Eşim ve para konusundaki anlaşmazlıklarımız

Yuh hem katilmiyor giderlere hem de sizi mi eleştriyor. Malesef coook yanlis yoldasınız. Ke di i ne neleri hak goruyor kocaniz. İnsan bi kusura bakma katilamiyorum giderlere der icerler keyfe bak

Tuhaf değil uyanık. Tavsiyem kesinlikle tolere etme. Etme ki uyaniksporun gerçek yüzü daha çok çıksın. Para idaresini kendinde istiyor.
Bir de kredi sende kira sende fatura sende özel harcama sende. Esin ne harcıyor?

Tuhaf değil uyanık. Tavsiyem kesinlikle tolere etme. Etme ki uyaniksporun gerçek yüzü daha çok çıksın. Para idaresini kendinde istiyor.
Bir de kredi sende kira sende fatura sende özel harcama sende. Esin ne harcıyor?
Eşim bu son 2 aya kadar kredinin yarısını ödüyordu ve market mutfak masrafları. Şimdi o krediyi de ben devraldım o market, araba giderleri, dışarı çıkarsak onun harcamaları vs gibi giderler basit şeyler yani

Şu durumda ortak harcamalar dışında kalan paramı kendime harcarım & birikim yaparım. Kendisi parası olduğunda yiyip içebilir, ben imkan içinde beyfendi istiyor diye sıkıntı çekemem.

Bu sefer de o kadar kazanıyorsun kendine saklıyorsun olacak kesin ama her türlü mutsuz olacaksa bari param cebimde kalsın
Yoo, göstere göstere yapma. Ama her şeye atlama. İhtiyaç olunca dile getir. En basiti misafir gelecekse bonfileyi rakıyı o alsın.
Sen yine normalde ödediğin basit şeyleri öde, sorun yok gibi. Ama her şeye atlama.
Zaten yaranamiyorsun, belki böyle zora girince senin çalışmanın onun işini ne kadar kolaylaştırdığını anlar.
İnsanoğlu sahip olduğu şeylerin genelde nankörüdür. Biraz elinden gitse kiymetini anlsr

Bizim yüklü ödemelerimiz varsa ya da gereksiz fazla harcama yaptıysak eşim direk 'bu aralar dikkatli olalım' der. Yani önce harcayıp sonra bık bık yapmaz. Bence siz haklısınız, planlar bütçenize uymayacak gibi ise 'biraz daha dikkatli harcama yapalım' demek zor değil.

sen kadınsın. Dişil davranman gerekirdi. Erkek de erkek gibi davranmalıydı. Sen bütün sorumlulukları alınca adam rahata ermiş yetmemiş senin kazandığın parayı idare etmek istemiş. Biran önce sorumluluk vermelisin eşine. Kazandığın paradan kendine ayrı birikim yapmalısın.
Senin gibiydim ben sonucunda yedi içti batırdı. Bana da yapmasaydın o zaman dedi. Arkadaşlarıma bakıyorum hangisi para harcamıyor adamlar çalışıp kazanıp getiriyor yapıyor ediyor hepsi çok kıymetli.
Tabi eşin için il değiştirmen de değerini düşürmüştür maalesef

Bana az kazanan kisinin durumuna gore butce yapmak mantikli geldi acikcasi.

Eskiden ev arkadaslarimla da benim butceme gore planlar yapardik, en fakirleri bendim tahmin edersiniz.

Sizde hesaplar ortak degilken, ki yeni evlisiniz cok cok normal, esinizin biraz benim butceme gore takilalim demesi bana normal geldi.

Atiyorum rakamlari tamamen, esiniz asgari ucretli, siz 3 katini aliyorsunuz. Tercih edeceginiz tatil mekani farkli olur, ya ikinizin butcesinin ortasinda bir mekan secilir, ya da esinizin, yoksa esiniz sizin sececeginiz mekanda rahat edemez. Bu illa eziklik degildir. Normal insan davranisi bence.

Ona hak verdiğini soyle. Onunkileri sen al seninkileri o. Gör gerçek yüzünü. Yanılıyor olabilirim ben erkek gururundan ziyade daha artniyetli olduğunu düşündüm.

Ben onu bonfile rakı olarak düşünmemiştim. Kalamar bira olarak düşünmüştüm.Adamın ciğerine inmesin bonfile rakı

Hahaha pahalı gelecek şeyleri yani, hani 'canim gelirken alır misin' desin misafir gelmeden, on saniyelik telefon konuşmasıyla adama bin lira kitlesin meselenin özü bu
.Bu iş böyledir. Yapan el sağlıklıgi yerine nankörlük görür. Bir de karşısındakini inandırdı mi, suçluluk duygusunu uyandırdı mi değmeyin pasamin keyfine.

Tam da oh be canıma minnet diyeceğiniz noktadasınız.

Tam anlaşılmıyor ama eğer evin ihtiyacı diye atıyorum dolaba ihtiyaç var diyip çat alıyorsanız, ya da misafir çağırdım diyip(örnek verdiğiniz için söylüyorum) 5 kilo antrikot alıyorsanız mesela bunlarda haklı olabilir. Yani evin giderleri evet ama bir danışma vs. ne kadar harcayalım nasıl yapalım bence gerekir. Ama yok krediyi neden ödedin tarzı bişeyse eğer o zaman bırakın o ödesin. İşinize gelir.

Böyle erkekler neden çalışan maddi özgürlüğü olan kişilerle evleniyor anlamıyorum. Birakin bütün masrafları ustlensin. Sizin maaşınızı yonetemiyor diye kızgın kendi az kazanıyor diye değildir.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…