Eşim ve ailesi

Eltimin 3. evliliği ondan istememiş olabilir belki. Ben yeni gelin oluyorum ya
3.evlilikte eskimiş mi oluyor :KK70: Sizin zihniyetiniz de pek sağlam değil.Hakaret diyorsunuz yok, dedikodu diyorsunuz yok, annenize ne iftira attılar onu bari anlatın.Kolye istediniz diye alınmasıgerekmez. Bu gelinlerin kanunmuş gibi her istediklerinin alınmasını yapılmasını istemeleri, bunjn aksine şok olmaları beni inanılmaz şaşırtıyor.

Eğer mesele bunlrsa sadece ve siz konuşmak istemiyorsanız eşiniz haklı , ben olsam sadece ailenizle değil sizinle de konuşmam .

Elbette ben yüksek veya alçağım demiyorum.

Ben diyorum ki; ben Eltimden öncede evlenebilirdim misal, isteyebilirdim. Sonra oda istemeyebilirdi.
Benim sorunum Eltim 3 çocuklu ve 2 tane genç çocuğu var, düğün istememiş. Bir altın vs. istememiş. Ben buna karşı değilim istemesin. Şimdi kendisi istemedi diye bana hak doğmuyor ki istemedi diye. Kadın görüp geçirmiş ve oturtmuş. Boyum kadar çocuğum var düğün mü yapacağım demiş. O bunun bakış açısı. Ben bunu yadırgamıyorum ama o istemedi bana yapmamak haksızlık olur. Onlar işin maddiyat kısmındalar. Eltimle konuşurken gençsin taksınlar, ben istemedim yapmadılar. Eşime sinirlendiğim konu ise dışarı olan bir konuyu direkt bana yansıtması. Ben de etki altında kalmış olabilirim daha evlenmeden önce konuşuluyordu mesela etki altında kalıp kendime dert ediniyordum. Çünkü bilmiyordum, evlendikten sonra ben değil Kayınvalidem köprüden geçmiş gibi oldu. Evlendiğimin gecesi bir sürü dedikodu döndü etrafta. ben bizzat toplayıp sorun nedir diye sordum. O diyor o dedi o diyor o dedi. Şimdi burada art niyet aranır, aranmaz değil. Karşı tarafa karşı böyle bir saygısızlığımız olsa yeri göğü inletirler. Eşime sinirlendiğim konu ise belli. Bunaldım gerçekten, artık o bunu demiş o öyle demiş. Eve geliyorum işten Annesiyle konuşuyor içeri geçiyor, Borcun var öde diyor çocuğa e haliyle morali bozuluyor ve bana yansıtıyor. Bu normal bir şey değil, Ailesi düşünemiyor mu bu çocuk yeni evlendi. Varsa da zaten öder diye. Huzurumuz belli bir dönem hiç yoktu. Konu hep buydu. İlgisizlik bir yandan ne yapılabilir ki? Kayınvalidemle hiç birebir münakaşaya girmedim. Girmemde, Eşime dedim ki bu konuda rahatsız oluyorum, gururuma dokunuyor. Benim ailem böyle. Yahu böyle de ben niye kabulleneyim? Benim annem değil bir şeyim değil. Aradaki köprüyü kuracak olan yine eşim. E ailesine söylüyor, gelip kayınvalidem sen ona söylüyorsun böyle bana kızıyor. Döngü hep aynı. Top gibi oradan oraya atlıyorum. En son artık dayanamadım ve gittim. Bakın eşim 1 hafta ne aradı ne sordu. Annem arayı bulun kızın diye ikna etmeye çalıştı. Ama ben kırgınlığım dolayısıyla barışmak istemedim. ve vurdu kapıyı çekti gitti. Vurulan kapı bizim evimiz değil Annemin eviydi. Ben ailesinin yanında böyle bir saygısızlık yapamam. Hırslı bir insanım ama başarım konusunda, Ailemi ileri atma konusunda. Bu sebeple art niyet beslemedim, hatta saf salak diye alındığımda oldu aile içerisinde, ama kör değilim. Kendimi düşünmek durumundayım. Bu alttan alma durumu değil, bu düpedüz Dedikodudan zevk alıp herkes herkesle kötü olsun ama benle iyi olsunlar durumu. umarım anlatabilmişimdir.
o istememiş ama ben istiyorum da da problem çıkardı
kv nizin artı isteyip de yapmadıklarını eşinizden talep edecektiniz

ve
eşiniz de az değil hemen sizin altınlarla borç ödemek falan
önce buraya yoğunlaşın kv ye falan değil

Eşinizle mutsuz olabilirsiniz anlaşamıyor olabilirsiniz bu çok başka bi mesele. Şuanki üyelerin ısrarla sorduğu şey bunlar değil ki. Hakaret küfür vs dediniz haliyle elle tutulur bir cevap bekledik.

Ama tabi ki şurda da haklısınız anlaşamamak ve konuşmak istememek için illaki bir madde gerekmiyor ama hepimiz eşimizin hatrına bazen bazı şeylere katlanıyoruz. Tabiki bunlar hep karşılıklı yapılan fedakarlıklar oluyor.

Bence bu konuda sıkıntılı olan sizsiniz 👎
Olabilir, etki altında kalmış olabilirim. Tek taraflı olduğunu düşünmüyorum açıkçası.

3.evlilikte eskimiş mi oluyor :KK70: Sizin zihniyetiniz de pek sağlam değil.Hakaret diyorsunuz yok, dedikodu diyorsunuz yok, annenize ne iftira attılar onu bari anlatın.Kolye istediniz diye alınmasıgerekmez. Bu gelinlerin kanunmuş gibi her istediklerinin alınmasını yapılmasını istemeleri, bunjn aksine şok olmaları beni inanılmaz şaşırtıyor.

Eğer mesele bunlrsa sadece ve siz konuşmak istemiyorsanız eşiniz haklı , ben olsam sadece ailenizle değil sizinle de konuşmam .
Bir sonra ki yorumumu okumanızı isterim. Eskimiş bir cümle kullanmadım, İsterse 10 defa boşanıp evlensin beni ilgilendiren konu bu değil. Mesele bunlardan ibaret değil, tamamıyla açıklamam için dinlemeniz gerekiyor. Şok olmadım ayrıca, neden şok olayım anlayamadım. Sordular söyledim. :)

Bir sonra ki yorumumu okumanızı isterim. Eskimiş bir cümle kullanmadım, İsterse 10 defa boşanıp evlensin beni ilgilendiren konu bu değil. Mesele bunlardan ibaret değil, tamamıyla açıklamam için dinlemeniz gerekiyor. Şok olmadım ayrıca, neden şok olayım anlayamadım. Sordular söyledim. :)
Annem karşı tarafa dediklerine göre bunlar ne görgüsüz, ahlaksız diye bir cümle kullanmış. Eşimde annemin böyle dediğini ve bir şey demem gerektiğini söylüyor. Ben de herkesi bir araya topluyorum. Eşime diyen abisi, abisine diyen babası, babasına diyen kayınvalidem, kayınvalidemden sonrası yok.

X