eşim ve aileme karşı soğukluğu ne yapacağımı bilmiyorum

canım Allah aşkına ev istemek adet diye bişey var mı yaa ne kadar ayıp.. kayınvalidenin bu konuda kırılmasını gayet normal karşıladım ben.. ve muhtemelen bunu oğluna da dile getirdi birkaç kere.. eşin ondan etkilendi.. annenin düğünde aşikar bir şekilde surat yapması da yanlış, kayınvalidenin dünürü varken hasta ziyaretine gitmesi de yanlış.. bayramlarda haklısın ama normal zamanda annenle eşin arasındaki ilişkiden çok şey bekliyorsun gibime geldi.. Biraz oluruna bıraksan anneni de bazı konularda senin hatırın için susmasını istesen herşey kendiliğinden düzelir zaten.. Eşinde bir süre sonra bunları unutur herşey yoluna girer.. Eşine bu konuda baskı yaptıkça işler kötüye gidecektir.. Görümcelerine söyleyecek söz bulamıyorum zaten.. Yırtık dondan çıkar gibi onlara ne oluyormuş face den silmeler falan.. akıllarınca annelerini üzdün diye sana ceza mı veriyorlar onlar kim ki sana ceza veriyorlar.. bu ne küstahlık.. bunları kafaya takmamanı öneririm ama işte şöyle bir durum var ki eşinin ailesiyle aranı iyi tutmadığın zaman eşinle sorun yaşıyorsun.. bu her zaman böyledir.. bu kopukluğu senin annen başlatmış kusura bakma.. düğün günü bütün yük stres damadın omzundadır.. o stresle annene sesini yükseltmesi yanlış olsa bile alttan alınabilecek bişeydir.. çok sorun yapmamak lazım.. sen eşinin gönlünü hoş tutup kayınvalidenle aranı iyi tutmaya bak.. görümceleri takma.. eminim eşinde bunu görünce tavrını değiştirecektir..

öncelikle senin ailenin hataları bence olayı başlatmış ne demek "bizde adettir ev istenir" hemde daha ilk görüşmede.lafa gelince adet mi kaldı dersiniz ama işinize gelince adet olur.ayrıca annenin çocuk gibi ikide bi annesini oğluna bidee facebookdan yani şikayet etmesini çok saçma ve çocukca buldum bence senin annende biraz şımarık yani.yüzyüze oturulurken söylenir bir kez hadi iki kez ama çocuk gibi o ne öyle bence kendi yüzgöz olmayı tercih etmiş.annen böyle önemli bi konuyu faceden yazarsa damatda anneni böyle takmaz

gelelim eşinin hatasına.tabi eşini hata yapmaya sürükleyen bence annen olmuş.ben sözlüyken ilk bayram istanbulda yaşıyoruz eşimin ailesi amasyada diye bayramda amasyaya geldim ve daha sözlüydük sadece.ilk bayram bütün akrabalarımı arattırdım eşime.halbuki ben aramazdım teyzelerimin eşlerini ama eşime sanki biz çok baglı bir aileymişiz gibi gösterdim.çünkü öyle göstermesem oda salacak en baştan nasıl tutarsan şimdi öyle gider.şimdi eşim kandillerde önce benim dedemi arar sonra kendi akrabalarını.mesela ananemden hiç haz etmez bende sevmem ananemi tuhaf ve boş bir kadın yıl görmesem aklıma gelmez.eşim ananemden pek hoşlanmadıgını konu acılınca söyler ama asla saygısızca bişi diyemez.ve saygı gösterip görüşmek zorunda oldugunu farkında oldugu için ananeme sık sık gideriz.gayet kararında davranır ne yag ceker ne soguk davranır.eğer aileler arası bi sorun olmadıgı halde eşlerden biri diğerinin ailesine saygı duymuyorsa o kişi onu kendi başaramamıştır.ama sorun varsa ki sizde var bunun sebebi bence annen.annenin tavırlarını kusura bakmada çok çocukca buldum yani.

annen kapıdan geçirilmediğini değilde aç karnına gittiğini mi takmış kafaya

Yaaa ne boş insanlarsınız kesin bu cevapları görümceler ve arkadaşları yazmış. Zira kendi annesini düşünen o konuma koyan onadamıno eve gömer. Ayrıca o salak salak annen suçlu diyenler annenİz eve geldiğinde eşinİz bi gün kalsın git der inşallah annenizi direk kovsun hatta annende Gülsün öpsün ooo canım damadım desin hiç kırılmasın

Gayette tapu isteme hakkı var. K.p okadar borcu varmış sonuçta.

