Eşim ve yeğenim, arada kaldım

Ablanizi kırmak değil durumu güzelce açıklayıp başka bir yol bulacaksiniz Eşiniz iyi insanmış ben olsam eşime benden önce destek olan aile fertlerine borçlu olduğumu düşünüp manen bu yüke girmem Çok saçma olmuş eşiniz evden gidecek haldeyken hala onu eve cagirmanizinda elle tutulur yani yok.Koca üniversiteli yapamayacaksa ya okumasın ya ailesi gelsin başına Sizin evlilik gümler ben olsam eve hiç gelmezdim tercihini yap derdim öylede lanet olabilir çok bıkan insan dikkat edin derim

Simdi aklıma geldi anneniz var mı siz değilde o konuşsa daha iyi ve etkili olur sanki ama
Annem ablamdan beter. Ona daha çok sinirliyim. Herhangi bir şeyden yakındığımda yeğenimi kastederek "X'e bir şey diyen bana demiş gibidir" diyor. Asla sıkıntılı biri olduğunu kabul etmiyor. Ona göre biz abartıyoruz

Eşinizin bu yüzden evden gitmesi çok büyük bi sebep millet kırılmasın diye evliliğinizden olacaksınız. Kesinlikle konuşun haftaya tekrar gelmesin

ben de böyle düşünüyordum. Dört yeğenim var, bir tanesi henüz bebek geri kalan üçü sıkıntılı. Hele ergen olan amannn aman yani evlerden ırak. Burdaki yeğene şükredersiniz öyle zor bir çocuk. Önceden sizin gibi düşündüğümden her sorunlarında bir şeyler öğretmeye çabalardım kendim stres olurdum. Şimdi bakıyorum abimin yengemin eğitmediğini ben mi eğiteceğim. Banane. Ooohhh kafam rahat. İstedikleri kadar saçma sapan yetiştirsinler napayım kendi tercihleri. Ben kendi evladımı düzgün yetiştireyim yeter. Kimsenin çocuğu benim evladım değil, olamaz. Ben bu kafaya gelene kadar çok üzüldüm çok yoruldum umarım siz de benim gibi pişman olmazsınız

Kusura bakmayın ama ben yazdıklarınızdan ablanızı çok tuttum. Zamanında sizin yanınızda durmuş, şimdi de çocuğunun arkasında duruyor. Ben lise döneminde aile yanından ayrılmayı gerçekten çok erken buluyorum. Daha yaşı çok küçük oluyor. Fikirleri çok havada duyguları çok baskın oluyor. Sosyal hayata daha tam adapte olunmamış bir yaş. Kaldı ki üniversite bile olsa bir yıl zaman vermekten yana olurdum. Hem yazdıklarınız da gerçekten öyle aşırı büyük, aşılamayacak sorunlar değil. Eşinizin evden gitmesi çok büyük bir tepki.

Ben eşinize gıcık oldum biraz yani ergen çocukla mı yarışıyor? Komik geldi

Bu çok garip eşini bırakıp yeğenle mi uyuyorsun ? E buna olmaz canım diyin

Çok haklısınız. Herkesin kendi çocuğu öyle ben terbiye edeyim durumu değil benim için. Ama benim yanımda nasıl davranmasını istiyorsam öyle davranması konusunda yönlendirebilirim. Tabi bunda çocuk ve ailesinin karakterleri önemli. Mesela ben kural koyarım bizim evde tablet izleyemez diye. Dışarıda tablet izlemesine karışamam ama kendi evimde kuralım budur gibi. Zaten gördüğümüz kısıtlı zamanda kimsenin karakterini değiştiremeyiz ama kendi kurallarımızı koyabiliriz.

Mesela genç arkadaş ortamında ve ailesinin yanında insanların sözünü kesiyor olabilir. Bizim evimizde bekleyeceksin derim. Beklemesini sağlarım.

Konuyu daha detaylı okudum

1- evde kedi var bunu en baştan bilmiyor muydu madem korkuyordu en baştan konuşulmalıydı

2- yeğenle uyumak aşırı saçma

3- ablanızla iletişim sorunu var bence aranızda

Bu yazdıklarınızı kastettiyseniz haklısınız. Ben de öyle yaparım. Siz benim de çocuğum falan diyince daha detaylıca bir şey sandım. Bir de ben benim yanımdayken düzgün davranmaları için telkin ederken dahi o kadar bunalıyorum ki. Çok zor çocuklar gerçekten. Geçen hafta geldi mesela büyük yeğenim. Daha kapıyı açar açmaz bağıra bağıra konuşmaya başladı. Ses tonu aşırı yüksek ve asla ayarlayayım gibi bir derdi yok. 14 yaşında ama davranışları maks 10 yaş davranışı. Kalp kırmayayım diye diye iki gün dişimi sıktım ama o iki günde bile canım çıktı yani.
Konu sahibinin eşini de çok iyi anlıyorum benim eşim de abimle birlikte yeğenimin de geleceğini duyunca bi gözlerini belertti. Uzun süreli kalacağını sanmış adamın aklı çıktı ahshshs ama hiç kızmadım ben kendim ondan daha bile rahatsızdım çünkü. Valla canından can olsa bile sıkıntılı çocuğa insan katlanamıyor ya

Anne gel buraya taşın hem benim bebeğe hem de okuyan torununa bak de abarttığını düşünüyordur

O yaştaki bir kızın tek başına yatamaması anormal. Karanlıktan korkuyorsa dediğiniz gibi ışık açık uyusun. O da olmuyorsa kızın bir tedaviye ihtiyacı var.

Kediden korkuyorsa o zaman o eve mecbur kalmadıkça gelmemeli. Sonuçta ev sahipleri kediyle kendilerine bir düzen kurmuşlar.

Ben eşinize gıcık oldum biraz yani ergen çocukla mı yarışıyor? Komik geldi
Eşim de anlaşması zor bir insan. Ama eşim yani. Kendi ailesiyle anlaşamaz ama biz onunla aynı frekansı yakaladığımız için anlaşabiliyoruz. Yani kalkıp bana "bizim seninle bir sorunumuz yoktu, yeğenin geldi her şey alt üst oldu" dese bir şey diyemem.

Doğru haklısın. Eşimle gayet iyiyken bu yüzden kötü oluyoruz. Bizden önemli değil ya
Ya bebeğim kocayı geç doğum yapınca ne yapacaksın. Şu an karnında sıkıntı yok. Doğurunca sıkıntı. Gelsin gitsin tabi ama devamlı olayı sıkıntı. Çocuk için de zor ya anne babasından ayrı kalmak. Bence rehberlik servisi ile de görüşün okulda. Ablanlar da görüşsün.
Kontenjan dolu ise ha deyince öğrenciyi bir yerden bir yere almak şu an acayip soru olur sonuçta çocuğun hayatı da söz konusu.

Öncelikle belli ki cocugun sorunları var tek yatamama olayı ile ilgili destek alması gerekir. Ablanın şehir dısına gönderdiği cocuktaki bu sorunu çözmemiş olması çok ilginç. Annenize kızmışsınız onlar asla torunlarının kusurlarını görmezler o yüzden ona şikayet etmeyin , canınız sıkılır sadece :) kedi ve uyku konusu hariç tipik akıllı ergen tavırları. Eşinizin abarttığını düşünüyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…