Eşim ve yeğenim, arada kaldım

Yoo kızının böyle zor biri olduğundan haberi var mı bilmiyorum bile. Ne yapıp edip geri göndermem gerek

Elbette haberi vardır. Ablan onun annesi. Annesi babası karakterini, takıntılarını, huyunu, hatta huysuzluğunu bilmeyecek kim bilecek.

Anlattığın şeyler basit ergenlik şımarıklığı, tribi değil. Çok sıradışı şeyler. Evde kedi olduğunu ablanlar biliyorlardır, sana diyeceklerdi en başta huyu suyu böyledir bak kediden korkabilir diye. Gece tek uyuyamadığını biliyordur. Kız çocuğu üstelik bunun regl olması var, senle düzenli yatılı kalacaksa sana anlatmaları gerekirdi.

Doğru haklısın. Eşimle gayet iyiyken bu yüzden kötü oluyoruz. Bizden önemli değil ya
En önemlisi senin hiç stres yaşamaman lazım.
Eşinle iyiyken neden kötü olacaksın en kötü ablanla konuşmadan önce yeğenin korktuğu her şeyi yap kediyi sal ortaya, benim sırtım ağrıyor odam da yatmam gerekiyor de bakalım ne yapacak çok bilmiş.

Of cidden çok haklısın. Bir evin kendi düzeni varken gelip değiştirmek nedir. Şimdi kapıyı açtım kedi geldi. Kız da koltuktan koltuğa atlayıp duruyor hiç umursamadım. Alışmalısın dedim. Bundan sonra da kendi yatağımda yatacağım.

Yurttaki bütün arkadaşları da haftasonu gidince bu sefer yurtta yalnız kalamam diyor.
Ablanlar çok uzak bir şehirde mi? Bir hafta size bir hafta ablanlara gitse olmaz mı?

İlk yıl her hafta sonu evlere gidilir. Sonraki yıllarda bu azalır genelde.

Egosu var dediğiniz kişi 14 yaşında bir çocuk eşiniz onunla rekabete girmiyor diye umuyorum. Büyüdükçe normalleşecektir. Belki şimdiye kadar bulunduğu ortamlarda tekti hep en başarılıydı ama kendi zekasında öğrencilerle aynı ortamda artık. En zekisi o değil. O yüzden normalleşecektir.

Korkuları hiç normal değil. Psikolojik destek almalı ablanız. Ve bu şekilde korkan bir çocuğu lise çağında uzak bir şehre yatılı göndermek akıl karı değil.

Bunun hatırla alakası yok. Her hafta sonu gelmesine gerek yok. Ayda bir gelsin veya düzgün davranabilecekse.

Ayrıca yeğende olsa başkasının liseli çocuğunu her hafta her hafta almak büyük sorumluluk bu zamanda (acil durumlardan bahsetmiyorum)

Aynen eşimin yanına dönünce özledim ya seni diyor. Zaten bu süreçler sıkıntılı. Anne baba olunca ister istemez birbirimize ayırdığımız vakit azalacak. Bide üstüne böyle olursa iyice uzaklaşmamıza sebep olacak.

Baştan size gelip uzun süre kalması yanlış zaten ama illa misafir edecekseniz 14 yaşındaki çocukla da çocuk olmayın derim. Ergenlikte tuhaf tuhaf huyları olması normal, sosyalleştikçe ve aile terbiyesi aldıkça zamanla düzelecektir. Bu terbiyeyi de siz veremezsiniz, anne babası verebilir.

Arkadaş ortamı genişledikçe size gelmeyi seyreltir.

Zeynep sana bir şey diyeyim mi eşin yine iyi adam. Hamileyken yardıma değil de çektirmeye gelen bir yeğenim olsa eşim sakin sessiz kalmaz…

Hayır bir de riskli hamilelik geçirdiğinizi de biliyorum, siz ona evde misafir olduğunu ama sorumluluk da alması gerektiğini hissettirin. Yoksa çocuktan sonra 2 çocuğunuz varmış gibi olacak. Size adapte olsun bence o da zamanla alışacaktır evin düzenine. Yoksa başka türlü dört yıl geçmez.

