Eşim ve ailesi

Ben bu konuda sadece tavır koymuyorum ki, etkenleri de göz önünde bulunduruyorum. Elbette sadece bundan dolayı sorun yok. Devamlılık esas.

Tüm yaşananları 10dk içerisinde dökmem mümkün mü? Hakaret ettiklerini zaten yazmıştım.
Hakaret diye yazdığınızda bir şey yok ki. Çamaşırıma laf ettiler demişsiniz mesela nerede görüp ettiler? Düğün alışverişi adı altında insanlara çamaşır aldirdiysaniz mahremiyet ortadan kalkıyor zaten orada.
Bir şey yazıyorsunuz ama başı sonu belli değil.

Düğün isteme hakkın vardı, isteseydin.
Seviyorsunuz galiba hakkınızı istemeyip hakkınız olmayanı istemeyi.
Hiç birşey istemedim dediniz kolye istemişsiniz?

Yetişemiyorum ki

Ben bu konuda sadece tavır koymuyorum ki, etkenleri de göz önünde bulunduruyorum. Elbette sadece bundan dolayı sorun yok. Devamlılık esas.
Bu konuda ki tavırlarınız doğru değil yanlışınız.

İlla ki vardır haklı olduğunuz konular mesela eşinizi kısas yapması %100 haklısınız.

3 yıl birliktelik 7 yıl evlilik hayatında anladığım, eğer bazı şeyler yerine oturmuyorsa, kafanda soru işareti varsa, çocuk olmadan boşanmak en mantıklısı. Evlenmeden önce de seviyorum diye evlenilmeyeceğini anladım. Tüm kriterleri, özellikleri, ailesi sana uyuyorsa, seni mutsuz etmeyecekse evleneceksin. Yoksa daimi olarak devam eden sorunlar insanı hep mutsuz ediyor, sana katlanmak, kurulu düzen diyip bozmamak kalıyor. Boşanıp boşanmayacağını sen bilirsin. Kimse senin hayatını yaşamıyor.

Bu konuda ki tavırlarınız doğru değil yanlışınız.

İlla ki vardır haklı olduğunuz konular mesela eşinizi kısas yapması %100 haklısınız.
Elbette ben haklıyım demiyorum. Ben bıkkın olduğumu dile getirdim konu nereye geldi anlayamadım. Bakın buraya yazmam bile etken aramam araştırmam. Bunlar normal şeyler değil. Her evlilikte hata olur. Ben bunun üstesinden kalkarım ama soğukluğun altından inanın kalkamam. Gönül alma diye bir olay var mesela. O dahi yok eşimde.

Bundan bahsediyorum. Süreklilik esas ve aklım karışık. Bende de hata olabilir bu olmaz demiyorum. Katlanmak, kurulu düzen diyip bozmamak dediğiniz gibi kalıyor. O boşanmak istemez. Çünkü takmıyor. Oyununu oynar sabah akşam bitti. Biz bu şekidle değiliz. anlmatmak istediğim buydu

Zaten eşinin orta yol bulma huyu yok belli…
Ya herro ya merro diyeceksin…

Eşiniz de hayata çok farklı çerçeveden bakıyorsunuz yani çocuk gibi ikimizin de kısa kısas yapması çok komik. Ayrıca yazdığınız örnekleri de gördüm aynı lafı benim kaynanam ve kayınbabam da bana söylediler fazlasını yapamıycaz ilk geline ne alındıysa o diye ve bu lafı da asla saygısızlık olarak almadım. Ha genel olarak benim eş tarafım saygısız çirkefin tekidir ama nişan döneminde çirkeflik yapmadılar maske taktılar gene de arıyorum soruyorum içimden gelmesede.

Ben eşimin ailesiyle görüşmemeye karar verirsem ve o da ben de o zaman görüşmem dese bunu normal karşılarım. Ne şiş yansın ne kebap sizinki. Ben görüşmeyeyim ama sen görüş, sebep? İkiniz de görüşmeyin, zorunuza gidiyorsa da ayrılın. Ya da adamlarla barışın bu kadar basit. Ay konu erkek ailesi olunca her şeyi hak görüyorsunuz ya

Bu ilgisizlik katlanarak devam edecek, bir süre sonra süs bitkisi senden daha çok yer kaplar hale gelecek evde. Bu tip erkekleri çok iyi biliyorum, evlendiğim kişi ilk başta biraz sessizdi, iyi biriydi ama ilgisizdi çevresindeki sorunlara karşı. Aman bana ne der geçerdi. Ne güzel kafasına takmıyor diyordum, ta ki benim sorunlarımı da görmezden gelene kadar :) karakterleri buysa değişmiyorlar. Sevmek sevilmek isteyeceksin birgün ya da çocuk doğurup çocukla avutacaksın kendini. Seçim senin.

Durup dururken mi? Garip.

Eltimin 3. evliliği ondan istememiş olabilir belki. Ben yeni gelin oluyorum ya
Eltinizin isterse 15.evliliği olsun; aile, oğulları için gelinlerine takı takıyor.

Kolye vb talepleriniz varsa, bunları eşinizden talep edebilirsiniz; eş ailenizden değil. Aile, oğullarına adil davranmaya çalışmış ve iyi yapmışlar.

Son düzenleme:
Bu benim sorunum değil. Bana zaten eşim sordu, cevapladım. Baya adiller evet.

Meryem hanımcım kısasa kısas olur mu? Görüşmek istemiyorum desin anlarsın hak verirsin. Ailenizi anası her haltı yesin ben konuşmayacağım dediğinde o da bende konuşmam desin…
Bu inatlaşmadır, benim ailemin suçu ne damatları tavır alacak görüşmeyecek…
Keyfi istemez yine anlarım ama kısasa kısas kabul etmem.

İyi de arada eşi olmasa eşinin ailesi onun için sıradan insanlar. Ne kötülüğü oldu ki görüşmüyor diye düşünüyorsunuz ama adam için de kendi ailesi sonuçta, onlara verilen tepkiye tepki olarak yapabilir ben çok garip bulmadım açıkçası. Madem karşıyla görüşmemek basit, konu sahibinin de eşinin görüşmemesini takmaması lazım

Ailesiyle görüşmesenizde eşinizle sorunlarınız çözülemeyecek ki. Siz öyle olacağını sanıp sorunlarınıza yenisini ekliyorsunuz sadece. Adam ilgisiz, umarsız, gizli iş yapıyor, sabah akşam oyun oynayan türden sizin çözümünüz,şartınız ailenle görüşmeyeceğim demek olmuş. Kadınlar bunu genelde yapıyor, sorunu hep dışarıda arıyor.

Aynı durumu yaşadığım için açıkçası zoruma gitti benim.
Anam babam destek olmuş sevmiş etmiş, paşam anasının yediği haltlara karşı konuşmak istemediğimde bende konuşmam diyip konuşmaya mecbur ediyor…
Gerçi doğru takıp takmama karakterle alakalı galiba çünkü ben çok takmıştım…

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…