eşim ve sigara mevzusu

inan bu alanı istiyorum ama diyorum ya işte sigara içmicem ama aklım fikrim sürekli orda bunu aşamıyorum şuan için :) hiç sevmiyor sigarayı hak veriyorum çok hak veriyorum ama durduk yere mesela dün gece yattık güzelce uyucaz sigarayı ne zaman bırakcaksın yaa destur uyucaz adamın aklına birden geliyo dkfgmsdfg
Kokuyordur ondan 😵‍💫 insanin nefesi bile kokuyor valla esim icse ben yaninda yatamam o kadar tiksiniyorum
Adam sadece kavga ediyormus bence sabrini fazla sinamayin😬 hap ilac birseyler vardi bunu birakmak icin baktiniz mi

kızlar merhaba, bilmiyorum bu dert mi ama iyice sinirim bozulmaya başladı. biz eşimle evlendiğimizde sigara kullanmıyordum. daha doğrusu üniversite zamanları kullandım sonra bırakmıştım. neyse 2 sene önce yani evliliğimizin 2. yılında ben tekrar başladım ve şuan hala içiyorum. eşimle düzenli olarak sigara bırakma mevzusundan kavga ediyoruz. yani düzenli gerçek anlamda düzenli bu konu bi köşede bekliyor ve düzenli aralıklarla bizim kavga sebebimiz oluyo :) ve bırakmak istemiyorum yani istemediğim içinde bırakamıyorum haliyle. bu arada eşim sigara kullanmıyor. şöyle bi dip notta geçiyim eşim kaynaklı bebek mevzusunda sıkıntımız vardı yani evlenmeden söylemişti ben bu konuyu hiç bi zaman yüzüne filan vurmadım, sonradan sperm kalitesi filan arttı ama doktorlar normal yolla olmaz diyolar yani, şimdi beni suçluyo senin yüzünden olmayacak diye azıcık abur cubur yesem yediğine içtiğine de dikkat etmiyosun bide sigara içiyosun diye başlıyoruz ya :))
Sigara zorla biraktirilacak bir şey değil malesef. Ama eğer çocuk düşünüyorsanız ve bu tedaviyle olacaksa tedavinin yanında vücudunuzun da temizlenmesi için elini taşın altına koyacaksınız. Tabi istemek şart kavga gürültü olunca daha çok icesi geliyor insanın.

Valla azıcık suratına suratına vurman lazım bunları.
Sen bırak git bi hafta alkole bile düşerim diyeceksin
Oldu efendim senin spermin iki gün kaliteli oldu diye bana karışmayı hak mı bildin yok ya.
onları vurdum zamanında geçti aştık onları arada bi kocama aydınlanma geliyo ne zaman bırakcaksın diye şak diye dkmsd

onları vurdum zamanında geçti aştık onları arada bi kocama aydınlanma geliyo ne zaman bırakcaksın diye şak diye dkmsd
tamam sigara konusunda haklı olabilir içmeyene çok çok kötü kokuyor da
bu senin yüzünden çocuğumuz olmayacak mevzusunu geçsin gıcık oldum
iki üç sağlıklı beslendi diye hemen çocuk olmayacak kusura bakmasın
manipule etmesine izin vermeyin

Ben astım hastasıyım, eşim evlendiğimizde sigara içmiyordu. Evlendikten sonra tek tük içmeye başladı. Sonra paket almaya. Öptüğü zaman kül tablası öpüyor gibi oluyordu... Bi gün karşıma aldım, ben yada o dedim. Pişman değilim. Sigarayı bıraktı 😁.

