Eşim...

Merhabalar. Ben burcu 30 yaşındayım 11 aylık evliyim. Eşimle severek evlendik. Eşimin işi gereği onun memleketine taşınmak zorunda kaldık. Biraz maddi sıkıntılarımizdan dolayı aile binasında oturuyoruz. Seneye tainciyiz diye pek sorun etmedim. Çünkü kira vermiyoruz ev bizim oluyor. Eşimin iş yeri buraya 30 dk uzaklıkta her gün git gel yapıyor. Gelelim benim sorunuma. Ben eşimle pek vakit geçiremiyorum. 11 aylık evliyim toplasanız 2 defa oturup beraber film izlemedik. Oturup sohbet edemedik. İşten gelir daha ayakkabıları ayağında arkadaşları arar bunu. Uzerini değişir yemek yer gider. Gittigi yer de kahve. Durmadan okey oynuyor. Tm dedim gtsn işten dolayı kafası çok yoğun oluyor kafasını dağıtsın ama bir degil iki değil. Bir günden bir güne birlikte yalnız başımıza gezdigimizi ya da bir yemeğe gttigimizi görmedim. Bunu sürekli dile de getiriyorum yüzüne de vuruyorum. Bana karşı ilgili isteyken günde kaç defa arar evde bir şeyi eksik etmez ama nasıl desem arkadaşlar insanın ruhu aç olur ya öyle bir şey sanırım. Artik kafayı yemek üzereyim bu köyde kimseyi tanımıyorum hiç bir aktivite yok. Dışarı çıksam kimle çıkcm bir yeri bilmiyorum tek başıma da çıkamıyorum gündüzleri hava çok sıcak oluyor hamileyim bir şey olur diye de korkuyorum. Akşamları bari birlikte yürürüş yapalım diyorum akşam yemeğinde arkadaşları arıyor tamam gelin beni alın diyor hemen atlıyor arabaya gidiyor. Kaç defa kavga ettim bu yüzden. Böyle evlilik istemiyorum dedim. 2 gün düzeliyor üçüncü gün bir bakıyorum yine aynı. Ben demiyorum sürekli benimle olsun haftanın Bi kaç gününü bile bana ayırsa yeter. Diğer zamanlarda tabikide gitsin gezsin tozsun. Çünkü bende çok bunalıyorum evde tek başımayım sürekli. Annesiyle babasından başka gördüğüm hiç kimse olmuyor gün içerisinde. Artik gerçekten kafayı yiyecek duruma geldim. Dün akşam bile kahvede mesaj attım canim bugün erken gel de çıkalım bir yerlere gidelim dedim bana dediği şey şu Ali gelmiş köye yanımda şuan. Arkadaşlarla toplandık erken gelebilirsem eğer gelirim. O zaman önceliğin arkadaşların dedim. Aklımdan defalarca kez boşanmak geçti. Ama karnımda bu bebekle de kararsizim. Bazen çek git diyorum gerçekten elim kolum bağlı. Şimdi bazılarınız neden böyle erken çocuk sahibi olmaya karar verdin diyecekler kendim istedim bunu. Kendi kararımdi annelik duygusunu tutmayı çok istedim. Ben bundan hiç pişman değilim. Yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlar sizce ne yapmam gerekiyor bosansam yeridir diye düşünüyorum.
Boşan yani napcan böyle kocayı, kocalık yapmayan babalık da yapmaz ki?

