Eşim ve yeğenim, arada kaldım

Eşinizin cocukla çekişmesi kötü gerçekten. Ama çocuk da çok zor bir çocuk. Kendi evinizin düzenini değiştirmeyin bence. Teyzecim ben her haftasonu senin yanında yatamam istersen ışığı açık bırakalım, kedi bu odada kalırsa şu şu sıkıntıları ceker, biraz bekle bakalım zaten sana ilismeyecek filan gibi tatlı bir şekilde çocuğa kural koymayı deneyin. Zaten seneye daha gelmez arkadaşı olunca

Hiç sorma valla, biraz biliyordum bu huylarını ama farklı şehirlerde yaşadığımız için bu kadar olduğunu bilmiyordum. Eşek gibi pişmanım
Kendi yaşadığı yerde lise yok mu? Ünv olsa anlarımda tam ergenlik zamanı liseyi yatılı, aileden uzakta okumak nasıl bir mantık?????

Fikir belirtmiyor, saygısızlık yapıyor. Söz kesiyor. Biz konuşunca telefona bakıyor.
Evde odasını kardeşiyle paylaşıyordu. Buraya gelene kadar kimse bana böyle bir huyu olduğunu söylemedi.
Uyarın o halde. Öğretin söz kesmesinin yanlış bir hareket olduğunu. Bunu ailesinin yanındayken farketmemiş/sorun olarak görmemiş olabilirler. Siz anlatın. Söz kestiği zaman bekletin. Şimdi ben sözümü bitirdim sen söyleyebilirsin diye kuralı vurgulayın.

Ay onu da anası babası yapsın. Milletin işi gücü yok terbiye görmemiş çocuğu eğitecek.

Gönderin gitsin ya, eşiniz çok bile alttan almış.

Fikir belirtmiyor, saygısızlık yapıyor. Söz kesiyor. Biz konuşunca telefona bakıyor.
Evde odasını kardeşiyle paylaşıyordu. Buraya gelene kadar kimse bana böyle bir huyu olduğunu söylemedi.

Peki şimdi ablanıza söylediniz mi sizinle uyumak istediğini?
Abla benimle uyumak istiyor ama ben malum hamileyim sırtım ağrıyor sadece yatağımda yatabiliyorum?(bu arada mesajlardan hamilesiniz gibi algıladım yanlışsam düzeltin) Bu çok kritik bir konu mu? Onu yalnız uyumaya zorlayayım mı? Yoksa yanında yatmalı mıyım?
Ne bileyim bunları konuşabilirsiniz sanıyorum. Ablanız kızını kaç gündür görmüyor?

her cuma almayin siz de. ablaniz size laf ederse de söylersiniz nedenini konuşur cocuguyla. allah allah ne sacma sizinle yatmasi. hadi simdi hamilesiniz yarin bebek olunca ne olacak? ayrica zaten haftaici yorgunluktan genelde pas gecilir insan esiyle haftasonu keyifle yatmak ister onda da yatakta kadin yok, kazik kadar kizin yaninda yatiyor. ne sacma
bu kadar ana kuzusuysa ne isi var uzak sehirde? okusaydi annesinin dizinin dibinde koca sehirde guzel lise mi yok?
benim cok sevdigim yeğenim var esim yok ama yine de ikisi arasinda kalsam olmayan kocami tutarım boyle bir durumda

Ay onu da anası babası yapsın. Milletin işi gücü yok terbiye görmemiş çocuğu eğitecek.

Gönderin gitsin ya, eşiniz çok bile alttan almış.
Ben yeğenim hakkında böyle düşünmem. Herkes farklı tabi. Kendi bakış açısıyla yazıyor. Ben kendi yeğenimle ilgili göstermem gereken bir şey varsa gösterir, öğretmek istediğimi öğretiririm. O benim için milletin terbiye görmemiş çocuğu kriterine giremez. O milletin değil benim de çocuğumdur. Belki kendi çocuğum ile yaşları yakın olduğu ve ben anne olduktan sonra doğduğu için daha anaç düşünüyorumdur.