Ablama ne diyeceğimi bilmiyorum. Nasıl açıklayabilirim?
Siz mi ısrar ettiniz bizde kalır hsonları bu okula gelsin diye yoksa onlar mı teklif etti. Eğer sizden teklif gitti ise 4 yıl her hsonu kızın sizde olacağını ve bunun çok zor olacağını nasıl hesap edemediniz?
Yok ablanız o okulu istedi size güvendi ise ablanızla konuşun çözüm bulsun. Hayır anlamıyorum nasıl lise bu istanbul ve Alman lisesi Işık lisesi gibi aşırı iyi bir lise mi? Değilse kendi ilinde okulun suyumu çıkmış

Yeğeninize anlattığınız gibi ablanıza anlatacaksınız.
Durumlara adapte olamıyor, çok kaygılı davranıyor, ileride sorun yaşamaması için destek almanız lazım deyin.
Haftasonları bazen planınız olabileceğini, ama yurtta kalmaya korktuğunu söylediğini vs anlatın.
Onlar çözüm bulsun, siz yapabileceğinizden fazlasını yapmışsın.
Mesela x tarihte haftasonu müsait değiliz deyin, onlar düşünsün kızın ne yapacağını.

Edit:
Üniversite sandım, liseymiş.
Saçma bi ısrar olmuş ama sizinki.

Süper! zaten uyum sağlarsa siz de gelse vakit geçirsek diye yolunu gözlersiniz. Şans diliyorum

Evet okuduğu lise yks ortalamasında Türkiye 1. si. Tabiki ben ısrar etmedim. Tercihlerde danistiklarinda okulun başarısının iyi olduğunu, mantıklı bir seçim olduğunu söyledim. Her hafta sonu kalabileceğini konuşmadık bile

Çünkü kendisi de güçlü bir karakter ve benim takmadığım şeyleri de takıyor.
13-15 yasındaki çocukla didişen güçlü karakter mi olur :) onu ciddiye alıp laf be fikir yetiştirip aşık atmaya çalışmak büyük bir hata. O çocugun karakteri daha gelişme aşamasında. Saygısızlık yaparsa uyarılır ama fikirlerini belirtiyor ve arkasında duruyor diye eve gelmeyen yetişkinde ben sorun görüyorum.
Yoo kızının böyle zor biri olduğundan haberi var mı bilmiyorum bile. Ne yapıp edip geri göndermem gerek
İnsan kendi kızının nasıl biri olduğunu bilmez mi? Daha önce ablanızla hiç konuşmadınız mı bu yalnız yatamama meselesini? Çocuk onların yanındayken o size demedi mi x hep bizimle beraber yatmak istiyor diye ya da siz demediniz mi akşam x ile beraber uyuduk diye? Bu sorun sizin şehrinize gelince mi başladı öncesinde var mıydı acaba?

Adı üzerinde bu çocuk. Kuralları siz koyacaksınız. Beraber yatmak istemiyorsanız x’cim ben kendi yatağımda daha rahat uyuyorum, seninle 10 dakika kaldıktan sonra odama geçeceğim dersiniz. 1-2 gece sorun olursa 3. gece alışır. Bunu dikkat çekmek için yapıyor olabilir. Kedi konusunda bir şey diyemeyeceğim bqzı insan hayvanlara krşı yüksek tepkiler veriyor.
. Yoksa çocuktan sonra 2 çocuğunuz varmış gibi olacak.
gibi mi olacak? Aynen öyle olacak. Ben anlamadım beklentiniz ne? Gelen zaten çocuk. Lise öğrencisi. Ergen. Sanki yetişkinmiş de sorumluluklarına uygun davranmalıymış gibi yazıyorsunuz.

O zaman daha iyi. Her haftasonu müsait olamadığınızı arada yurtta kalması gerektiğini ablanıxla konuşun anlayacaktır

Yurtta kalacak o zaman gelirse de 1 gün uğrasın gitsin yatıya gelmesine gerek yok. Yurtta kalırsa toplu yaşam kurallarına daha kolay adapte olmak zorunda kalır. Yoksa işi zor
Yatma problemi olan çocuğun yurtta işi ne.. Bir de ergen bir kızla koca koca insanlar niye didişiyorsunuz adı üstünde ergen

Zeynoşum zaten zor bir dönemden geçiyorsun senin stresten uzak kalman lazım ablana açık açık buraya anlattığın gibi söyle. Gücüm yok de. Ablanda bu durumda anlayış göstermeyecekte ne zamana gösterecek? Her hafta sonu bal olsa zor gelir. İnsan eti ağırdır. Karı koca vakit geçiremeyecek misiniz? Adamın tatil gününde hop evde başkası. Ayda 1 gelse idare edilirse her hafta sonu olmaz

Saygısızlık yaparsa uyarılır ama fikirlerini belirtiyor ve arkasında duruyor diye eve gelmeyen yetişkinde ben sorun görüyorum
Fikir belirtmiyor, saygısızlık yapıyor. Söz kesiyor. Biz konuşunca telefona bakıyor.
Evde odasını kardeşiyle paylaşıyordu. Buraya gelene kadar kimse bana böyle bir huyu olduğunu söylemedi.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…