Evlendiğinizde içiyor olsanız, bile bile evlenmiş derim. Eşin karışamaz gibi bir durum yok şuan. Nasıl ter kokusu iğrenç geliyorsa, o sigara da içmeyene iğrenç geliyor

Bir iş arkadaşı evrak getirmişti. Sanki kül tabağında düşmüş gibi kokuyordu. Ay hocam çok mu sigara içiyorsunuz dedim. Evet fazla kaçırdım demişti. O söz ona çok koymuş. O günden sonra sigarayı bırakmış 🤣

eşim kaynaklı bebek mevzusunda sıkıntımız vardı yani evlenmeden söylemişti ben bu konuyu hiç bi zaman yüzüne filan vurmadım, sonradan sperm kalitesi filan arttı ama doktorlar normal yolla olmaz diyolar yani, şimdi beni suçluyo senin yüzünden olmayacak diye azıcık abur cubur yesem yediğine içtiğine de dikkat etmiyosun bide sigara içiyosun diye başlıyoruz ya :))
bu davranis igrenc bir davranis. gercekten sizin yuzunuzden gebelik riski olsa ve soylrse de igrenc, boyle sebepsiz soylemeleri de igrenc. esler bu surecte birbirini suclamamqlo, beraber çözüm bulmali.
esinize gercekten uyuz oldum.
ote yandan sigaradan nefret ediyorum. aradigim erkek kriterinin en önemlisi sigara icmemesi. bazen takildigim insanlardan icenler oluyordu ama onlar da ben yanindayken (alkol vs harici) icmezlerdi, tölere edilirdi. cidden nefret ediyorum sigaradan, sigaraya verilen bosa paradan, sigara icenin kokan agizindan, sigara icilen evin o berbat havasindan. kocam evlendikten sonra sigaraya başlasa coook büyük kavgalar edebilirim çünkü baslangicta sigara icse zaten onu kocam yapmazdim.
bu yüzden çözümü ne bilmiyorum ama ben eş kisisine hak verdim bu ikinci konuda.
sigara icen insanlarla cok yakin arkadaslik bile yapmam çünkü birinin bir seye (bir erkege, ailesine, sigaraya, alkole) bagimli olma halinden hoslanmam. bir de kafeye gitsen icmek isteyecek, yolculuğa ciksan ikide bir sigara molasi isteyecek ya da arabada icip cami acip sana gelmedigini iddia edecek, filme tiyatroya gitsen molada hemen cikisa kosacak sigara icecek. benden uzak olsun, cidden sigara benim icin insan turnusolu.
hamile kalsanız yine devam mi edeceksiniz? emzirince birakmaniz gerekmeyecek mi? hem sigara hem bebek nasil olacak?
hic "o zaman bırakırım" diye büyük konuşma çünkü benim annem hamileyken birakamamis içmiş. teyzemi hatırlıyorum, dogum yaklasirken o stresle ikinci paketine gecmisti bir günde. birakan kadar birakamayan da var

Sigarayı bırakamayacaksanız lütfen çocuk yapmayın. Araştırmalara göre tek tük bile içseniz büyük zararları var. Dışarıda içeyim içeri gireyim de çözüm değil. Bağımlısınız, bunu kabul edip destek almaya çalışın.

Evlenirken içmeyip sonra içmeye başladıysanız kocanız haklı bu arada. Kusura bakmasın içenler ama leş gibi kokuyor üstünüz başınız.

Baktı ben bırakmıyorum, kendi geri başladı. Başlamasaydı napıyım .
Sigara içenlerin de çocuğu oluyor elbette ama kolay olur zor olur bilemem

ahhh kızlar hepimiz hemen hemen him fikiriz anladığım kadarıyla, işim sebebiyle de fazla stresliydim iştende ayrılıyorum bırakmak için güzel bi fırsatta olabilir tavsiyeleriniz fikirleriniz paylaşımlarınız için teşekkür ederimmm

Gecen sene zor bir zamandan gectigimde bende bir kac defa sigara icmistim. Esim bana bir ara "anliyorum streslisin, ama sigara icmek yerine ne biliyim kendine güzel bir canta felan mi alsan?!" demisti. Sigara icmeyene hem kokusu iğrenç geliyor, hemde sizi öperken tadar. Baslama ve birakma sebebi önemlidir. Neden tekrar basladiniz. Ve ne icin birakmaya hazir olursunuz. Günde bir Paket icen enistem baba olmak icin birakmisti mesela. Tekrar da baslamadi
Ek not: bir terapist bana bir kere "hislerini bastiranlar cogu zaman sigaraya yeltenir" demisti. Orasini da bir düsünün

Bir arkadaşımın eşi sigara yüzünden arkadaşımdan ayrılıyor.uzun yillar birliktelermis.arkadasim evlenmeden birkaç yıl önce başlamış sigaraya.3 yıllık evliler ve adam 3 ay önce bundan dolayı ayrılmaya karar vermiş.fikriniz nedir?tek neden bu olabilir mi?yoksa başka bir neden olabilir mi ?değerli görüşlerinizi bekliyorum.

