eşim ve aileme karşı soğukluğu ne yapacağımı bilmiyorum

annenin de alltan alınacak hataları yok...

annen direk olayın fitilleyen...

biraz tarafsız kendi yazdığını okuyabilsen anlarsın

sonuçta sen yazmışsın,

biz değil...

gerçi konu sahibi gitmiş ama yinede bende yorumumu yazayım
herkes hatalı aslında burada ama en çokta konu sahibinin hatası var talepleri bitmek bilmiyor
yeni yetmeler gibi annesinin facebook tan mesaj atması ilginç doğrusu ayrıca tapusu üstüne olan ev istemek ne demek çok ayıp şeyler bunlar konu sahibi fazlasıyla yanlı davranıyor benim eşimde annemi aramasa üzülürüm ama dayımı ara amcamıda şununda gönlünü al bununda gönlünü hoş tut
eşide annesine ayıp etmiş senede bir kere gidiyoruz diyor insan ne olursa olsun eşinin hatrı için birkaç gün katlanmalı

hayat hep bana hep bana değil işte bunu öğrenmek gerekiyor belki..

sevgi demek fedakarlık demektir.

hep karşıdan mal mülk istemek,

hep alttan alınmayı istemek...

masallarda bile yok böyle hayat...

hayat hep bana hep bana değil işte bunu öğrenmek gerekiyor belki..

sevgi demek fedakarlık demektir.

hep karşıdan mal mülk istemek,

hep alttan alınmayı istemek...

masallarda bile yok böyle hayat...

O mal, mülk olayını bende bir türlü anlamam zaten, tapusu üzerine olan bir evin' de yarın hala senin üzerinde olacağı ne malum? Hayat sürprizlerle dolu, zengin diye evlenirsin bir bakarsın ki herşey alt üst olmuş, insanlar bunları da düşünmeli bence..

Kayınvalide alıngan olunca ne yapsın yapısı bu demiyor hiç kimse, çoğu konuda da şu oldu kayınvalidem surat astı, laf soktu demiyor muyuz? Konu açmak yerine alttan alıp sürekli pohpohlayalım o zaman, yapısı bu kadın alıngan diyip geçelim, ya da kocalar desin, böyle düşünen, herşeyi karısından bekleyen eşleri de topa tutmuyor muyuz? O yanlışken bu nasıl doğru olabilir ki?

valla şiştim konuyu okurken
bu ne beklenti böyle yaa anlamadım
k.bakma da annen fitliyo ortalığı..
faceden yazmak ne yaa ergenler gibi
açıkçası benim annemi kaynanam bu kadar şikayet etse bende gidince yanına samimi olmam
onun gönlü bunun gönlü..
annende kızının mutluluğu için azıcık sussun içinde kalsın arkadaşım k.bakma!!

Ev almak adet mi vay anasını keşke eşim okusa bunları...

Tapu meselesinin açılması çok antipatik. Bizim gelinimiz yada ailesi herhangi bir sebeple böyle bir konuyu gündeme getirse çokta olumlu şeyler hissetmeyiz kendisine karşı...

Annende amma nazlıymış ya. Büyük dediğin ortamı dengeler asıl annenin alttan alması lazım bunlar genç, cahil diye.

Şu lise üniversite meselesini de anlamıyorum gerçekten. Harward yada Oxford mu bitirdin? Madem standartların bu kadar yüksek lise mezunu adama varmayacaksın yada bu konuyu hiçbir şekilde gündeme getirmeyeceksin o zaman.

Annenin damada annesini şikayet etmesi de ne demek :44:? Sen dua et eşin annene posta koymamış . Kadının nazlısı sevilir canım ama kaprislisi sevilmez kanaatimce.

Yani ben rahatsız oldum yazdıklarından.

ucuza mı gittin sen yoksa?

vallahi ben de ...

biz kız ailesi olarak hiç hesap kitap yapmadık ki..

onların oralar neresiyse,

keşke bizi istemeye geldiklerinde de bizde oralıyız deseydik...

sigorta reklamı gibi bir yer herhalde orası..

saç saç paraları, pardon tapuları...

yapamazdım değil ben kaynanamın herşeyine katlanıyorum ben ve kaynanamla olan sorunları yazmadım ben çünkü katlanıyorum eşim için hep güleryüzlüyüm her dediğini yapıyorum eşimin aileme karşı soğukluğuk neden anlamıyorum eşim en ufak bişeye bile katlanmıyor

dikkat ederseniz benim annem direk tapu mevzusunu açmadı eşim dedi ev benim üstüme dğilki diye annemde evet doğru dedi olay bundan ibaret kiiii o büyük kavkada kaynanam bizi evden kovu çıkın gidin kiraya dedi kovacaklardı madem neden ev oğlumuzun diyorlar

elbetteki benim için bütün anneler değerli o yüzden ben onun annesine en ufak bi saygısızlık yapmadım ama annem eve geldi 2 gün surat yaptı kardeşimin gelemeyeceğini söyledi düğünde ona bağırdı sofrada bağırdı yani herşeyi yazmadım tabiki

siz bir ne yazdığınızı tekrardan okuyun...

hep erkekleri suçlarız bu kadar da anneci olmayın diye.

ama sizde hep annem de annem diyorsunuz..

önce biz demeyi öğrenin eşiniz ile..

evet başlangıçta anneniz suçlu.

evin var mı diye sorulmaz...

25-30 lu yaşlarda Türkiye'de kimin evi varmış?

haa şunu sorabilir.

"nasıl geçinebilecek misiniz evladım? " diyebilir.

ama önce evi soruyor. ev var ama benim üzerime değil diyince tapuyu istiyor.

siz bu evlilikte mutlu olamazsınız...

