Eşim ve ailem arasında kaldım. Çok üzülüyorum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Geri vermemişler.
Eşinizin rızası yok.
Eşinizin altınlarını bile almışlar.
Burada gasp olmayan kısım neresi peki?
Durun ben söyleyim, altınlar kadının hakkı, eee ben kadınım, o zaman anneme vermek istersem eşim karışamaz çünkü benim ailem öncelikle annem dediniz demi. Eşiniz nerde burada? Adamın size sevgisine dua edin, yoksa bu tabloyu görüp çoktan boşanması gerekiyordu

Ben altınlarımı ev alsınlar diye vermedim. O dönem babam iflas etti paraya ihtiyaçları vardı. Sonradan ellerine toplu para geçti ben de madem ev alınacak hak iddia etmeyim diye düşündüm. Ben eşimin ailesiyle küs değilim. Eşim kendisi ailemle görüşmediği için beni mecbur etmedi. İş konusunda size katılmıyorum. Bu zamanda atanmak kolay değil. Üstelik işimi çok seviyorum. Beni eşimin ailesi okutmadı. Bunu beklemeye hakları yok.

Eşinizin yerinde olsam evime dahi giremezler yaptıklarına hırsızlık denir. Sizin gorusmenize de şaşırdım birde düşkünüm demişsiniz ama onlar size düşkün değil kızlarını koydukları durumun farkındalar mi acaba?

Allah Allah ya bir sonuna kadar haklı eş vakası daha. Söz konusu erkek ailesi olsa bir kaşık suda bogardik da hadi neyse. Siz saf mısınız anlamadım ki? Altınlar boşanma durumunda kadının kabul edilir ama pratikte evlilik süresince eşinizin de tabii ki hakkı var. Ne münasebet ailenize borç diye verip bir daha almamak? Yani çok mu elzem bir durumdu, hastalık, kaza vs gibi ölüm kalım meselesi miydi de hepsini ellerine saydınız? Altınlarımı ödemeden eşimle bir araya gelemezsin diyerek kestirip atacaksınız efendim. Anneyse anne. Haksızlık edene diş göstermeniz gerekir. Herkesin annesi kıymetli hiçbirimiz ağaç kovuğundan çıkmadık. Ama gereksiz annecilik de fazla. Koca, yetişkin insansınız kendi ailenizi kurmuşsunuz. Tarafsız bakıp ona göre hareket etmeniz gerekir. Eminim ki aileniz sizi sadece bu konuda zor durumda bırakmamıştır. Biraz düşünseniz daha neler cikacak

Annem gasp etmediyse kim gasp etti? Ailem demişsin.
Baban alsa babam derdin .
Keşke hiç evlenmeseydin, adamcagizin da başını yakmasaydin. Bunca kök aileden kopamamak doğru değil ki.
Borç diye para almışlar, geri vermemisler, kocana boynunu egdirmisler. Hala diyorsun ki 'kabullenmesem ailemle iletisimimi kesmek zorunda kalacaktım'
Lütfen bir düsün, ailen seninle iletişimi kesme pahasına 'geri ödeyeceğim' dediği altını ödemiyor. Konuşmasan bile bu senin hatan/ayıbın olmaz. Yaptığından utanması ve geri adım atmasi gerekenler onlar olur.
Onlar seninle konusmamayi göze aldıysa sen neden onların ağzına bakıyorsun ki?

Konuya gelince , madem ailen ısrarla gelmek istiyor gelsinler. Eşin de sorsun altınları, istesin.
Bakalım ne diyorlar.
Bir cevaplari vardır herhalde, bu kadar ısrar ettiklerine göre.
En kötü eşin onları kovmaktan beter eder, bir daha da o varken gelemezler. Adamın da içi soğur

Teşekkür ederim yorumunuz için.

Telefondan yazıyorum, bazı mesajları alıntılayamadım kusura bakmayın. Yok, söylediğiniz gibi bir durum değildi. O dönem ihtiyaçları oldu ben de verdim. Öyle söyleyim.

Siz verirken "Sonra ödersiniz '' gibi bir şey dediniz mi ?
Onlar borç istememiş sanırım.

Ziynet eşyaları da verdiniz mi , bilezik gibi ? Yoksa sadece çeyrek altın tarzı şeyler mi ? Ve bu altınlar eş ile senin tarafınndan takılmış olan her şey miydi yoksa belli bir miktar mıydı?

Yorumlarda ailenizin ev almak için altınlarınızı aldığını fakat ev almadıklarını yazdınız .
Ev alınmadıysa Sizin altınlar nereye gitti?

10 küsur yıl önce oldu bu yaşananlar. Ne yapayım? Sonrasında hep eşime destek oldum. Yani maddi manevi elimden geleni yaptım. Ailemle görüşmek istemedi ısrar etmedim. Daha ne yapabilirim ki? Ben sadece ailemin bu son dönemdeki tavrına anlam veremedim. O dönem defalarca söyledim, boğazlarına yapışamam ya para da para diye. Siz söyleyin ne yapayım? Eşim de yıllarca ailesine para gönderdi. Lafını bile etmedim, etmem de. Elimden gelen bu.

yahu ne demek ne yapabilirdim? En azından sizi dolandırdıkları altınları geri ödeyene kadar görüşmeyebilirdiniz onu bile yapmamışsınız. Bir de ev alacaklar diye hakkımdan feragat ettim yazmışsınız. Ben bile okurken sinirlendim eşinizi düşünemiyorum. Siz bırakın tavır koymayı, görüşmemeyi bu kişileri eşiniz varken eve sokmaya çalışıyor, hakkınızdan feragat ediyorsunuz. Bu kadar kafa yorulacak bir şey yok. Ödeyene kadar görüşmüyorum diyecektiniz.

Hepsini verdim. Geri alacaktık ama olmadı maalesef.

Teşekkür ederim. Sert geliyor biraz yazdıklarınız ama iyi oluyor. Sağ olun. İnsan işin içinde olunca mantıklı olamıyor bazen.

Ailen sizin eve gelmesin sen onların evine git ziyarete.

Gasp olabilir ama annemin rolü yoktu bunda onu anlatmaya çalıştım. Eşimin altınlarını annesi aldı düğün günü. Asla benim demedim zaten desem aileme vermezdim. Belki de hatam benim dememem oldu.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…