Bence böyle huyu olduğunu ailesi çok iyi biliyor yoksa liseye giden çocuğu gözünün önünden ayırmazlar ve hamile kadına yük etmezlerdi kusura bakma.

Arada kalacak bi durum yok haftada 3gün eşinizden ayrı yatmanız çok mantıksız, kızın yanında 10dk durun yada tv açın ses olsun kendiside alışsın buna. Bebek olduktan sonra zaten gelmek istemez size hele ki iş buyurusanız bebeğin şusunu getir vs diye.
Başarılı bi çocuk demek ki kırmadan halledebilirsiniz, ablanızada söyleyin usulünce kızıyla konuşsun

İki haftada bir gelse ya da geldiğinde tek kalabilse yine çekilir bence. Ben de hayvanlardan aşırı korkan biriyim yeğeniniz gibi. Ne yapsam bunu değiştiremedim birkaç kez kedileri dokunarak sevebildim yine de. Kedili bir eve gittiğim zaman ben de kedinin sürekli gelmesinden çekiniyorum ama mecbur kalmadıkça gidip kimseyi ve kedisini de rahatsız etmem. O evin kedinin de evi olduğunun farkındayım çünkü. Ayrıca hamile iken de asla misafir kabul edemezdim kim olursa olsun. Çünkü ne olsa yorucu oluyor. Sizinki bir de riskli idi hastanede vs kaldınız. Çocuk olunca da bebekle birlikte aynı odada mi kalacaksınız yeğeniniz ile? Bu pek mümkün değil. O yüzden şimdiden gerekirse rahatsız hissettiğinizi o yüzden kendi yatağınızda uyumaniz gerektiğini söyleyin. Zamanla geliş gidişleri azalacaktır. Ben bebek doğunca ve siz de odanıza geçince daha az geleceğini düşünüyorum.

Öncelikle benimde abimin çocuğu aynı şehirde lise için gelse bende sizin yaptığınızı yaparım. Canımın canı sonuçta ben öz kardeşimin çocuğuna sahip çıkmayacağımda kim sahip çıkacak fakat burda iki durum dikkatimi çekti. Çok korkuyor dediniz evde de böylemiydi ablanızla bunu konuşmalısınız? Çünkü yurta başına bir şey gelmiş ve kimseye anlatamıyor olabilir ? Mutlaka ablanızdan yardım alın tek yatamıyorum birlikte yatmamıza rağmen güvende hissetmek için sürekli kapıyı kapalı tutuyor bu yüzden eşim evde kalmak istemiyor zor durumdayım başına bir şey gelmiş bize diyemıyor olabilir mi diye ablanıza konuyu açın. Okulda psikoloji danışman öğretmen vardır konuyu anlatın okulda en azından tenefüslerde onu gözlemler ve konuşur. Belki öğretmeni belki bir arkadaşı yada başka biri tarafından zorbalığa uğramış olabilir

İlk geldiğinde ablam söyledi onun yalnız uyuyamadığını. Rica etti onunla uyur musun diye. Bir şey diyemedim tamam dedim de diğer sorunlarla birleşince ağır geldi. Cidden uyumlu biri olsa beraber keyifli zaman geçirebilsek bunu da sorun etmezdim. Evet hamileyim. Zaten sürekli yatmam gerekiyor. Bu hafta eşim annesine gittiği için yine yeğenimle uyurum ama gelecek hafta yatağımda yatacağım. En son iki hafta önce gitti. 9 Eylül'de gelmişti. Bir haftasonu eve gitti sadece

Ablanıza Cok kızdım Suan.
Yalnız uyuyamıyor onunla uyur musun ne demek
Kızıyla konusacak. Senın esinle ayrı yatmanı teklif de rica da edemez

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…