Son düzenleme:
sizin durumunuza kısmen benzer bir konuyu arkadaşım yaşıyor...

eşinin ailesi de tapu meselesi başlattılar..

ve boşanıyorlar...

bence bu nedenle annenizin yörüngesinden çıkıp,

biraz daha maneviyata yönelin

önceki konulara baktım..
daha yeni evliymişsiniz.
mis gibi de ev döşemişler

şükretmeyi bilin.

dertsiz başınıza iş aramayın..

yoksa daha çoook üzülürsünüz.

genelde herkes annemi kötülemiş tapu meselesi yüzünden ama annem tapu isteriz kelimesini bile kullanmadı eşim açtı çünkü o da rahatsız babası varlarını yoklarını sattı ailesinden habersiz babasına çok kızgın eşim dedi ama benim üzerime değil ama diye annemde evet doğru dedi devamı gelmedi zaten ne nazından bahsediyosunuzki kızı şevmiş herşeye tamam demiş bi insan. etrafta konuşanların ağzının payını vermiş bi insan.

dayımı arasın ananemi arasın onu bunu arasın diye baskı yaptığımı demişsiniz bi kere bu söylediklerim ramgazan bayramına özel bi durum bayramda ben akrabalarımı ziyaret atmek isterim ananem de eeşimi seviyo kocası ölmüş yalnız bi kadın sesini duymak ister değilmi nolrki zaten 1 dk bile konuşmuyo nasılsın yavrum iyiyim ben de bu. kii bayramda senede 1 defa gelicek ve 2 dayım 2 amcam ve 1 ananeme götürmicek beni hepsine yarım saat gitsek 2.5 saat yapar benim için senede 2.5 saat çok mu benim anlayamadığım nokta bu.

peki annem evime ilk geldiğinde eşimin 2 gün boyunca surat yapması sadece 1 gün değil de 3 gün kaldı diye normal bişey mi

kayınvalidemin düğünün ertesi günü misafirlerini yalnız bırakıp hasta ziyaretine gitmesi gelince de yabancı değilsiniz kahvaltıyı siz hazırlayıverseydiniz demesi sizce normal bişey mi

annemin eşime yazması evet hata annesini şikayet etmesi evet hata kabul ediyorum ama eşim anne boşver takma kafana deyiverseydi nolurdu diyorum ben karısının hatrına. ben bi çok şeye he deyip geçiyorum çünkü

burda ablaları var ona gidelim der gideriz anneme çıkalım der çıkarız hergün. hergün babaannesi gelir bana teyzeme gidelim der gidelim derim ben de ama 1 bayramda o benim istediklerimi yapmadı gücüme giden nokta bu

annem neden faceden yazıyor çünkü telefonlarını açmıyor bu da büyük bi saygısızlık değilmidir ergenler gibi demişsiniz facebooku kullanmak neden ergenlik olsunki anlamadım sanki facebook ergenlerdenmi oluşuyor beim de eşimin de ailesi facebook kullanıyor ve ergenlik olarak görmüyorum.

anneni,eşinin annesini bilmemkimi toptaaaaan bi kenera bırakıp önce eşinle aranı gerçekten düzelt..
bi konuş bakalım sen ne istiyosun eşin ne istiyo güzel dille çözülebilir diye tahmin ediyorum...

e başta demiş ya adam durumumuz yok diye...

kandırmamış kimse sizi...

ne güzel o lise mezunu eş sizi mahrum bırakmamış almış eşyalarınızı..

iki de bir de ben üniversite mezunuyum eşim lise diye eziklemeyin adamı.

nice üniversite mezunu adamlar var, eşleri kendi paralarını kazanmalarına rağmen, kadınlar kocalarından habersiz bir tas alamıyorlar...

ben toplumda daha evlenmeden bu kaynana fobiasını anlamıyorum..

kız anneleri kızlarını dolduruyorda dolduruyor..

yaşını başını almış kimseler ağır olur bir kere.

damat benim telefonlarımıa çıkmayacak ben de müstakbel kayınvalide olarak,

ona facebook da anasını kötüleyeceğim..

tam da bir arkadaşın dediği gibi bence de,

yeni yetme ergen davranışları..

taş yerinde ağırdır bir kere...

saygı öyle zorla talep edilmez,

saygı kazanılır...

bunları siz yuvanızda huzuru bulun dank etsin kafanıza diye söylüyorum..

ama siz neticede üniversite mezunusunuz seviyenize yaklaşabilir miyiz,

demek istediğimizi anlayabildiniz mi bilmiyorum...

ben eğer egem abla gelirse forumda yerimi ona devrediyorum

evi biz kendimiz döşedik canım babası evimize en ufak bişi almadı halada borcunu ödüyoruz

Son düzenleme:
insanlar okuduklarını biraz da kendilerinden katmaları çok ilginç durumunun olmadıklarını dillendirmediler aiem mal mülk meraklısı değildir sadece sustular istemede konuşulmaz mı böyle şeyler bana bunları eşim yaapmadı beraber yaptık herşeyi annemin ağzından tapu lafı bile çıkmadı kiii sırf bu yüzden ilişkiyi kesmek tuhaf geliyo bana açıkçası

lise üni mevzusunda kimse kimseyi ezmedi sadece etraftaki insanlar bu yüzden anneme söylediler ama annem hepsinin ağzının payını verdi yazdım öyle bidurum olsa en başından evlenmem lazım olayları ne kadar da tersinden anlıyosunuz size üni mezunu olmadığınızdan dalayı yadırgayan mı oldu neden böyle konuşuyorsunuz anlamadım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…