Arkadasin kendisinde zaten sperm kalitesi döllemeye yetecek seviyede mevcut degilken sizi manüple etmesine izin vermeniz çok ilginç

Evet sigara icmeyene berbat kokan birsey heleki partneri icmiyorsa ekstra dikkat edilmesi gereken durum hamileliklerim disinda hic birakma girisimim olmadi benimde fakat konu kotu kokuyordan ziyade kendini rahatlama cabasi gibi duruyor hani sorun benden degil o ictigi icin olmuyor veya pekttli gida yiyor o yuzden olmuyor seklinde kendini rahatlatip size yük yüklüyor

2 gebeligimde de hamileligimi ogrendikten sonra biraktim öncesinde birakmadim yani gebe kalinmiyor diye birsey söz konusu degil

Gebeyken katildigim kurslarda molalarda, veya hamile arkadaslarim vs yuzde 70 i de catir catir sigara iciyordu hamileyken kimisi alenen kimisi cevreden kimisi kocasindan gizli ..sadece iciyoruz diye toplum icinde soyleyemiyorlar linclenecekleri icin hepsi bu sigara icip de hamileyken gercekten birakanlarin sayisi görüp duyduğunuzdan çok daha az

sigaradan sonra batıyor olabilir. ben enişteye hak verdim.

benim eşim evlendikten sonra bayağı kilo aldı. kimi zaman fazladan içtiği su bile batıyor kontrolsüz davrandığı için.

Konudan bağımsız, 15 sene sigara içmiş, bırakma sürecinde bir insan olarak söylüyorum ki sigara denen illeti bırakmak insana yeni bir sayfa açtıran, hayat kalitesini kat kat artıran, aldığın nefesi bile değiştiren bir şey. İnsanın kendine ve bebeğine yapabileceği en büyük kötülük sigara. Sigara bırakma polikliniğine uğrayın, aynı gün ilacınızı yazdırıp sürecinizi başlatın, bir aya yeni bir insan olun. Yapamam demeyin ilaç işe yarıyor, hepimize en kısa zamanda bundan kurtulmak kısmet olsun.

Konuyla bağımlı olarak, siz ona bir kez bile sorunun kendisiyle kaynaklı tarafını açmamışken onun size böyle yaklaşması hoş değil tabi, ama sizi bıraktırmak için bebek kartını oynuyor gibi.

Son düzenleme:
Adam haklı eşim sonradan içmeye başlarda en de darlarım. İçmeyen için kokusu öyle leşki anlatamam. İçenler gerçekten berbat kokuyor. Zaten insan sevdiğinin sağlığı için bile içmesini istemez.
Ayrıca sigara kullananın çocuğu olmaz diye tabiki bir şey yok ama doğurganlığı etkiler. Gebelikte zaten bırakacaksınız.

Hamile kalma durumunun sigara ile alakası yoktur. Sigara içmeyen insan az zaten. Ancak elbette zararlı yani bıraksanız daha iyi ama ve lakin bu başkasının baskısı ile olmaz. Kavga ile de olmaz güzellikle de olmaz siz kendiniz kendi kendinize karar verip bırakabilirsiniz ancak. O da eşiniz için çocuk için değil, kendiniz için.
Benim eşim içiyordu ve bırakmasını çok istiyordum ama o bırakmak istemiyordu, bu konuda ona baskı yapmadım hiç çünkü en baştan sigarama karışma demişti, bir de biliyorum ki karışsam da bir faydası yok. Sonra ağır bir ameliyat geçirdi ve kendiliğinden bıraktı. Çok seviniyordum ama sonra aradan zaman geçti şimdi yine başladı, üzüldüm ama hiçbir şey demiyorum çünkü biliyorum ki desem de demesem de içeceği varsa içer.

X