Merhabalar. Ben burcu 30 yaşındayım 11 aylık evliyim. Eşimle severek evlendik. Eşimin işi gereği onun memleketine taşınmak zorunda kaldık. Biraz maddi sıkıntılarımizdan dolayı aile binasında oturuyoruz. Seneye tainciyiz diye pek sorun etmedim. Çünkü kira vermiyoruz ev bizim oluyor. Eşimin iş yeri buraya 30 dk uzaklıkta her gün git gel yapıyor. Gelelim benim sorunuma. Ben eşimle pek vakit geçiremiyorum. 11 aylık evliyim toplasanız 2 defa oturup beraber film izlemedik. Oturup sohbet edemedik. İşten gelir daha ayakkabıları ayağında arkadaşları arar bunu. Uzerini değişir yemek yer gider. Gittigi yer de kahve. Durmadan okey oynuyor. Tm dedim gtsn işten dolayı kafası çok yoğun oluyor kafasını dağıtsın ama bir degil iki değil. Bir günden bir güne birlikte yalnız başımıza gezdigimizi ya da bir yemeğe gttigimizi görmedim. Bunu sürekli dile de getiriyorum yüzüne de vuruyorum. Bana karşı ilgili isteyken günde kaç defa arar evde bir şeyi eksik etmez ama nasıl desem arkadaşlar insanın ruhu aç olur ya öyle bir şey sanırım. Artik kafayı yemek üzereyim bu köyde kimseyi tanımıyorum hiç bir aktivite yok. Dışarı çıksam kimle çıkcm bir yeri bilmiyorum tek başıma da çıkamıyorum gündüzleri hava çok sıcak oluyor hamileyim bir şey olur diye de korkuyorum. Akşamları bari birlikte yürürüş yapalım diyorum akşam yemeğinde arkadaşları arıyor tamam gelin beni alın diyor hemen atlıyor arabaya gidiyor. Kaç defa kavga ettim bu yüzden. Böyle evlilik istemiyorum dedim. 2 gün düzeliyor üçüncü gün bir bakıyorum yine aynı. Ben demiyorum sürekli benimle olsun haftanın Bi kaç gününü bile bana ayırsa yeter. Diğer zamanlarda tabikide gitsin gezsin tozsun. Çünkü bende çok bunalıyorum evde tek başımayım sürekli. Annesiyle babasından başka gördüğüm hiç kimse olmuyor gün içerisinde. Artik gerçekten kafayı yiyecek duruma geldim. Dün akşam bile kahvede mesaj attım canim bugün erken gel de çıkalım bir yerlere gidelim dedim bana dediği şey şu Ali gelmiş köye yanımda şuan. Arkadaşlarla toplandık erken gelebilirsem eğer gelirim. O zaman önceliğin arkadaşların dedim. Aklımdan defalarca kez boşanmak geçti. Ama karnımda bu bebekle de kararsizim. Bazen çek git diyorum gerçekten elim kolum bağlı. Şimdi bazılarınız neden böyle erken çocuk sahibi olmaya karar verdin diyecekler kendim istedim bunu. Kendi kararımdi annelik duygusunu tutmayı çok istedim. Ben bundan hiç pişman değilim. Yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlar sizce ne yapmam gerekiyor bosansam yeridir diye düşünüyorum.
Boşan yani napcan böyle kocayı, kocalık yapmayan babalık da yapmaz ki?

hanimefendi evlenmeden önce adamin sadece ayda bir kaç defa gittigini soyluyor kahveye ve boyle bir aliskanligi oldugunu bilmiyormus.

Bilerek herseyi goze alarak bir yola girersin burda kaderimde boyle vardi demek kolay olur ve kendini kandirirsin.
Ama eger seni kuskulandiran bir durum yoksa veya adam bunlari gizlediyse, o zaman tabi ki kendini suçlamiyacak ve kaderimde boyle bir imtihanim varmis diyecek. Herkesin kendi gorusu. Saygi duyarim.
Fakat hamile kalmayi evet kendi seçti ve bunu yanlis buluyorum.
Ya hu göz var nizam var köye kaynana yanına oturmaya giderken neyi hayal etti acaba , hersey ortada...

Fransa gibi bir yerde yaşayıp nasıl bu kadar gelenekselci kalıyorsunuz anlamak güç. 😂
Polemik olsun asla istemem, bu yorumu yapan üye de üstüne alınmasın. Görüşümü tecrübemi paylaşıyorum. Bizim en yobazlık derecesindeki muhafazakar kesim bile Fransa'da yaşayan muhafazakarlardan fersah fersah ileride. Diğer AB ülkeleri bu kadar değili sebebini bilmiyorum ama Fransada çok içe kapalı yobazlık seviyesinde yaşayan çok gurbetçi var.

Gelenekle ne alakasi var ?
hanimefendi evlenmeden önce adamin sadece ayda bir kaç defa gittigini soyluyor kahveye ve boyle bir aliskanligi oldugunu bilmiyormus.

Bilerek herseyi goze alarak bir yola girersin burda kaderimde boyle vardi demek kolay olur ve kendini kandirirsin.
Ama eger seni kuskulandiran bir durum yoksa veya adam bunlari gizlediyse, o zaman tabi ki kendini suçlamiyacak ve kaderimde boyle bir imtihanim varmis diyecek. Herkesin kendi gorusu. Saygi duyarim.
Fakat hamile kalmayi evet kendi seçti ve bunu yanlis buluyorum.
Haftada bir de olsa bekarken kahveye gidiyormuş sonuçta dayılar gibi. Bariz belliymiş evlenince orada daha fazla takılacağı. Bizimki bir kez olsun gitmemiştir mesela. Öyleyken evlenince kahveden çıkmasa o zaman quiz olabilir, pardon sınav.

2 kere başbaşa oturmadigin adamla ne aceleyle çocuk yaptın ? Tayini istemeyecek biliyorsun değil mi ? Gittiği geldiği saat belli değil evde bekleyen var ne diye tayin istesin ?

