları birkaç saat görmediğiniz adamla keşke önce çocuk düşünmeseydiniz. Yani bu adam en başından beri böyle ise neden çocuk düşündünüz o da ilginç.

Siz annelik duygusunu tatmak istememişsiniz ki. Evde hapis hayatı yaşarken yanınıza bir mahkum daha gelsin demişsiniz. Böyle konularda hamilelik olayı da hiç şaşmıyor. Ne zaman hamileyim diyecekler diye bekliyorum ve o meşhur cümle geliyor. Kendi seçtiğiniz hayat bu işte. Boşanamam diyorsunuz, ya şikayet etmek yerine susup oturacaksınız ya da susup oturacaksınız. Seçenek yok

Evlerden uzak böyle bir eş. Adam evi bekleyin diye evlenmiş.
Gerçekten ne güzel dünya aksama kadar anne babasıyla otur. Aksam yalnız otur. Bebek doğuncada bebek ağlıyor diye eve gelmez. Tek başına büyütürsünüz.
İnsan karısını mutlu etmek istemez mi? Hemde ağzıyla dediği halde görmezden geliyor. Bu adam değişmez ki nasil yapacaksınız?

Allah aşkına siz oturup konuşmak istemişsiniz eşiniz 5 yaşındaki çocuk gibi babanızı aramış. Aranızdaki her şeyi gidip böyle ailenize mi söyleyecek? Bir de öfke kontrolü yok, telefonunuzu kırmış. Bunun biraz ilerisi size şiddet zaten. Ama siz hala aile apartmanına falan suç buluyorsunuz. Kusura bakmayın eşiniz hadsiz ve suçlu.

Aile apartmanı pişmanlıktır ben o kadar eminim ki burdan taşınmadıgm sürece yuvam bozulur.
Siz sorunun temelini anlamamışsınız ki. Sorun aile apartmanı değil, yuvanızı bozanda aile apartmanı değil. Direk kendi eşiniz sorun. Sizinle vakit geçirmeyen, sizinle vakit geçirmek yerine arkadaşlarının peşine takılan, size değer vermeyen, hamile halinizle bile size duygusal şiddet uygulayan eşiniz. Gerekirse en kötü aile gelsin seven adam,.eşime kıymet veren adam ailesini evliliğe zaten karıştırmaz, dengeyi korur.

Evlerden uzak böyle bir eş. Adam evi bekleyin diye evlenmiş.
Gerçekten ne güzel dünya aksama kadar anne babasıyla otur. Aksam yalnız otur. Bebek doğuncada bebek ağlıyor diye eve gelmez. Tek başına büyütürsünüz.
İnsan karısını mutlu etmek istemez mi? Hemde ağzıyla dediği halde görmezden geliyor. Bu adam değişmez ki nasil yapacaksınız?
Evt bir süre izleyeceğim eğer gerçekten böyle devam ederse bu evliliği sürdüremem. Çünkü benimde bu duruma dayanacak gücüm kalmadı. Önceliğim şuan bebeğim. Ondan sonra bir işe girip iş hayatına atılmak. O şekilde en azından kendi ayaklarımın üzerinde dururum. Çünkü başka çarem de yok ailem arkamda durmuyor Allah'tan başka kimsem yok.

X