Daha isteme merasiminde tapu isteyen aile ile ara açılacağı belli. Devamını okumadım bile ki ben genelde tüm konuları sonuna kadar okuyup herkes için empati yapan bir insanım.
Benim annem eşime ve ailesine bunu diyecek önce ben şarlarım. Seni ne ilgilendirir o ikimizin arasında ki mevzu diye.
Şu isteme merasimlerinde ki pazarlık bir bitmedi gitti. Bu saatten sonra kimse kimseye ısınmaz geçmiş olsun

Siz niye ısrarla eşinizin ailesiyle içli dışlı olmak istiyorsunuz küsen küssün ne dert ediyorsunuz görümceler küsmüş falan. Eşiniz annenizle iyi olursa siz de onun ailesine köle olmak, evlerini temizlemek her islerini görmek istiyorsunuz böyle saçma iş mi olur? Herkes geliniyle damadıyla iyi anlaşacak sürekli görüşecek diye birşey yok. Anneniz çok fazla üstüne gitmiş konunun sürekli yazmış dile getirmiş eşiniz de iyice havaya girmiş. Eşinizin annesinin sizin annenize tavrının en büyük nedeni ev tapusu istemesi. Bizim buralarda da erkek tarafından ev istenir ama tapu istenirse o zaman bu çok itici olur.
Ben sizin yerinizde olsam daha fazla eşimle ailemin arası iyi olsun diye uğraşmam bu konuyu da eşime daha açmam annemi de uyarırım buna razı ol bir daha bu konuyu açma derim.kendim de eşimin ailesiyle arama sağlam bir mesafe koyarım. Mesafe koyun. Anneniz evet abartmış ama esinizin ailesi de az değil onlar da abartmış iyi niyetinizden kullanılırsınız bir süre sonra

Ya arkadaş eski konuyu nereden buldun da hortlattın? İlk sayfaya düşünce insan yeni sanıp yorum yazıyor yazdıktan sonra fark ettim. 7 yıllık konuyu hangi sayfadan bulup da 1.sayfa yaptıysan bravo seni kutluyorum

Haklı ve haksız olduğunuz yanlar var,yorumlarda da insanlar belirtmiş.Ben başka bir açıdan yazmak istiyorum.Benim de bir erkek kardeşim var ,eğer evlenirken sizin gibi ev tapusu isteseler ben de bunu isteyenlerden sogurum. Çünkü o tapunun erkek kardeşime verilmesi benden alınan bir haktır.
Sizin haklı olduğunuz yer ise ailenizin sizden aç gönderilmesi.Ama siz kendi evinizde sofra kursaydiniz keşke de öyle gitmeselerdi.Misafiri öyle ugurlamakta olmamış.
İşleri biraz oluruna bırakın ,çok zorlamayın derim ben,aileniz de siz de sitem etmekten vazgeçin,hele hele mesajla birseyler yazmayın.Siz de çok içli disli olmak istemiyorsaniz öyle davranın.karsi tarafı değiştirmek için önce kendimizi değiştirmeliyiz.

sinek küçük ama mide bulandırır onun ailesine siz iyimser olmaya çalışırken o niye saygılı değil görümce kaynana vs kim konuşmak isterse konuşur konuşmaz sizde konuşmayın size nasıl davranılırsa sizde aynısını yapın eşinizi seviyorsunuz diye herkesin bi tarafını kaldırmaya gerek yok eşinizde sizi seviyorsa azıcık saygılı olsun vallahi ben kısa kısas yaparım huyum bu illa kocam im ailesi şart değil herkez insan olsun gelin diye köle değilsin damat diye köle değilsin herkesin bir duruşu var saygı şart

sinek küçük ama mide bulandırır onun ailesine siz iyimser olmaya çalışırken o niye saygılı değil görümce kaynana vs kim konuşmak isterse konuşur konuşmaz sizde konuşmayın size nasıl davranılırsa sizde aynısını yapın eşinizi seviyorsunuz diye herkesin bi tarafını kaldırmaya gerek yok eşinizde sizi seviyorsa azıcık saygılı olsun vallahi ben kısa kısas yaparım huyum bu illa kocam im ailesi şart değil herkez insan olsun gelin diye köle değilsin damat diye köle değilsin herkesin bir duruşu var saygı şart

Siz bir kere bile kendi ailenizin arkasında durmamışsınız. Annenize çok acıdım... Evlat olarak çok kusurlusunuz koca sevdalısı lafını sevmem ama siz tam olarak öylesiniz

Görmemiş ki ailenle öyle olsun akrabadan haberi yok ki gitsin.Aaah canım aaah seni çok iyi anladım inan bana ama annende alınmayı bırakmalı.Aynı şeyi eşinin annesi yapsa ne yapardın hep gönlünü mü alırdın? Sırf birine yaranmak için kimsenin zulmüne katlanma bırak seni sen olduğun için sevsin köle olduğun için değil... Diğer yakınlarına olan davranışıda onun insanlığına kalsın...

Oyy hepsını okuyamadım. Annen fazla abartmıs aramazlarsa aramasınlar cagırmazsa cagırmasın bukadar ustune dusulecek bı konu degıl cvp alamadıgı halde yazmısta yazmıs. Esının senı ıtekleyıp kafanı carpman daha onemlı bı konu bence ve o hareketı savunabılır olması. Bıde annenı evınde ıstememesı. Annen oyle yaptıkca esın uzaklasır esınde duzelmez bence sen ıkısındende kurtul annene cok tavız verme o adamdanda cocuk yapma

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…