Konu sahibinin hamile olduğunu söyleyişinden sonra KK kadınlarının eşofmanlı Şevket hocaya dönüşü 😂

Eklentiler

• IMG_1266.jpeg
    IMG_1266.jpeg
    69,4 KB · Görüntüleme: 46
Evliliğe alışmadan hamile kalmışsınız. En az 1 sene çocuk olmamalı evlilik için . Eşinizi olduğu gibi kabul edip , alternatifler üretin

e kolunuza girip carsiya cikmayan adamdan neden cocuk yaptınız ki? simdi bebeğe bekar anne gibi tek basiniza bakacaksiniz.
böyle evlilik olmaz, bu adam da duzelmez. benim arkadaşımın babasi da kahve bagimlisi. isten gelir eve ugramadan mahalledeki kahveye gider. acikinca eve gider yemek yer doğru kahveye döner. dizisini bile kahvede izler. gecen gece işimiz vardi arkadasimla. evden ciktigimda 12yi gecmisti. babasi hala eve gelmemisti.
kadin yillardir dugune davete eşi olmadan katılıyor. hastaneye vs gidecekse oglu arabayla götürüyor. allah gecinden versin bugun ölse kimsenin rutini, hayati degismez. o kadar varligi yoklugu bir bir insan.

Son düzenleme:
Bilmiyorum inançlimisiniz ama bu da sizin imtihaniniz diye dusunmeniz lazim yani eger siz esinizi seçerken birsey den suphelenmediyseniz bunda sizin bir suçunuz yok, kaderinizde boyle bir evlilik varmis diye dusunmeniz lazim.. Bu size iyi gelecektir.

Acaba arkadaslari bekar mi ? degilseler esinize hep bir yani hanimlariyla aktiviteler yapmayi teklif etseniz ?
Ben de inançlı bir insanım düşüncenize katılmıyorum !!!

Hayır o zamanlar gerçekten böyle değildi. Evt oynardı ama ay da Bi kaç defa diyelim.
e bu daha beter. evlenmeden once ayda bir iki kahveye giden adam evlenince ustelik evde genc guzel karisi varken ve yeni evliyken kahveye gidiyor.
demek ki sizi sevmiyor, muhabbetinizden sıkılıyor.

Seneye tayin alma durumu ne kadar kesin? Siz çalışıyor musunuz tayini eşiniz mi isteyecek? Bana bu adam hayatta tayin istemez gibi geliyor. Sizi aile apartmanına ikna edebilmek için seneye gidicez zaten demiş olabilir mi?

Kahve vs huyu olup degişen hiç görmedim ömürleri hep kahvede geçiyor o tiplerin evdeki eş vs umurlarında olmuyor her boş vakitte kahveye koşar belki bir umut tain işi olunca arkadaş çevresinden uzakta bi tık düzelir orada da çevre yapmazsa tabi işiniz zor

Düzelmez bu adam. Ha eve kedi almış ha sizi. Gösterdiği ilgi alaka açısından bir fark göremiyorum . Önerim hamile olduğunuz için boşanmayın bir süre daha aklı selim bir aile büyüğünü çağırın müdahale etsin kocana nasihat etsin tayinden sonraya kalmalı bu karar olacaktı ta ki senin hoşnutsuzluğunu duyan kocanın koşa koşa babana seni şikayet etmesini ve babanın da vicdansızca seni suçlu çıkarmasını okuyana kadar. Adam orta yolu bulmak için zerre çaba göstermemiş.

İnanın ne diyeceğimi bilmiyorum. İnsan hamile karısının gönlünü hoş tutmayacaksa doğacak bebeğinin hatrına değişmeyecekse kim için yapar bunları bilemiyorum. Köye gelen Ali'den bile sonra geliyorsunuz. Keşke ortak bir hayat kurmaya çalışsaydınız onun hayatına eklenti gibi olmuşsunuz bir de hamile kalmışsınız.

Mesleğiniz varsa babanıza muhtaç olmayacaksanız boşanıp nafakayla ve maaşınızla sıfırdan hayat kurmak bu öküzü idare etmekten 1000 kat kolaydır bence. Boşanmayacaksanız da aman diyim 2. çocuğu yapmayın bu bebeğin vebali sana da kocana da bir ömür yeter asla gerçek bir ailesi olmayacak . Boşanmasan bile sen bebeğinle 2 kişilik bir aile olacaksın kocan da kahve arkadaşlarıyla başka bir aile olacak.

Durumunuz en kısa zamanda düzelir inşallah, Allah yardımcınız olsun ♥️

X